Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No proto,že v CZ pořád motaj hrušky s jabkama,tak pak je plat takovej jakej je.Tak bych to viděl,že má nemocenskou mezi 1700-1800 eur a slušná částka i na důchod.Já to mám 360 km do práce od Srpna 400 a pořád se mi to vyplácí už jen když Finanzsamt vrací daně.
čtv črc 15, 2021 9:26 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

153 »,,,,, v pohodě :lol: jen nechápu to handrkování o prachy .... každej svýho štěstí strůjce ..... mě je uplně u prdele kolik kdo bere ... jestli někdo dělá za suchý z nosu ..jeho věc .... jestli prouza dělá , nebo momentálně má 90, já mu je přeju .. i když těm lidem nedochází, co za tím je a co vše se tím zkurví , ale hrabat se dá a tak se to dělá prostě ...je to časově omezená záležitost ..asi by to využil každý z nás .... a jde to kvuli tomu, že lobby a kontroly na piču uplně a babraj se v hovadinách ...jako všichni klasický kokti kontrolorský ...cestou nejsnazší buzerace ....Luda dělá pro skopce a bije se v prsa ...v pořádku ...každej jak chce ....každej má volbu.... taky nemám celý 2K v modrejch , ale mám zas něco jinýho ...nebrečim , nenadřu se ani náhodou, až na vyjímky, už sem se nadřel až až ...neměnil bych ...kolikrát sem koukal po něčem za "hodně" ale vše má svoje pro a proti ....asi tak :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv črc 15, 2021 9:33 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Martine,já se nebyju do prsou,taky bych radši byl v CZ,ale když je možnost Helmutlandu,tak proč dělat u otrokáře za polovic?A platí jen 28 eur na den diety a 12 eur premie když nic nep...eš plus plat a ten je pro mne důležitý.
Jezdíme bez telematiky a bez GPS,kdybych si vzal 300 l nafty každý měsíc tak se nic neděje,ale proč bych to dělal,podepsal jsem prac.smlouvu a přistoupil na ní.
čtv črc 15, 2021 9:51 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

luda píše:
čtv črc 15, 2021 9:51 pm
podepsal jsem prac.smlouvu a přistoupil na ní.
tak ..dyť to máš popsaný výše.... nikomu nic nenutím ..... důležitá je i spokojenost v práci ...nějaká rozumná komunikace a pod ...prachy nejsou vše , ale bez nich chcípnem každej :wink: je to otázka kompromisu ----- kdysi,hodně kdysi, sem jezdil maroko ..za 70 a 35 přiznanejch, a to bylo ve zlatejch 90.tkách ..... a spokojenej sem byl jen první měsíc a půl..... hádej proč....tím končím debatu o prachách ....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv črc 15, 2021 10:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No zas takovej otrokář za hranicí taky nic moc kuci :think:

Aber zurück zum Fragen..

1.
±17stunden pro tag, am freitag etwa kurzer..

2.
Nein, aber manchmal das geht.. Weil du bist ein pendler, geht das auch nicht :idea:

3.
Antwort zwei, und weil, dann sehr spät..

4.
Nein


Ve zkratce, a bavme se jako šoféři LKW, když dojedu dom na devíku, co z toho mám, obzvlášť když musím jet osobákem 40-300km dom a ráno z5??? Takže když budu dělat za čárou rozvoz pro REWE, taky dom nepojedu každej den ne :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv črc 15, 2021 10:19 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No já jsem mluvil s hodněma lidma, i ve své rodině a i co pracovali v nedopravní sféře, a říkali, že němec ti nedá nic zadarmo. První je luďa co má vše a chodí, jezdí si do práce v Německu odpočinout, když se mu nechce vstávat, tak marodí za 1500eur/mesíc.
Ale nevadí mu dojíždět 400km tak O.K. je to jeho boj. Osobně jsem obdivoval Jakuba který dojížděl z Rožnova nebo kde to bydlí a toho jsem sledoval a fandil jak mu to dlouho vydrží. Nevydrželo. Peníze nejsou všechno.
Já prostě bych toto nedával. I kdyby dávali němci 3500eur měsíčně.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv črc 15, 2021 10:24 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jó kuba to byl kousek, přes 10 let to tak tahal ne :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv črc 15, 2021 10:27 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

4215 ... tak Jakub měl hodně dobrej flek na peníze, ale ten zbytek šel postupně do kytek ..... aspoň to tak vidím, nebo si myslím, že sem to vypozoroval ..... ono když si sám, můžeš jít třeba na maršalovy ostrovy jezdit s tatrou v lomu ...obrazně , ale máš rodinu barák ...o obojí se musíš starat.... jistě že každá kačka se hodí ...ale taky má svojí cenu.... za mlada mi to bylo jedno, dělal sem tam, kde to sypalo ... dneska toho trochu lituju ...děcka vyrostli, ani sem to neviděl, nadělal sem kopanců.... každej má to svoje prostě.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv črc 15, 2021 10:33 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

můj strejda to takhle tahal hned od devadesatek zhruba dvacet let, za tu dobu vydělal ranec. Jenže jinak se prachy vydělat nedali, pokud jsi nekradl. Proč to takhle někdo
dnes valci nevím, Ukacka a Rumuny ještě chápu, táta vždycky říkal uč se, chytrým patří svět blbým jenom lopata.
čtv črc 15, 2021 11:01 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DriverBrno píše:
čtv črc 15, 2021 11:01 pm
chytrým patří svět blbým jenom lopata.
:clap: :hands:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv črc 15, 2021 11:08 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

debata Nemecko a plat šoféra sa tu rozbehla po otázke, ktorú dám do citátu:
A já se ptám Luďo kolik dáváš stranou z těch 1500eur německé nemocenské na provoz a dojíždění do práce amortizaci auta atd? Kolik musíš mít aut aby rodina mohla fungovat? Jakou si platíš asistenci měsíčně?
Já aby jsem věděl, o kolik si můžu připočítat k mému českému platu, když mohu do práce dojíždět na kole. Ale jsem líný a pohodlný a jezdím autem. Jinak před časem jsem to počítal a moje měsíční vydání na dojíždění do práce bylo asi 160kč/měs. za vlak. Neb když jsem to musel nechat v Praze, tak cestu domů mi zaplatil český zaměstnavatel.

Zjednodušene, koľko mesačne stojí šoféra dochádzanie autom do Nemecka?


Napísalo sa tu mnoho, ale otázka nebola zodpovedaná, šofér Luďo ju zahovoril a obkecal. Dnes napísal, že to má do práce 360km. Nepoznám ho, ale tipujem, že chodí na víkendy domov. Do práce jazdí v nedelu večer. Od nedele večera, alebo noci je v kamióne, od pondelka do piatku pracuje, spí v kamióne a v piatok poobede, alebo večer ide domov. To už je jedno kedy, to podstatné je, že týždenne na svojom osobnom aute prejde 360+360kilometrov.

Koľko by rovnaká cesta stála mňa? Ja to mám do Nemecka ďaleko, ale povedzme že by som od pondelka začal robiť v Rakúsku a do roboty by som to mal rovnako ako šofér Luďo do Nemecka. Začnem budúci pondelok, budem makať bez dovolenky do konca roka, budem mať voľno cez Vianoce, jeden týždeň. Takže od pondelka budúceho týždňa do konca roka 2021 ma čaká 24 týždňov. (360km+360km)×24týždňov=17.280km (za pol roka)

34.600 km za rok (4týždne dovolenka zarátaná)

Mám auto, ktoré som si kúpil na jazdenie do práce. Má 15 rokov, po dialnici my žerie benzín 7,5 litra na 100km. To je 54 litrov za týždeň, 1296 litrov do konca roka. Benzín kupujem ten najlepší, teraz stojí 1,6eur, ale kupoval by som ten lacnejší, na lacnejšej pumpe. Teraz som to pozeral na nete, cena 1,4 eur za liter. Takže to máme 76 eur za týždeň len na benzíne. Do konca roka dám za benzíne 1.824eur.

Myslím si, že toho pol roka a 17.280km by my moje staré auto bez väčšej opravy vydržalo. Nedávno som kúpil novú baterku. Hneď teraz by som potreboval nové letné pneumatiky, lebo tie čo tam mám takú kilometrovú záťaž nevydržia. Potreboval by som nové predné brzdy, lebo sú tam ešte stále pôvodné, nové lanko ručnej brzdy, nové manžety na predných poloosách, nový olej, filtre. A na zimu nové zimné pneumatiky. To je minimum čo by som potreboval. Odhadujem to na cenu asi 630eur. Plus rakúska dialničná 100eur plus rakúska emisná a nové stierače, spolu asi 750eur. A ak by som mal trochu šťastia a auto by sa nepokazilo, tak by som nejaké iné väčšie výdaje nemal. Ak by sa my auto pokazilo po ceste a musel riešiť opravu, odťah, bol by to prúser.

Do konca tohto roka by ma cesta do práce a s práce vyšla na: benzín 1.842 eur + menší servis a poplatky 750 eur = 2.600 eur (67.000 Czk)

Za rok by som len na benzíne zaplatil 3.650 eur -(93.000 Czk)

Ďalší rok 2022 by moje staré auto takú zátaž nevydržalo. Potrebovalo by väčší servis- tlmiče, čapy, vymeniť nejaké hadice na motore, zapalovacie káble, začína tiecť olej spod hlavy, asi už začne blbnúť elektrika na starších rozvodoch.... Takže na rok buď veľký servis, alebo nové auto... Jazdiť autom každý týždeň, do roboty a z roboty, veľa kilometrov, nieje sranda...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Teraz mesačne do roboty a z roboty prejdem 320 km. Kvôli tým pár kilometrom nebudem meniť gumy, nebudem robiť brzdy, len na budúci mesiac vymením olej a spravím ručnú brzdu. Cesta do práce ma stojí celkovo asi 60eur mesačne. Väčší servis spravím na jar, keď pôjde auto na STK.
pát črc 16, 2021 12:40 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

to sof: Takhle jsem si to představoval. Nebo jsem takto počítal. Toto mě napadlo, když jsem 1.7. na italské dálnici viděl českého turistu s carabinieremi v zádech a 2.7. jsem v rádiu slyšel masáž o poruchách aut a o kolik stojí asistence v takovém případě. Zda je lepší nové auto a asistence, nebo starší auto a čekat. Jak to je v té reklamě. "Někde tam je a proto jsme tu my." :D :D :D
No ale luda napsal, že bere od státu peníze na dojíždění do práce a nějakou další vratku. Asi to umí.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát črc 16, 2021 7:05 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

sof ... a ještě připočíst amortizaci :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát črc 16, 2021 7:58 am

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Sof Znovu odpovím,že když marodím nepotřebuji hradit náklady a že jsem napsal nemocenskou1500 eur z 1900 btto od Poláků z Hamburku a hned od 4215 byla tato částka přisunuta mně.
80 eur nafta jedno kolečko,jezdím 2x měsíčně a 2x kolega.Firma připlácí 40 eur měsíčně .
Tak,že 160-40 je 120 a mám 25 dní dovolenou.Asistence při poruše je hrazena do nejbližšího značkovýho servisu.
Dovolenou si počítej 2 dny na měsíc.
Připočti 2 x 14 dní nemocenská a pracuju 10 měsíců v roce.
Jednou ročně výměna oleje a filtrů-6500 a 100 eur si dávám na amortizaci.
pát črc 16, 2021 9:59 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:32 pm, celkem upraveno 1 x.
pát črc 16, 2021 10:04 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 17 hostů