Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Naše koníčky....... Letectví

Příspěvek

Tak jsem záložil toto téma aby jsme měli svůj chlívek a nebyli OT v dárečcích :)

Jsou tu vítáni všichni a hlavně ti, pro které je letectví kus života, denně vzhlíží k obloze a vůně kerosinu je pro ně droga :wink:
Naposledy upravil(a) Vojtas.DAF dne stř pro 26, 2012 8:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř pro 26, 2012 7:17 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Dobrej nápad :D
Hele já byl na CIAFU letos, a celkem se mi to líbilo.
Byl tam šílenej madar Beszeny, a ta slovenská 29 byla taky dobrá.Na ty sem ujetej
stř pro 26, 2012 7:20 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Ve vlákně o dárečcích jsem mlel kraviny a všiml si toho až teď :oops: Na CIAFu jsem byl jen jednou a to v Brně v roce 2005. Letos jsem byl v Ostravě a můžu jen doporučit. Teda až na to že jsem vyjel pozdě a pak nachodil tisíc mil :D Druhej den jsem nemohl pomale ani vstát z postele...... Na rameně brašnu a na krku fotoaparát a to jen se záklaďákem. Nechci vidět jak budu vypadat až budu mít hovádko od Sigmy :D Příště vyjedu tak ve 4 ráno abych chytl fleka na letišti. V Ostravě by sis chrochtal, slováci předvedli s MIGama dogfight a to byl nářez!! Ostatně mě aktivně k letadlům přivedly právě devětadvácy a to v Brně na CIAFu. Překecal jsem tatíka aby jsme tam jeli a když jsme dorazili šli do vzduchu zrovna Strizhi. Takovej pocit jsem pak už nezažil když pár metrů od tebe prolítne 5 Migů. Dunění že není slyšet vlastního slova, celý tělo a hlavně hrudník se třese, po celým těle husina a vzpomínám si že se mi normálně hejbaly kalhoty z toho rachotu a tlakových vln :D No a od tý doby bez letadel ani den :)
Naposledy upravil(a) Vojtas.DAF dne stř pro 26, 2012 9:00 pm, celkem upraveno 2 x.
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř pro 26, 2012 7:52 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

No to sem se chtěl zeptat jestli tam Strizhy byli,a vidim že v tobě zanechali nesmazatelnej dojem :D
Ta 29tka co pro ní jedu, je zrovna ve zbarvení jejich skupiny.Já je viděl jen na netu.
Ted si vem, když lítaj i se skupinou Rusky Vytezi,na SU27...
To musí bejt nářez!!!
stř pro 26, 2012 8:18 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Přesně tak, nesmazatelnej zážitek a zlom života :) Pokud by jsi měl možnost je vidět naživo tak neváhej ani vteřinu. Rusky vytazi jsem viděl jen na fotkách a to i se Strizhi a musí to být fakt mazec, taky snad jednou uvidíme.

K tý 29. Je to nádherný letadlo..... Navíc když je v pěkný kamufláži nebo zbarvení tak je to radost pohledět. A to Strizhi rozhodně je :thumbud: Doufám že se pak pochlubíš :)
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř pro 26, 2012 9:10 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Ono je to s tou hvězdou,ale taky sem je viděl pospolu
Obrázek
Snad to klapne
stř pro 26, 2012 9:25 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Jo to je RCčko?? Já myslel že taky stavíš plasťáky :)
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř pro 26, 2012 9:49 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

To dřív, jako kluk.Ted dělám tohle
stř pro 26, 2012 10:36 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Ještě když byl CIAF v Hradci to byl panečku program. Teď už se mi zdá, že je čím dál méně zajímavých věcí k vidění. Já si teď koupil menší rc vrtulník a učím se s ním. Později bych chtěl něco většího se spalovacím motorem. Devětadvacítky na to jak to jsou staré stroje tak mají své kouzlo. Škoda, že je naše armáda před lety vyměnila do Polska.
stř pro 26, 2012 11:16 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

Tak já se taky přidám. I když z vás hned na začátku mám mindrák, že letadlům oproti vám úplný prd rozumím. Z této branže mě nejvíc rajcuje civilní poválečné letectví, zkrátka velký letadla konče nástupem nadvlády Airbusu a Boeingu. Americké Karose 737 na kterou namontovali podvozky z MiG 15 jsem zkrátka na chuť nepřišel. Ale jinak se žádným letadlům nebráním, jen o nich zkrátka prd vím. Teď jsem zrovna dočetl tuto knížku, kterou mi Дeд Mopoз nadělil pod stromeček. Obrázek . Na Sinsheimu jsem byl minimálně 6-7x a souhlasím s tím, že kromě supersoniků toho tam moc rajcovného pro aerofily není, ale moje největší slast jsou starý autíčka a Sinseim je dle mne po Mulhouse druhá nejkvalitnější stálá exposice aut. v Evropě. Na Speyer se chystám, tak až mi tam vyjde někdy pausa...Na nějakém aerosalónu jsem byl tak dávno, že už vlastně nepamatuju, zda to bylo za komančů, nebo teď za nových komančů :lol: .
Na ten MAKC bych jel, ale letos už ne, jedeme do Anglie s autíčkama na sraz a myslím, že abych na to našetřil, budu muset jíst celý rok plesnivé sýry a zapíjet je starým vínem :lol:
A co se týká té bílé krasavice, tak oni s ní asi nelétají na západní aerosalóny? To by bylo pro mne jednoduchý; nechal bych si dát fůru někam doblízka a zbytek vlakem, či autobusem a zázemí za zadkem, jak to mám rád. To Rusko znamená úplně všechno natvrdo zaplatit (i když zase za takové zážitky to stojí, to už ti nikdo v životě nevezme).
Letadlem jsem letěl jen 2x v životě; autobusem 737 do Stockholmu a z5. Těmito lety jsem si jen utvrdil, že nemám nijakou zvláštní radost z pohybu a na letadlech, autíčkách a železnici mě spíš fascinuje vizuelní krása a to, že se to hýbe je pro mne jen takový mnou málo doceněný bonus funkčnosti.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř pro 26, 2012 11:37 pm

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Sakra, to může bejt pěkná knížka.Zkusim si ji sehnat.
Já myslim že sem 29tku viděl ve Farnborough,protože vim že někde na
západě spadla.Nebo ve Francii.
Eště neni špatný Navy museum v Yeoviltnu.Je tam máli lidí, a maj tam
Concorde,a můžeš dovnitř.Je to tam sakra malý!
čtv pro 27, 2012 7:31 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

...no, konečně taký téma pro mě trošku :lol:

mě zase zajímá éra moderního dopravního letectví, airbusem a hlavně boeingem počínaje, i když tu knížku o dálkovkách ČSA jsem si nedočkavě nadělil sám před stromečkem a už jí mám skoro přelouskanou :))

já občas za pěknýho počasí podnikám fotovýlety na Ruzyň (naposled na Dreamlinera), nebo i jinam... https://picasaweb.google.com/GlobeLIAZ/ ... henAirport , https://picasaweb.google.com/GlobeLIAZ/ ... ing1732012 .... a doma mám kromě několika 1/144 modelů ještě elektro větroně s rozpětím 2,20m a akrobatickou elektro Extru 300 8)
čtv pro 27, 2012 9:32 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

V Concorde i v Tу 144 jsem byl několikrát na Sinsheimu. Docela srandovní je knipl u Concorde; vypadá, jako když namontuješ řidítka ze SOBI20 na násadu od koštětě.
A tou bílou krasavicí jsem myslel Tу 160. Nějak jsem na netu nenašel, že by ji předváděli na západoevropských aerosalónech. pouze před časem přeletěly dvě mašiny do Venezuely (tuším že bez mezipřistání), aby rusáci ukázali amerikáncům, že na ně pořád mají.
Knížku seženeš normálně v knihkupectvích, nebo u nás na leteckých akcích, ale nejjednodušeji na http://www.svetkridel.cz/ . Vydali už přes 200 knih a vybere si z nich každý. Když Ty jsi na Devětadvacítky, tak mám od nich knížku "Oprášené etudy vonící luftem" od Václava Vaška, který jako první čechoslovák s devětadvacítkou létal. Jsou to jeho vzpomínky a jsou moc dobře napsané.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv pro 27, 2012 9:40 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Globe

Příspěvek

....jsem čekal, kdy se přidáš, narazil jsem na Tebe na nějakém modelářském fóru....prý "Slepic není nikdy dost" :lol:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv pro 27, 2012 9:43 am

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Tak odpoledne pro ni jedu 8)
To sme si nerozuměli s tim TU.Ale to myslim taky spadlo v Paříži vid?
čtv pro 27, 2012 9:45 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů