Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Tak já skoro po roce mám pokoj šetření bylo zastaveno a ani jsem jim nemusel napsat komu jsem moto prodal.
čtv úno 28, 2013 1:39 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Příspěvek

S ČKP bojuji vzhledem k počtu našich vozidel mnohokrát ročně a až na jednu extrémně specifickou výjimku úspěšně (nejtradičnější je pokus žádat o peníze za vozidlo, jež bylo v daný čas v depozitu, čehož dokázání je naštěstí docela jednoduché...). Ale teď jsem se setkal zase s novou praktikou - ve lhůtě 30 dnů jsem zaslal dokumenty tou jejich odpovědní zásilkou a považoval věc za vyřízenou. Chtěli doplatek za vozidlo, které jsme koupili až po období, které nárokovali. Doložil jsem kupní smlouvu, fakturu, kopii TP - ze všeho zřejmé, že v daném období ještě nemělo vozidlo s námi nic společného. Teď po několika měsících ale přišla upomínka o úhradu, jelikož jsme předtím nereagovali a nic neposlali... Vždy jsem dokumenty posílal standardní odpovědní zásilkou, buď to stopili nebo se nezadařilo na poště, samozřejmě beru že to byla moje chyba poslat to bez potvrzení i když to tak vždy fungovalo. Ihned jsem ty dokumenty samozřejmě poslal znovu i s dopisem, ale ptám se, pač názory na to se různí - opravdu jsem povinen ty peníze teď zaplatit (jen proto, že jsem "ve lhůtě nezaslal nic, co by to vyvracelo") byť to vozidlo v té době opravdu nebylo naše? Přijde mi to jako naprosto padlé na hlavu...
pon bře 11, 2013 8:59 am

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

No možná budeš uspěšný ale pro příště si vše raději okopíruj a pošli jim to i přes net na ty jejich stránky. Já to tak dělám abych měl kritá záda jelikož už jim něvěřím ani pozdrav. A ještě abych jim vůbec nepomáhal tak adresu od koho nebo komu jsem to prodal zakryju aby nebyla vidět. At se starají neb není moje povinnost udávat druhé.
pon bře 11, 2013 9:51 am

lukasV

Příspěvek

Tak tato mafia sa aktivovala uz aj u nas :evil: Aspon nam na firme pripomenuli privesny vozik zarosteny travou a v nepojazdnom stave.
pon bře 11, 2013 12:30 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak dnes poslali složenku na 27 tis.to zas bude dopisování :roll:
čtv bře 14, 2013 10:10 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar.
Taky s nima mám nějaký tahanice,asi jako půlka národa.Tak mně napadlo když oni pořád tahaj z lidí peníze,z valné většiny neoprávněně,dalo by se to považovat za pokus či trestný čin podvodu a nezákonného obohacení.Taky by nebylo od věci na ně neustále psát udání jako podnět k hloubkové kontrole finančním ůřadem,NKU a tak.At maj taky nějaký starosti. :D Divím se že se ještě jejich kauzy-zejména případů kdy vyplašený občan pod vlivem jejich výhružných dopisů zaplatí neoprávněnou pohledávku-nechytil nějaký schopný mladý právník.Obyčejně si na těhle případech udělají reklamu do budoucna a navíc pomůžou dobré věci.Kdyby totiž někdo rozjel kampaň,nějaké sdružení pro postižené touto mafiánskou organizací,pak by se zřejmně zjistilo jak obrovská je částka neoprávněně inkasovaných peněz.Spočítat jim to pak i s ůrokama a vedení pohnat k trestnímu řízení. :D Stěžování si jejich dozorčímu orgánu má totiž nulový výsledek......Někdo by si mohl myslet, že možná tím směrem plynou i nějaká ta ,,štěstíčka" za zajištění klidu pro další loupání a otravování občanů.
TTN
pát bře 15, 2013 10:35 am

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Mám dotaz.Loni v říjnu mi zemřel strýc.Všechny věco ohledně pohřbu a pozůstalosti řešila moje máma.V dědickém řízení proběhnul ten měsíc na to, aby se přihlásili případní věřitelé nebo instituce na případné dluhy.Nikdo nic, akorát jedna banka se přihlásila, že na účtu má strejcových 10 tisíc EUR.Letos v únoru přišel dopis od Kanceláře pojistitelů, že strýc neměl povinné ručení asi tři měsíce.Pak auto vyřadil z provozu.To se stalo v roce 2009.No a dneska po nás chtějí dlužné pojistné ve výši 78 kč za den nepojištění plus pokutu a penále.Suma sumárum 19 tisíc.
Máme je poslat do prdélky s tím, že se měli přihlásit k dluhu v rámci dědického řízení?Nebo to budeme muset zaplatit?Díky za informaci.Hezký den.
Momentálně hledám job.
pát bře 15, 2013 11:48 am

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Jestli že se auto vyřadilo ještě když tvůj strýc žil tak se na to vykašli i tak nemají šanci. Hlavně jim odpověz v té 30 denní lhůtě že v té době byl majitel auta tvůj strých a tak ty neneseš odpovědnost za to co se v té době s autem dělo. Tudíž jelikož si nebyl majitel a vozidlo se následně zrušeno nejsou oprávněni po tobě nic chtít
pát bře 15, 2013 1:39 pm

Uživatelský avatar
MILOŠ
Příspěvky: 182
Registrován: úte led 11, 2011 5:20 pm
Bydliště: HLINSKO

Příspěvek

Je to nehorazna banda vydriduchu,a to jeste pisu mirne,po me chteli doplatit za tatru ktera je uz 3 roky prodana,prepsana ,neco kolem 7tisis.to metak nasralo,ze sem tam ihned volal.do baby sem se pustil,co to skousej na lidi,kdyz uz auto je 3roky prepsane.tak jsem poslal smlouvu o prodeji a pak prisel omluvnej dopis,ale oni ty ku.vy to proste musej skusit i presto,ze to musej vedet a neverim,ze to nevedej.ano je na ne potreba poslat kontrolu!Kamarad nasel po zemrelem tchanovy motorku a presne nejde s tim nic udelat,jedine to za x let doplatit.sakra tak si to maj hlidat driv,nebo proste po tech zemrelejch to musej prominout.
pát bře 15, 2013 7:00 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zásadně jim vše posílám doporučeně do jejich schránky a ne na jejich trapném formuláři. Není to Vaše povinnost použít jejich předem určený formulář.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
pát bře 15, 2013 9:27 pm

iconek
Příspěvky: 524
Registrován: sob kvě 29, 2010 10:48 pm
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

Díky za rady, chlapi.Zejtra volám mámě jak má postupovat.Ještě jednou díky.Tomáš
Momentálně hledám job.
pát bře 15, 2013 11:05 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Tak já jim to pošlu na tom jejich formuláři zároven si to ofotím a zašlu jim to jako přílohu přes jejich web.
sob bře 16, 2013 6:08 pm

robo_55
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 17, 2013 2:54 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Narazil jsem na skvěly článek o tom jak vyhrát boj s čkp: http://owww.cz/jak-jsem-vyhral-svuj-mal ... jistitelu/
čtv zář 26, 2013 12:34 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak snad jim zakážou dělat si co chtěj :D
http://www.novinky.cz/finance/327732-ne ... zakon.html
Volvo FL 614.
pát úno 14, 2014 4:40 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

me se jednou stalo ze po me chteli taky pokutu ale ja je odkazal na zakon 56/2001 §13 odst. 1 pism b.

1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností rozhodne
o trvalém vyřazení motorového vozidla a přípojného vozidla
z registru, pokud
a) motorové vozidlo a přípojné vozidlo zaniklo,
b) zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se
registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od
zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová
pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
(netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru).



baba na urade mi na to rekla ze nevi proc by to mely vyrazovat a ze to delat nebudou,nacez sem ji rek at se drzi zakona a vyradi to prootze ja uz auto nemam a pojistka se neplatila. nakonec ani nevim jak to dopadlo,ale dali mi pokoj
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát úno 14, 2014 7:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů