Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

4215 - nejtky zo sitka su prec,sitko iba nasadili
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob úno 23, 2019 7:20 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Ty sytka jsou pro pubertaky.Patek rano,A 46 u Hilden je pwc,jdu se vychcat,na vyjezdu postaveny polak,ve skarpe,jak oni to umi,jak parkuji na doraz.Leva nadrz prorazena z boku,pod nim flek o abs.material,nadrz prazdna....Jj,nemecko,stejny bordel jak jinde neli vetsi.
sob úno 23, 2019 7:32 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

jj v tom nemecku to zacina byt jak v bangladezi niekde🤬
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob úno 23, 2019 7:46 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Tak dnes zážitek, dělám pauzu na Rokycanech v pravé poledne a vedle mne řidič vesele čerpal naftu z kanystru do nádrže. Než jsem se rozkoukal, tak 100litrů měl natankováno. Jen mě mrzí, že jsem nezareagoval rychleji a vše neodfotil. Takže jen slovně: Hadice(asi čtvrtcoulka) na konci čerpadýlko s dráty. Dva banánky a na rámu šroub asi kostra a zřejmě někde ze zadních skupinových světel ostrý proud. Čistá práce. Sice čerpal z kanystrů do nádrže, ale i na druhou stranu to jde že? Nejsmutnější bylo, že to bylo Volvo s návěsem od Girteky.
Takže až vedle vás někdy zastaví Girteka s Volvem s litevskou RZ LER859 tak buďte ve střehu. Taky ho poznáte že měl na okně tisíce bambulek a stovky vlaječek a to u Girteky moc nefrčí.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv lis 14, 2019 9:45 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

4215 - nič v zlom ale mal si za ním ist a prehodiť pár slov😉 majú nastavené normy, ktoré musia plniť, inak im strhnú naftu z platu. Asi takto, ušetríš, dostaneš 200e, neušetris, zoberú ti 120e, takze to robia tak že zo svojho dotankuju a dostanú 200e. Či už tu svoju naftu kupujú alebo kradnú ťažko povedať, ale tiež som ich pár krát videl takto blbnut. Preto viem ako to tam majú
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv lis 14, 2019 10:01 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

to Peter: Právě že vím, že vždy vedou kolonu se svými 84km/hod, taky píšu že jsem ho viděl to tankovat z kanystru do nádrže, ale taky píšu, že to může jít obrácene, já ho neobviňuji, jen píšu, že to může jít obráceně, aby jsme byli ve střehu. Že může mít 200eur a bude ho to stát 10minut strachu.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv lis 14, 2019 10:14 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Jinak kdyby jsem ho viděl, jak to leje přímo z kanystru do nádrže, tak bych se nad tím ani nezastavil. To už tady taky bylo, že si řidiči kupovali naftu za 3000kč a k výplatě za úsporu dostali 6000kč.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv lis 14, 2019 10:17 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Řidič co si nechá strhnout za naftu je kokot. U nás taky par lidem vezmou, ale když je někdo chuj a jezdí 90 když nemusí a brzda plyn.

Nemam sílu se tu rozepisovat o spotrebach, kdo tomu rozumí tak ví, a kdo je kokot tak si to nechá strhavat.
pát lis 15, 2019 8:41 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Tam to funguje úplně jinak než tu vypisuje té.podstata je ta ze z Ruska můžeš legálně vyvést 600litru.on vyveze tunu..pak jezdí tři měsíce po unii a musí to nějak rozepsat.ze na tanků je v Německu za jednou tolik atd.pokud to umis přijde si za měsíc na tisíc euro třeba.
pát lis 15, 2019 9:00 am

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Nebo bych to tipoval na neco takovyho https://www.novinky.cz/domaci/clanek/z- ... i-40301626
Corkari nafty at uz z naftovodu nebo z nadrzi ostatnich kamionu ji musi preci taky nejak zpenezit. Takze ji muze prodavat krajanum nebo domluvenym firmam. Oni si moc nelamou hlavu kdy a kde se to prodava dal.
pát lis 15, 2019 9:12 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Co to ma společného s Rokycany?? 8) :D
pát lis 15, 2019 9:33 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Strhávat za naftu? Tak tam bych skončil v tem moment kdy bych se to dozvědel :wall: Taky to zkoušeli, ale poněkud obráceně ale měli co chtěli :D
Na sklopce se u Bítešský jezdilo stylem "jenom 44t??" Takže to jelo přes limit ale nějakej trouba si všim, že volám zákazníkům abych se domluvil(docela si to chválili), tak mi strhl 300 za telefon, že volám soukromě. V pondělí ráno měl mobil u vrátnýho.. 1:0 pro mě. A už sem nevolal a spotřeba šla nahoru..42..44..46.. Navíc milionovej man a furt v servisu že to nejede. Tak mě zdrbal a že mi to strhne.. tak sem začal do limitu 40t-41t a stejně sem byl nad tabulkou já nevím 38.. prvně hlásil že dobrý, než si všim faktur :D 2:0.. A už sem byl v míkárně jako střídač.
Po chvíli začli chodit, jak je možný, že střídač má lepší spotřebu než kovanej mlíkař napříč linkama. Poslali kolegům experta na spotřebu, kecal jim do toho a třetí den mazal protože jeli za daleko víc :doh: To už sem měl svoje auto a jezdil vo 10-15L míň než ostatní, tak začli že se krade kamery nekamery! Tak to začal řešit starej, mezi sebou se hlídali a zjistili že nekradou(co cheš taky vzít, když za den uděláš 400km a natankuješ 160L).. Tak vyrukovali na mě, že kupuju naftu :D Řešení nechám na vás.. měli co chtěli.. 3:0 kontumačně :wall:
Jinak mě vzali naftu párkrát jen v německu a jednou ve francii.. v itálii se nekradla, tam maj úroveň, tam se prodává, za což hodně lidí skončilo :doh:
Jó a perlička.. asi čtyři zimy zpět chodili po Steindorfu v noci technici a tak a hlídali, páč prej šoféři kradou z mažáků naftu. Náhodou tam policajti potají cosi vyšetřovali a zjistili, že právě oni čórovali naftu a náhradní díly ze skladu :lol: Seděj snad šici :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 15, 2019 10:01 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

naši řidiči nemusí okrádat kolegy, přestože mě jednou v Brně "kolega" na parkále cucnul a zničil mi víko. Naši řidiči (což není vzácný úkaz) pošlou bokem tak 2-3ks 20l kanystříku do bedny pod návěsem. Ono to jde fakt vidět, třeba když tankuju na ONu :D Že je to na kameře jim nijak nevadí:)
pát lis 15, 2019 10:46 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Mas recht. Vedle me na wag Kateřina točil borec do kanystru, rikam malá domu, a on prý ze to má přídavné nádrže aby dojel 😁
pát lis 15, 2019 4:36 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Pokud jezdí na bionaftu jako kdysi Augustin musíš si opravdu do kanystrů lit cistou naftu abys měl pak co nalít do nádržky za kabinou.bionafta webastu moc nechutna
pát lis 15, 2019 5:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů