Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

Votas.DAF...Model Ty160: asi tak nějak jsem odhadoval cenu za tu stavbu. Tento rok to opravdu finančně nezvládnu, to už vím dopředu. Ale koukl bych na Tvoji práci a pokud by se mi líbila, poprosil bych Tě příští rok, abys mi krasavici postavil. Jenom pak budeme muset nějak zoptimalizovat "logistické procesy", alébrž když k Tobě pojedu 2x osobákem, projedu skoro tolik, kolik by ta stavba mohla stát :lol:
MAKS...Pozoruju, že jste se asi rozhodli jet na MAKS letos. Jak už jsem psal, letos to finančně nedám, škoda. Teď jsem koukal na Karlův odkaz na tu cestovku a můj názor je tento: Nikdy jsem necestoval cestovkou, jsem rád samostatný. Ale pokud jde o specificky zaměřené vejlety, tak je to možná lepší řešení než jet individuálně. Akorát mě zarazila cena přes 26.000Kč bez vstupů, místní dopravy a víza. To věřím, že bych to dal do této ceny s hotelem **** a i celkově s jídlem, vstupným, pojistkou a lepším komfortem (možná i autem z půjčovny). Překvapilo mne to o to více, že ostatní zájezdy u nich mají cenu reálnou.
Museum Albert...Je to ve Francii http://www.musee-eia.com/ , asi tam nemají žádné zázračné exponáty, ale stojí tam Caravelle a to je pro mne taková Bardotka mezi letadly. Několikrát jsem už jel okolo z Le Havre do Belgie, vždy po dálnici. Naposled jsem měl trochu času a vzal jsem to po šoustce, tak už vím, kde museum přesně je a až budu mít ještě více času, tak se tam zastavím. Za Albert jsou kolem silnice národní hřbitovy vojáků padlých za I. světové války a http://www.musee-somme-1916.eu/ http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_na_Somm%C4%9B a když se člověk pohledu na ty pomníky poddá, je mu z toho opravdu fyzicky ouzko...představí si ty kluky a chlapy, kteří se tam srali v horku v dešti, blátě za hnusný jídlo s nemocema, rozmlácený jak cikánský hračky a permanentní čekatelé na smrt, jenom proto, že se vůdci zrovna nepohodli. A co by na to řekli, kdyby viděli, že ideje, za které je vůdci nutili umírat jsou vlastně směšné, nepodstatné. Nenávidím, když mi někdo vnucuje nepřítele. No to jsem se rozepsal...tak sorry za OTvěci, ale mazat už to nebudu, když jsem to sem položil.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned led 06, 2013 1:13 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Krocan: Určitě s tím nemám problém, stačí jen říct. Moje práce, nářadí a pracovnu ti klidně pošlu, aby jsi věděl že to nedělám na židli na koleně :) Zbytek kyžtak po SZ. Co se týče dopravy, nebojím se kurýra nebo pošty, ale pro hotovej model by sis musel přijet, nebo já dovézt, to by asi nedopadlo dobře to posílat. Nebo jednoduše poslat peníze a vše bych si obstaral sám. Když by jsi měl strach nebo obavy, klidně to může být přes smlouvu, přecijen to není pár korun.

MAKS: Letos jedu určitě. Už jsem psal Benderovi, našel jsem spřízněnou duši co už tam byl a letos by chtěl znovu a je ochoten dělat průvodce. Přes tu agenturu by byla konečná cena za 5 dní cca 38tis a musíš dělat co je v plánu. To jsem byl ochoten dát...... Ale když mi tento člověk napsal že by se letělo na +-7 dní. Prohlídka Moskvy, 1 den MAKS statika, 1 den MAKS dynamika, prohlídka Monina, a po domluvě další aktivity. Já bych rád ještě na letiště Kubinka, Vnukovo, Domodědovo, Šeremeťjevo. Tak konečná cena se vším všudy by byla +- 25tis. a to už je sakra rozdíl. Ale tu agenturu nezavrhuju, ceny maj myslím zajímavý, obzvlášť na evropský akce. Kdyby někdo chtěl vědět něco víc nebo měl zájem, tak napište. Krocane ale nevěš hlavu! :) Už teď mám naplánovaný že bych tam chtěl v roce 2017 znovu, protože to bude 105 let ruskýho vojenskýho letectva a i MAKS, oboje v první polovině srpna pokud se nic nezmění. Den letectva se slaví každej rok, ovšem "kulatiny" jsou velká akce (90, 95, 100, 105 let a tak dále). Průlety dělá cca 50 strojů, včetně skvostů o kterých se nám může jen zdát zatím. Sleduje se to z Monina kam je vstup zdarma v ten den :)
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned led 06, 2013 11:58 am

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

A nezapomeňte se podívat na Ostankino http://tripio.cz/evropa/rusko/okoli-mos ... -ostankino
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned led 06, 2013 2:35 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Tak na Facebooku vznikla skupina MAKS 2013. Je to skupina kde jsou a budou veškerý informace o letošní akci a takovým českým soukromým zájezdu na ni :) Jestli vás to zajímá tak se přidejte. Já sem kdyžtak Vojťas Švéďák Stehlík
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř led 23, 2013 10:46 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Vojtas

Příspěvek

Doufám, že sem pak hodíš i nějaké zajímavé fotky ruských strojů pokud tam vyrazíš :D
Chystá se někdo letos na leteckej den v Čáslavi?
čtv led 24, 2013 8:01 pm

delivio

Příspěvek

Dnes nalítávali na Frankfurt dvě A380 jeden Lufthansa civil a Quatar cargo ten byl luxusní
čtv led 31, 2013 8:56 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Jsi je viděl z dálnice? Nějak po sobě sedali? Ale asi sis to spletl, Qatar nemá A380 Cargo a pokud vím tak jediný A 380 Cargo má Lufthansa :wink: V kolik hodin to asi bylo? Bych to dohledal
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
čtv led 31, 2013 9:06 pm

delivio

Příspěvek

Tak jsem jelito na letadla, ale tohle poznám. kdysi jsem trénoval na lávce od Zeppelinheimu u plotu dráhy a to ještě A380 nebyli.

Jo šli po sobě chvíli Lufthansa po levé straně -znak na ocasu a cargo po pravé straně nad lesem a ten už byl hodně na sestupu tak jsem to i přečetl :D

kolem 15h to bylo
čtv led 31, 2013 9:21 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

jo, ve Frankfurtu, když se to sejde, tak jsou jich tam hotový houfy :shock: 8)
čtv led 31, 2013 9:22 pm

delivio

Příspěvek

To jsem kdysi dávno dělal v tom Zeppelinheimu víkend a dva dny jsem chodil čumět jak přistávají ze strany od Hanau. Byl tam jakýsi borec a fotil o sto šest. Tak jsme dali debatu a že fotí přes 20let a k půl mega fotek. Tak mně je vždy představoval jak dosedli odkud to je atd :D
čtv led 31, 2013 9:28 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

já takhle jezdim fotit do prahy občas... a minule jsem tam potkal kluka cca 25 let věku, rusák, vybavení tak za 300 tisíc... a že je v Česku na dovoleny a ze uz to tu zna a nema kam jit, tak to travi u letiste... a mel takhle obcestovanou komplet Evropu :D
čtv led 31, 2013 9:35 pm

delivio

Příspěvek

Na tu lávku se chystám taky až bude lepší počasí. Aspoň mrknout, protože výbavu mám tak na pláž :D a posbírat kontakty
čtv led 31, 2013 9:52 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Tak sem dohledal jen tu Lufthansu, Qatar na radaru nebyl vůbec. Ale stejně tomu furt nevěřím :D Ledaže by to byla nějaká opravdu hodně čerstvá novinka. Na netu jsem o tom nenašel ani písmenko. Jedinej čtyřmotorák Qatar cargo je C-17. Ale pokud si seš 100% jistej tak se hádat nebudu :)

Na to spottování po světě se taky chystám, hned jak vyhraju v sazce :) jen bych si měl konečně vsadit ale :D
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
čtv led 31, 2013 9:56 pm

delivio

Vojtas.DAF

Příspěvek

No a za tím letěla jakási vážka s dvěma vrtulem. Házelo to s ní jak sviňa-byl dost silný vítr.
Taky jsem to cargo hned hledal a nenašel
čtv led 31, 2013 10:06 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Co na to říkáte? Úžasný video!!! [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7HOLONP0Td4[/youtube]
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob bře 16, 2013 10:35 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů