Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Způsob života v dodávkach :)

Příspěvek

Všem ahoj,

doufám, že nevadí psát na Truck-forum o dodávkách, ale drandíme ty stejný cesty po Evropě, jen v menších,
tak proč ne..

Je tady hodně o "bydlení" ve velkejch kabinách, mě by ale zajímalo jak jste vybaveni pro přežívání
v prostorově podstatně skromnějších prostorách kabiny dodávky?

Jak to máte zařízený v kabině na spaní, co sebou vozíte, co máte v autě za spotřebiče, nebo elektroniku
a vůbec cokoliv dalšího, co Vás k tomuto způsobu života v dodávce napadne.. Klidně i nějaký foto..

Teď chvilu jezdím ven pro jednoho autodopravce, není podstatné u koho (je mi jasný že to by byla první otázka :lol: ),
tak že bych tady třeba našel něco pro inspiraci, nějaký vychytávky na cestu apod.

Tak jen do mě :wink:
Naposledy upravil(a) tomtom dne úte čer 05, 2012 1:50 pm, celkem upraveno 1 x.
úte čer 05, 2012 1:11 pm

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

No tak o dodavkach je tady uz toho hodne ale kdyz se to da vsechno dohromady tak to treba nebude spatny :D Jinak ja jezdim čr+sk na vozidle crafter maxi 2.5 TDi 100kw. Tak davam jednu aktualni foto a momentku snidanicky :-D

Obrázek

Obrázek
úte čer 05, 2012 1:23 pm

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Něco sem tu viděl, ale tohle mělo být téma typu "způsob života v dodávkach", asi sem to blbě pojmenoval, opravím..
Přesně tak, moc mě nezajímá kolik kdo nalítá, kolik má kaček za kilometr, že nedostává diety apod.

Jde spíš o postřehy a nápady pro žití v menších na jednom místě, přece jenom do té kabinky nenarvem tolik,
jako borci co jezdí na velkejch :)

Rychlovarku a lednicu chcu taky co nejdřív pořídit, to je základ pro mě..
Tak ty záclonky vypadají moc dobře, koupený, nebo vlastní výroba od někoho? Viděl sem jen do nákl. prodávat..


Já mám zatím jen po borcovi co jeszdil přede mnou, sou sice hrozný, ale lepší mít trochu soukromí za těmahle,
než vitrína :D
Obrázek

Jednu ze svačinky už taky mám..
Obrázek

A skusil sem už chrápat i vzadu, když sem byl prázdej a v tomhle počasí s dobrou karimatkou to taky šlo :)
Obrázek
úte čer 05, 2012 1:50 pm

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Jo tak lepsi nez nic hele. Jo fotky nejakych vychytavek se hodi :-)
úte čer 05, 2012 2:07 pm

lukasV

Příspěvek

Trosku z vlastnej skusenosti, odporucam kupit dobry spacak. Ja mam do -20°C a spaval som v tom bezproblemov bez kurenia aj pocas zimy ked bolo bezne -15°C. Ale nevyriesil som jeden problem a to, ze mi bola zima od krku hore. Na to co odporucate? :roll:
úte čer 05, 2012 3:18 pm

Uživatelský avatar
Sovouš
Bedřich Liška
Příspěvky: 2026
Registrován: stř dub 23, 2008 4:16 pm
Bydliště: ... u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

... u jednoho dopravce (taky není podstatný kterýho :D) já jezdil s avčou, pak midlumem, ale měl tam asi 4 dodávky, renaulty master a kucí co s tím jezdili, měli za sedačkama udělanou špecielní spací konstrukci, v menším něco jako je třeba v LFku lehátko za sedačkama. Byla tenkrát upravená a posunutá příčka, sice se tam vešlo o paletu míň, ale ty dodávky jezdily celou Evropu, takže lepší než se krčit na sedačkách ;) Lezlo se tam tuším zepředu od sedaček, ale to už si nepamatuju ;)
Hamty hamty, ať mám víc než tamty ... :hvizd:
úte čer 05, 2012 3:25 pm

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Sovouš:
Tak to by asi špatný nebylo, ale chtěl bych vidět šéfovi oči, až by zjistil, že má v kabině vyřezanej kráter do nákl.
a že se budou od teď vozit o dvě palety míň.. i když mám dlouhýho sprintera ( 7 paleťák ) to by ho rovnou trefilo.. :lol:
úte čer 05, 2012 3:43 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

no mě jeden kluk ze slovenska ukazoval jakousi konstrukci zavěšenou u stropu v nakl.prostoru a v tom prej spí....nechtěl sem mu lezt dovnitř tak sem to ani moc nezkoukl ale prej to vyrábí a montuje chlápek ze slovenska...tak sem mu říkal že spí jak netopýr zavěšený :)
úte čer 05, 2012 3:43 pm

Uživatelský avatar
V8 Stano V8
Příspěvky: 624
Registrován: pon srp 02, 2010 9:02 pm

Příspěvek

úte čer 05, 2012 4:50 pm

Lubo
Příspěvky: 1336
Registrován: ned srp 06, 2006 4:09 pm
Bydliště: Košice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja som mal spanie spravené takto :
ObrázekObrázekObrázekObrázek
úte čer 05, 2012 5:55 pm

Uživatelský avatar
Sovouš
Bedřich Liška
Příspěvky: 2026
Registrován: stř dub 23, 2008 4:16 pm
Bydliště: ... u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V8, jo jo niečo take, akorát že silně domorobo :D Vlastně palet se tam vešlo stejně, jen ta první musela bejt holt nizší... ;)
Hamty hamty, ať mám víc než tamty ... :hvizd:
úte čer 05, 2012 10:00 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Můj kolega z firmy si ve své vlastní dodávce(Peugeot Boxer Maxi) udělal taky tohle spaní,ale vyřešil ho trošku jinak,plechovou příčku do nákladového prostoru úplně vyhodíl,a udělal z drevotřísky příčku novou,kterou posunul na úroveň šoupaček odshora až dolů,a za sedačkami to celé zabednil a zateplil,polepil boky kobercem jako izolaci,a má tam sklopnou lavici,pod lavicí má prostor na nářadí,na lavici je matrace a tam se spí,do stropu zabudované kolejničky na záclony a ještě nad předními sedadly zatahovací záclonka aby šlo zaclonit jen lůžko a nebylo to nápadné...moc pěkně to má udělaný,škoda že nemám foto :wink:

Prý se auto v kabině hodně ztišilo a zateplilo :wink:

Já sám ve svém Transitu nemám možnost takovýchhle úprav,protože mi šoupačky začínají přímo za sedadly,ale jednu úpravu mám přeci udělanou a to že se vyhodila původní nepohodlná prosezelá sedačka ,upravil se podstavec sedadla,a namontovala se sedačka z Citroena Xantia,vešla se tam úplně přesně a pohodlí a komfort pro řidiče je nesrovnatelný,mám to druhým rokem a plná spokojenost,ani u takhle drncavýho skákavýho auta nemám omlácenej zadek :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte čer 05, 2012 10:29 pm

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Život v dodávce není žádná prdel... :tongue:

Obrázek
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
stř čer 06, 2012 6:08 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

no, ja asi nemel uplne typickou dodavku... ale na zivot v ni porad v dobrem vzpominam :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

...a co se tyce zivota... zaklad byla 12V (rychlo)varna konvice (doporucuju znackovou Waeco, ta od allride sla 2x na reklamaci po par uvarenich), pak kufrikovej varic (super vec!), lednicka z DAFu pod posteli, nezavisly topeni a hromada konzerv a jinejch instantnich smakulad....
stř čer 06, 2012 6:43 pm

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 136
Registrován: úte čer 02, 2009 1:27 pm
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek

Nocna mora :cry:
Scania 114L 380
stř čer 06, 2012 7:31 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů