Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Driver_1.9D
Příspěvky: 225
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

zakazy jazd

Příspěvek

Caute mozno mam blbu otazku ale neda mi to. K comu je dobre ze kamiony maju zakaz jazd v nedelu a cez sviatky pripadne iste obmedzenia v niektorych casoch cez prazdniny a pod. dokym nepravazaju rychlo skazitelne potraviny alebo nemaju inu vynimku. Preco jednoducho sa nemoze jazdit kamionom neobmedzene v hociktorom dni a case tak ako osobaky a autobusy len by sa dodrzoval AETR. lebo tiez milujem ked idem cez jeden stat kde sviatok nie je a prejdem do druheho a tam uz je a nikto ma o tom neinformuje a tym padom riskujem mastnu pokutu len za to ze idem a ze je nejaky podrbany sviatok. pridajte nejake nazory ze co si o tom myslite dakujem 8)
ned čer 14, 2015 3:31 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Příspěvek

Abys v pátek odpoledne, sobotu ráno a v neděli odpoledne nepřekážel na silnici když lidí jedou na a z chaty. Je to ještě pozůstatek doby kdy se chalupařilo ve velkym.
V noci a ve svátkách to bylo zas kvůli hluku a prachu. Proto třeba ty nalepený L na kamionech.

Aspoň tak nás to učili.

A nevědět že je státní svátek v době internetu je chabá výmluva. Vždyť i tištěný kalendáře máj přehled svátků v okolních zemích.
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
ned čer 14, 2015 5:08 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Tak nám chtějí zakázat jízdu v neděli dopoledne. Odůvodnění, že CZ se stává parkoviště EU a sjednocení zákazu jízdy s okolnímy státy EU. To zase bude mazec zdato uskuteční.
Podle mě zase nějaký poradce poradil vládě, že kvete obchod s vyjímkami, tak proč si nenamastit kapsu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob dub 13, 2019 7:02 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: zakazy jazd

Příspěvek

A co?
V neděli má bejt klid a hotovo. Blbec ten, kdo v neděli jde do práce. Já to naprosto schvaluju. Dát maximálně vyjímku CZ autům, co jedou prokazatelně zaparkovat (tj. jdou domu) a hotovo.
Já jsem teda zastáncem toho, aby v neděli bylo i všude zavřeno - fabriky, obchody atd...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob dub 13, 2019 9:05 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Nesmysl.zadny nedelni zakaz nema byt.jsou podstatne vyspelejsi ekonomiky nez je ta ceska(benelux,gb,skandinavie)kde se jezdi i v nedeli bez omezeni.stejne 90%aut v nedeli jet nemuze,dela 24,45,nema hodiny. Placate hovadiny.
sob dub 13, 2019 8:40 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Za B.kcemu ten zakaz je dobry?pojedu ze spanelska,naklad domu,zaparkuji vyjety v sobotu v Praze treba,vyspim se,a v nedeli bych byl doma(ostrava)to vsak jet nemuzu tak co ted?budu tam stat jak trotl,chcat pod kola,na pumpu nejdu jak vidim ty sluzby,dobijet baterky rachotit pul nedele?naprosta hovadina,zadny zakaz,at si kazdy dojede kam mu to vyjde,at Madar treba nestoji u Jihlavy jak debil do 22h nedele atd.
sob dub 13, 2019 8:54 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Jožine já bych v tom viděl spíš ty přijmy z těch povolenek. Co si tak všímám, tak 75% slovenských aut mají za oknem vyjímku, která něco stojí. Slováci si ji kupují, aby v neděli mohli jet nad ránem na SK-CZ hranice a pak pěkně legálně bez přirážky valí na Rozvadov. Tak proč by si nepřiplatili???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob dub 13, 2019 10:49 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Tak Slovak jmenovite ma v CZ vse v riti,od zakazu po rychlost.Me vezl jeden z Prahy do Brna,pod kazdym kopcem 120,vzdy mu to blikalo,neresil vubec nic.Budu se opakovat,vsechny zakazy zrusit,v kazde zemy a je to vyresene,jednoduse a genialne.
sob dub 13, 2019 11:26 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Teď jsem sledoval nějaké zprávy na čt24. Na kyjovsku rozjíždějí úsekové radary v nějakých vesnicích. Hovořil nějaký tajemník, že to bude mít negatívní dopady na administratívní činnost, ale už se klepal na výnosy z pokut které vybere. Takže jožine žádnou ušlechtilou věc v tom nehledej, peníze budou na prvním místě a jak jsem psal, stát by potřeboval vybírat mýto 8 dní v týdnu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned dub 14, 2019 8:41 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Vsak at stavi radary,me to neva,umim jet 50 s kamionem i bavorem,zadny problem stim nemam.Mam problem spis stema co jezdi kilem v obci a maji milion duvodu k tomu...
ned dub 14, 2019 12:49 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Jde o to, že až jim klesnou plánované výnosy, tak snížej rychlost na 40. Případně nechaj 2 úseky 50 a jeden 30. Všechno už tu bylo. A to by bylo aby tě nedostali přes to, že dodržuješ 50.
ned dub 14, 2019 9:31 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: zakazy jazd

Příspěvek

4215: Nevím zda platí něco cizinci, ale výjimka ze zákazu jízd v ČR je bez poplatku... V reálu by jí ale běžná autodoprava vůbec dostat neměla...

Klidně bych oželel neděle, kdyby zrušili ty nesmyslné prázdninové zákazy u nás...
ned dub 14, 2019 10:15 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: zakazy jazd

Příspěvek

Já jsem proti úsekovým radarům. Řidič sleduje rafičku tacho a ní neví co se před ním děje. Sleduju řidiče oa jak se chovaj a je to tragédie. Navíc vybírání peněz pro obec a není to řešený státním sektorem. Je tady prostě bordel
ned dub 14, 2019 10:19 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: zakazy jazd

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 11, 2020 7:25 pm, celkem upraveno 1 x.
pon dub 15, 2019 1:31 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4464
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: zakazy jazd

Příspěvek

AWT service: No kdyby to bylo bez poplatku, tak se o ní na firmě neperem, a měli by ji všichni, aby jsme nemuseli řešit zákazy jízd třeba i ty prázdninové. Nejsem u zdroje aby jsem se zeptal, kolik to stojí. Ale věř že kulaté razítko není zadarmo. Před 10lety jsme měli povolenky na nadrozměry a stála 6000kč na čtvrt roku.
To sof: Až přijedeš domů, tak si všimni, každý třetí kamion má za oknem zelený zeleně přeškrtnutý lístek, na kterém jsou uvedeny podmínky provozu a nevěřím, že to též dostávají zadarmo. To že je na povolence napsaná potravina a kamion veze železo nikdo neřeší. Ale většinou tam je že povolenka platí pro autodíly, které jdou do automobilky na výrobní linku. A bude se s tebou hádat policajt, že 12ti metrové traverzy nejdou na výrobní linku?
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon dub 15, 2019 8:55 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: romus145 a 9 hostů