Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
BIOdiesel
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 11, 2015 5:28 pm
Bydliště: 3nec

Multitool (nářaďový nůž)

Příspěvek

Dobrý den,máte někdo zkušenosti s nářaďovými noži? Tzn. ne speciálními multitooly na kolo s imbusy a pod., ale takový nástroj, který má v sobě nože, šroubováky, kleště atd. Uvažuji o pořízení si takového pomocníka k drobným opravám doma i v přírodě.Který výrobce je kvalitní? Poraďte pls.
pát zář 11, 2015 5:46 pm

bihouz

Příspěvek

Je jen jeden výrobce na světě který je top, nic jiného nekupuj!! A to je ten co s tím začal: značka Leatherman nůž super tool, mám já osobně už 18 rokem od otce. Je pořad stejný, nerezne a vydrží snad vše. Žádná údržba.

Co se týká ceny, tak je nad 2000 tisíce, ale jsou to dobře investované peníze.
pát zář 11, 2015 9:41 pm

bihouz

Příspěvek

Tady je fotografie
Jinak tuhle věcičku doporučuji, potřebujes něco přitáhnout vezmeš tohle a jdeš. Kleště jsou hodně dobrý, ale nedoporučuji s nima stříhat ocelové plynové lanko ,třeba do škodovky to dají, ale zničíš je.
Obrázek
pát zář 11, 2015 9:53 pm

BIOdiesel
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 11, 2015 5:28 pm
Bydliště: 3nec

Příspěvek

Díky za tipy.
Uvažuji mezi tímto Victorinox Swisstool CS Plus: http://www.multitools.cz/victorinox-swisstool-cs-plus

a

Leatherman Charge AL: http://www.multitools.cz/leatherman-charge-al

Který z nich je vhodnější, řekněme na každodenní nošení?
Co Vám na tom Leathermanu vadí a co ne. Přece jen jde už o docela dost peněz, tak je každá informace dobrá.
Díky.
sob zář 12, 2015 11:46 am

bihouz

Příspěvek

Koukal jsem na oba.

Musim říct že já osobně preferují leatherman, nic mi na něm nevadí. Překvapila mě váha. Ten můj má cca 350 gramů možná i více to je jen odhad. Ale mám rad věci co jsou trochu těžký.

Ty noze co ukazujes. Jsou upřímně hodně drahé a májí až moc blbinek.

Nepotřebuješ otvírák na víno, kleště na nehty, jde o nůž co s ním chceš něco opravit dotáhnout a podobně.

Dát za nůž cca 5000 Kč už je raketa a hlavně tím že s tím něco opravujes se může snadno stratit. Ten co mám se mě drží, ale měl jsem dva menší a ty jsou pryč... Nevím kde...

A to by hodně boleli... Tak že doporucuji levnější kde není tolik nesmyslu.
sob zář 12, 2015 12:16 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Ten victorinox mám(našel ho otec před pár lety někde na stavbě,to asi ten kdo ho ztratil,musel pěkně p....t)a je perfektní... :wink:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob zář 12, 2015 9:43 pm

bihouz

Příspěvek

Tyhle noze jsou fajn že když je potřebujes, vezmes des a nehledas nikde nic. A když jsem stratil ty dva, taky jsem nadával. A ten treti se stratil taky, ale vždy se vrátil.
ned zář 13, 2015 4:10 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Obrázek

Ja mám ten, čo je na foto. Vraj je to jeden z najlacnejších leathermanov. Vyzerá, že je vyrobený solídne a som s ním spokojný. Kúpil som ho na základe videi, ktoré má na YouTube skearadek. Tam ho veľmi vychvaľoval. Mne sa až taký úžasný nezdá, napríklad vychvalované nožničky sa my nepozdávajú. Ale, jak vravím- som s ním spokojný.

Skearadek má na YouTube videi o náraďových nožoch viac. A má tam aj dosť iných dobrých recenzii a návodov. Oplatí sa to pozrieť.
ned zář 20, 2015 4:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů