Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pokud jde o me,nemam s tim problem delat vikendy doma s rodinou,naopak :) ,docela se mi to narizeni hodi do kramu.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát zář 01, 2017 2:18 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 09, 2019 5:24 pm, celkem upraveno 1 x.
pát zář 01, 2017 5:00 pm

jeď bezpečně
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 272
Registrován: sob srp 27, 2016 8:24 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pro sof, bohužel máš pravdu. Pokud zaměstnavatel řidiče takto honí.
Ale je třeba najít práci, kde budeš v pátek odpoledne doma a začínat v pondělí ráno, nejlépe kolem 06 hod. Však většina zaměstnavatelů Ti do pracovní smlouvy píše 42 hodin týdně a také většinou víc neplatí. Tak proč se nechat takto honit ?
Jak jsem psal, neplatíš, nedělám.
A dle nařízení vlády 561, vůbec NEZNAMENÁ že musíš odřídit nějaké 10 hod. řízení, krátit odpočinek na 9 hod. protáhnout výkon na 15 hod. To jsou pouze povolené maxima. Tedy za ty peníze co firmy platí, většinou minimální mzdu, tak řidiči také dělejte minimální hodiny, že ?
Pokud dopravce bude platit alespoň 225 kč/hod ( 8,5 Eura ), plus k tomu příplatky za noční, přesčasy,svátky atd. tak se nechá mluvit o nějakých hodinách na víc. Samozřejmě k uvedeným penězům, ještě náleží stravné - diety.
Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest. Nebo: Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost? Citáty , Jan Ámos Komenský :clap:
sob zář 02, 2017 9:40 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Obrázek Obrázek




No tak už se slibují managerské platy a služební auta s benzínem. Že bychom se už odrazili ode dna???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř zář 13, 2017 2:36 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jinak nechápu, když není mléčný tuk, skokově se zdraží máslo o kolik desítek procent, ale když nejsou řidiči jak se stále omýlá, tak se jejich platy nezvedají, aby jich bylo dost. To spíš se hledá jak jim ještě peníze sebrat a znechutit jim práci.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř zář 13, 2017 2:41 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

4215

Příspěvek

Tvoje přirovnání s máslem jednoduše nefunguje.
Věc se má takto; máslo zdraží, spotřeba se o odhadnutelný menší objem sníží, nadbytek smetany se využije do jogurtů, smetánků a dalších potravin. Zvedne se jejich cena o nenápadných 10-15%, zavede se nové portfolio potravin s obsahem smetany (třeba třetina z novinek se uchytí natrvalo) a všechno se bude docela jednoduše samoregulovat. A všechno je strkané přímými penězi zákazníka, který nemá nástroj k tomu, zvýšené ceně másla se vyhnout. Je v tomto případě v pozici bezbranného dítěte.
Zvýšení příjmu řidiče je přímo závislé na cenách za přepravy, nedostatek řidičů na řidičský příjem sice vliv má, ale zřejmě v tuto chvíli je využíván na maximum a více už příjmy nedokáže postrčit (nemá z čeho, pokud se nezvýší ceny přeprav). A teď je otázka, jak lze vybojovat zvýšení cen přeprav na těch samých kapitalistech, kteří Ti, jako zákazníkovi, dokáží vnutit o třetinu větší ceny takové základní potraviny, jako je máslo.
Jedna věc je ta, že nadpoloviční většina přeprav nemá smysl (součástky pro výrobu aut se vozí po celé Evropě, místo aby se vyráběla v automobilkách-což je ale pro řidiče dobré, neboť by jinak museli pracovat právě v automobilkách), přidanou hodnotou takových přeprav je pouze mobilní skladování a umělá zaměstnanost (v podstatě skupiny těch nejvíce společensky nevyzpytatelných lidí, kteří, kdyby nebyli schovaní v boudách náklaďáků, tak by nejspíš převrátili společnost vzhůru nohama).
A druhá věc je ta, že ani zvyšování řidičských příjmů nezvýší počet řidičů na trhu práce. Ten boom dopravy může být dočasný a kdo by dnes toužil stát se řidičem? Lidi mají jiné priority, než mít nadprůměrný příjem (o jehož výši má stejně pochybnosti, pokud nemá v nejbližším okolí důvěryhodného řidiče) na úkor nedostatku volného času a výměnou za nezvladatelnou zodpovědnost (jak si představují) a zároveň se bojí, že by se nedokázali takovou práci naučit (je to pro ně tajemný svět, o kterém nemají ani potuchy).
Tudíž zvyšování příjmů řidičů nevyřeší problém s rozevírajícími se nůžkami mezi zvyšujícím se objemem přeprav a stagnujícím počtem aktivních řidičů a proto tento problém NIKDO nebude takto řešit, protože by ho stejně nevyřešil, akorát by přišel o peníze. :hands:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř zář 13, 2017 4:02 pm

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

4215

Příspěvek

A jinak; příští týden odcházím po jedenácti a půl letech v C.S.Cargo. To co jsem tam posledního třičtvrtě roku zažil, takové ponížení, ty neustále se stupňující tlaky (zbytečné) chaos, boj o peníze, které sice byly nenárokovou složkou příjmu, ale celé ty roky předtím byly korektně vypláceny a hlavně ten posměch vůči mé bezmoci se vůči tomu nějak účině vymezit...ze strany dispečerky a člověka, který právě měl vliv na to, jak se v práci budu mít a kolik za to bude... :roll:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř zář 13, 2017 4:14 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

přesně to Krocan vystihl a tudíž ani já nebudu svůj jednovozový park rozšiřovat:), jednoho "drivera"-zaměstnance bych snad ještě ukočíroval, ale nějak nenacházím důvod proč to udělat. Podle mně jsou flotyláři totálně zoufalí a nikdy nemůžou splnit to co slibují, protože vlastně nevědí komu to slibují. Často používají slovo AŽ. Pokud jsem pracant a řidič srdcař nikdy mně neosloví nabídka 30 AŽ 45 tisíc Kč, je jasný že to bude možná 30 a hodně se skřípěním zubů, stačí číst recenze na autodopravce. Mně tento stav vyhovuje- v bordelu se dobře žije:)
stř zář 13, 2017 4:37 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak mi tedy vysvětli, proč se stále snižují ceny za přepravu. To je druhá věc, co nemohu pochopit. Příběh z mého okolí. Jezdili jsme nějakou přepravu z bodu A do bodu B. Po letech přišla firma, že by se měla snížit cena za přepravu. Šéf řekl, že né, že naopak by se měla trochu zvednout(nafta, mýto náhradní díly atd) Co nenastalo, firma vypsala nové výběrové řízení a hle našel se dopravce, co to bude jezdit za menší peníz. (A další okolnosti neznám, zda tam bylo nějaké všimné atd.) Takže když to tak vemu, dopravci si serou do vlastního hnízda, křičí jak ta práce smrdí a odnášejí to řidiči menšími platy. Nebo se mýlím???
To Krocan: Nevím co se mezi vámi stalo, ale však Cargo má takové kapacity v oblasti personální politiky, však vyhrávají se svými projekty nejprestižnější soutěže. Tak kde je chyba?? To že firmy se předbýhají v nabízení bonusů za léta u firmy a slibují kde co, ale spíš vidím, že jen potřebují nové a nové osli aby s nimi mohli orat a vláčet. A dokud ti osli budou a ještě hodně dlouho budou, tak se nic nezmění.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř zář 13, 2017 5:28 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

@4215: viz. ceny za přepravu se snižují, tak k tomu jednu příhodu z mnoha viz. Raal: "Vy chcete tolik z A do B?" "To mi jezdí návěsy...za tolik, já to musím vědět mám xxx kamiónů", na to já: "Tak proč mi voláte, když víte za kolik se to má jezdit a máte to čím odjet?".. a tak pořád dokola. Z toho vyplývá, že majitelé jsou hamižní, naberou přeprav, které neumějí se svými zdroji obsloužit, a pak jsou takoví, kteří s nimi tu hru hrají...ale o tom už tu bylo hodně psáno.
Princip podnikání v autodopravě není v podstatě jiný než v jiném podnikání, akorát jsou v ní lidi s menším pudem sebezáchovy než v jiných oborech a mnohdy rychleji jednají než počítají. Já to beru za dané situace jako poker, žádnou logiku to nemá.
stř zář 13, 2017 6:49 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Krocan:Po tolika letech odejít z firmy,to je mazec,to musí být pádné důvody,to znamená,když odchází řidiči,co tam jsou takovou dobu,tak to se za chvíli bude sypat jako doémeček z karet ne?Škoda,že jsi tak zdaleka,mohl jsem ti "dohodit celkem solidní práci",pokud by jsi nic neměl,ale jak říkám,bydlíš dost daleko.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát zář 15, 2017 2:50 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Co řešíte,sednu k netu,najedu na DE stránky a z 10ti firem ti 8 odpoví a nemusíš řešit za kolik jezdí firma atd.
Mohu říct,že nás Helmutí berou,pokud tam nenastoupí řitopich-kazisvět.

Tož to je muj názor
pát zář 29, 2017 8:43 am

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No já nejezdím tak dlouho vrátil jsem se k tomu po 5 letech prestavky a bohužel musím říct že jsem naletěl slibům k výši platu. Zatím to není až tak tragické ale snižuje se to měsíc od měsíce. Když hodně nadávám tak to trochu zvedne ale pak to zas klesá a to si troufám tvrdit že odvádím slušnou práci. Dělám co to jde a jak mě to pusti no ale dlouho to nevydržím a zas s tím asi seknu jelikož jezdit vnitro dělat přes 250 h najet 9300 km je vcelku mazec. Práce mě zatím baví ale to mi účty nezaplatí .
ned říj 01, 2017 3:55 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

máš za to spoň 35 tis. Kč? Když tak do SZ.
ned říj 01, 2017 9:32 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No málo kdy je to přes 33 tis většinou to vypočítá na 31-- 32 tis plus stravné což je cca 2500 Kč.
pon říj 02, 2017 7:09 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] a 12 hostů