Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
PALDA
Příspěvky: 499
Registrován: pát úno 29, 2008 8:32 pm

Příspěvek

Opravil a Natřel Skurvil A Zapřel s.r.o Daf xf e6 460 lowdeck
pát bře 29, 2013 12:46 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Takže na LKNA momentálně sedí 3 kousky polských SU-22 a zítra pravděpodobně půjdou do vzduchu. Ukáže se tam někdo? Kolem 11-12 vyrážím na číhanou za plot
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned kvě 12, 2013 4:06 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vojtas - tak ty sůčka hezky nafoť...
Pokud jseš modelář a chceš něco na Su - 22M3 co nikdo nemá ... tak se mi ozvi. Mám něco osobně nafoceno, ze služby kdy byli v opravnách u Prostějova a prolezl jsem je jak šlo. Ale, pošlu až jak budu doma.

Tak vem štafle ať máš fajn pohled, a přeji dobré světlo... :wink:
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned kvě 12, 2013 4:13 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Jasný, druhá baterka se dobíjí a štafle už sou taky nadržený, takže zítra vyrazím a budu doufat v moudřejší počasí než je dnes. A taky doufám že budou na východní stojánce a startovat budou od západu, mám tam takový místečko u plotu kde je člověk letadlu skoro na dotek a u SUčka by to byl masakr :) Jojo, modelář jsem, ale letadla zatím jen syslím protože mám takový neobvyklý kousky (ruský a ukrajinský) a zatím si na ně netroufám. Ale tvoji nabídku určitě moc rád využiju :thumbud:
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
ned kvě 12, 2013 6:18 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Takže video je tu :) Pravda, točit moc neumím a popravdě mě to ani moc nebaví........ Byl to parádní zážitek a údajně tu ještě jsou, takže přemýšlím že zítra pofrčím zase :D

https://www.youtube.com/watch?v=vlF5Aa1SFF8
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
pon kvě 13, 2013 11:00 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

http://www.afc2013.cz/cs

kdo se chystáte?
úte kvě 14, 2013 7:39 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Já ne, akrobaty mě nějak netáhnou. Ale kdo pojede tak ať si to užije :)

Na úpravu a třídění fotek zatím není nálada, tak sem dám aspoň jednu co jsem dal na planes jako aktualitu a můžete mrknout na můj chlívek. Je tam sice jen pár fotek, ale ono od plotů se blbě fotí se 105mm ohniskem a pár fotek mi i odmítli (některý důvody dodnes nechápu). To tele mi sakra chybí, ale koupě už se blíží 8) :lol: http://www.planes.cz/cs/photo/1166699/s ... avou-lkna/
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
stř kvě 15, 2013 9:35 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

odmítání na planes je občas... mezi nebem a zemí no, ale vždycky, když se k tomu pak třeba po měsíci vrátím, tak musím uznat, že maj (vždycky) pravdu :lol: hold každá fotka není tak báječná jak se ti zdá minutu po vyfocení :lol:

můj skromný chlívek tam: http://www.planes.cz/cs/search/author/4 ... xt_place=7
stř kvě 15, 2013 10:53 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Pěkný fotky máte kluci. Já jsem se chystal na den otevřených dveří na základnu Čáslav ale bohužel budu se vracet v den pořádání tak zase až za dva roky. Jinak kromě Speyeru, Sinsheimu a Hermeskeilu jsem našel další muzeum které by stálo za to navštívit http://mhm-gatow.de/en/the-museum-engl
čtv kvě 16, 2013 9:22 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Globe: Pěkný fotky :thumbud: Co se týče odmítání na planes.cz, tak máš pravdu v tom že většinu fotek co mi odmítnou tak pak opravdu přehodnotím, ale tyhle hlavně kompoziční záležitosti jsem až tak nemyslel. Poslal jsem tam fotku vládní 319 kde bylo vidět že kopilot fotí akci na zemi, důvod odmítnutí - nevhodný námět. Fotka z Náměště kde je dráha jak známo trochu vlnitá, na fotce byla A-10 a důvod odmítnutí - křivý horizont (horizont byl naprosto v pořádku). Fotka Red Arrows, důvod odmítnutí - podobná fotografie byla nedávno zveřejněna (žádnou podobnou jsem nenašel). Fotka L-39, detail kabiny kde posádka mává do objektivu, důvod odmítnutí - nevhodný ořez. Tohle je jen část a čímdál víc si myslím že jak tam člověk nemá "jméno" tak pokud nemá extra super fotky tak se neprosadí protože nemá možnost ani vlastně. Nejsem ten co sází jednu fotku za druhou obyčejných každodenních letadel/letů, snažím se dělat a fotit hlavně zajímavý letadla a situace. A pak když člověk za 2 týdny vidí X podobných až stejných fotek nebo fotky za který bych se pomalu styděl i já tak je mi z toho dost smutno........ No nic, stejně s tím nic neudělám tak se pokusím bojovat dál a když to nepůjde tak na to kašlu a budu nahrávat jen u sebe.

Dneska to bylo v Náměšti dost zajímavý a pestrý. Bohužel jsem mohl až odpoledne a teď toho lituju že jsem si to nějak nezařídil......Ale co se dá dělat. Takže co se dělo: Při prvním startu SUček mělo jedno poruchu a sotva se odlepilo od dráhy a i pak mělo velkej problém nabrat výšku, údajně letělo těsně nad lesem a kouřilo jak kdyby místo paliva pálilo pneumatiky, takže ostrej výjezd hasičů. Při druhým startu už letěl náhradní stroj a v tom se přiřítila Alca, SUčka se dali s Albíkem do formace a byl průlet nad dráhou s tím, že z Alcy někdo tuto formaci fotil (přijel jsem asi 10 minut po akci :( ). Tak si tak v hloučku s kolegama povídáme a v tom jeden zpozoroval něco celkem rychlýho v dáli. po pár vteřinách se nad dráhou prohnal Gripen a mastil to dál na JV. Ani se neohlásil na věž :?: :shock: Pak měly jít do vzduchu opět SUčka, několikrát je na stojánce točili a nakonec neletěly, údajně další závada. Ještě bych zapomněl že dnes tam byly 2 Casy a z toho jedna se zdržela cca 5 minut. Takže natěšenej jsem vyrazil, no a viděl jen průlet a přistání SUček, průlet Gripenu a několik Albíků, no a byl děsnej vítr....... Škoda....... Zítra už odlítaj, snad se na RARO opět ukážou
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
čtv kvě 16, 2013 10:34 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

občas se musíš i ozvat, tu A340 z Mnichova mi poprvý odmítli kvůli vyvážení bílý, tak jsem uznal, opravil, nahrál a odmítnuto že nerovný horizont (zajímavý, že prvně nevadil)... tak jsem se holt ozval, že na fotce je vidět, že horizont je krásně rovnej a křivě je letadlo, protože je to zkreslený perspektivou.. no a je tam :))

i když mě vojenský éra (jako cokoliv military) totálně neberou, na neletící a málem padající sučko bych se asi na fotce podíval, škoda :D taky mi občas něco uletí, naposled A380 v Mnichově o tři minuty :lol:
čtv kvě 16, 2013 10:45 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Není letadlo jako letadlo, já mám rád tento druh.


Obrázek
Rád se v nich vznesu do oblak.
Obrázek

Obrázek
A v oblacích je rád opouštím :wink:
Obrázek

Obrázek
úte srp 27, 2013 11:30 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Jéééé další blázen co opouští fungující letadlo za letu :D :D to je v Kolíně?
čtv srp 29, 2013 1:04 pm

marekkvarda
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 22, 2013 5:25 pm
Bydliště: Sudova 1145

Příspěvek

Zdar hoši,

jen bych si tady udělal malou nenápadnou reklamu pro všechny v okolí Plzně a plzeňského kraje, kteří by jste se se mnou chtěli podívat do okolí v Cessně 150. Náklady jsou cca 50,-/min + poplatek za přístání. Jsem nejen čerstvý řidič MKD ale i relativně čerstvý soukromý pilot. Můj relativní plán je vydělat si ježděním na další úrovně lítání a každý mi tímto pomáha s náklady, který jsou celkem šílený. Určitě myslím, že s každým z Vás si budu mít co říct. Snad víkendy a neděle spíš, jsou nejpravděpodobnějšími dny, kdy by jsme si na půl hodinky, hodinku mohli "skočit". Všem šťastný dolet event přistání. Ahoj
Obrázek
ned zář 22, 2013 6:01 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

takže máš PPL a chceš si ježděním vydělat na CPL a nedejbože pak ATPL? Tak to držim palce :)
ned zář 22, 2013 6:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů