Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

zkusil sem si automobilku vnitro pokud do toho počítám SK...6 směn do týdne, cirka 270-280 hodin. Po třech měsících totálně vyštavenej a do toho požadavek automobilky ještě nad rámec toho všeho. Nalítáno okolo 10,5-11 tis. a bratru 29 tis. Postavil jsem káru na firmě a hurá domů, byl jsem rád, že jsem nikoho nezabil. Nemluvím o aroganci vedoucích v té automobilce, kdy 25 letý cucák péruje chlapa dávno po čtyřicítce jen proto, že se šel vychcat a přijel před sklad o 5 minut později.
Na kládovce taky lítáš jak utrženej z řetězu, ale práce pěkná, bavila mě. Je to jiný než sklad sklad. Pro změnu zase předseda co lže sám sobě a ještě tomu snad i věří. Tak se taky dlouho fungovat nedá. Prachy co slíbil taky už moc dávat nechtěl a snažil se z toho vykroutit aby mohl dát méně.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
sob říj 07, 2017 2:03 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

@pegos: pořád jseš na vnitru v platové normě, prostě takovou má naše ekonomika v ČR efektivitu a takto jsou tudíž nastavené ceny v autodopravě. Ale na tyto prachy lze dosáhnout solem třeba 20-ti platovkou a nemusíš se obsírat s návěsem. Jak to tak vidím tak návěs je na vnitru danajský dar za finančních podmínek, které nabízí podniky.
sob říj 07, 2017 4:15 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

nechci negovat nějakou firmu, ale jeden příklad za všechny:
http://www.japo-autodoprava.cz/ridic-me ... c5%a1ichni
za povšimnutí stojí:
-plat až 48 000,- ..... (proč ne 49 000,- proč až? Koik je tedy základ?
-garantovaný výplatní termín......... (takové ustanovení v žádném zákoně neexistuje, pouze výplatní termín)
-servis osobního vozidla ( co si mám pod tím představit?)
-nepřetržitá telefonická podpora (bavíme se snad o práci v autodopravě?)

ještě někdo může na tyto izeráty zareagovat? Asi zoufalec.
sob říj 07, 2017 6:14 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak na VKD nalítat 10.5-11tiskm za měsíc, to musí být pěkný záhul. To mi vychází, že vše lítáš po nocích, od neděle do soboty rána. Požadavek nad rámec nevím co je, ale o té aroganci něco vím. Přijedeš na nakládku, čekáš na fleku, naloží dvě bedny, potom ti řekne operátor skladu, že jde na svačinu, po půl hodině se vrátí, naloží tě a zeptá se tě kdy budeš na vykládce, to se ve mě začnou vařit chcanky a nejradši bych ho chytil pod krkem. A to vše za 29tis :cry: :cry: :cry:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob říj 07, 2017 8:04 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No ono co a jak je nastavené. Něco jiného je vozit zboží a něco jiného vozit dřevo. Tam je sazba za km úplně někde jinde. A lítat po lese sbírat ať ti to dá fůru a pak přes 200 km letět na pilu tam to hodit na kaskadu a zas do lesa ať stihnes ještě jednu a zas hurá přes 200 km je mazec. A nedej bože když nestihas druhou fůru to jses za lempla a vyhybas se práci. Já třeba nalital jen 80 km aby mi to dalo fůru a 4 h práce v zadeli.
ned říj 08, 2017 8:39 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

do toho nějaké nečekané zdržení,zapadnutí,prasklá hadice,zbytečné couvání,páč hajnej tvrdí tam se otočíš,to projedeš,pak se diví,přes to,žes mu to říkal,že máš jen 6x4 třeba.
...rád se svezu s čímkoliv...
ned říj 08, 2017 9:39 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ano začínal jsem v neděli 22 hod. a 6 směn do páteční půlnoci, nejpozději do jedné ráno abych stačil udělat 45 odpočinek zase do té 22hod. v neděli.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned říj 08, 2017 1:11 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

@Kuntík, njn to jsou ty výhodné stabilky pro autodopravce, ve finále tlak na výkon za stejné money nebo rovnou tlak na cenu za km. Chlebodárce nakonec přenáší vše na šoféry. Nasrat.
ned říj 08, 2017 7:31 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Nevím zda to patří sem, nebo do budoucnosti šoférské profese, nechám na uvážení adminů.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097 ... 801081206/
Lidé jsou nepoučitelní, a docela to těm lidem patři. Kua, když přijdu na firmu a vidím tam stát auta jiné firmy, že je něco špatně. Proč se nešli zeptat rovnou do Speditransu??? :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 17, 2017 10:04 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Ale aby jsem nebyl negatívní, měli odvahu to dát do televize, ale co se změní. Z firmy Rogneta se stane firma Regneta a jede se dal s čistým štítem a budou další a další oškubané ovečky.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 17, 2017 10:13 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

4215 ....tak jistě soudruhu ,,,Fa spedo-ledo ,,,, předá zakázku Fa spído-medo a Fa spído-medo logicky navýší cenu, aby to odpovídalo "českým specifikům" a dle zákona zkrachuje a závazky přebere státní trubka Fa státo-medo-ledo, která bude následně konsolidována panem financ-ledo -čóro... a všichni budou spokojení :mrgreen: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned pro 17, 2017 10:22 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

jj, řidič je stejně důležitá složka celého cirkusu jako kapela. Jestli cirkusu prší do šapita a sbírá řidiče po ulicích, tak to tak dopadá. Myslím, že v Kanadě nebo USA, by tam vletěl federál a cirkus prodal v dražbě. Jsme stát Bananas.
ned pro 17, 2017 11:20 am

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No mě Kupský z Pohořelic taky nasliboval a po 3měsících sem se vrátil kde sem teď,byl sem piča
ned pro 17, 2017 11:43 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

aneb jak se rika:To co ja Ti slibim ti nikdo jiny neda :D
ned pro 17, 2017 1:30 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jo to jasně vidím,stáli sme mezi návěsama a rîkal tam tu pohádku.a já 37 let hubu dokořána v očîch jiskřičky
ned pro 17, 2017 3:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] a 13 hostů