Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Pánové u Scanie je třeba převodovka mazaná jen s kvaltem. Pokud je vyřazené hrozí zadření.. Však si vyřazujte... Pokud chgceš vyřazovat aspoň si přečti přiručku k autě tam najdeš esi mažeš bez kvaltu či s kvaltem.

Míra byl rychleší...
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
pon zář 29, 2014 9:30 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vyřazovat kvalt je hovadina.Byla je a bude.Na stare Liane devitce,taky jak si jezdil bez gangu musela do kytek ,nemazala se.Jen stim byla frajerina umet radit kvalty sazet bez zubu neumel kazdy.
Neřeším...
pon zář 29, 2014 9:45 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Podle mne se převodovka maže od hnacího hřídele. Už jsem taky třídil dřevo cca 8 hodin v kuse, a nic se nezadřelo.(Stál jsem, běžel motor a hydr. čerpadlo)
Ale nedávno mladší kolega urazil v lese chladič, další mlaďoch ho vzal na tyč, a po 20ti KM byla převodka zadřená, páč neodpojili kardan.
Guga, byla to Scanie!
Nic ve zlém, ale lesáci nakládají běžně i hodinu vagón, nebo já jsem tenkrát třídil dřevo prostřílené od vojákú, jeden maník to hledal minohledačkou, další to vyřezával mot. pilou. Já jsem seděl 8 hod na ruce a převodka se nezadřela.
Lesu zmar!
pon zář 29, 2014 10:56 pm

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

No,ale přece jsi stál ne ??? Nechápu proč by se měla zadřít převodovka při stání :D
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
úte zář 30, 2014 6:23 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Asi proto jsou tam ty stitky,pomalu na kazdem aute,jak otevres dvere mas tam piktogram kamionu a cervenym skrtnuty kardan,kdyz ho tahnes.Prevodovka se asi maze od kardanu to jo,ale treba jen zadni cast,predni jak motor stoji nebo ma volnobeh asi moc ne.Tk to shranem,jezdete dal bez kvaltu jak vam to vyhovuje. :D
Neřeším...
úte zář 30, 2014 7:58 am

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Guga, ale aspoň hnací hřídel se točí i když stojíš.
Lesu zmar!
úte zář 30, 2014 5:59 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Práce na místě nemá žádný vliv na převodovku (pohání se jen PTO), táhnutí, nebo jízda bez kvaltu, je úplně něco jiného a je to zakázané snad u všech mašin (nebo jen na krátkou vzdálenost a minimální rychlostí).
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte zář 30, 2014 8:09 pm

sam07
Příspěvky: 16
Registrován: pát říj 22, 2010 12:02 pm
Bydliště: Praha západ

Příspěvek

Docela dobrý téma :) Nepřečetl jsem všechno, tak nevím, jestli tady už nejsou tyhle žvásty:

- jak jsem sjel z lodi/vlaku v GB, tak jsem na dálnici najel v protisměru;
- dal jsem výpověď a odešel, ale za měsíc mi volal samotnej Hanzalík/Šmidberský/Augustin/Duvenbeck/prostě generální ředitel a strašně žadonil, ať se vrátím zpátky. Tak jsem mu na to milostivě kejvnul;
- když Tě zastavěj BAGetáři, tak Ti na snímač převodovky nasypou železný piliny, a když tam zůstanou přicuclý, tak dostaneš pokutu, protože určitě jezdíš na magnet. / Jednomu takovýmu pohádkáři jsem na to řekl "A to si jako myslíš, že oni v tý Caravelle maj svěrák, v něm starou kolejnici a BAGetář si tam vždycky pilníkem napižlá hromádku špon, aby Ti to tam nasypal?" a on s kamennou tváří "Jasně že ne, ale slyšel jsem, že prej normálně na stanici fasujou půl kila na šichtu";
- klasika jsou historky, jak někdo zajel s návěsem do tak úzký ulice, že ho odtamtud musel vytahovat jeřáb nebo vrtulník;
- stejně tak příběhy, jak někdo poslal do prdele policajty nebo BAGety a oni ho s otevřenou hubou nechali odjet;
- to samý, že někdo BAGouna nebo německýho policajta podplatil, nejlíp ještě 20 Eurama nebo podobnou "horentní" sumou;
- Aviatik, kterej při svojí první cestě do Německa stál dva dny na parkovišti, protože hledal v mapě město "Ausfahrt", který je všude na dálnici značený;
- chcaní do flašky za jízdy, protože dispečer je kokot a naplánoval přepravu na sekundu přesně;
- dispečer je čůrák, protože předtím nikdy nejezdil a nic o tý práci neví. A ten druhej dispečer je taky čůrák, protože předtím jezdil, a teď se na šoféry povyšuje;
- a pak ultrablábol, co jsem zaslechl asi před týdnem: "Šel jsem se (v Německu) na parkovišti vysrat do křoví a za chvíli u mě zastavili policajti. Myslel jsem, že mi daj pokutu, ale místo toho se šel policajt taky vysrat, hned vedle mě. On ale neměl papír, tak jsem mu odmotal kousek ze svojí roličky a podal mu to. No a od tý doby, vždycky když mě na dálnici předjíždí, tak mi mává a bliká varovkama".

:D
pát říj 03, 2014 4:32 am

Uživatelský avatar
Havelock7
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 17, 2014 2:22 pm
Bydliště: Bilina

Příspěvek

Tak to je peknej soupis dobre ty a jen tak dal treba jednou z toho vydas kroniku urcite by to bylo zajimave cteni na dlouhe vecery
Paměť je výsadou blbých. Chytrý nemá čas si pamatovat, chytrý musí vymýšlet.
pát říj 03, 2014 7:19 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

ten posledny :thumbud: :thumbud:
pát říj 03, 2014 8:00 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

sam07-dekuji,shrnul jsi to presne.O to se pokousim asi 100 prispevku zpet.Mam dalsi ultrablabol-tema-jedine FH,vse ostatni je srot-ted v jednom sedim asi 4 dny,a zada me tak boli z te postele mekke ze ze se tesim domu jak nikdy :D
Neřeším...
pát říj 03, 2014 12:02 pm

delivio

Příspěvek

- klasika jsou historky, jak někdo zajel s návěsem do tak úzký ulice, že ho odtamtud musel vytahovat jeřáb nebo vrtulník
To už není snad kid, ale běžná realita dnešních dnů.

Obrázek
zdroj:FB

nedávno byla reportáž v TV o podobném případu a bylo to někde na Valašsku (mám dojem).
našel jsem jednoho, ale byl ještě jeden.Ten to narval snad mezi dům a zeď.
http://www.pozary.cz/clanek/78124-do-ul ... ab-hasicu/
Vynechal bych to jako kid.Takových fotek bych mohl vložit stovky a vrtulník jen jednou v minulém roce v CH.Jediní mají snad 2ks těch přepravních vrtulníků.Na otáčení je používají taky.
Naposledy upravil(a) delivio dne pát říj 03, 2014 4:34 pm, celkem upraveno 1 x.
pát říj 03, 2014 4:14 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To bych chtěl platit :shock:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát říj 03, 2014 4:20 pm

delivio

Příspěvek

Protáhl to až sem a pak nastoupil ten jeřáb opředený kde jakou historkou
Obrázek
pát říj 03, 2014 4:25 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Použití vrtulníku na vyproštení to aby si pak človek vzal hypotéku to nemuže nikdy zaplatit :cry:
Zijte dlouho a blaze.
pát říj 03, 2014 5:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Mickl a 14 hostů