Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
TruckJobs.cz
Příspěvky: 192
Registrován: úte kvě 02, 2017 6:39 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak se dostat k řidičáku a profesáku?

Příspěvek

Truckjobs nově spustil připravovanou aplikaci, která umožní najít firmy, které jsou ochotny a připraveny zájemcům zaplatit z části a nebo zcela řidičák nebo profesák. Tento týden probíhá registrace uchazečů - řidičů. Firmy se do databáze začnou registrovat příští týden.

Dnešní řidiči profíci to také neměli snadné, ale valná většina z nich se dostala k řidičáku buď na vojně a nebo s mocnou podporou firmy (ČSAD), která jim řidičák zajistila a ještě jim nabídla možnost se vyjezdit a získat zkušenosti. Profesák pak tito řidiči získali takzvaně za odježděná léta po roce 2008. Dnešní mladí, kteří chtějí jezdit, to mají ještě trochu těžší. Stát přestal technické obory podporovat. Někteří ze zájemců tak sáhnou do peněženky a zaplatí si řidičák a profesák sami, aby si splnili sen a stali se kamioňákem nebo autobusákem. Při ceně cca 50.000,- Kč to ale není snadné. Jiní zase mají to štěstí, že jim to nabídne škola, na které studují. Těm ostatním zbývá možnost si na to celé peníze půjčit a splácet a nebo využít nabídky firmy, která část nákladů a nebo dokonce všechno zaplatí a dá vám ještě možnost, že si to u ní takzvaně za určitou dobu odpracujete a nestojí vás to nic a nebo jí to v průběhu zaměstnání u ní splatíte, což vyjde mnohem levněji než půjčka a ještě přitom získáte nutný zácvik a praxi.

Pokud nemáte řidičák nebo profesák a chcete se zapojit, registrujte se zdarma a zaklikněte položku "Nemám řidičák/profesák a mám zájem, aby mi ho nabídla firma" zde: https://www.truckjobs.cz/registrace
Více informací a diskusi najdete na našem Facebooku: https://www.facebook.com/Truckjobs.cz/
pon čer 05, 2017 8:47 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pavell a 3 hosti