Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

uz mate prezuto?:-)

Příspěvek

Vcera jsem mel volno tak jsem so dal za ukol vse prezout co mam doma.Zacal jsem Fabkou,od poloviny,tam je to bnrkacka.Malinka kola,zadny bezpecak,20 minut a hotovo.Menim vzdy cele sady kol,tzn.nevyzouvam pneu,mam vzdy dve sady leto zima.Na radu prisel bavor,tam uz to je horsi,velka kola 19.bezpecaky,navic rozsirovaci podlozky at to vypada,ktere na zimu sundavam,takze ke slovu prislo i kladivo a sekac... :D cca hodina a hotovo.A posledni,opel signum,vozik do roboty,kola 17 jeden bezpecak,rikam si do pul hodky hotovo...Jenze nasadim orech na bezpecak sroub a nic,nejde povolit,tzv.preskakuje,ani tam ani zpet....Parada :D (na podzim mi delal kolega motor,ten musel ven,i kola mel dole,jen to ten vul utahl pelouchem pak,a serval to)Po hodine pokusu o povelni,domlouvit kladivem,ruzne kleste atd nic...Celkem prekerka.Tak jsem zajel na dilnu k nam na plac,tam mi svarec navaril dlouhy sroub a pak jsem je teprv vytocil-a hned vyhodil do kose....Takze celkem dupacka,na druhou stranku lepsi nez to resit na ceste pri defektu,to bych asi nevymenil..Je smutne ze nekdo kdo umi rozebrat motor V6,sundat hlavy a zbrousit je,dat nove tesneni.si pokazi svou reputaci takou hovadinou jak utahnout obycejne kolo.Kazdy vi ze bezpecak se utahuje rucne,tzv licht jen.Pro rypali-bezpecaky byli nove,kvalitni,1200kc.Nekdo s podobnou zkusenosti?
Neřeším...
sob lis 12, 2016 9:26 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mně to takhle zkurvili v pneuservise, naštěstí si to museli po sobě i povolit, jezdil jsem týden na jiných kolech, protože museli objednat nová bezpečák, ocasi jsou všude.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob lis 12, 2016 9:39 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To jo.Jen ja jsem mel dojem ze bezpecak je ok a jezdil jako by nic.vedet to tak se zaridim a pocitam stim.To uz je jedno,bezpecaky je dole,v kosu.Prece to musis s citem utahovat,citis jak to ma snahu ,,preskocit,,kdyz malo tlacis.Co zrobis....
Neřeším...
sob lis 12, 2016 9:44 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Mám stejnou zkušenost. A těch kurev co lítalo, když jsem to nemohl odtáhnout :lol: Nakonec jsem musel uznat porážku a dojed do pneuservisu, kde se tam s tím sice taky natrápili, ale za půlhodku bylo hotovo.
Takže bezpečáky z bavoru letěly do koše hned (nevím co bych s tím dělal někde na dálnici) a letos jsem vyhodil bezpečáky z mini od roby. Stačilo.
sob lis 12, 2016 12:13 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A jak to vtom pneuservisu vysrouboval?At vim.
Neřeším...
sob lis 12, 2016 12:23 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Nějak odloupli ten zničený vzor a pak do toho natloukli něco jako takový dulčik s hvezdicovou špicou. Ten se tak zaryl a pak už to povolili. Ale práce s tím...
sob lis 12, 2016 1:26 pm

Uživatelský avatar
Ander
Příspěvky: 185
Registrován: pát říj 03, 2008 12:02 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

U me pouzili v pneuservisu toto, slo to jako po masle, naklepali a povolili. Ale pozor na shity z blata, tam meli Würth.
http://www.aci.cz/kz-r3255-sada-nastavc ... 26376.html
Alkohol ti nedá odpověď..., ale aspoň zapomeneš otázku. :-)
sob lis 12, 2016 6:35 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já přezuto nemám, vzal jsem si druhý auto :D 8)
BES - běs
sob lis 12, 2016 6:42 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Sebek taky reseni ale 4.auto doma nemam.
Neřeším...
sob lis 12, 2016 7:30 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

...s těma bezpečákama,mám taky stejnou zkušenost,naštěstí se mi ho(jedno kolo,defekt dotaženo v pneuservisu)podařilo povolit a vyhodil jsem je všechny pryč...Já jsem přezouval jedno auto minulý veekend a když sem byl v tom,říkám zajedu to na benzínku dofoukat a pak aji druhé auto,které zůstalo na zimákách od jara sem nějak neměl čas to přehodit,maželka s tím najede nula,nula nic...a dofouknu tři kola v pohodě a u posledního mi zůstal zaraženej ventilek vevnitř a v autě samozřejmě nic,takže mě musela přijet žena zachranít s mým,kde mám všechno v kufru... :lol:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob lis 12, 2016 10:18 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já přezul dneska druhý osobák,mrsknul jsem na něj plechy s pneu DAYTON ,čtyři roky starými zimními pneu se vzorkem ještě 7mm,které jsem k autu dostal...

Po dofoukání a přetažení přišel ukrutnej šok,oproti letním to zoufale nedrží,sice jde ukrutně zlehka točit volantem,jedním prstem,ovšem na mokru se to utrhne hned,celkově je to najednou uskákaný udrncaný,a dostat auto do smyku jde raz dva a to tu nemáme sníh :roll:

Že by ty gumy měly už dost? Vzorek mi příjde nějak podezřele tvrdej :twisted:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob lis 12, 2016 10:56 pm

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Před lety se mi to stalo s letními protektory na buse. Jeden rok drželi jak přibitý, druhý rok jsem na mokru plaval jak po ledě, na dálnici se za mokra do kopce zapínalo ASR. Vůbec neubývaly, ale jezdit se s tím nedalo.
ned lis 13, 2016 12:21 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ma zkusenost na zimnich je ze to auto je podstatne vice mekke,jen tak plave,je to velkky rozdil mezi leto R19 a zima R18.navic po zdemontovani roz.podlozek je jizda mnohem prijemnejsi ve vyjetych kolejich od kamionu.Zimu jezdim jen na Nokian,pripada mi to taky zlata sttredni cesta.myslim pomer kvalita vykon.Michelin to neni to je mi jasne,ale to na to moje jezdeni to staci.Navic na snehu cistem mi pripadaji dobre.Zarazi me vzdy jak je nasadim na podzim a jdu dofoukat,nechybi tam temer nic vzduchu,opacne to vsak neplati,letni musim vzdy dofukovat.
Neřeším...
ned lis 13, 2016 11:55 am

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

nepřezouvám už třetí rok,není žádná zima a tudíž ani důvod
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
pon lis 14, 2016 4:32 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:55 am, celkem upraveno 1 x.
pon lis 14, 2016 4:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů