Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

hustý provoz

Příspěvek

všíml jsem si že mnoho truckerů při vjezdu do hustého provozu (na předměstí) drží stále svoji dálniční rychlost (asi nevypnou tempomat) a sníží (vypnou tempomat) až těsně před sjezdem nebo na jíný nájezd, hustota provozu pro ně není žádný impuls k obezřetnosti. Děláte to taky tak? Já při "zahuštování" automaticky snižuji aspoň pod 80, protože se začínají tlačit zprava, zleva osobáky a nevím kdo co vyvede. Taky jsem si všiml, že obyčejně nejvíc nehod s kamiony jsou v těchto místech - na okruzích a před dálničním křížením. Jaký na to máte názor, dělají to staří mazáci, nebo zelenáči?
úte led 31, 2017 12:19 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Myšleno na dálničním obchvatu města?

Třeba na D10 u Mladý Boleslavi tě okolnosti donutí, tam nestačí vypnout tempomat, ale musíš rovnou na brzdy :-D Ale pokud to není nutný, valím dál na tempomat... Ale já jsem schopnej jet 90 na jižní spojce v Prahé, kde kamionisti jezdí 60.
Já jezdím tak, abych umožnil najetí vozidel z připojovacího pruhu - ale ti co se v něm nerozjíždí, jen nasadí rychlost 30km/h a čekaj na puštění, tak ti maj smůlu. Stejně tak ti, co se tam chtějí natlačit ještě přes plnou čáru a nejsou schopný dojet až na konec nebo prostě v něm nabrat rychlost. Něco jinýho je, když připojovací pruh je krátkej - tam bohužel musím přibrzdit. Ale zase s rozumem, ne že zastavím

Suma: Přesně na tvou otázku neodpovím, protože záleží na více faktorech
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte led 31, 2017 6:31 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

no mě jde právě o to, že tam kde je to zahuštěný malý, velký dohromady a do toho pouštění, tak se mi zdá ten tempovat a 90 rychlost trochu nahraně bezpečnosti
úte led 31, 2017 9:13 am

Djali
Příspěvky: 50
Registrován: pát kvě 23, 2014 7:24 pm
Bydliště: Slaný

Re: hustý provoz

Příspěvek

David29
vždyť na jižní spojce máš 60 km/h pro nákladní,tak co tady machruješ že tam jezdíš 90. Vždyť tam klidně couvej abys ukázal jaký si king
sob bře 11, 2017 3:03 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: hustý provoz

Příspěvek

Djali: Ale jen v úseku Spořilovská - sjezd Hostivař a na druhou stranu od Hostivaře ke Spořilovu.

Jinak 80km/h pro všechny a všude. A s osobákem nemám problém tam jet jako po dálnici, klidně okolo 120... Svého času dokonce bylo 100km/h povoleno, než to z nějakýho debilního (ne)důvodu zrušili
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob bře 11, 2017 7:38 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: hustý provoz

Příspěvek

David29 píše:
sob bře 11, 2017 7:38 pm
Djali: Ale jen v úseku Spořilovská - sjezd Hostivař a na druhou stranu od Hostivaře ke Spořilovu.

Jinak 80km/h pro všechny a všude. A s osobákem nemám problém tam jet jako po dálnici, klidně okolo 120... Svého času dokonce bylo 100km/h povoleno, než to z nějakýho debilního (ne)důvodu zrušili
jj, není nad dálnici Výškov Kroměříž, nikde nikdo,..... to si tam tak v klidu driftuji :-)
sob bře 11, 2017 8:50 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: hustý provoz

Příspěvek

To můžem bejt aspon rádi, že nám někde povolili aspon těch 110, na 5.5 v Praze zrušili nesmyslnou 50 a dali tam dokonce 80... Ale díky dementům se tam stejně jezdí 50 :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob bře 11, 2017 10:46 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Vyškov - Kroměříž

Příspěvek

No až se dálnice konečně dostaví a povede někam, tak bude poklidu. To bude ale asi hodně let.
sob bře 11, 2017 10:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů