Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Patrikx
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2016 8:28 pm
Bydliště: Praha 9

Čím vás štvou řidiči osobáků?

Příspěvek

Zdravím

Nejsem teda přímo řidič kamionu ale zajímalo by mě čím vás nejvíc nasere na silnici řidič osobáku.
Vím pouze o tom že vám vlítne před kabinu a začně brzdit.
Co dalšího vás naštvě?snažím se kamionům vyjít co nejvíc vstříc.

Tohle téma jsem tu nenašel.
pon črc 25, 2016 9:18 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A co třeba tohle...


viewtopic.php?p=662731#662731
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pon črc 25, 2016 9:34 pm

Patrikx
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 23, 2016 8:28 pm
Bydliště: Praha 9

Příspěvek

Nemyslel jsem idioti na silnicích co sám řidič osobáku spoustu potká ale spíše věci co naštvě řidiče kamionu
pon črc 25, 2016 9:57 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ono je toho tolik, že tu budeme hooodně dlouho :-D
Tak mě osobně vadí tohle - rovnou podotknu, že se to netýká samozřejmě jen řidičů os. vozidel, ale i samotných kolegů - ale samozřejmě to není u řidičů nákladáků (či kamionů) tak častý.

- neblikání před kruhovým objezdem, když první sjezd sjíždí (ano, je to nepsané pravidlo, ale smysl má) a k tomu ještě patří
- neblikání na kruhovém objezdu, když ho objíždí dokola
- nerespektování hmotnostivozidla jedoucí do kopce, která se špatně rozjždí. Zejména při nájezdu na hlavní PK z vedlejší PK si neuvědomujou, že ten osobák sice "letí", ale ne dost rychle na to, abych nebyl nucen zpomalit a následně to znova (ne)rozjížděl
- vytlačovaná na úzkých cestách
- držení levého (středního) jízdního pruhu na sil. mimo obec na dálnicích
- zbytečně podlimitní rychlost (-10km/h) na úsecích, kde je nemožno předjíždět (klasika je pražský okruh v tunelech)
- těsné řazení při předjetí
- tlačení se před kabinu zprava (kde prostě není vidět)
- v noci lepení před započetím předjetí a "čumění"
- parkují kdekoliv, bez použití mozku. Bez ohledu zda projede něco většího nebo ne
- parkování tam, kde se vejdou nákladní auta a přitom pro os. vozidla je místa všude okolo jak nasráno
- držení se na úrovni vozidla, když mám dvě hodiny blinkr (proč teda nejede přede mnou nebo za mnou)
- napřed brždění, pak blinkr
- nepochopení kdy maj blikat v křižovatce - když hlavní PK je doleva, tak ten levej blinkr nedaj a pro změnu daj pravej blinkr, když jedou rovně na vedlejší PK
- nerozlišování pojmu mezi "dát přednost" a "neomezit"
- nepochopení, že já dávám přednost autům na kruhovém objezdu, nikoliv autům co na něj najedou současně jako já nebo až po mě, když se přes něj řítí 50km/h
- nezipování, blokování pruhu před zúžením (a na to jsou řidiči kamionu experti!) - a zároven nepochopení, že kamion je JEDNO vozidlo a když pojedou těsně za sebou, takže ZIP nemůže projít plynule a jak má
- když někde stojím (a mám blinkr) tak že tam nestojím jen tak. Že si potřebuju bud nadjet, nebo čekám až se vyklidí silnice, kam odbočuju
- čumění na DN nebo blikající sanitku a zdržování
- nepochopení, že zelená na semaforu neznamená "zavři oči a jeď"
- stání při koloně v křižovatce (a tím zablokovat kolmé silnice)

... a na spousty jsem toho zapoměl
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon črc 25, 2016 10:11 pm

vegantruck
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 19, 2016 8:19 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Jednoznacne telefonovani s mobilem u ucha za jizdy. Zrovna vcera slecna asi 25let prazsky okruh v tunelech, rychlost -20km/h nez by mela jet, ale vic asi nemohla protoze zbesile a vasnive rvala do telefonu a vsude machala rukama. Idealni situace jak v tunelu zpusobit vaznou nehodu.
úte črc 26, 2016 8:53 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

To by mě zajímalo, jakej v těch tunelech měla signál?
BES - běs
úte črc 26, 2016 3:59 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

V tunelu Lochkov a Cholupice můžeš volat jak o medaile. Signál tam samozřejmě je. I Radiožurnálnál tam hraje. Měl by ses už zajet podívat do města :wink:
úte črc 26, 2016 4:23 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Telefonování mi nijak žíly netrhá.
Samozřejmě u jedinců, co to zvládaj. Když je někdo pako a při telefonování neumí jet normálně, tak mě to přímo sere
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte črc 26, 2016 7:27 pm

vegantruck
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 19, 2016 8:19 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Denni sviceni za husteho deste
úte črc 26, 2016 8:09 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Me nestvou nicim.Protoze vim ze ridic osobaku jede podle sebe ,a vubec ho nezajima tvych 30tun na hrbu ci nejaky ajtr.Proto uz to predvidam a tak tak za nim jedu.Jinak osobakem jezdim rad a casto,a musim rict ze nekteri truckeri jezdi opravdu jak dobytek.Tlaci se na tebe v obci,vytrubuje,postavi se do leveho pruhu na krizovatce treba.kdyz jsou dva pruhy,i kdyz mam v osobaku stejne kone jak on v trucku, :shock: atp.Obces rikam detem,je to jen trucker co specha,to neres....
Neřeším...
úte črc 26, 2016 8:15 pm

vegantruck
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 19, 2016 8:19 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Jozin:
Souhlasim s tebou, na prvnim miste je tolerance a predvidani chyb ostatnich a byt v klidu, nikam se nehnat a nad ptakovinama mavnout rukou, kdyz davam bacha a predvidam tak by nemel vzniknout problem. Nicmene pokud jde o chovani ktere vylozene ohrozuje na zivote ostatni ucastniky silnicniho provozu tak to mi vadi.
stř črc 27, 2016 7:58 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Osobáci mě občas naserou jen když jedu v osobáku. V kamionu to tak neřeším. Ale už se mi párkrát třeba stalo, že jsem najížděl na dálnici (naložený, do kopce), za mnou pár osobáků. Snažím se co nejrychleji rozjet a pak jak začne ta přerušovaná tlustá čara, se zařadit. No a zpoza mě vyjede nedočkavý osobák a ten pravý pruh mi zablokuje. Takže buď musím zpátky do ostavného anebo si ho jednou nevšimnu a bude veselo.
Chápu že jsem v zatáčkách pomalý a osobáky seru, ale rychleji to prostě nejde a kvůli pár sekundám se může stát pěkný malér. Buď se srazíme, nebo ho vytlačím do levého pruhu a tam do něho vletí zezadu někdo, kdo to nebude čekat.
V jednom týdnu se mi to stalo třikrát, ted zas třeba dlouho nic...

Další věc co mě tak napadá- ted třeba, když jsou všude stavby a častá jízda ve dvou úzkých pruzích. Osobák mě s vyvalenýma bulvama jen tak tak předjede, jen čekám kdy začnou lítat jiskry a dál to radši nezkouší. Zařadí se přede mě a začne se plantat 60-70-80-60. Tak to by mě mohlo urvat! To zase joo :lol:
stř črc 27, 2016 8:15 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Toto je novy nesvar v nemecku,co tady nikdy nebyval.Ty najizdis na autobahn,full gewicht,noha v oleju abys vyvynul max rychlost.Za tebo tri pkw,z toho to posledni tudiz nejpomalejsi to posle hned do praveho pod kola kamionu v pravem.Kdyby jeli za sebo jak kaceny,je to mnohem bezpecnejsi a plynulejsi.Kazdy z nas co tu nadava na osobyky by mel jezdit i osobakema avnimat to zdruhe strany,zte mensi,to mas pravdu ze i kdyz se snazis sebelip projet zatacku s nalozenym,sebelepe se rozjet od semaforu,na osobak to je proste pomale vzdy,uz z principu.Vaha atd.
Neřeším...
stř črc 27, 2016 9:46 am

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Včera u Mullhouse mi najel z pripojovaku dedula v Renaultu clio přímo před kamion a tam kde je 80tka on pokračoval vesele 60. Tak jsem si nechal odstup a co nevidím. Děda stary seladon si peclive cesal ve zpetnem sve kadere. Vubec ho nesralo,že někam najel a někdo ho mohl zramovat. :D
stř črc 27, 2016 10:47 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Při úpravě exteriéru má automaticky přednost.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř črc 27, 2016 10:54 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 6 hostů