Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To jsem viděl male iveco, kontejnerová háková nástavba na batery a nosnost 500 kg :lol: asi na listí .
pát led 22, 2016 9:18 pm

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

zrovna ten Slovenskej nákup 166 ks techniky byl hodně dobrý kauf
využili základní obchodní taktiku= hromadnou objednávku= velkoobchodní marži
v čechách se nakupuje jinak, každý krajský ředitel sedí na penězích a kupuje co se mu "líbí" neboli kdo dá ...
Tatry mají vyšší nákupní cenu, ale díky levnějšímu servisu a ceně ND vyjde časem levněji, dokonce to už někdo spočítal na VŠ báňské
jinak sehnat hasičský speciál pod 6mega je zázrak, nám se povedl nákup kombiňáku KHA30 na podvozku MB Actros 3344 Euro5 6x4 za 10,8mega bez DPH: výrobce THT
pát led 22, 2016 9:20 pm

Michal Jančov
Příspěvky: 123
Registrován: pon srp 01, 2011 10:44 am
Bydliště: Kadaň

Re: FireMAN

Příspěvek

Musím se ohradit proti tomu, že na krajích rozhoduje o technice ředitel a ještě navíc podle toho, co se mu líbí nebo kdo mu nasype. Evidentně nemáš ani základní ponětí o zákonu o veřejných zakázkách a ani o fungování HZS. Nešiř, prosím, bludy. Jinak s tou cenou máš pravdu.
Proti zlu zlem, ale nestat se grázlem!
ned led 24, 2016 5:47 pm

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

ano nerozumím tomu, po 18letech služby z toho 11 let technik strojní služby jsem odešel ze sl.poměru, protože jsem se na to nemohl dívat. Omlouvám se pokud jsem se tebe nebo někoho ve vedení HZS ústeckého kraje dotknul - mám ale jiný názor jak nakupovat efektivně techniku
ned led 24, 2016 8:45 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Neb jsem jaksi od fochu, hasičská auta pomáhám dobrovolným hasičům zadávat jedenáct let, krom toho se podílím i na zadávacích dokumentacích u HZS hl. m. Prahy a na zadávací dokumentaci na sedmičku pro Pyrotechnickou službu jsem měl tu čest se také podílet. Nějakou dobu jsem se na vedlejšák i přiživoval u jedné nástavbářské firmy.

Ty ceny hasičské techniky vůbec nejsou předražené, když vezmeš v potaz, kolik a jaká výbava v nich je, výbava pro hasiče totiž vůbec není laciná záležitost, jenom přenosná stříkačka dnes stojí mezi 250-500 tisíci a dalo by se dalekosáhle pokračovat, DAčka jako je těch 50 pro JSDH v MSK téměř nemají u nás obdobu co se výbavy týká a cena tomu odpovídá, nedokázal bych to s danou výbavou ani náhodou poskládat levněji i kdybych se sebevíc snažil. A mimochodem - 70% váhy ve výběrovém řízení je cena, tuto zakázku na DAčka získal WISS jen díky tomu, že dal cenu nejnižší, to je pro nás hasiče často úplná pohroma.

Je obrovský rozdíl postavit jedno auto, ke kterému se dělá unikátní dokumentace a staví se jak říkají němci "Einzellstück' - unikát - je na tom větší množství speciálních dílů - v Tatře se tomu říká auto na "odchylku" od série - a když se staví 166 aut, to už je série jak prase, která beží na lince a cena jde celkem výrazně níž. Prostě to nejde srovnat. Ono to sice vypadá, že je Tatra Lego, ona je, ale někdo to Lego musí naprojektovat a to stojí peníze. Nejde pro potřeby pyrotechniků vzít sériovku, technické podmínky byly opravdu unikátní.

Add pyrotechnická Tatra - připočítej si to, že je kabina částečně pancéřovaná, ta velmi slušná ruka fakt za mega není ani omylem, celé auto je v ADR nejvyšší třídy pro přepravu munice, ADRková auta jsou obecně výrazně dražší. Obecně je to auto zakázkový kus stavěný na zakázku, což jeho cenu výrazně zvedá. Kontejner je v podstatě pancéřový speciál z dost drahého materálu, vývoj taky něco musel stát. Ona ta cena celkem odpovídá. Je zajímavé, že nikdo nedokázal do toho výběrka dát nižší cenu, naopak ještě o dost vyšší.


Jinak co se týká zadávaček u hasičů, to je kapitola sama pro sebe, bohužel už dnes rozhoduje cena a na spoustě krajů a na generálním ředitelství sedí na odpovědných místech buď neumětelové nebo zpátečníci, kteří naprosto nejsou schopní zadat vozidlo pořádně, důležité je kloudně napsat technickou specifikaci, ale bohužel nakonec skončíme zase na té ceně.

Co se týká zadávaček na ústeckém kraji, tam sedí na kraji na strojní službě člověk, který ani nezná vyhlášku, tak co bychom chtěli...

Stačí tato odpověď? Na případné další dotazy rád odpovím, ale prosil bych konkrétně, ne obecné otázky, na ty neexistuje jednoznačná odpověď.
pon led 25, 2016 3:47 pm

Michal Jančov
Příspěvky: 123
Registrován: pon srp 01, 2011 10:44 am
Bydliště: Kadaň

Re: FireMAN

Příspěvek

O to je to smutnější, že po tolika letech u HZS napíšeš takové bludy. Hynek to tady vyjmenoval naprosto přesně, včetně osoby v ústeckém kraji přímo odpovědné za dom.daná auta. Ale ani tenhle amatér z toho nemá žádný prospěch ani není schopen ovlivnit nákup techniky ve smyslu toho, co se mu líbí. On tomu "jenom" prostě nerozumí.
P.S. Taky jsem z výjezdu. :!:
Proti zlu zlem, ale nestat se grázlem!
úte led 26, 2016 8:36 am

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

tak mohu říct že muj trajfl stoji 14 500 000.- co tam tolik asi stoji...???? :?: :idea: :roll:
stř led 27, 2016 3:53 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Hynku, jen takovou odbočku u té pyrotechnické Tatry - nevíš jestli ty mřížky na zrcátkách jsou výrobek tatry nebo mají schválení - homologaci? Já jen že pár dní zpět než ji ukázali, tak u nás dělali policajti zátah na všechny sklopkaře co měli mřížky na zrcátkách nebo na světlech, tak mě zajímalo, jestli na policejních vozech se to bere jinak :-)
úte úno 09, 2016 8:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů