Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Plechus
Příspěvky: 294
Registrován: sob lis 22, 2008 5:42 pm

Příspěvek

Já mám kamion nakonec jen jako přivýdělek a HPP jako neřidič a je to ideál- člověk v kombinaci zarobí moc pěkné peníze a jsem doma kdy se mi chce a víceméně si vybírám, kdy a kam pojedu nebo nepojedu.
ned čer 12, 2016 10:58 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

Ja taky nejsem dobre placen jako cnc ......ale co bych prece chtel kdyz mackam jen zelene tlacitko.... A v aute taky prece jen tocis koleckem.... :lol: :lol:
pon čer 13, 2016 8:20 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

obecně se dá říct, že podniky zkrátka na zaplacení zaměstnanců v evropském standartu nemají. Zakázky jsou většinou z Německa jako subdodávky,
čili jak to řekl p. Středula (i když odboráře moc v lásce nemám) stali jsme se spolkovou zemí, boužel II. kategorie a podle toho jsme placeni.
pon čer 13, 2016 8:53 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Tak jestli si snad někdo opravdu myslí, že k nám zahraniční investoři chodí z lásky k Česku, či kvůli zlatým českým ručičkám, tak by měl navštívit psychiatra.
Jsme jen levná pracovní síla a pro němce ještě k tomu výhodně položená. Byli by hloupí toho nevyužít a nevyrábět za čtvrtinové náklady na prac. sílu. Je fajn že je ted díky tomu nízká nezaměstnanost, ale na druhou stranu tím drží český průmysl za koule. Když začnem být drazí, tak si nedělám iluze že by nezvedli kotvy a tradááá směr rumunsko- bulharsko apod. A co pak s lidma? (když to nebudou havíři z OKD teda)
My jsme prostě levná výrobna pro západ a nikdy nemůže dosáhnout na jejich platy. Prostě by odešli. Takový začarovaný kruh.
pon čer 13, 2016 10:44 am

PETR1
Příspěvky: 442
Registrován: ned bře 21, 2010 11:46 am
Bydliště: u tří koček

Příspěvek

Jakube, s RO a BL už to tak neplatí.Nechtějí tam makat ani za peníze kdežto němečtí kapitalisti vědí že čecháček za peníze makat bude,Plno firem se tam odtud vrací nebo se chystá.To je naše malinká výhoda i když proti němcům tady makáme za mrzký peníz. :(
pon čer 13, 2016 3:44 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Čechům chybí něco jako Baťa, nebo spíš to myšlení - vymyslet - vyrobit - prodat, když už se to začne dařit a prodáváme do Ruska, přijde vyšší moc
a uvalí na Rusko embargo. Taky se jako sami neumíme bránit dovozu china šmejdů, dále pančování potravin atd...dlouho bychom diskutovali. Konečným
důsledkem je zatížená infrastruktura, ničení životního prostředí, nemocní lidé a to vše za nízké platy, přirovnám - li to k autodopravě, je to jakoby jste jezdili
kamionem za 25 Kč/km - najeto 12 tis km/měs, faktura za naftu jako blázen a výsledkem za 10 let je ojeté auto.
pon čer 13, 2016 7:07 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

vymyslet - prodat , to tu funguje uz, ale bez toho meziclanku...
pon čer 13, 2016 7:39 pm

tt_tony
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 13, 2016 7:59 pm
Bydliště: Divišov

Příspěvek

Zdravím, jsem tu sice nový, ale truck-forum sleduji již dlouho. Líbí se mi, jak tady probíráte např. platy programátorů a serizovačů CNC strojů. V tomto oboru již dělám asi 10 let a platy, alespoň v Benešovském okrese, jsou silně podhodnocené. Všechny firmy v okolí shání lidi, ale nejsou je ochotni je zaplatit. Ono taky díky tomu upadá v našem regionu úroveň strojírenského vzdělání. Já jsem zvědavý, kam až tato situace dojde, protože mladí lidé již nejsou ochotni za tak nízké platy pracovat.
úte čer 14, 2016 6:13 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo a aby mladý dělali přesčas nebo v sobotu , to už nikdá nebude ( jinej odďíl), tož otázka kdo nám bude ďělat na důchod ? :lol: jinak tony vitaj mezi nama :hands:
úte čer 14, 2016 7:38 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

A tak tu zijem.....
úte čer 14, 2016 7:54 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

situace ve strojírenství je velký průser, neboť na tom stavělo vše české už od c.k Rakouska, lokomotivy, motocykly, automobily, tkací stroje, těžební stroje, elektromotory,
lodě, cukrovary, elektrárny, turbíny................dnes máme hlavně "automotiv" v hale cnc stroje z Japan nebo Korei a tam seká ukáčko součástky jak Baťa cvičky..uvidíme jak dlouho to vydrží
stř čer 15, 2016 4:56 pm

tt_tony
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 13, 2016 7:59 pm
Bydliště: Divišov

Příspěvek

Tenhle článek vypovídá za vše http://ekonomika.idnes.cz/dovoz-pracovn ... nomika_rts

Diskuze pod článkem také stojí za přečtení.
stř čer 15, 2016 4:58 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

ano dát středně-kvalifikovanou práci Ukrajincům je lepší cesta jak je přiblížit EU, než jim vozit zbraně, aby provokovali Rusy.
stř čer 15, 2016 6:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 38 hostů