Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

já mám čínu z aukra za 73+40 pošta a maká luxusně, na 12/24, když se navolí přesné frekvence, kvalita super ;)
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
stř čer 20, 2012 8:17 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Jo a ještě mám jeden v telefonu :)
BES - běs
stř čer 20, 2012 8:20 pm

Uživatelský avatar
crafter_van
Příspěvky: 143
Registrován: stř říj 20, 2010 4:10 pm
Bydliště: Nachodsko

Příspěvek

Tak co chlapi jeste naky zlepsovaky hazejte fotky interieru a nakejch vychytavek :D
úte črc 03, 2012 4:52 pm

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Nakonec sem si nechal od prodejce poradit, abych šel do trochu dražšího než šmejdy z Aukra a su rád..
Koupil sem tento http://www.energysistem.com/cz-en/produ ... dark_iron/
a su spokojenej, funguje perfektně..

Teď řeším jinou věc a tou je rozbočovač do 12V zásuvky :)

Chcu nějakej kvalitně zpracovanej, protože sem si nedávno jeden koupil, konkrétně tento http://www.auto-doplnky.com/rozctyrka-z ... 33198.html a musím říct, že nic horšího sem v životě nekoupil :D , zástrčka přestala držet v zapalovaču už po 2hodinách a v těch čtyřech zásuvkách
ne že jen nedržely kontakty, ale zástrčky od spotřebičů z nich na menších nerovnostech doslova vyskakovali.. neuvěřitelnej šmejd!!

Každopádně, jak máte vyřešený zapojení více spotřebičů?? Třeba notebook přes měnič, ktomu autochladnička a třeba nabíječku plus varnou konvicu??
Myslím kvůli vysoké Ampérové náročnosti, kterou nejspíš rozbočovač nepustí a nevím ani jestli pojistka v zapalovaču jo.. Jak to máte?
sob črc 21, 2012 2:42 pm

lukasV

Příspěvek

tomtom ja som si kupil rozbocovac v alze a mal som podobny problem, nakoniec vratili peniaze a objednal som z ebayu trojrozbocku za 10$ a mam ju rok bezproblemov. na nu este zapajam rozdvojku :oops:
sob črc 21, 2012 3:30 pm

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

A co konkrétně vše na ní máš současně zapojený?? Pokud znáš i hodnoty jednotlivých A odběrů, tak taky napiš..
sob črc 21, 2012 3:40 pm

lukasV

Příspěvek

Nic hrozne mam tma: GPS, kamera, vysielacka, nabijacka na telefon

Inak to mas zhruba 80 Wattov (12V 5A), takze na taketo zariadenia ti to bohato postacuje.
sob črc 21, 2012 6:19 pm

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Tak nakonec, jelikož sem nic kloudnýho nenašel, doufám, že se ještě tento týden dostanu do GM pro součástky a budu si rozbočovač vyrábět sám..
Už mám i vybraný komponenty a vodiče, teď ještě budu dochytávat estetickou stránku věci, jako krabička ve které budou 3 z 5-ti zásuvek, další budou
nejspíš samostatně vyvedeny na boky palubovky + nějaký vypínače si tam vymyslím atd. No vyhraju si :)

Teď momentálně zase vymýšlím jinou věc a tady su zatím trochu zaseklej..
A to poličku na palubku na notebook! Což bude oříšek, protože to tam rozhodně nechcu zhyzdit nějakejma lepícíma páskama a podobnýma prasárnama
ale bude tam nějakej lepší mechanizmus :) , prostě když už, tak si s tím vyhraju, potáhnu nějakým koberečkem atak.

Jenže zatím vůbec nevím jak začít..
1. jak pevně uchytit poličku k palubce, aniž bych do ní zasahoval, jelikož auto není moje..
2. nějaký vychytaný uchycení notebooku k poličce, protože budu notebook používat i jako domácí PC, takže mám představu asi
nějakej pořádnej suchej zip, aby se to dalo rychle oddělat a přenést a zas rychle chytnout..
3. na poličce musí být "něco" co bude držet vyklopenej monitor, tak aby se vůči notebooku nehýbal v tom kloubu,
nebo se za chvilku ten kloub vyšmajdá těma otřesama..

Co už vím je, že bude systém na externím SSD Harddisku, protože ten nefunguje mechanicky jako normální plotnovej,
pro kterej sou otřesy, díky mechanickýmu způsobu práce, dost pohromou..

Nějaký nápady na poličku?? Nedokumentoval si třeba někdo někde výrobu něčeho podobnýho??
úte črc 24, 2012 11:19 am

lukasV

Příspěvek

Najma to SSD bude mat vysoku zivotnost pri swape s Windowsu :wink:
Ja tam v beznom SATA disku nevidim problem, on sa s otrasmi uz nejak vysporiada...
úte črc 24, 2012 11:28 am

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Proč myslíš? SSD nemůže mít žádnej problém z Windowsama (mám za to, že na tabletech i stejně výkoných sou SSD disky, ze kterejch systém běží)
Já naopak nevidím problém s tím SSD teda..
úte črc 24, 2012 11:45 am

lukasV

Příspěvek

SSD ma obmedzeni pocet zapisov narozdiel od "klasickych diskov". Tie systemy na tabletoch su optimalizovane pre dane pouzitie so SSD. Lenze Windows ma problem so "strankovacim suborom" ktoru funguje nepretrzite aj pri dostatku RAM a robi ti zapisy na dany disk. Mne pri intenzivnej prace vydrzalo SSDcko 8 mesiacov a potom bohuzial...a to nebolo zrovna to z tych najlacnejsich. Ono je idealne dat strankovaci subor na iny disk a potom to moze fungovat. Rychlost je paradna, len ta zivnost toho :wink: a mozno ti to vydrzi 5 rokov :lol: skus :)
úte črc 24, 2012 12:03 pm

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Aha, tak to sem nevěděl, možná bych se za půl roku divil :D V tom případě asi zůstanu u klasiky no, tam su ale taky zvědavej na životnost,
když bude notebook neustále běžet i za jízdy..
No nějak zvlášť tomu nerozumím, takže si rád nechám poradit :wink: jen tak dál ..
úte črc 24, 2012 12:14 pm

tomtom
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 17, 2009 8:46 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Tak zas trochu jinam, co autochladničky, máme?? :)
Myslím samo ty klasický termo.-el., který nestojí 20tis., že?
Máte zkušenosti, jak vám fungujou, kolik ampérů si berou, dají se nějak rozumě provozovat i přes zakempenej víkend,
nebo to sežere baterku hodně rychle? Případně doporučte nějakou dobrou, chcu jíst trochu něco rozumnýho,
z tech konzerv zachvilu zezelenám :D

U některých sem dokonce slyšel, že kvůli vysokýmu odběru a špatné kvalitě zpracování, se teplem doslova roztavily koncovky zásuvek,
to je taky dobrý :)

Edit: Totiž docela mě překvapily zkušenosti uživatelů na stránce: http://www.chorvatsko-forum.cz/forum/vl ... nicka.html

Z těch levných vypadá celkem použitelně možná tahle: http://www.mulac.cz/termoelektricke/e32 ... dt20-c.htm
ale podle těch recenzí na odkazu přemýšlím, jestli má vůbec cenu to kupovat..
pát črc 27, 2012 1:16 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já mám tak šestým rokem notebook Acer aspire a v kamionu se mnou najezdil tak 200 000km a dvakrát spadnul i s poličkou (za chodu samozdřejmě). Kromě baterky žádnej problém a to běží na původní istalaci.
BES - běs
pát črc 27, 2012 4:48 pm

Uživatelský avatar
-jezevec-cz-
Příspěvky: 518
Registrován: stř úno 01, 2012 6:54 pm
Bydliště: Žatec

Příspěvek

a tak tohoto tematu sem si vsiml az ted rad se pridam :-) jak nekteri uz vi tak ja jezdim na iveco daily na plachte, spani mam zatim reseny na sedackach, cekam jestli se dockam slibovanyho spani v kurniku nahore a nebo sem premyslel nad tim ze obmenim originalni sedacky za sedacky z osobaku z nejakyho francouze kdy se da snadno sklopit sedacka dopredu a udelal bych zavesnou postel za sebe ve smyslu tech malych dafu :-) jinak moje vybava na cesty, tak klasika policka na palubovce bez toho bych nevydrzel :D na ni mam roztrojku na zasuvku a hromadu nabijecek s prenosnym dvd :-) sebou vozim plynovej varic vzadu v kastliku kde mam i kanistr s vodou a pod sedackou nadobi. jinak klasika spacak (do nejakejch -15 stupnu) a polstar. Mam v aute bufika od Webasta 3200W coz je sila v ty maly kabine kdyz bylo venku -25 tak sem musel mit pri nastaveni na minimum pootevreny okynka protoze se to nedalo :D fotky mam vesmes v my sekci v uzivatelich :-) jinak ted sem si koupil novej transsmitter znacky Energy ale presnej typ nevim daval sem za nej cca 400 a naprosta spokojenost perfektne se naladi a hraje perfektne ciste :-)
Tod tak nejak strucne o mym litani v dodavce :D
.:: IVECO EuroCargo 2006 6V 240K 12T ::.
pát črc 27, 2012 8:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů