Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Hejvl
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 02, 2013 4:14 pm
Bydliště: Domažlice

ŠKRÁBANEC NA AUTĚ - POJIŠŤOVNA

Příspěvek

Zdravím všechny. Mám za sebou takovou nepříjemnou situaci. S autem jsem parkoval u PENNY a MÍRNĚ jsem udělal takovou ťupku na vedle stojícím autě. O průměru ani ne 5 mm. Nemám problem zaplatit pokutu, poškození atd, s tim jsem počítal, taky se chci normálně domluvit. Ale vyskočit takovej chlap a začal kolem řvát, že mě to bude stát majlant, že se pojištovna prohne atd atd. Těch škrábanců měl víc, tak úplně vidím, jak sem byl první, koho chytil a že si na mě spraví celý dveře. Zapsal si mou SPZ, tel. číslo a při tom se vyloženě na mě usmíval. Říkal, že se mi ozve, nebo pojištovna se mi ozve. V místě se ani neodloupl lak, je tam prostě vidět 5mm značka, ani není prohlubeň atd. Auto bylo v metle, což už asi je problem.

Hlavní problém ale vidim v tom, že auto nebylo moje. Bylo kamarádky, ta má samozřejmě povinné ručení, ale určitě tam nemá zapsanou třetí osobu. Nic jsem mu nepodepsal, ani neví moje jméno. Nechci ale, aby moje kamarádka přišla o bonusy. Ale zase nechci, aby si tenhle vychcánek za tenhle mini škrábanec opravil dveře za mých 60 000.

Teď musim počkat, co udělá...ale co byste udělali vy?
ned bře 13, 2016 12:12 am

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Ad Hejvl

Příspěvek

Můj názor je, že můžeš být v klidu. Žádný formulář o nehodě, nic podepsaného. Kdyby něco chtěl, tak si nechá podepsat formulář o dopravní nehodě.
ned bře 13, 2016 6:02 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Je možné že časem přijde kámošce upomínka k vyjádření nehody.Otoč jí a napiš že nejsi si vědom žádné nehody,podpis, datum,obálka,adresa zpět a vyřízeno!
ned bře 13, 2016 10:20 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ještě je dobré to mít nafocený pro klid duše. Tam by se v případě problémů dalo poukázat na předešlý poškozený stav a i že není jasné zda je to o tvého auta, že si nejseš ničeho vědom a nemáš žádný protokol podepsaný a to je přitom povinnost. Když jsi neujel a nedal žádný podpis ani důkaz tak by to mělo být OK.
Volvo FL 614.
ned bře 13, 2016 10:43 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

pokud jste nic nepodepsali (formulář o nehodě), může si vykřikovat a smát se jak chce :)
ned bře 13, 2016 1:11 pm

Via est vita
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 17, 2016 10:23 pm

Příspěvek

má samozřejmě povinné ručení, ale určitě tam nemá zapsanou třetí osobu.
Povinné ručení je na auto,ne na osobu.
ned bře 13, 2016 1:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů