Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Maillo
Příspěvky: 49
Registrován: stř črc 18, 2012 8:28 am
Bydliště: Big Bilovic

Příspěvek

Pokud dispečer dela svou praci dobre, tak je uplne jedno, jestli je to dispecer, nebo dispecerka. A muze byt vyucena treba kadernice. Nikde neni napsany, ze clovek v oboru musi byt lepsi. A pokud nekomu dela problem, ze mu sefuje zena, tak to patri asi do jineho tematu :D
úte říj 09, 2012 3:51 pm

Giggii
Příspěvky: 146
Registrován: úte lis 15, 2011 2:05 pm
Bydliště: Hustopecsko

Příspěvek

:to Roadtrain

podle mě je to o lidech stej idiot může být jak bývalej řidič tak i někdo študovanej s ing. před jménem.
úte říj 09, 2012 4:54 pm

balcin
BAN
Příspěvky: 1061
Registrován: stř bře 09, 2011 8:35 pm
Bydliště: Prerov

Příspěvek

Myško a v které firmě tě najdem za okýnkem a nebo v kanceláři??? :D :wink:
úte říj 09, 2012 6:21 pm

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

to Balcin

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) Myška dne stř úno 13, 2013 7:28 pm, celkem upraveno 1 x.
úte říj 09, 2012 6:50 pm

balcin
BAN
Příspěvky: 1061
Registrován: stř bře 09, 2011 8:35 pm
Bydliště: Prerov

Příspěvek

Pane Bože...Myško,vždyt ty neumíš Italsky,tak co tam budeš dělat???...To dopadne... :D :D
úte říj 09, 2012 6:59 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

roadtraine, proč myslíš že je nejhorší bývalý řidič dispečerem ? Ano takových katastrof sem pár zažil ale jako dávat mezi tohle rovnítko mi přijde přehnané :wink: Je to všechno o člověku, o jeho mentalitě, vůli, znalostech, schopnostech komunikovat.. řidič, neřidič :)
úte říj 09, 2012 8:35 pm

truck maniak
BAN
Příspěvky: 67
Registrován: čtv říj 18, 2012 4:38 pm
Bydliště: většinou nakladak

Příspěvek

hlavně nebuzerovat řidiče :dance:
sob říj 20, 2012 8:41 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

odpovím,protože já mám takovou zkušenost a nejen v tomto oboru,jako je doprava.
pochopitelně tím jsem nechtěl říci že Myška bude špatná dispečerka.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob říj 20, 2012 8:45 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

mám bohužel stejnou zkušenost jako Honza :roll: :roll: chování a jednání podobných radši nebudu popisovat ,páč slušně to nejde....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 20, 2012 9:26 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Z kamose udelali dispecera. jeste pred pul rokem jezdil sam a dispo sel do duchodu a tak ho udelali z nej. kdyz se s nim bavim tak jen rika ze by se kolikrat vratil radeji za volant a nemel zadny starosti, a to jen rozdeluje denni praci pro par aut ktery se denne vraci na zakladnu a ridici i on delaj jen 8 hod
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
sob říj 20, 2012 9:35 pm

Hejvl
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 02, 2013 4:14 pm
Bydliště: Domažlice

Příspěvek

Ahoj lidi, moje otázka zní jasně: Co všechno musí umět správný dispečer? Samorřejmě chápu, že musí umět jazyky, vyhl. 561, AETR, ložné místo v soupravách, ale co dál by měl umět? Možná ještě ADR, potom vědět, kdy a kde se smí/nesmí jezdit. Platí dispečer také mýto nebo clí zboží či vypisoat CMR? Napadá Vás ještě něco?

Ptám se proto, že mě strýc doporučuje, abych šel dělat dispo. Chci si to alespoň zkusit, tak se Vás nejdříve hci tady zeptat, co všechno bych měl umět.

Taky se Vás chci zeptat, de vlastně všechny potřebné informace seženu? Existuje nějaká souhrná příručka, stránka nebo něco podobného? Např kde najdu, jaké jsou označení výrobků na CMR pro al výrobky? Prý bych měl taé rozumět PDF frmuláři pro Dachser, ten nemůžu nikde na netu najít. Netušíte, kde bych ho měl sehnat?

Pardon, že tu všechno píšu tak narychlo, jen nechci firmě nic podělat, chci prostě být připraven. Proto tady schánim rady a tipy, kde bych měl potřebné věci nastudovat a co všechno vlastně nastudovat.

Všem děkuji moc za jakoukoliv pomoc.... a hezké Vánoce všem.
stř pro 23, 2015 7:51 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

Dělal jsem deset let řidiče..... Pak dostal nabídku dělat dispečera..dělal RO měsíc.... Prdel v teple...10 PC na starost a 50 vozů..... Vydělal 2000 navíc oproti ridici.... Po měsíci poděkoval a šel opět jezdit... Pohoda klid.... Nedávno opět žádost jestli bych nešel dispecerovat.... Ne děkuji.. Nejsem kancléř typ a řídit je má krev i srdce....🚚🚚🚚🚚🚚🚚🚚🚚💗💗
stř pro 23, 2015 8:55 pm

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

dispo

Příspěvek

Souhlasím s Davidem. Také jsem zkusila 2x na měsíc dělat dispečera. Dostala jsem celk. max. 25 tis netto, denně doma, super. Ale peníze nestáli za to, vrátila sem se nazpět za volant s čistou hlavou. To by mi museli dát kolem 30 tis. netto, abych zatnula zuby a dělala tu rachotu. :roll:
čtv pro 24, 2015 9:31 am

bihouz

Příspěvek

Dobrý dispečer?!?

No oni jsi hoši neumějí chytit za NIS a vše vidí ze svého pohledu.

Co ko mu je "řidiči" pod kým to jede... Ať tahá a drží hubu!!! Dodržuje se AETR a výplata chodí. Tak není co řešit.

Hlavní věc co je důležitá je, aby se kluci dostali domu a trávili tam nějaký čas. Jsou firmy kde je to nezajímá. Ale zas na druhou stranu to je doprava. Prostě to tak chodí.

A to že dispečer dostane práci a neví nic víc jen jeden mail. A hosi si myslí že dispo má čas vše overevovat.

Většina řidičů jsou těžce mimo realitu....
čtv pro 24, 2015 11:02 am

chodec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 23, 2016 10:58 pm
Bydliště: Příbram

dispo

Příspěvek

..
Naposledy upravil(a) chodec dne pon črc 18, 2016 7:51 pm, celkem upraveno 1 x.
..
stř črc 13, 2016 10:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů