Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Potvrzuju, na Manech už tak 3 roky máme nádržku na 10l která má špatný víčko takže buď chčije nebo ti udělá podtlak, scucne se a netopíš.. Pak už máš tak 8 litů protože už ji nic nenafoukne zpátky.. A aby toho nebylo málo, tak to ti experti vobjednali bez tý hadičky na boku, takže nevidíš kolik tam je :wall: to pak na pumpě bereš dvě pětky navíc a modlíš se, abys vyšel výkend.. Že to dali na pravou stranu bez schodů,nad vejfuk a dvaapůl metru vysoko.. Komedie :doh:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 15, 2019 5:12 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Problém zcuclé nádrže řeším naplněním vařící vodou dovnitř a povařením ve velké nádobě (sudu s vodou na ohni), po 15-20 minutách ve svářečských rukavicích vytáhnu, vyleju a nafouknu tlakovým vzduchem. ten je studený a na vzduchu plast rychle vychladne. Vyzkoušeno mnohokrát na nádržích malých stavebních strojů(kompresory, bobcati….)
pát lis 15, 2019 8:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

:D Supr fígl, prostě zlatý český ručičky :D Leč v "bojových" podmínkách neproveditelné :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 15, 2019 8:16 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

dneska jsem spal podel vody z lovosic na usti, jak jsou ty placky. zw mnou jeste sk kolega. po par hodinach spanku jsem se vzbudil zimou. baterky uplne ko. napeti 20v a kapacita na nule. to me zarazilo, protoze dosud jsem s baterkama nemel zafny problem a vecer jsem sel hned spat, tak jsem jen topil. tak jsem par hodin pockal, az se vzbudi sk kolega, jestli mi pomuze. ten jak vstal, velice ochotne mi pomohl dobit auto pres abs, protoze kabely jsme nemeli. za to mu diky, protoze aby najel vedle me, stal castecne v ceste a byli to celkem nebezpecne.

ke vsemu stesti jsem pak v nemecku po ceste zjistil, ze mam total vybranou naftu z friga!

co myslite, muze to mit nejakou spojitost s tema baterkama?? protoze mi nejde do hlavy, jak se dobre baterky za par hodin muzou vymlatit bufikem na 20v...nebo je to souhra nahod??
úte lis 26, 2019 10:48 am

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Máš volvo že? Nebo vzadu na rámu ty kontakty pro startovací káble? No voni maj čerpadýlka, tak si jim posloužil i na proud:-D Třeba čerpadlo 500W/24V = 20Ampér za hodinu + nějakej odpor káblu a ztráty v hadici.. klíďo, a eště ti tím mohli zničit článek v baterce, toliko fyzika :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 26, 2019 11:25 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

prouza. bude to jak rikas. jeste jsem mel trochu stesti. mam znicene vicko nadrze od spolujezdce, ale neotevreli ho. nadrze mam do plna... sekat ruce takovym zmrdum.
úte lis 26, 2019 11:39 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Naftu ti ukradli rumunské kamiony.najizdeji tam kolem druhé ráno. Co mamvysledovano taky tam spavam.stín frigem nevím.lepší dveste litru v tahu než tuna.
úte lis 26, 2019 11:48 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Jinak to jsi zjistí brzo :D já tam spavam často ale vždy stojím tak at se vedle me nikdo nepostaví tzn na koncu.začátku.pokud stojí s co nejdál od silnice si jejich snad a kořist.a naftu ti teda ukradli v okamžiku kdy přestal jít budík.hodinky snad mas.někdy stačí otevřít dveře a oni ujedou.
úte lis 26, 2019 12:06 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

mam obavu o ty baterky. prvni 4.5 jizdy to ukazovalo jen ty vlocky, misto tech obdelnicku, tak jsem to resetoval a hned naskocilo, ze jsou dobite do plna. tak uvidim. kabely uz jsem si koupil...
úte lis 26, 2019 12:18 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

jozin, jak jsem psal, kolega, co me startoval, tak aby najel vedle me, musel stat v ceste. stal jsem na tom predposlednim. tesne pred ustim. jak se tam vejdou 2 auta.
úte lis 26, 2019 12:22 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Kluci, káble sou dneska standart, vůbec na volvu :doh: Ale pořádný, to co koupíš na pumpě je naprt, možná co sem ale loni viděl v Hofru nebo Lidlu, byl vidět v kleštích tak 10mm průřez měd a 5m, ale jestli to byla měď.. Svářečský káble 25mm a kleště, máš to navěky, neoprenový, měkounký za 2000kč 6m..Měl sem období kdy sem Volvo startoval v pondělí osobákem a osobák v pátek Volvem :D Dávno se zaplatili.. jestli máš frigo tak si odpřáhni a popojeď, nastartuješ se sám, jen bacha 12-24 :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 26, 2019 12:40 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

no jo ale jak popojet bez stavy? :-D
úte lis 26, 2019 12:44 pm

Prouza88
Příspěvky: 6741
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Neska večer :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 26, 2019 12:52 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

Tak to byl drzy zloděj stát v silnici... Ale i to je možné teda.jak ma sucho v nádrží udělá cokoliv.kable mam dvoje jak píše kolega ze svrecky jsou nejlepší.hlavně nejen panickou hrůzu ze nenatocic jak polovina cechacku.ráno vstaň zasun klice dej plnej a rovnou bez zhaveni kontroly kontrole k atd do polohy dva.start....nesmí s se toho bát.já takto natočil při 19v.aspoň dle údajů toho voltmetrů co strkam do zásuvky v24v
úte lis 26, 2019 1:16 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kradeze nafty na cestach

Příspěvek

U starého Volva a Lambereta nebylo třeba popojíždět. Ale když není nafta ve frigu.. Snad by to aspoň chvíli běželo. S kabelama souhlas, koupit svařovací v metráži, kleště a udělat si je podle potřeby.
BES - běs
úte lis 26, 2019 1:37 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů