Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak nejak....Jsou muzi i zeny co sednou do neceho co ma kola a jede stim hned.Ten clovek to ma vsobe proste.Pak jsou lidi co jim to jde pomalu ale jde,a jsou nekteri co se to nenauci nikdy...Reknu to uplne po lopate,nikdy bych se treba nehlasim do hotelu na post kuchare,kdyz spalim i caj,i kdyby za to bylo sto litru...Stacit kouknout na Prostreno,takovych tam je dost co nemaji sousdnost.To same plati o volantu,tam je kazda chyba opravdu znat a vsimavy clovek jedouci za tebou hned vi ,ze ti to moc nejde...Zkus treba dodavku,asi tam nebude tech 40 klacku ale dodavka nema 17m,v zime se nelame do jednicky ,nepotrebujes 24kurtu treba a nenakladas ji pul dne.Jen muj nazor...Nic ve zlem samozrejme :D
Neřeším...
sob črc 09, 2016 7:38 am

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Ty případy jsou čím dál častější,my bereme nováčky a jsou mezi nimi obrovské rozdíly.
Jednou přijde kluk co za to sedne,jede lépe než já a další jízdu už frčí bez problémů sám,vše mu stačí říct jednou ,má cit pro jízdu i auto,orientační smysl,AETR chápe okamžitě a ještě je s ním skvělý pokec. Pak přijde jiný a po třech měsících má za sebou pět pojistných událostí ještě se tě se ptá co je to vlastně výkon a jak dlouho může dnes jet ...
Ano každý se musel učit ,já se učím do teď a pořád zjišťuju že je plno věcí o kterých nevím nic ale jakýsi talent,cit,buňky (či jak to nazvat ) k řízení by ten kdo chce jezdit MKD měl mít.
Pro mě byly auta a motory srdeční záležitostí už od mala,ve 13 už jsem jedoval otcovu Javu 550,v 18 š100,v 19letech už jsem na vojně tahal i 85 tun,pak jsem si dal pauzu ,jezdil s dodávkou,ještěrkou a podobně a po letech jsem šel na MKD.
Dnes se kolikrát kuchař,číšník či zkrachovaný podnikatel rozhodne ve 40 že vydělá velké peníze na kamionu aniž by měl tušení co to vlastně obnáší a jde do toho bez sebemenšího vztahu, citu pro řízení,pokory,přípravy,sebereflexe a pudu sebezáchovy. (Čest výjimkám! )
No ale zpět k tématu ,já bych doporučil začít na dodávce s vlekem a postupně ,až si budeš jistý tak jít výš na 7,5 tunu s malým vlekem a na kamion nespěchat protože patrně ušetříš mnoho starostí,peněz a zdravý sobě i okolí.
Věřím že se to naučíš ale jsi prostě z těch co na to musí jít postupně,panic taky nemůže chtít napoprvé ojet nymfomanku....
sob črc 09, 2016 11:08 pm

PVtruck
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 13, 2015 5:46 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

Děkuji za odpověďi.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se jezdívá ve dvou řidičích i vnitrostátní přeprava? Nebo přinejhorším do sousedních zemí.
Myslím to tak, že bych byl pod dozorem zkušeného řidiče, který by na mě dohlídl, když jsem nezkušený začátečník.

Nebo jestli by to bylo možné třeba aspoň prvních pár dní, či týden....
Dělá se to tak někde?

Děkuji

edit: mám namysli náklaďák, ne kamion.
stř črc 13, 2016 6:21 pm

vegantruck
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 19, 2016 8:19 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Podle me je tohle cela jen troll tema. Kdyby si opravdu pri jedne jizde nekolikrat malem otocil nakladak jak si sam napsal, tak by si nikdy nezvadl udelat ani ty papiry s komisarem.
stř črc 13, 2016 6:38 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Po žních k Turkovi ! :oha:
stř črc 13, 2016 7:05 pm

PVtruck
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 13, 2015 5:46 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

vegantruck: já jsem neotočil náklaďák (?), to jsem nikde nepsal.
Dělal jsem chybu v tom, že jsem málem zadkem vzal značku (2x) a potřetí sloup co byl na křižovatce. V tom spočívala má chyba.
Točil jsem v křižovatce moc brzy.
stř črc 13, 2016 7:05 pm

vegantruck
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 19, 2016 8:19 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Tak to toc pozdeji = problem solved
A ptam se po nekolikate = zkousky v autoskole si udelal ? Komisar te nechal sundat sloup, znacky nebo nechal nabourat ?
stř črc 13, 2016 7:46 pm

PVtruck
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 13, 2015 5:46 pm
Bydliště: Chrudim

Příspěvek

vegantruck: zkoušky jsem udělal. A pak 3 měsíce nejel.
V autoškole jsem od poloviny odježděných jízd cítil, že mám auto pod kontrolou.
Teď jsem nectíl, že mám auto pod kontrolou. Vypadl jsem z toho. Potřeboval bych pár dní abych si na něj zase zvyk.
stř črc 13, 2016 8:50 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne čtv kvě 16, 2019 9:47 pm, celkem upraveno 1 x.
stř črc 13, 2016 8:56 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pvtruck: a co takhle zkusit točit později :wink:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř črc 13, 2016 8:58 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kondiční jízdy s pragou v3s tam sis musel sakra pěkně nadjíždět , žádnej synchron , posilovač tam nějak zapoměli dát ...
stř črc 13, 2016 10:48 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ničím jiným než ježděním se to nenaučíš. Udělej si pojistku na blbost, koukej kolem sebe a hurá do toho.

Když to odnese nějakej sloup tak se nic neděje. Sloup spolkne povinko, a škodu na autě pojistka a pro příště si to už budeš pamatovat
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv črc 14, 2016 5:46 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

hlavně bacha na chodce, to povinko nespolkne:)
čtv črc 14, 2016 8:46 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Lidí je jak sraček :lol:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv črc 14, 2016 11:28 am

corsair
Příspěvky: 114
Registrován: ned dub 19, 2015 9:33 pm
Bydliště: Tvrdosin

Příspěvek

Ja by som tiez prispel. Typek sadol do auta, hovoril, ze uz v kamione "raz" sedel ako chlapec otcovi na kolenach. Velka chyba sa mu stala v tom, ze nedaval pozor na utiahnutie kol, takze znicil naboj aj rafky. Takze bacha, jazdit musis vediet ale aj okolo auta sa treba pomotat aspon raz za cas.
Inak obcas zavola, raz prevratene palety - ale prevzali bez zapisu, raz kedy je vykladka, kedy nakladka atd. Z casu na cas odovzda na firme vytlacok (odchylka od AETR). Co s nim...
čtv črc 14, 2016 3:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů