Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Být řidičem

Pokud tě to baví neváhej, vyděláš si
34
31%
Za zkoušku nic nedáš, ale peníze nic moc
12
11%
Musíš mít štěstí na dopravce, pak platí č.1
57
52%
Jsi naivní, už nikdy víc
6
6%
 
Celkem hlasů: 109

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Jó řidič, ten tvrdej chleba má- poraď te

Příspěvek

Ahoj, všechny vás zdravím.
Jsem tu nový. Je mi 27 let a doposud pracuji nějakých 7 let jako obchodní zástupce, jak já říkám ózetko. Bohužel zjišťuju, že mě již delší dobu přestává bavit shánění, uhánění nových zákazníků, reportingy, soupeření o obrat mezi kolegy ve firmě a svádět neustálý nikdy se nezastavující boj s konkurencí, která je obrovská, ať jste v jakékoli firmě. To vše k mé práci samozřejmě patří, ale bohužel trend několika posledních let je ten, že ceny rostou a plat se pohybuje někde, kde být nechci, navíc jeden měsíc tak druhý onak- znáte to podle obratu, který je závislý od ročního období, mé formy, nasycenosti trhu a taky na tom, jestli se zákazní někdy ráčí uhradit faktury, za což pokud ne, následuje krácení provizí. Samozřejmě jsou i plusy jako euforie z dobré zakázky, jistá svoboda atd. Člověk prostě musí mýt štěstí na firmu a na službu, či produkt, který prodává. Nehledě na to, že ve firmách se změnou managementu, či nadřízeného vše obratem může změnit z dobrého na to, že člověk je hned ve stresu. Jednoduše podtrženo sečteno mám strach si s tímto nestálým hazardním povoláním vzít hypotéku a do budoucna ještě živit rodinu. Proč ale píšu sem?
Zjišťuji totiž už nějaký ten páte, že co mě pořád drží krom již zmíněné určité volnosti je cestování qa řízení vozidla, které mě opravdu baví. Proto mě napadla tato myšlenka: Udělej si řidičák a staň se, vyzkoušej si, zda by ti toto povolání nesedlo a nestalo se tvým koníčkem a hlavně lépe placenou prací, která mě dobře, nebo o dost lépe zajistí. Tož tak.
Plánuji si tedy našetřit na řidičák C+E. Nic proti tomuto, holt za všechno se platí.

Otázka číslo 1: Je předpokladem, když myslím si jsem dobrý řidič osobáku, tak budu i dobrý na kamionu, nebo to neplatí?
Řídím denně 7 let ani jedna bouračka. Denně najedu průměrně 300 km. Někdy víc. někdy míň

2. S jakým platem při dnešním nedostatku řidičů mám počítat?

3. Chovají se k vám ve firmě slušně, nebo je řidič jenom číslo- zavez, odvez, nediskutuj, makej a buď rád, že jseš rád. Změnilo se to, když je situace taková jaká je? Asi případ od případu, ale zajímá mě všechno. Nerad bych se totiž dočkal chování od nějaké nuly, která si bude na mě otvírat hubu. Na to nejsem doposud zvyklej.

4. Co je to profesní průkaz. Čtu v časopise Trucker , že za rok vstoupí v platnost zákon, který budoucím řidičům bude přikazovat toto vlastnit. Bude vystaven cituji: až po tříměsíčním školení, jehož náklady se odhadují na 60 000Kč. Nebudou se sice vztahovat na stávající řidiče, ale všichni ostatní budou muset tímto školením projít. Uvažuju tedy správně, že si mám radši udělat řidičák teď a tím pádem budu mít pokoj? Nebo musím být už i zaměstnán a vyhnu se tomu? Já nejsem proti ale pánové nezlobte se dát 25 tisíc za C+E a k tomu šedesát za testy+ kdo mě bude tři měsíce živit nebo já nevím jak si to představují. Pokud to zaplatí budoucí zaměstnavatel- OK, ale nerad se někomu za to podepíšu, že tam budu muset x let pracovat a pokud ne, tak nazdar, vrať vše zpátky, To je past. Zaměstnavatel si potom může dělat s takovým člověkem co chce.

5.Syšel jsem názor, že pracák zaplatí C+E? Je to fáma. Jestli jste o tom někde slyšeli. Počítám, že s takovou bude platit to samé viz odstavec výše. Nadruhou stranu pokud by to bylo na rok, měl bych aspoň praxi a proč ne

6.Situace: mám řidičáky a nakonec neprojdu testy, které jsou teď potřeba. Není lepší si napřed udělat ty testy a pak řidičák? Nebo je to součástí autoškoly. Podle mě je toto logický postup a školy by takto měli přemýšlet, protože pak si může člověk s řidičákem vytřít.....

7. Dejme tomu že mám papíry šťastně za sebou co teď. Všude slyším řeči, že se berou všichni, ale v inzerátech čtu praxe 2 roky třeba. Podle mě je blbost, nejsem hazardér hned po kurzu sednout za mašinu z návěsem a tradá do světa. Člověk se musí vyjezdit. Zase nechci jezdit s rohlíkama. Doposud mám nějakej společenskej standart a v Avii si sebe a lidi co mě znají fakt nedokážu představit. I když při nejhorším. Ale fakt takto si to nepředstavuju. Kam bych měl jít. Co je dobrá vstupní zkušenost, abych mohl zodpovědně, bezpečně řídit kamion a jezdit do zahraničí.

8. Hlavní 2 motivace pro mě, proč jsem se rozhodl pro myšlenku profíka je to, že mě baví řízení, s tím spojené, že vůbec mám rád motory, motosport atd. A samozřejmě peníze, které jsou až na prvním místě jak se říká. Nemám rodinu a proto jako cíl jsem si pokud vše dobře půjde ideálně, jezdi v Anglii, protože ty peníze, co čtu v inzerátech nemám šanci jako OZ vydělat ani za boha. Navíc angličtinu celkem ovládám. Má s tím někdo zkušenost, protože v inzoši, pokud člověk zvládne jejich přezkoušení zní všechno ideálně až moc. V životě platí: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Znáte to.

Prosím pánové profíci, pokud jste dočetli až sem , poraďte zájemci o tuto práci, co mám dělat a jakou cestou mám jít. Za každý názor děkuji. Doufám, že mě neodradíte, protože s novým rokem bych si mohl dát cíl někam dojít a pozměnit svů profesní život. Prostě už chci změnu. Vím, že je to tvrdá práce. Ale vím- pardon čtu, že si za ni jde slušně vydělat. V zahraničí to už je opravdu vata. sakryš to je slohovka a to jsem určitě na spoustu věcí zapomněl.
ObrázekObrázek
stř pro 19, 2007 12:39 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

no nevím,když to vezmu od konce-píšeš že si zvyklý na nějaký společenský standart-dovedeš si sebe představit někde venku na prochcaném parkovišti jak se z konzerv snažíš vytvořit nějaké dobré jídlo,protože jestli chceš vydělat tak se doma moc neukážeš(třeba měsíc) a na jídlo do hospod si taky nezajdeš?
stř pro 19, 2007 12:48 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

Jinak jestli bys nemohl být dobrý řidič kamionu,to musíš zkusit,jestli si dobrý v osobáku,podle toho se to nepozná.
Jaké jsou platy se tu na foru dočteš,jde asi o to co si schopný a ochotný jezdit.Řidičák ti může zaplatit pracák,to tady znám ze svého okolí.
Asi by bylo nejlepší se z nějakým známým svézt,udělat aspoň tak 14-denní točku aby si vůbec věděl o čem to je a co to obnáší
Když se podíváš na téma firmy a dopravci,tak se tam dozvíš jak to kde chodí
Naposledy upravil(a) riko dne stř pro 19, 2007 1:02 pm, celkem upraveno 1 x.
stř pro 19, 2007 12:59 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Jasně, bral jsem to tak, že nechci prostě jezdit se smetim, když to přeženu. Doufám, že to nevyznělo špatně. Ani nic proti popelářům. Každej musí něco dělat a všechno je potřeba.
Jinak si to představit dokážu. Jsem starej čundrák. Ale chápu. Sytý hladovému nevěří, takže teď říkám jo, ale kdo ví jak bych se tvářil potom. Nejsem žádná slečinka, navíc jsem mladej, takže něco člověk vydržet musí. Taky asi jak se člověk na tu cestu připraví. Tohle jako překážku nevidím. Vybíravej už vůbec nejsem. To bude tím, že všechny moje přítelkyně neuměly skoro vůbec vařit.
A že nebudu doma. S tím samozřejmě počítám Právě proto, že nemám děti, rodinu, si to můžu v pohodě dovolit a využít toho.
ObrázekObrázek
stř pro 19, 2007 1:00 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

jestli to není tajné,na kolik si příjdeš za práci teď a za kolik asi hodin?
stř pro 19, 2007 1:05 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Hmm to s tim svezením mě taky napadlo, ale jaksi chodim do práce. Na druhou stranu bych věděl přesně do čeho jdu. A to je normální, že si řidič může vzít jen tak spolucestujícího s pasem?
ObrázekObrázek
stř pro 19, 2007 1:06 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

riko píše:jestli to není tajné,na kolik si příjdeš za práci teď a za kolik asi hodin?
v sz
ObrázekObrázek
stř pro 19, 2007 1:13 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

Esprit píše:Hmm to s tim svezením mě taky napadlo, ale jaksi chodim do práce. Na druhou stranu bych věděl přesně do čeho jdu. A to je normální, že si řidič může vzít jen tak spolucestujícího s pasem?
no je fakt že to někde výslovně zakazují,ale na druhou stranu sem jel asi před 10 lety s kámošem do Anglie a on to měl zakázané,ale předtím tam nikdy nebyl tak nechtěl jet sám a jeho šéf zjistil podle toho že to nějak rychle stíhá že sme dva,tak nám při zpátečce pořád volal kde se flákáme když jedem dva,že už čeká loď a podobné blbosti :lol: ,ale myslím že většinou s tím nikdo problém nedělá
stř pro 19, 2007 1:16 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

no v každým případě bych ti doporučoval, aby sji zůstal u toho u čeho jsi...práce o kterou se zajímáš je velmi špatně placena, časově náročná..no snad mě ani nenapadá proč bych do toho jít když děláš to, co děláš. Určitě zůstaň u toho, sice se ti zdá, že řidič má možná zajímavou práci, bere za ní hodně peněz, někam se podívá, ale já říkám, že to za to nestojí...

zkusím na něco odpovědět, doplní, popřípadě opraví snad i nějaký další kolega

2.
jestli chceš jezdit v klidu a pohodě, tak počítaj na MKD s platem tak od 27 do 30 tisíc..když chceš jezdit jak blázen, několik týdnu v kuse, tak to bude třeba 40,50 nebo i více..ale to tam značnou čast projíš...a nakonec to vyjde stejně jako u té pohodové práce..
na vnitru je pohodová práce bez porušování aetru tak kolem 20 tisíc..možná někde víc..to už je podle firmy...a když budeš jezdit víc než můžeš tak i víc..u nás na firmě mají tihle střelci tak 40 táců..

3.
se slušným chováním nepočítej, to je opravdu vzácná vyjímka, spíše s tebou se s tebou bude vyjebávat..a to všichni a všude..četnost a míra takoveho jednání zavisí u koho a jakou práci děláš..a taky na tom jak sebou necháš zametat

4
moc jsem o tom neslyšel..ale když píšeš, že je to potřeba na porfesák, tak se té platbě nejspíš nevyhneš jenom tím, že si uděláš řp. Na druhou stranu, teď můžeš mít profesák aniž bys byl zaměstnán.A další věc je, jestli bude to školení opravvdu zavedeno, to nevim jak by to tady dopadlo, řidičů by bylo ještě mín, a těm novým by to pravděpobně platila firma, a tím si je uvazala an několik let..atd..a to se nebude líbit nikomu..snad jen těm co už mají řp, protože bych předpokládal, že řidič začně být více cenněn..

5
ano, pracák ti může zaplatit řp, je to tzv. rekvalifikace...musíš jím donest papír, kde je napsáno, že se nějakej dopravce zavazuje, že až to uděláš, tak tě vezme..dělají se s tim různé podvůdky, jako že tam pak jsi týden, nebo vůbec..

6
pokud myslíš, psyhotesty, tak těma projde každý, jedině snad opravdu nemocný člověk nebo ten kdo tam příjde s opicí neudělá..a můžeš si je udělat napřed.

7
ano jsou firmy, které tě bez problemu vezmou na kamion, ale doporučuji..nedělej to..a to né jen z toho důvodu, že tyto firmy bývaji velmi špatné, např. šmidberský.Pravdu máš s tou avii..mě se taky nechtělo na nějakej malej hajzl, šel jsem na návěs, na vnitro, ale jezdil jsem stálou trasu, tobě to doporučuji také, něco jednoduchého. nebo jen sólo, pravda je taková, že s návěsem se naučí každej, ale pak je to o člověku, musí na to mít opsychyku, a chápat co si můžeš dovolit a co ne, předvídat, dodržovat předpisy co nejvíce to jde..

8
já občas potkávam lid co jezdí do anglie, často od nich slyším kecičky, jakej jsem blbec, že jezdim v česku, že oni by to nedělali ani za nic..že mají prachu jak nasráno..
ale mě to nezajímá....já myslím že to nebude tak horký, co vydělaj tam projedí, zaplatí za ubytování, a věř že to jsou pálky, takže mají dobré peníze jen v přepočtu na nše..ale v anglii už ne..v anglii jsou spodina..to máš jako tady s ukrajincema, bulharama, madarama a jinejma vychodákama za volantem českejch aut, taky je kařdej z nás nemá rád, a stejně tak se na tebe budou koukat v anglii, tam budeš jen levná pracovní síla.
A další věc je anglie samotná, podlě mě je to hnusná díra..hnusná, hnusná a ještě jednou hnusná díra..všude bordel, nikde nic hezkýho, samý zácpy, a ještě abych se tam bál, že mě někdo okrade, nebo dokonce podřízne.tak to teda ne...v nejlepším případěti jen proříznou plachtu..a to je tam furt..a angličany samotné tayk nemám rád..jsou to dobytci..
takže já osbně doporučuju..anglie ne!!nestojí to za to.

pokud myslíš, že na tom nějak vyděláš tak se mylíš. Ano, dostaneš víc než třeba vyděláš, ale taky budeš v práci třikrát více hodin, a pak si to spočítej, spočítej si kolik je to na hodinu.
stř pro 19, 2007 1:46 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

jj..většinou není problem si sebou někoho vzít..a to ani do anglie..ale je to zakázany, myslím že nějakým zaoním práce nebo čím..jde především o bouračky, když ho pak zmrzačíš nebo zabiješ, tak by to pak platil dopravce, ale ve smlouvě většinou býva, že to je na tvojí zodpovědnost..
stř pro 19, 2007 1:50 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

advtrucker:bod 8 - pravda pravdoucí :evil:
stř pro 19, 2007 1:54 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Díky za pracnou odpověď. No to je asi pravda, že jsme pro ně rumuni. No taky závisí ještě si myslím, kde ta firma sídlí. Jestli to jsou Londonaci, tak to bude šmelc. Asi lepší se dostat do menšího města. Tam to nemusí být úplně shit. v londyně sem byl. Je to humus. Já vůbec nemám rád velký destinace.Vždycky se tam soustředí ty největší kurvy a člověk si furt musí dát majzla. Navíc mě lidi, když je jich moc serou. V Prahu taky nemám rád. Je pekná tak leda v centru a na fotkách. Nechápu, že jsou z ní všichni tak dochcaní pardon. Navíc někteří pepící, kteří z tama v životě nevystrčili nos, si myslí, že se na Moravě chodí ještě v kroji. To samé nekterří hloupí Londynaci si myslí, ze jsou neco víc. Navíc se tam mají za velmoc, která dřív ovládala půl světa. To jim trochu zůstalo. Jinak znám lidi co tam jsou na farmách a chovají se k nim fakt dobře. Nebo se tim radši asi nechlubí.

V tom inzerátu psali, že prej 60 liber výdaje- v tom ubytovna, žrádlo- myšleno, že se jedenkrát člověk natlačí v slušné restauraci. Já tam byl a vím ty ceny. Na druhou stranu, jídlo tady+ náš plat se západu neúprosně blíží, spíš pomer plat ceny jsme je uz dávno překonali, takže si myslím, že kdo se tam kousne do řitě a žije tam a smíří se s tím, že je tam za námezdníka a o volnu nedělá haura a nesnaží se tam prostě žít jako kdyby tam bydlel. Proste šetří a ví, že je tam pro prachy, tak za 5 let věřím, že si přiveze balík.

Vlastně odkaz tady: http://prace.hyperinzerce.cz/doprava-za ... zahranici/
Jinak jsem videl inzos kde psali plat 400-600 pounds
ObrázekObrázek
stř pro 19, 2007 2:13 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

A co je to solo? jak pises

A taky otázka. Myslíte si, že je dobrá a využiji kvalitní navigavi. No abych někde pak nebloudil. s osobáke co, se otočím na pětníku, ale s truckem, to je asi problém, že jo. To vždycky poznám, když jedu a bobik jede po nějaké úzké trojce s mezinárodním kamionem, sotva se tam z protisměru ještě někdo vleze. Si myslím, že je to pro vás supr pomůcka ne?
Naposledy upravil(a) Esprit dne stř pro 19, 2007 2:27 pm, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
stř pro 19, 2007 2:18 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

no v tom odkazu jak píšeš bych tam za ty prachy určitě nešel :snooty:
stř pro 19, 2007 2:22 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

no tak ty peníze co tam píšou zas tak závratný abych jenom na vteřinu přemýšlel nejsou..myslím, že ti pak zbude 15 tisíc a budeš rád..
a rozhodně nemá cenu žít jako zvíře..tředy tak abych ušetřil každou korunu, znám takový lid..a divim se jim..
rozhodně za to ty peníze nestojej...a věř, že v těhlech inzerátech je vždycky, ale vždycky nějakej háček..nějaká nepravda..podle mě budeš hodně litovat, kdby jsi takovou blbost udělal..do anglie ne..jestli někam chceš...tak zkus holandsko,belgii nebo dánsko..to sou země kamionům zaslíbený..nevim jak to tam s platama...ale v dánsku můj známej dělal traktoristua měl daleko víc než slibujou v tom nzerátu..a ejště rok předtím dělál nějaký pomocná práce, natíral zdi nebo co, a měl 15 tisíc za týden..
rozhodně se na anglii vyprdni..a už vubec když nemáš zkušenosti..ale poradím ti..
kouni sem a napiš mail tomuhle člověkovi..ten šel do anglie...ale já osobně si myslím, že tam dobrý podmínky nejsou....a halvně to za to nestojí..
ta stránka
http://www.jip.xf.cz/jip.html
stř pro 19, 2007 2:29 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 55 hostů