Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Denny_Adams
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 24, 2014 6:14 pm
Bydliště: Pardubice

Jak se stát dispečerem?

Příspěvek

Dobrý den, je mi 20 let a strašně rád bych se chtěl zaměřit na pozici dispečera. Ta práce se mi strašně líbí ale pokud hledám inzeráty nacházím z 99% inzeráty typu: "požadavky: minimálně 2 roky praxe jako dispečer".

Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte "vy otrkaní kamioňáci" o nějaké firmě, která hledá dispečera a byla by ochotna vzít někoho jako jsem já (tedy bez praxe) a zaučit ho.
Nejlépe pokud by to byl Pardubický kraj ale takový Středočeský nebo Královehradecký by taky nevadil.
Je mi jedno za jaký peníze, je mi jedno v jaké firmě, je mi jedno za jakých podmínek.
Chci tu práci dělat a chci vědět jestli na to mám.

S tím úzce souvisí i mé další otázky.

1) Co musím jako dispečer znát a umět?
2) Jak moc důležitý je podle vás umět cizí jazyk?
3) Kolik řidičů má většinou dispečer na starost?
4) Proč často slýchám, že si dispečer nerozumí s řidičem?
5) Jaký vztah máte vy s dispečerem a proč?
6) S dispečerem si tykáte nebo vykáte?
7) Jakým chybám bych se měl 100% vyvarovat pokud chci dělat dispečera?
8) Co je pro vás řidiče naprosto nejdůležitější, tedy co potřebujete vědět při přepravě nákladu?
9) Jaký musí podle vás dispečer být abyste mohli říct, že je to perfektní dispečer?

Na závěr chci říct, že budu rád za každou radu a zkušenost, kterou mi sdělíte co se této práce týče.

Děkuji všem, kteří si najdou volnou chvilku na to aby mi odepsali.

Denny
sob kvě 24, 2014 8:49 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

každýho dispečera by měli nejdřív posadit k někomu do auta a poslat na 3 neděle pryč aby věděl vo čem ta práce je :evil:

A proč se dispo nerozumí se šoférem ? protože je placenej z toho co šofér vydělá
sob kvě 24, 2014 9:01 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

1) Co musím jako dispečer znát a umět?
Musíš znát a umět o čem je práce řidiče, jak to chodí na nakládkách, vykládkách, musíš umět a rozumět nařízení 561, musíš vědět co a kam jsi schopnej naložit, co je řidič schopnej stihnout (sběráky), musíš umět sehnat práci, vytvořit a udržet kontakty, spočítat trasu, náklady, mýto, cenu.......

2) Jak moc důležitý je podle vás umět cizí jazyk?
Pokud chceš dělat ve firmě co jezdí MKD, tak naprosto nezbytný, pokud vnitro, tak vůbec.

3) Kolik řidičů má většinou dispečer na starost?
1-20

4) Proč často slýchám, že si dispečer nerozumí s řidičem?
Protože dispečer chce aby řidič jezdil a nepauzoval. Někdy oprávněně, někdy neoprávněně.

6) S dispečerem si tykáte nebo vykáte?
To je asi různý

7) Jakým chybám bych se měl 100% vyvarovat pokud chci dělat dispečera?
Nesmíš chtít po řidiči nereálný věci.. ale na druhou stranu musíš sám přesně vědět, co je reálný a toho chtít 100%, aby sis vydělal, takže si nenechat "chcát na záda" řidičema...
sob kvě 24, 2014 9:09 pm

Barta11

Příspěvek

Ahoj, co se týče tý praxe je to těžky to věřím, ale obcházej si různé firmy jestli tě vemou. Jinak počítej, že budeš mít skoro non stop telefon u ucha, hromadu papírů atd..
sob kvě 24, 2014 9:19 pm

delivio

Příspěvek

1) Co musím jako dispečer znát a umět?
že země je kulatá a cesty nejsou rovné.že auto jezdí a nelítá..kolik je 1+1 a za jak dlouho ujede vozidlo vzdálenost z bodu A do bodu B když jeho rychlost se pohybuje mezi 72 až 82 průměr za hodinu.vše co musí umět a znát řidič + navíc Globeho odpoved.
2) Jak moc důležitý je podle vás umět cizí jazyk?
překladatel a telefonista ano -někdy je to výhodné
3) Kolik řidičů má většinou dispečer na starost?
někdo nezvládne jednoho nebo dva a jiný v klidu 25,30
4) Proč často slýchám, že si dispečer nerozumí s řidičem?
nespolupracují- nechtějí.oba tomu chtějí šéfovat.nehrají týmově.
5) Jaký vztah máte vy s dispečerem a proč?
na co tě potřebuji?
6) S dispečerem si tykáte nebo vykáte?
vykání je lepší
7) Jakým chybám bych se měl 100% vyvarovat pokud chci dělat dispečera?
nemít časté anamnézie,vyděláš jen pokud vydělá auto a řidič,týmová práce.umět s google street view,základy použití internetu a vyhledání informace.vědět rozměry vozidel atd
8) u sběráku ldm,váha se hodí vždy..řidič ví jen to co ty posuneš dál.
9) Jaký musí podle vás dispečer být abyste mohli říct, že je to perfektní dispečer?
viz 4,5
běž na stáž mimo CZ a naučíš se více
sob kvě 24, 2014 10:57 pm

delivio

Příspěvek

A zde máš trenažér na dispo :lol:
http://rinkai.cz/game.aspx
ned kvě 25, 2014 10:31 am

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

2% ... já bych byl skvělej dispečer :lol:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned kvě 25, 2014 2:54 pm

pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

je mozne najit vlastniho dispecera,napriklad z nejake spedice,co by obcas prihodil nejaky naklad za provizy? na jedno auto?
úte led 10, 2017 3:07 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

No, za svou řidičkou praxi jsem se setkal s XY dipečerama - teda pardon, dispečerů to bylo jen pár, většinou to byli jen jejich imitace.

Osobně jsem nikdy nepochopil, že musím vysvětlovat dispečerovi kudy můžu jet, kudy jet nesmím nebo co to je bezpečnostní pauza.... No nic, zase bych se nasral.

Suma: Čekal bych, že dispečer bude bejvalej řidič, co má něco za sebou. Člověk z ulice (nebo prostě bez praxe ježdění) dipečerem bejt nemůže - může bejt pouze tou parodií.
Ale ono se není čemu divit, když na ministerstvu obrany může sedět herec, že jo...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte led 10, 2017 6:15 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Moc bych si přál, aby můj dispo aspoň vzdáleně tušil co všechno musím já jako řidič udělat, aby si on jako dispo mohl v kanclu odfajfknou jako že HOTOVO. Aby si pořád nemyslel, že jsem na dálnici jediný a že mě ve firmách nevítají slavobránou, chlebem a solí. Že se třeba auto nenatankuje samo a stojí mě to nějaký čas. Že se ne vždycky a ne mou vinou podaří naložit na 40,000kg atd atd...
Byl bych rád, kdyby vzal potaz i můj soukromý život, že si neumím AKUšou někde o pauze vyvrtat bolavý zub a že i já jako řidič mám rodinu o dvou malých dětech a je fajn, když mám fajront v pátek tak, že je ještě doma stihnu než jdou spát...
Jako bonus mě taky potěší, když mě raz za čas pochválí že se něco povede, nebo že je s mou prací spokojen. Jak ústně, tak finančně samozřemě.

Určitě by mě napadlo ještě spoustu věcí, ale s takovým dispem bych neměl problém. Pak se takový dispo nemusí bát přijít i na vánoční besídku, aby nedostal někde za rohem deku.
stř led 11, 2017 10:14 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Byt dispecer je tezka vec.U ridicu budes vzdy ten chuj,naa tobe si budou ridici vylivat zlost,ne na majiteli.Urcite bys ses mel aspon s nekym projet parkrat,at vis ze to Mohelnicaku treba opravdu 90 nepojede,jak pise Kuba,nikde te necekaji s chlebem,je treba vystat ruzne fronty,papiry vaha atd.Ze auto ujede za idealnich podminek za devitku 750km a to se musi fakt darit.ne denne a uz vubec ne po tech nasich dirach.Urcite by mel mluvit plynule nemecky aspon,ne tou nasi ridickou nemcinou ale po telefonu umet s nemcem vyresit problem.Mel by se starat o to kam jede auto slozit,treba tam zavolat a zjistit vse kolem vykladky.Ne ze firma dela do 14h jen,ty tam budes evidentne v 18h tudiz zbytecne a jeste na desitku jizdu,uplne zbytecne vyhozena desitka jen pro to abys tam dojel a stal na ceste.Mel by vedet ze co je normalni treba v cz nalozit,,v nemecku ti treba nikdo nenalozi,myslim tim ruzne dokladky.U nas je dispecer clovek co jezdil dvacet let,coz je i neni dobre.On toto vse vi,jen rychle zapomina.Osobne bych tu praci asi nedelal ale je to tva volba.
Neřeším...
čtv led 12, 2017 7:37 am

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

bejvalej řidič dispečerem... no setkávám se s tím že je z něj spíš pěkná svině, pěkně rychle dokážou obrátit kabát. Jo koho chleba jíš..... Jinak mladej nezkušenej dispečer potřebuje nacpat k někomu do auta a vykopnout na 4 tejdny do Unie aby věděl zač je toho loket. Pak si může sednout za ty dva monitory.

Jožin: problém je v tom že velký firmy dělej funkce, práci schání disponent, ten zavelí dispečerovi v 18 tam musí bejt a dispečere starej se. A disponenti jsou hájený tak se jim odporovat nemůže. A když jde do maléru ta si to přehazujou mezi sebou a nic se nevyřeší. Jako dnešní pondělí když mě poslali na nakládku ve 02:30 a ve fabrice tma. Tak jsem zbudil dispečera a starej se :lol: Jak si to ti dva přehazujou tak vzniká informační šum, zvlášť když si majlujou z jednoho konce kanclu na druhej. Ještě lepší je když je práce přes 3 spedice ...
Se mi to kecá od volantu ale dělal jsem dispečera 5 let a 4 roky jsem měl vlastní živnost s 6ti auty 7,5-12t.
čtv led 12, 2017 5:51 pm

cnt123
Příspěvky: 7
Registrován: čtv dub 14, 2016 3:37 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

já myslím, že koho baví telefonovat a klikat na PC a zkrátka má organizační buňky, tak to je pohoda, ovšem pokud je pánem situace. Pokud mu do toho někdo vstupuje
a dispečet začne být pod tlakem pak to vypouští to směrem k šoférovi. Dnes dispečerovi práci usnadňují informační technologie, vše má na monitorech online a pokud se do toho dostane,
nemusí ani moc přemýšlet, pokud si udělá systém, kyž to přeženu tak vidí online na tachu to samé co jednotlivý řidič, vidí polohu vozu atd. Samozřejmě jak píšou jiní zde, je potřeba trochu ochutnávky samotné práce, obtížnosti jednotlivých nakládek a pasti v provozu.
čtv led 12, 2017 6:00 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Neni to tak hrozne s tim nasim ex ridicem,znam vetsi tupce v doprave na podstatne vyssich mistech.Kdyz uz nic umi dobre pocitat.
Neřeším...
čtv led 12, 2017 9:33 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Já jezdil pod manželkou šoféra. To bylo dobrý, viděla to i z té druhé strany.
čtv led 12, 2017 9:54 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 39 hostů