Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
cumancu
Příspěvky: 17
Registrován: sob črc 28, 2012 9:48 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Takže ted už může "pracovně" do zahraničí každej kdo má ŘP sk. C+E + všechny potřebné doklady? :)
Co ta trestní bezúhost? Kdo jak to bude někdo zjištovat? :D
Sakra jsem si myslel že to je jednodušší :D
pon srp 06, 2012 9:11 pm

jenis
Příspěvky: 61
Registrován: stř led 18, 2012 9:21 pm
Bydliště: olomouc

Příspěvek

Šedý vlčák
tyden začína v pondělí ve 00.00h a končí v neděli ve 24.00h +korekce utc
561-2001
k tachografu:vyrobce u novych zařízení už zohlednuje možnost"cuknutí"vozidla bez ohledu na to,aby se přerušil odpočinek.(uhnutí na parkovišti,odjetí od rampy,atd.
některe to mají časově omezené s max.rychlostí do 20km/h
je třeba se také zajímat o trochu odborné literatury,ne jen sledovat eroticky časopisy :wall:
Všude je chleba o dvou kurkách...
stř srp 08, 2012 8:20 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

jenis

Příspěvek

díky za odpověď.
Že 561-ka píše o týdnu - začína v pondělí ve 00.00h a končí v neděli ve 24.00h - vím, ale nic nepíše o korekci UTC. A když nevím, tak se zeptám. :wink: :wink:
stř srp 08, 2012 8:44 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Jenis: S tím cuknutím od rampy to bohužel. Mám necelý rok starý tachograf VDO DTCO 1381, 1.4 a prodejce tahače sliboval že z aktuální činnosti bude započtena jen taková, která v "minutě převažuje". Tedy např že se nepřeruší pauza..
Houby s octem vážení :roll: . Když během postýlky cuknu s autem tak to spadne do kladiv a přestávka je tudíž přerušena. I dle výtisku.
Jediný a patrný přínos spočívá v tom že cukání ve štau nebo na semaforech, pokud je kratší 30 vteřin, se počítá jako jiná práce, nikoliv jako jízda. Zkoušeli jsme to se ženou, kdy měla na zcela identické trase odejeto o cca 10 minut více než já..
Byl bych neskonale rád kdyby mě někdo vyvedl z omylu a funkce ne-přerušení přestávky tu opravdu byla někde skryta... :!:
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
stř srp 08, 2012 9:44 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Dnes kontrola MEI před Turnovem.Když viděl policajt kolečka a na skoro každým namotaná 13 hodinová pauza, zeptal se kde mám magnet či vypínač.Když jsem řekl že na co bych to měl mít, dostal jsem aspoň pokutu za ostrý hrany :D .
Ale dobrý kluci, zkontrolovali mi jestli mi někde nekape olej a po půlhodince jsem frčel domů :)
Akorát v ručním záznamu na kolečka se musím polepšit.
čtv srp 09, 2012 3:20 pm

lukasV

Příspěvek

Ved o tie ostre hrany si mozes rozbit hlavu ked budes menit koleso :mad: Aka je hodnota takej ostrej hrany? Spoplatnuju to podla coho? :roll:
čtv srp 09, 2012 5:11 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

vencaZE no pokud cukneš s autem tak, že kolo neudělá více jak 3/4 otáčky tak by se tachograf neměl přepínat - aspoň co já vím a funguje mi to
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
čtv srp 09, 2012 6:57 pm

l.kazda

Příspěvek

Tachoušku,zítra sem dám pár dotazů včetně kopii koleček,tak jsem zvědavej co ty na to.ve středu mě brali na new pražským okruhu mezi tunelama tvoji kolegáčkové,a musím ti říct že mě teda vytočili do běla.
čtv srp 09, 2012 9:46 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Gizmo_CZ: Poskakování na spojce a brzdě na mysli samozřejmě nemám :!: .
Mám na mysli normální popojetí v délce do 30 vteřin, podobně jak to popisovala Šedá Vlčice že má její manžel u Actrose...:idea:
Má tedy někdo další nový tachograf s touto funkcí :?:
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pát srp 10, 2012 10:20 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Venco taky mám nový tachograf, pauza se nepřeruší pokud hned po cuknutí chcípneš motor, jak tam skočí kladívka je pozdě. (mně se teda po vypnutí klíčku automaticky přepíná na postel, mám Actros 2011).
pát srp 10, 2012 11:28 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

palics nahoď co po tobě chtěli
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
sob srp 11, 2012 2:04 pm

kaktuss

Příspěvek

vencaZE
Mám novýho Dafa s tachografem, který píše tu činnost, které je v minutě víc.
V praxi to funguje tak, že když dělám pauzu a potřebuju popojet, tak počkám až skočí nová minuta a 29 vteřin můžu jet. Po zastavení přepnu na pauzu a pokud jsem to stihnul do 29 sec tak po skončení dané minuty mi tu jízdu vymaže a pokračuje dál v pauze. Ale nesmí to přerušení zasahovat do dvou minut po sobě jdoucích.
sob srp 11, 2012 5:41 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

zdar
Jezdím s 6let starým volvem FH 13.když opravdu citovka ,,pocukávám",po metru,tak mi to pauzu neschodí.Na digitálu.Pak máme i scanii 2roky starou,a to je strašná svinucha,tam jedině po milimetrech..... :D Samozřejmně jsou výrobci kreténi,mohlo tam být už od začátku pro tyhle případy tlačítko třeba s toleranci 2 minutky třeba 2x denně. :D
TTN
sob srp 11, 2012 11:26 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Já nevím všichni tady řešíte cukání a popojížďky a co tachograf snese, ale přitom drtivá většina z Vás tam nakonec na to "cuknutí" od rampy stejně dá magnet...
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
ned srp 12, 2012 8:47 am

kaktuss

Příspěvek

Gizmo_CZ
Tak já toho se sklopkou od rampy moc nenacukám a ten tachograf neřeším kvůli pauze, ale třeba ve stau to funguje stejně s kladívkama. Čeho je v minutě víc, to na konci minuty zapíše. Nehledě na to, že tam co jezdíme nakládat, tak mi starší tacho sebral 20 minut jízdy a tenhle max 8 min. Magnet nemám, neříkám že jsem nikdy neměl a nepoužil na starším autě, ale šéf nám ho zakázal používat s tím, že když se na to příjde, tak všechny závady na převodovce a diferáku platí řidič o pokutách ani nemluvě. A ve stau magnet asi málokdo dává.
Řekl bych, že hlavně kvůli tomu to takhle udělali s těma tachografama. :idea:
ned srp 12, 2012 9:03 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů