Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jakubxdvorak
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:00 pm

Mzda řidiče

Příspěvek

Když jezdím na vnitru a dostanu základ např. 10 000 a ostatní jsou prý diety.Jak to dělají?Rozumím když,někdo jezdí ven ale když jezdím jen po čr?Jak to prokážou,že mám nárok na 15 000 v dietách?
ned říj 05, 2014 5:53 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Výše diet bude záviset na tom, jak budeš jezdit a jak to budeš mít napsané ve Vyúčtování pracovní cesty. Podle toho vyúčtování ti diety=stravné zaměstnavatel vyplatí.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned říj 05, 2014 6:43 pm

jakubxdvorak
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:00 pm

Příspěvek

Tak když jezdím na vnitru a jsem od pondělí do pátku pryč mám nárok na 160 kč na den ne? jak pak dopravce oduvodni,že mi dá 10000 diety?těch 160 kč za víc jak 18h je minimum ale mužu dostat i víc?
ned říj 05, 2014 6:48 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nijak, tobě je dá na ruku, jinému je vezme když na něj vyúčtuje zvýšenou dietu a dá mu poníženou. Tím pádem se dostane na všechny :D
ned říj 05, 2014 7:04 pm

jakubxdvorak
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:00 pm

Příspěvek

U velke firmy by to tak šlo,ale když máš 5 aut a všichni jezdí na vnitru?
ned říj 05, 2014 7:06 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jakubxdvorak - nebo taky dostaneš jen tolik, kolik budeš mít v tom vyúčtování.
Pokud to chceš vědět přesně, kolik dostaneš, tak se podívej do Pracovní smlouvy a Mzdového výměru.
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
ned říj 05, 2014 7:08 pm

jakubxdvorak
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:00 pm

Příspěvek

takže můžu mít v pracovní smlouvě i vyšší diety?zatím mi to nevadí vzhledem k věku,horší bude nemocenská...
ned říj 05, 2014 7:16 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

jakubxdvorak

Příspěvek

najdi si pojmy jako "daňová optimalizace " optimalizace nákladů a potom Ti bude jasné o jaké švindly, podvody a levárny jde :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv říj 09, 2014 3:20 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Švindly

Příspěvek

No mám 6 aut na vnitru + sem tam SK, nevím nic o "daňové optimalizaci" ale abych mohl vyplácet řidičům peníze bokem, tak je jen na konci roku vyúčtuju jako vyplacený zisk, zdaním 10% a hotovo (nebo tak nějak to dělá účetní, moc do toho nevidím).
Když bych přiznal řidiči mzdu celou kterou si vyjezdí, tak by to vypadalo takhle: vyježděno cca 28tis = superhrubá mzda, po odečtení soc. , zdrav, daní atd, zbude čistého +- 16500,- proto všchni vyplácí peníze bokem

stravné se do toho samozřejmě nepočítá, ale v CZ vyjde stravné +- 3000, takže kompletní přiznaný plat a stravné +-20tis, místo 28tis na ruku. A je na každém aby si vybral co chce.
Toť můj názor a přístup.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv říj 09, 2014 9:58 am

jakubxdvorak
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:00 pm

Příspěvek

Konečně rozumná odpověd´ . Dík ti za ní
čtv říj 09, 2014 10:30 am

RADO71

Příspěvek

Ale znamená to současně menší nemocenská,důchod,dovolená atd ,atd ?Kolik tedy přiznáš ten plat ? A jaký je maximální přiznaný plat řidiče před důchodem ze kterého se mu počítá,taktéž nemocenská.Pomůže si více firma nebo její zaměstnanec...tzn.všechny peníze,které by navíc dostal stát...dostane řidič ?Pletu se ,nebo takto vznikají tak nesmyslně nízké ceny za přepravu na kilometr ? Aby si řidič i firma slušne vydělala,musela by mít vyšší cenu za km.Ale soutěž bez dodržování pravidel a hranic posouvá ty hranice níž a níž.Když Vám to vyhovuje....proč ne.
Konečně rozumná odpověd´ . Dík ti za ní
Konečně rozumím naplno výroku...můžeme si za to sami....

Taková perlička...známý je v jisté firmě na jisté pozici.Potřeboval převézt jistý těžší náhradní díl dodávkou....přijela.Na boku a zadních dveřích nápis Herna atd.atd.
Přijela s ním žena,která v tomto autě má převážet limonády,nápoje a to co je nutné k provozu herny.Cenu za km. už si nepamatuji...ale asi hodně výhodná.Právě přišel o kšeft někdo,kdo se věnuje přepravě takových dílů...bezpečně,profesionálně..ale dráž.Holt,neživí ho automaty.Tak nějak....podle pravidel chaosu.Jak říkáš,každý si může vybrat.
čtv říj 09, 2014 11:50 am

jakubxdvorak
Příspěvky: 20
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:00 pm

Příspěvek

RADO71-Já ale neřeším problém toho,že nám zaměstnavatelé dávají min. základ (je to určitě špatné),ale to jak to dělají a jak to vlastně ,,papírově,, doloží.Každý má právo si vybrat kde a za kolik bude pracovat.A jak napsal xkubisekx-pokud mám dostat 20tis. nebo 26 vzhledem k situaci a naší slavné nemocenské si raději na tu nemoc našetřím odkládáním např. těch 6 000 . Kohokoliv se zeptám tak si raději vybere prachy v kapse než ve státní kase:-)
čtv říj 09, 2014 1:59 pm

delivio

Příspěvek

http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/doku ... vni-cesty/

Určitě vám nevadí, když si pokladní v prodejně nechá zbytek peněz, které by vám měla vrátit.Pokladní doklad budete mít samozřejmě na původní prodejní částku.
Čím větší částka tak by jste měli být více happy. Je to stejný princip.
Někdy se tomu o čem píšete říká korektní byznys
Švindly
No mám 6 aut na vnitru + sem tam SK, nevím nic o "daňové optimalizaci" ale abych mohl vyplácet řidičům peníze bokem, tak je jen na konci roku vyúčtuju jako vyplacený zisk, zdaním 10% a hotovo (nebo tak nějak to dělá účetní, moc do toho nevidím).
Když bych přiznal řidiči mzdu celou kterou si vyjezdí, tak by to vypadalo takhle: vyježděno cca 28tis = superhrubá mzda, po odečtení soc. , zdrav, daní atd, zbude čistého +- 16500,- proto všchni vyplácí peníze bokem

stravné se do toho samozřejmě nepočítá, ale v CZ vyjde stravné +- 3000, takže kompletní přiznaný plat a stravné +-20tis, místo 28tis na ruku. A je na každém aby si vybral co chce.
Toť můj názor a přístup.
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=13736

Dvojí pohled na stejnou věc
čtv říj 09, 2014 6:15 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

RADO71

Příspěvek

No hele, ptáš se co nemocenská, dovolená, důchod. Je to jednoduché.

Kolikrát do roka marodíš, nemyslím úrazy, myslím nemoci, chlapská "rýmička", nachlazení, atd...? A jak dlouho s tím marodíš? Zaměstnavatel stejně platí prvních 14 dní na neschopence, takže o odvodech na zdravotním nemůže být řeč (zaměstnanec je nikdy nedostane - málo kdo marodí dýl) a na úrazy jistě všichni mají vlastní úrazové pojištění.

Důchodové, já su ročník 79, vím, že teď mi vychází odchod do důchodu +- v 68 (rok 2047), do té doby to ještě 3x posunou, a 75ti let se nejspíš díky stresu a životnímu stylu nedožiju, a stejně i kdybych se dožil, tak jednoduchým výpočtem si spočítej, kolik let bys musel žít, abys dostal zpět co ti stát vzal, a počítej odvod ze superhrubé mzdy. Co ti vyjde??
Takže opět nesmysl. Takže rači 1500 měsíčně na důchodové pojištění nebo jak se to jmenuje a je sichr.

Dovolená, jo, to je jedniné co ti zvýší plat, ale taky poslední věc.

Samozřejmě, že na nízkých odvodech vydělá firma, ale zaměstnanec taky, každému koho sem příjmal jsem říkal: nebudu zkorumpovancům a zlodějům cpát "moje-naše" vydělané prachy, rači koupím každý měsíc řidiči na auto něco co bude potřebovat (vysílačku, rádio, bundu, boty, nové kurty, atd atd...) klidně i telefon, dám si ho do nákladů a řidič má to co chce (navíc budu každému zařizovat neomezený paušál, aby mohli využívat telefon i na soukromé záležitosti, co to dneska stojí? 700 / měsíc?)
Ale tohle všechno má svoji daň. Buď to dám všechno státu a kupujte si záclonky a ptákoviny za svoje, a řidič bude z toho bude mít prd, nebo to nacpu do techniky kterou ten zaměstnanec používá.
Každého volba.

A s těma cenama máte všichni pravdu, to co zkoušejí spedice a různí magoři, je fakt na hlavu. Nejezdím do EU, neznám ceny, jen vnitro a SK, a není pravda, že jsou ceny špatné, je to o tom, že ten kdo jede např. z Holanska do Prahy, a pak potřebuje auto na moravu, tak veme spedici fůru za pár šušňů jen aby dostal auto domů, a tím to pokazí všem. Takové kšefty prostě nedělám a je to. Ale těch co nechcou jezdit za 25kč/km je málo, takže se plácáme a potácíme nad prací/neprací.


DELIVIO - nechápu jaký dvojí pohled na stejnou věc? Tady ve vláknu se ptal jak to firmy dělají s nepřiznanýma penězma, a v odkazu jsem se ptal jak může někdo jezdit za směšný a mrzký peníz, tak jaký dvojí pohled na věc????????????????????
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv říj 09, 2014 6:27 pm

delivio

Příspěvek

Bylo by to xkubisekx na povídání u kávy.Třeba se někdy sejdeme a povím ti to.
čtv říj 09, 2014 6:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 13 hostů