Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já sice jednotku zatím nepoužívám, ale do budoucna mám připravené řešení: hliníkový box s automaticky otvíraným panelem (Jako u autorádia)a vysunutím jednotky před kamerovou bránou a řízené automaticky podle zadaných parametrů bran v navigaci. Atrapa jednotky na skle. Co vy na to?
Volvo FL 614.
sob pro 29, 2007 12:27 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Jednotku používám také.Není potřeba jí schovávat do pitomejch krabiček tak jako to ukazovala tel.nova ve svém pořadu.Jednoduše jí schovávám za záda nebo si na ní sednu.Zatím to docela ujde když kamera není na každé druhé bráně.Mám najeté trasy kdy platím opravdu mimum poplatku tak abych těm chcípákům dal co nejmémě.Nejhorší je to do Brna D1.Problém je že musíte na dálnici najet na sjezdu Jesenice nebo Říčany.Pak už pokračujete až na 54km bez placení.Dál už musíte propípávat k další kameře.Pak to zase schovám na další kontrolní bod.Dělám to tak stále je je problém večer kdy brány nejsou vidět.Stává se že začínají montovat další kamery a vy o tom nevíte že je nová.Tak se stalo nedávno když jedete ze Slaného do Prahy.Je nově na první bráně a to je blbé to pak schovávat na dalších branách tak to propípávám až na Slivenec.Z Čeného Mostu do hradce kr. jedu taky vcelku levně.Jen jednou musím sjed tuším odbočka na Jirny a jedu podle dálnice ,Je tam viadukt 4,5 to je někdy problém, najíždím na odb.Lysá n Labem a valím dál je to dost daleko na další kontrolní bod ten je až na novém úseku této dálnice.Když máte nějaké lepší typy tras či nové kontrolní body dejte to sem.
sob pro 29, 2007 2:23 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

nechci nikoho urazit ,ale Vy dva poslední -je moc hezký ,že s tím chcete "vymrdat" ale napadlo Vás ,že je to vůči těm poctivějším prasečina ?
(nekalá soutěž)nedovolená podpora? právě ,podobní "vychcánci " si už mnohokrát uřezali větev na které seděli -podlejzáním pod ceny -dálnice a pod .v podstatě dá se říct to kurvíte ostatním -bohužel ,já to nikdy nedělal a ani to nemáme zapotřebí navíc nenadarmo se říká že na každý prase čeká řezník ...... nic ve zlým ani nic osobního -je to můj názor -jestli se někomu nelíbí tak ať si.........měli by jsme se chovat fér a jako lidi aspoň mezi sebou :mad:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 29, 2007 2:33 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Naprosto souhlasím Martine, jen mě naštvalo ministerstvo :evil: s názorem že musím platit mýto když mám závěs a sólo nikdy nepřekročím 12 tun. Podobný osud ale čeká na všechny majitele kombíků Pasátů, Mondeí atd, teda pokud se ministerstvo neprobere ze svého bludu.
Volvo FL 614.
sob pro 29, 2007 4:31 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vite ja Vam reknu neco jineho, to ze nekdo schovava krabicku je jeho vec, kdyz ho chyti dobre mu tak.

Ale co me stve, je to, ze me PREMID buzeruje za to, ze nemam zaplacenou branu kde je kamera - jine brany bez kamer neresi, protoze tam nemuzou dokazat, ze tam auto jelo.
Proste ta brana s kamerou neprecetla krabicku a hned jsem v databazi Celniku a ceka me pokuta, kdyz me chyti. Kdyz jim napisu, ze mam vsechny useky zapsany a jen jedna jedina brana se nenacetla, tak zacnou placat, ze ridic je povinnen..... a ze brana byla v poradku.

Uz me dosla trpelivost a napsal jsem stiznost, aby me sdelili, jak ridic pozna ze projizdi pod mytnou branou, ty totiz nejsou oznaceny a jak vsichni vite, v noci nevite jestli je to mytna brana nebo nejaky mustek.

Chtelo by to aby si stezovalo vice lidi a aby s tim neco delali.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
sob pro 29, 2007 4:43 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

martin440 píše:až tak výdělek to není ,jestli umíš počítat ,ale každopádně po každý když to "pípne" tak mám chuť zastavit a použít jemný nástroj zvaný krumpáč a opravit ten nesmysl u brány.....
si tu krabičku lípni zvenku za sterač. :wink: :wink: :wink:
ned pro 30, 2007 1:35 am

Vít
Příspěvky: 667
Registrován: pon led 29, 2007 7:38 pm
Bydliště: hlavní město

Příspěvek

martin440 píše:...že je to vůči těm poctivějším prasečina ?...
Ale najdou se i tací, kteří platí o trochu více. Když borec z jisté firmy naložil tatru na trailer a tu čertovskou krabičku v tatře nehodil alespoň pod sedadlo, tak pod každou branou odpípnul 2x - tahač, ale zároveň i náklad :wall: .
ned pro 30, 2007 1:35 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

martin440 píše:nechci nikoho urazit ,ale Vy dva poslední -je moc hezký ,že s tím chcete "vymrdat" ale napadlo Vás ,že je to vůči těm poctivějším prasečina ?
(nekalá soutěž)nedovolená podpora? právě ,podobní "vychcánci " si už mnohokrát uřezali větev na které seděli -podlejzáním pod ceny -dálnice a pod .v podstatě dá se říct to kurvíte ostatním -bohužel ,já to nikdy nedělal a ani to nemáme zapotřebí navíc nenadarmo se říká že na každý prase čeká řezník ...... nic ve zlým ani nic osobního -je to můj názor -jestli se někomu nelíbí tak ať si.........měli by jsme se chovat fér a jako lidi aspoň mezi sebou :mad:
Fajn až budu na tom blbě tak půjdu taky někam pracovat jako ty.A až ty si troufneš podnikat v dopravě v malém něřítku koupíš si krabiču nasypeš do ní svoje prachy a pojedeš autostrádou.Každé pípnutí bude pro tebe jako když ti někdo vrazí nůž do zad.Tak to v současné době cítím já.V hlavě ti to šrotuje a máš vztek že platíš za ten posranej nákladák poplatky dva, jak tu dálnici tak silniční dan.Proč to tak je nevím to sám ale platit musíš.Proč to ta zasraná vláda vybírá dvakrát dáš ty mi na to martine odpověd?Proč platím z 1litru nafty co pálím každou minutu 9kč spotř.dan a zase tomu zasranýmu státu.Když potom sčítám a odčítám tak já jsem poslední článek tohoto podvodu dám do toho nejvíce peněz a svůj čas .Proč třeba ten pitomej česmad se tím nezabejvá že platíme 2x dan za stejnou komunikaci.Proč z daní co odvádím platím pospávacího celníka na dálnici.Kterej neví že už třicet km valím zdarma a on o tom neví prostě to nemůže vědět.Ty se přihlaš do nějakého konkurzu na poradce min.dopravy fakt se tam hodíš .Máš o tom přehled a si poctivej chlap taková rovina.Tak to vidím já z dost jiného pohledu než ty.Omlouvám se za vulgární slova.
ned pro 30, 2007 10:22 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

myslím si že každej máme svůj pohled na ten problém a rozumím Ti víc než si myslíš -je to zkrátka prasečina to je daný -je to daný divokým a nekontrovaným a ani nekontrolovatelným rozmachem dopravy od počátku 90-let česmad parazituje na dopravcích jako firmách ,když je opravdu potřeba tak moc nepomůže.. i když i tam se najdou lidi s rozumným náhledem...
a řidiči jako takový nemají zastání vůbec nikde a do toho počítám i takový jako Ty (řidič a majitel auta v jedný osobě) například
mě ač to nejde z mýho-teda všechno taky sere každá koruna která letí komínem -nehledě na to že i když by jsi tím pomohl výstavbě a opravě silnic a dálnic :?: :mad: tak si ty prachy rozdělí firmy který jedou v kartelu společně ministerstvem dopravy a všema těma kurvama o mají co společnýho s výběrovýma řízeníma a tak podobně furt dokola..... :cry:
u nás stavíme o 20-40 % dráž než jinde v evropě tak kde to jsme??
ale jeden člověk kterej se vzepře a chtěl by aby to fungovalo aspoň trochu tak jak by mělo toho moc nezmůže-chce to masu lidí -ale u náš je každýmu bližši ....radši drobný než hovno....
také se omlouvám za vulgaritu :(
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 30, 2007 12:00 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Myslím že to budoucí plošné mýto naštve i ostatní lidi. Jako příklad uvádím že jako výrobce nátěrů při poslání 10 Kg platím přepravci zhruba 3,50 Kč a to máme zatím mýto na dálnicích. V budoucnu by ale mohlo být třeba 3,50 na 1 Kg potravin a pod. Prostě se to musí promítnout do všech výrobků a teprve pak si lidi uvědomí jak z nás delají pokusné králíky. Kde jinde na světě budou zavádět takové plošné zpoplatnění :evil: ? Nikde.
Volvo FL 614.
ned pro 30, 2007 12:49 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Je taky absolutní pitomost že celník dokáže snímat krabičku za jízdy.Když jede za návěsem tak sotva všechno mu stíní jak návěs tak zadní stěna kabiny.Když pojede v předjížděcím pruhu tak tam ho vidím a nemůže se tam mrcasit dlouhoa stejně mu stále stíní kabina.Když jede ta dodávka darmožroutů před tahačem tak je jasné že něco čuchá a bude délat chytrolína..To by muselo vozidlo celníků napojeno online rovnou do centrály kapsch a sledovat jak to dopadlo zda jsem to schoval či nikoliv.Takové bláboly jak tem kapsch skvěle funguje a jak je to dokonalé je oblbování dan.poplatníků.
ned pro 30, 2007 5:46 pm

trucker martin
Příspěvky: 228
Registrován: sob pro 15, 2007 9:17 pm
Bydliště: kamion

Příspěvek

hosi ja vim ze v D jak jede kolem bageta tak si natuka do notasu tvou spz a vi jestli platis a odkud osobne mi nesla pred rokem ta jejich krabica a zastavili me km pred pumpu a jestli to tak dokaze zjistit u nas to by me taky zajimalo ale asi tezko
ned pro 30, 2007 6:06 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Budete se divit ale to vozidlo celniku nacte jednotku na 100 metru

na display jim automaticky naskakuji vsechny auta s krabickou v dosahu a pokud ma nejake vozidlo neco v neporadku - je zvyrazneno a oni jedou :-(

Jinak ty dodavky jsou online napojeny na centralu a maji veskery prehled vcetne fotek vsech prujezdu pod branou s kamerou.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned pro 30, 2007 6:16 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tak bohouškusi na velkým omylu oni nemají ani náhodou přístup do databáze
posranýho kapsche :P

to jo ,ale na tu svojí
Naposledy upravil(a) martin440 dne pon pro 31, 2007 10:14 am, celkem upraveno 1 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon pro 31, 2007 12:25 am

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

2 Martin440 - Ja nepsal, ze maji pristup do databaze, ale ze jsou napojeni na centralu, ktera jim posila data :-))
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
pon pro 31, 2007 7:25 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů