Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Já jsem si to myslel, ale nebyl jsem si jistej.Nad 3,5 to není a s vlekem snad ani neumí jezdit.Tak mu zejtra poradím, aby si koupil do toho to plastový kolečko aby nezkurvil tachograf.Nebo ať si ho nechá vyjmout, pokud by mu překážel.Jak jsem psal, má to jen na dojíždění do skladů pro zboží a ježdění domů.Děkuju moc za radu.Zdraví Tomáš :wink:
sob srp 25, 2012 9:02 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

taky si to myslim,ale mam dojem ze mi tu loni nekdo odpovidal, ze pokud vozidlo ma tachograf namontovany tak se musi pouzivat
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
sob srp 25, 2012 10:38 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Tak, a opět jsme na nule.Někdo říká jo, jiný ne........
sob srp 25, 2012 10:51 pm

lukasV

Příspěvek

ES 561/2006
Článek 2

1. Toto nařízení se vztahuje na přepravu
a) zboží vozidly, jejichž maximální přípustná hmotnost včetně návěsu nebo přívěsu překračuje 3,5 tuny, nebo
b) cestujících vozidly, která jsou svou konstrukcí nebo trvalou úpravou určena pro přepravu více než devíti osob včetně řidiče.
V Nemecku ho ale pouzivas od 2,7t!!!
sob srp 25, 2012 10:54 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

iconek:
Je to tak jak píše Šedý Vlčák, do 3,5t tacho nepotřebuješ a neřídíš se nařízením 561/2006, platí pro tebe NV 168/2002Sb(BP po 4:30 30min lze rozdělit 15+15) ale to podle toho co píšeš neujede.
Pokud by byl do 3,5t zabudován digitál jezdíš v režimu OUT.
V Německu nařízení 561/2006, používat kontrolbuch a nebo pokud je tachograf, je toto potřeba dodržovat a používat od 2,8t!
ned srp 26, 2012 9:45 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Tagra-Trucker

Příspěvek

Hlásím zaregistrování svého programu Tagra-Trucker. Zatím jsem ho pouze zaregistroval, prohlédl si ho a jsem z toho tak unavený, že si dám na tacho postýlku a hodím se do vodorovné polohy. Takže nějaké operace až jindy. Nic se nesmí uspěchat 8).
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned srp 26, 2012 10:49 am

Uživatelský avatar
milanr
Příspěvky: 287
Registrován: ned říj 03, 2010 8:49 am
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek

Pánové prosím vás, dnes jsem byl na úřadu kvůli výměně řidičáku (rozšiřoval jsem o skupinu "D") a paní mi nebyla schopna říct, jestli musím vyměnit hned i kartu do tachografu a profesák. Profesák začínám dělat cca za 20dní na skupinu "D". Tak nevím jestli ho stačí vyměnit až budu mít nový a nebo musím hned teď. A kartu do tacho taky hned nebo až přijde nový řidičák?? Vím, že už tu podobný dotaz byl, ale už to nemůžu najít tak děkuju za odpovědi... :) :)
pon srp 27, 2012 5:37 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Jak koukám na svoje papíry, na kartě je číslo řidičáku.Takže asi pokud dostaneš nový ŘP tak by sis měl požádat o novou kartu.Protože pochybuju, že ti vydají nový ŘP se stejným číslem.A teď koukám, na profesku je taky číslo ŘP.Takže asi to bude tak, že dostal jsi nový ŘP.Podáš žádost o novou kartu.Profesák si uděláš s novým číslem ŘP.Tak, a teď jsem se dotoho zapletl i já :D :D
pon srp 27, 2012 5:57 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Vozidla do 3,5 tuny.

Příspěvek

Povinnost používat tachograf je dána nařízením (ES) č. 561/2006, článek 2, odst. 1, písm. a) v souvislosti s článkem 3 a 13 nařízení Rady (EHS) č. 3821/85, pro vozidla registrovaná v České republice rovněž vyhláškou 341/2002 Sb., př. č. 1, odst. 27. Tachografem nemusejí být vybavena pouze vozidla uvedená v článku 3 a v článku 13 odst. 1 nařízení (ES)č. 561/2006 nebo vozidla vyjmutá z této povinnosti podle zvláštního právního předpisu.

Z těchto předpisů vyplývá, že nákladní vozidla kategorie N1 tachografem být vybavena nemusí, i když mají namontováno závěsné zařízení – za předpokladu, že jsou provozována bez přívěsu, respektive pokud největší přípustná hmotnost vozidla plus připojeného vozidla nepřekročí 3,5 tuny. Překročí-li souprava tento hmotnostní limit, musí být k záznamu doby řízení a odpočinku používán tachograf.

Součástí nařízení (ES) č.561/2006, jsou i takzvané výjimky.

Jednou z výjimek je přeprava vozidly nebo kombinacemi vozidel, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřekračuje 7,5 tuny a která slouží pro přepravu materiálu, zařízení nebo strojů, jež řidič při výkonu svého povolání potřebuje. Taková vozidla mohou být používána pouze na tratích v okruhu do 50 kilometrů od místa obvyklého odstavení vozidla a za podmínky, že řízení vozidla nepředstavuje řidičovu hlavní činnost. Týká se to tedy různých řemeslníků, servisních služeb a podobně.




Na vozidlo které je vybaveno z výroby TACHOGRAFEM a nevztahují se na něj platná nařízení, se tachograf používat nemusí. 8)
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pon srp 27, 2012 10:04 pm

Uživatelský avatar
milanr
Příspěvky: 287
Registrován: ned říj 03, 2010 8:49 am
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek

iconek : jj to si taky myslím, ale nevím jestli musím podat žádost hned teď nebo až bude hotový ten řidičák? Protože nevím jak se pak bude PČR tvářit na to že mám na profesáku a kartě jiný číslo řidičáku...? :) (ikdyž to budou jen cca 3 týdny tak už vidím, že mě tak třikrát zaství :lol: :lol: )
úte srp 28, 2012 5:05 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Bez tachografu?

Příspěvek

Motorové vozidlo do 3,5t, za ním přívěs pro koně. Vozidlo je napsáno na IČ, protože majitelka vozidla nemá E, jezdí s tím její známý.
Nejprve jsem mu řekla, že když má přívěs, musí mít tachograf. Ale pak mi řekl, že vozí koně na soutěže. Protože koně jsou též majetkem dotyčné paní, to znamená, že to není za úplatu, platí pro ně vyjímka z 561/2006 podle čl.3 písm. h) vozidly nebo jejich kombinacemi, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřesahuje 7,5 tuny(což nepřesahuje) a která se používají k neobchodní přepravě zboží.
Je to tak správně?
úte srp 28, 2012 5:23 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Děkuji tímto kolegovi kaktussovi za osvětlení problémů s tou funkcí "většina z minuty". Funguje to ! :) .
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... &start=881..
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
čtv srp 30, 2012 5:54 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Jak je to s předjížděním v pomalém pruhu kdy je oddělen plnou a přerušovanou čárou? Na školení nám doslova říkali, že pokud tam není značka B12a tak plná čára neznamená zákaz předjíždění? Mohu tedy bez porušení pravidel sil. provozu objet předemnou pomalu jedoucí vozidlo?
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
čtv srp 30, 2012 10:20 pm

Lukáš Mar1k
wordkop
Příspěvky: 214
Registrován: úte úno 01, 2011 12:43 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Na školení jsme to taky brali a myslím si že tam vjedeš kdekoliv, ale vyjet nesmíš už, pouze na konci kde bude jen přerušovaná. Snad je to pro rychlost 50-60 kterou nedosáhneš ( ted si nejsem jist)
pát srp 31, 2012 11:12 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Gizmo_CZ

Příspěvek

Blíž k tobě je plná čára. Ať si na školení říká, co chce, ale nemá pravdu. Protože přímo ve vyhlášce o značkách je psáno, že PODÉLNOU ČÁRU SOUVISLOU JE ZAKÁZÁNO PŘEJÍŽDĚT NEBO JI NÁKLADEM PŘESAHOVAT, POKUD TO NENÍ NUTNÉ K OBJÍŽDĚNÍ PŘEKÁŽKY.
Takže pokud před tebou jede pomalu jedoucí vozidlo, jedná se v tvém případě o předjíždění. A do pruhu pro pomalá vozidla musí najet každé vozidlo, které v tom daném stoupání není schopno vyvinout rychlost vyšší než 60km/h.
pát srp 31, 2012 5:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů