Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

No u mě už to vypadá, že na mě vydají exekuci já dám odpor a sejdem se u soudu. Tam je to vyjde podstatně dráž jelikož na 100% vím, že chyba je na jejich straně.
stř lis 14, 2012 8:09 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Mě dneska soudem hrozily taky...
BES - běs
stř lis 14, 2012 9:18 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

hm,tak já sem zase v očekávání a tentokrát za kategorii N3 a to 20 dnů :wink: jaksi se mi to všechno nějak prodloužilo.kupní smlouvu mam na nepojízdný vozidlo,tak snad to nějak ustojím
2x Nissan atleon 210
stř lis 14, 2012 10:01 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Před několika dny jsem dostal omluvný dopis od ČKP že mě považovali za neplatiče neprávem a že chyba byla na jiné straně. Jenže o zaplacení mé faktury ani slovo. Protože s nima mám ještě jeden případ, kde jsem právně taky silnej tak je zatím neurguju. Pak jim to spočítám s penálem a klidně i exekucí. Jsou to gauneři a kdyžtak je chyba jinde a ne u nich, jenže oni nesou právní zodpovědnost za nesprávný úřední postup.
Nyní maj problém další, nedostávaj pravdivý údaje z registru vozidel, stejně jako MP v Praze, která již 4 měsíce memůže pokutovat za záběry z kamer. Nejsou dostupný majitelé aut a kdyžtak jsou nesprávný jména. To Dobeš dobře zařídil :D
Volvo FL 614.
pát lis 16, 2012 4:21 pm

JiříČapek
Příspěvky: 233
Registrován: ned kvě 28, 2006 6:48 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dnes mi přišlo doplatit ručení za období 9/2011-2/2012 13196kč ,problém je že já vozidlo koupil 29.1.2012 a přihlásil na sebe 31.1.2012. Poslal jsem na ČKP kopii TP,aby viděli kdy jsem auto koupil a přesto přišla upomínka!!!
Při převodu mi dali ještě nový velký TP,takže nemam ani předchozího majitele...
stř lis 21, 2012 5:30 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

takle nějak to měl brácha. musíš poslat kupní smlouvu, ta by měla být pro ně rozhodující.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
stř lis 21, 2012 8:23 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

nemusíš posílat nic oni mají povinnost si vše najít. Proč by si měl ty někoho udávat že neplatil pojištění????

jinak trocha zákona:dle §15 odst. 3 zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů, si ČKP žádá informace o vlastnících / provozovatelích na Ministerstvu dopravy ČR.

§ 15



Evidence pojištění odpovědnosti



(3) Ministerstvo dopravy porovnává údaje podle odstavce 2 s údaji jím vedenými a sdělí Kanceláři výsledek porovnání a údaje o vozidlech a o jejich vlastnících nebo provozovatelích, které nebyly sděleny Kanceláří, a to v rozsahu údajů podle odstavce 12 vedených v Centrálním registru vozidel. Kancelář má právo požadovat sdělení i jednotlivých údajů vedených v Centrálním registru vozidel, jsou-li pro to důvody vyplývající z její působnosti podle tohoto zákona.
čtv lis 22, 2012 7:46 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

S ČKP jsem se vůbec o předchozím majiteli nebavil a striktně odkázal na ochranu osobních údajů. Neměl jsem souhlas předchozího majitele o poskytování osobních údajů. Odkázal jsem je důrazně na registr vozidel, kde je pro ně vše k dispozici. Fungovalo to a poslali omluvný dopis.
Volvo FL 614.
pát lis 23, 2012 4:50 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Asi už jste to četli, ale nedá mi to.. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012110401
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pát lis 23, 2012 11:21 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Příspěvek

Taky jsem chtěl koupit vlek a po telefonátu s kancelaří tady není jiné řešení.....tedy buď depozit nebo platit.........majitel neplatí dva roky a ze zákona je 130kč denně...takže asi se na to vy... a osobák je 30kč denně...to mi řekli do telefonu......samo,že vlek je skoro zadara,ale vyřídit kanc tak mám levný vozítko
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
ned led 27, 2013 4:15 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tak pokud ho koupíš a máš smlouvu s datumem koupě od kdy a ty si to pojistíš tak je to věc předešlého majitele ;-)
Povinné ručení na vlečku/rok je pár kaček, ale ta pokuta je drsná
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
ned led 27, 2013 6:09 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Přesně tak, sepiště kupní smlouvu. Až přijde papír s pokutou, tak jim kupní smlouvu naskenuješ a pošleš a tím to pro tebe končí. Budou to vymahat po předchozím majiteli.
ned led 27, 2013 8:11 pm

Uživatelský avatar
Depešák
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 13, 2013 4:54 am
Bydliště: Basildon

Možná by vám pomohlo i tohle:

Příspěvek

SPZ a pojišťovna: Velmi zajímavá a dobrá stránka v případě havárky, může se

ale hodit i jindy. Prověřit si je možno jakoukoliv SPZ. Potřebuješ zjistit u
které pojišťovny má dané auto zákonnou pojistku a zda-li je platná?
Stačí zadat SPZ a hned máš jasno.
Klikni na odkaz a zadej SPZ třeba nejdříve svého auta a datum, které
tě zajímá (třeba dnešní nebo datum dopravní nehody) a hned se
dozvíš, zda a kde je auto pojištěno.
https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1
ned led 27, 2013 9:30 pm

čtv úno 28, 2013 10:06 am

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Evropské Centrum Odškodného „EvCO“

Zabývá se uplatňování odškodnění ze zákonné pojistky auta zastupováním osob, které byli poškozeny těžkou zdravotní újmou při dopravní nehodě, nebo pozůstalých po obětech dopravní nehody. Případně osob poškozených pracovním úrazem při uplatnění odškodnění z pojistky zaměstnavatele.
Stejně, jako je běžné v americkém právním prostředí, klient předem nic neplatí a za svoje služby inkasují až provizi z přiznaného odškodnění.

Kdo může žádat odškodnění?
- Každý účastník nehody ze všech vozidel mimo řidiče, který je policií označen jako jediný viník (v případech, kdy je vina rozdělena mezi oba řidiče, může být řidiči přiznáno snížené odškodnění).
- Pozůstalí po oběti nehody (rodiče, děti, sourozenci, druh/žka a její děti ve společné domácnosti).
- Osoby žádající odškodnění nemusí být sami nijak pojištěni.
Kdy je možno žádat?
- Do 4 let po nehodě.
- V případech kdy se po delším čase od nehody projevili další zdravotní následky.
- Je možno žádat o přezkum již vyplaceného odškodného, které nemuselo být vyplaceno v maximální výši (někdy i déle než 4 roky zpětně).
Co vám bez předběžné platby nabídnou?
- Vlastního revizního lékaře, který může zdravotní následky posoudit rozdílně, než původní lékařská zpráva.
- Zastoupení právníky, kteří se specializují na jednání s pojišťovnami.
- Informaci na co všechno máte nárok a zpracování podkladů.
- Zkušenosti z mnoha vyřešených případů.

Pokud jste měli problém, nebo někdo z vašich známích, bližší info v SZ.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
čtv úno 28, 2013 10:38 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů