Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jakubxdvorak
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:00 pm

Příspěvek

kubisek-- jak jsi přišel na těch 10%? živnostník platí 10% ze zisku?dík
čtv říj 09, 2014 7:54 pm

RADO71

xkubisekx

Příspěvek

Především musím napsat,že si cením upřímnosti se kterou to všechno píšeš.Ale...to je velké ale...na tom systému se podílíš přesně stejným způsobem jako korupčník.Nezlob se,že to píšu tak,ale tak to je.Stát nás dojí na daních...platí se z toho kde co,od nefachčenků po předražené státní zakázky.Výsledek není to,že ušetříš na daních...zvednou Ti,mně je jinde.Zvýší DPH,zvýší klidně soc a zdrav. pojištění.Výpadek na výběru daní tam prostě bude a oni ho zase vyberou.Aby někdo udělal pořádek s těma,kteří tyhle peníze rozfofrují,musí tady být nulová tolerance k podvodům...nebo minimální.Ovšem i tady na TF je taková,že se tady o ni klidně bavíme jako o docela fajn postupu,jak se vyhnout našim povinnostem.Jasan,žijeme tady a teď.Ale za všechno si můžeme sami.Podvádíme a jsme podváděni.Fajn zemička.Přiznáváš,že daňovým podvodem vydělá firma i zaměstnanec a já ti říkám a stojím si za tím,že oba nakonec proděláte.Jen si budete myslet a nadávat,že za to můžou vlády,EU a já nevím kdo.Posteskl jsis,že je pravda,co že se to děje s cenami za km..... :-) :-) Buď firma,která řádně platí daně....platí slušnou mzdu svému zaměstnanci,kterou zdaní....a projedeš to na celé čáře s někým,kdo to dělá jinak.Sorry ...ta doprava si tu ženskou z herny vyloženě zaslouží !
čtv říj 09, 2014 8:14 pm

delivio

Příspěvek

Valhala :wink:
čtv říj 09, 2014 8:38 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

RADO71

Příspěvek

Máš pravdu, podvádíme všichni, a jsme podváděni. Nadarmo se neříká, že stát je nejhorší společník.
Mám bratra v top managementu jedné Zlínské firmy, a ten mi počítal na kolika daních nás stát škube, už nevím jak to bylo přesně, ale šlo to do strašných čísel.
A jak píšeš, budu ten kdo přizná plat jak poleno, a stejně na to pak dojedu. Bohužel, doba je taková že se všichni snaží všechno odrbat. Zaměstnanci mě, já je, stát mě, já stát, zaměstnance stát, stát zaměstnance.
Tak to bylo, je, a bude. Kdybych viděl, že se z těch všech poplatků a daní aspoň něco viditelně obnovuje, tvoří, tak neřeknu ani popel. Ale už teď nám s úsměvem politici říkají, že sociální systém nebude soběstačný, zdravotnictví musí dotovat, všude rozhazují milióny, a pak vyplavou kauzy o stamilionech které vytunelovali a nic se jim nestalo, a ani nemusí vracet.
Tak se mi prostě nechce sypat kopu peněz do kanálu. Mám ve firmě 6 řidičů, a jsme 2 co firmu vedou, 8 lidí s přiznanýma +-10500 hrubého, všichni stejně, a stejně to stojí firmu ranec jako prase. Tak proč to navyšovat. když z toho nikdo nic nemá?
Měl sem tu chlapa se zlomeným kotníkem, i když mu platím řádně zdravotní, tak sem mu stejně musel vyplatit peníze když marodil, tak proč to platím státu, když to stejně musím zase zacvakat já?
Je to špatný směr, ale je to pro firmy zatím ten nejpřijatelnější.

JAKUBXDVORAK: teď přesně nevím jestli je daň ze zisku 10 nebo 15% ale tak nějak, dělá to účetní, na konci roku mám kopu peněz v kase (hotovostní výdaje) a ona to pak srovná tímto, resp. odečte odpisy, náklady hrazené v hotovosti, odepíše neuhrazené faktury a co zbyde tak zdaní. Loni se platilo myslím 2900,- :D
Jo, a nejsem blázen, nejsem živnostník, mám s.r.o. , u živnostníka je to jinak!!

DELIVIO: tak mi to vysvětli tady, na kafe se spolu určitě nedostanem.
Mě to celkem nasralo, celou dobu co podnikám tak se snažím se zaměstnancama vycházet narovinu, udělají něco pro mě, já zas pro ně, nic nechci zadara.
Hajzlíky, překupníky a spedice mi nabízí práci, nebo ji hledám, tak nikdy nejdu pod cenu, to rači pošlu auto poprázdnu, a když naléhají, tak je dojím co to jde. Nikdy sem žádné firmě nic nedal zadarmo, protože nepodnikám z lásky k práci, ale pro zisk, abych se já, a lidi ve firmě měli dobře.
Vždycky jednám na rovinu, tak tak jednej i ty... Díky. Pokud nemáš ke mě přímé komentáře (s důkazem, že někde lžu, vymýšlím si, nebo překrucuju) tak mě raději nekomentuj. Nemám rád když se o mě někdo otírá, a nemá k tomu důvod.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv říj 09, 2014 9:53 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

xkubisekx

Příspěvek

popsal jsi to hezky , o tom žádná, ale jak z tý vší křivárny ven ??? známe důvody proč to tak funguje , známe stupeň deformace cen, platů, nerovnost dopravních smluv atd, je jasné, že pokud politická garnitura legálně krade kde se dá , jak může chtít po Tobě jako zaměstnavateli, aby jsi byl čistá lilie ? a obyč lidech , aby se také tak nechovali ?...... jak z toho všeho ven ? jak to napravit ? to je zásadní otázka a problém :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 10, 2014 12:25 am

RADO71

xkubisekx

Příspěvek

Jo,jak psal Martin,popsal jsi to dobře a dělá se z toho až špatně.Ale je to podle mně trochu horší.Sorry,ale já uż jsem velký kluk a nevěřím moc na pohádky.A tak mi odpusťte,že nevěřím ani na chvíli tomu,že se tyhle podvody dějí proto,že kradou politici.Mám na to jiný názor.Kdo je zvyklý hrát fér,ten si tenhle přístup uchová,ať se děje cokoliv.Pokud nejde o život.Myslím si,že je to totiž přesně obráceně.Do politiky se.hrnou lidi,kteří fér hrát nechtějí.A na nás by mnělo být je z té politiky vypráskat.Ale my to řešíme partizánsky.Máme v genech říkat....to oni.A dělat totéž.Tak asi tak,podle.mně.
pát říj 10, 2014 7:21 am

delivio

Příspěvek

jakubxdvorak
10% má fyzická osoba a 15% právnická osoba.

finanční gramotnost spolu se základním právním povědomím vytváří reakce různých forem.
Mé postoje jsou v této otázce známé a nemění se. Jsem však celospolečenské menšině.

xkubisekx
Za své názory se nemusíš stydět a pokud je někde prezentuješ musíš brát v potaz také názor druhý, pokud je prezentuješ veřejně.A můžou být zcela odlišné.
Nikde není osobní útok. Nikde nevidím žádné otírání....jen tvé citace.
Máš pravdu v tom co píšeš i když je to drsné.Stejně jako Rado71 a Martin440.

Jen se v tom pak všichni rochníme a hledáme ideál..řidič i dopravci.Takové věci jsem v zahraničí nezažil.25 let a pořád to nestačí- chudáci budoucí generace.
Ty popisy mě připomněly pěkný film. Hrál v něm Philippe Noiret.Je to na stejné bázi.
Ale jinak inspirativní pro každého začínajícího řidiče.
Good luck
pát říj 10, 2014 8:08 am

pát říj 10, 2014 12:16 pm

pát říj 10, 2014 7:16 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Ivan Hofman.... chápu to dobře jako ironii ??? nevím, jestli v tom jedeme spolu, ale do někam zcela jistě :D :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 10, 2014 8:59 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nic za tim Martine nehledej, to že jsem to dneska zahlidl tak sem to sem dal.Sám bych potřeboval vysvětlit rozdíl v produktivitě práce u nás a na západě když tam je průměrná mzda 70 tis, za kolik na kilák vlasně ti němci jezděj.Vlastně to je trochu i ironie , na tom pracáku jim neřeknou co je čeká, že i když celkovou váhu soupravy maj cajk tak za přetíženou napravu o 300 kilo maj 3 body v háji a já jako dopravce i když to neovlivnim a jezdím od kilometru dostanu 15 tisic pozdrav.Jo a v Kolíně už funguje vysokorychlostní vážení.
pát říj 10, 2014 9:20 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Ceny

Příspěvek

Před pár lety (cca 8let) jsem jako řidič jezdil u Wallenborna (zaměstnanec J.M.I.T.), dal jsem se tam dokupy s dispečerem, ptal jsem se ho na ceny za dopravy u Panalpiny (zajištuje letecké přepravy), a valil jsem bulvy.
4,5 Eur jednostranně, 2 Eur v kolečku, ještě to měli rozdělené na vzdálenosti.
A tomu odpovídal i plat řidiče, za odpracovanou hodinu (nakládka, vykládka, jízda) měli podle odpracovaných let u firmy 7,5-8,5 Eur na hodinu + diety (měli myslím 25Eur na den mimo Lux)
komplet se jim to hýbalo +- 2200 Eur, kdo lítal přez, tak samozřejmě víc. Na jejich poměry nic moc peníze, pro nás to byl balík. Nemají tam tak vysoké daně a srážky ze mzdy.
Ale měli další benefity a výhody. My jezdili za 13500 hrubého + 45 Eur na den, takže to vycházelo +- 45tis, Euro bylo tehdy 33-35Kč.
Jenomže tam pak natáhli hodně poláků a cizinců, pak tam najely firmy z CZ, PL, HU. My češi sme měli paušál na den, nevím jak ostatní, a našli se tací co se flákali.
Klasická česká povaha, šak mám stejně když stojím i když jedu, tak si hledali důvod proč to nejde. A to je kámen úrazu i teď.
Když budu mít 50 zaměstnanců, a dám každému hodinovku + diety, tak jich půlka bude dělat normálně, a půlka hledat ten důvod proč to zrovna nejde. Proto musí v česku dopravci platit od KM, faktury, fůry atd...
A v tom množství lidí vytřídit lidi kteří by jen jezdili a nebyli tam ti co vymýšlí, je nadlidský výkon.
Kdybyste viděli co za lidi se hlásí ke známému co má 17 aut, tak byste padli na prdel. Fakt hrůza. Řidičů je na pracákoch a všude kopa, ale kvalitního řidiče aby člověk pohledal. Těch je jako šafránu.
Proto musím ve své pidi firmě nabídnout lidské zacházení, férovost, a nějaké ty bonusy, abych si udržel kvalitní chlapy.
No nic, uvidíme co nováček tady z fóra, jak dlouho mu vydrží optimismus do práce, dneska byl pěkně nasraný... :D :D
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pát říj 10, 2014 10:14 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned lis 02, 2014 3:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob říj 11, 2014 12:40 pm

delivio

Příspěvek

Upřímně nemusí platit od km,fa-správně by vůbec neměl, ale koho zajímají předpisy,zákony a vyhlášky.Je to výhodnější a při daňové optimalizaci ještě ziskovější.Kdo se bude hrabat v lejstrech výkazů řidiče za celý rok. Pokud to hodím na virtuální sídlo firmy do velkého města je to ještě výhodnější.....koupě firmy s historií je otázka 24h.
Dříve byl základ s.r.o -ručení jen do výše vkladu,nebo základního kapitálu 200tis i když Fa měla tržní hodnotu milionů.Nikdo za nic neručil a tak tato párty jela ve velkém stylu.Od nového roku už to nemají jednatelé tak jednoduché v otázce odpovědnosti. To jen k politice....a mohl bych zabrousit do opravdu detailů včetně rozborů finanční stránky,marží atd, ale neudělám to, protože by to mohlo být chápáno jako návod k trest.čin.

Jsme v tržním hospodářství, ale základní článek- řidič ovlivní jen z části celou dop.společnost.Koncepci a jiné formování Fa je na lidech, kteří podnik řídí. nevěřím tomu, že by neuměli počítat a nevěděli, co dělají, ale mají občas pocit, že je základní článek- řidič nesvéprávný a musí neustále dostávat rady, jak fungovat.
Výběr vhodných kandidátů na pozici řidič je jen odrazem neprofesionality personální politiky a tu v žádném případě nedělá řidič.
Výchova a vývoj řidiče je dlouhodobý proces, který někdo zvládne v krátkém časovém úseku a jiný ani za pár let.to samé platí i v manažerských pozicích.
pak nastávají situace, kdy člověk vystudovaný v oboru enviromentální politiky "učí" řidiče z praxí 5-25 let jezdit a nezná základní jednoduché věci, které ovládá z technického hlediska řidič.Nekomunikují spolu.On je manažer a nebude jej "učit" řidič s výučním listem.

Tento ping pong mezi řidiči a manažery může skvěle fungovat léta, pokud ani jeden nemá zájem ustoupit ze své pozice a už vůbec ne, pokud si trénují na sobě vlastní ega, nebo alter ega.Je však otázkou zda je dostateční touha tom, aby organizace,tým popřípadě firma fungovala jako celek, nebo jeden druhého bude škubat jako husu řadu let.Další otázkou je zda jsou opravdu všichni na správné pracovní pozici a to lze zjistit personálním auditem.
Osobnostní, nebo pracovní rozvoj není jen o řečech, ale utváření společné politiky, kde jeden druhého podporuje a sdílí hodnoty společnosti.Jakou možnost v tomto směru dostávají řádový zaměstnanci si můžete vyhodnotit sami.....kdy jsem byl firmou poslán.vybrán na zdokonalovací kurz,školení.

O ponižování zaměstnanců-řidičů ze strany manažerských pozic nebudu zatím psát, ale pár situací vám později napíšu.

Mě prostě nejsou někteří schopni zaplatit

Bod 3 v článku, ale to zná kde jaký řidič už dávno.Není to jen v pohodlí řidiče, jak se mnohdy domnívají .....jiní.Šetří to miláčky ;)
http://www.elogistika.info/the-drivers% ... Dk_B2d_sZy
sob říj 11, 2014 2:08 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

.

Příspěvek

delivio-Ty se vyznáš,chlape :kun:
Akorát s tím s.r.o. bych poopravil,že dřív byl vklad 100 000.-,pak to zvedli na 200 000.-,dneska nevím,co je za změny,už dělám jen toho čimelíka :lol:
Ale jaký je rozdíl,jestli sídlo firmy někdo má u nás na vesnici,nebo v Praze,Brně atd,když danový podmínky jsou pro všechny stejný?
Dík
sob říj 11, 2014 7:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů