Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

TruckJobs.cz
Příspěvky: 2286
Registrován: úte kvě 02, 2017 6:39 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Nejčastější přestupky v roce 2018: překročení rychlosti, nepřipoutání se, používání mobilu.
Loni bylo zaznamenáno celkem 395 tisíc přestupků a trestných činů, za které dostali řidiči body. Aktuálně je v registru řidičů 6,8 milionů lidí, z toho alespoň nějaký bod má 7 procent z nich, tedy zhruba každý 14. řidič.

Zajímá vás jak řídíme a jak jsou na tom čeští řidiči s body? Kukněte na náš článek a diskutujte: https://www.facebook.com/Truckjobs.cz/p ... 2047754526
stř úno 13, 2019 9:27 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

To vypadá, jak by tu statistiku dělali podle mě :lol: Ale v osobáku jsem anděl! :pray:
stř úno 13, 2019 1:09 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Vsak to je pravda.kazde auto by melo mit rusisku na mobil a na wifinu hned jak se rozjede.osobaci omezovac na 150 a hlavne akt.tempomat na odstup pusteny imervere.v kamionech zakazat vsechny ty kokotiny za oknem,ubyde prejetych na prechodem.dodavkam povine at se vypne motor po peti h jizdy na pul hodky
stř úno 13, 2019 3:02 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Jožine, myslíš, že by to našinec, hlavně polák neobešel??? Zase by to bylo jen jak z řidiče dostat peníze. Však nedavno zde někdo psal, že ti přijede polská firma až do baráku zadělat vypínač na digi. tachograf. Servisní auto vybavené lépe jak značkový servis.
Nevím co by pomohlo, snad jedině brát řidičák, bez nároku na vrácení. Ale i tady by se našla cesta jak to obejít. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř úno 13, 2019 7:55 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Vypinace tacha uplne prerostli rozmach magnetu.v pl ho ma polovina aut.u dafu novych pres pedaly ovladane.ty kontroly co jsou ted se uplne myjeji ucinkem.ja psal o omezovaci rychlosti at zavedou na osobaky atd,spatne si to cetl asi.
stř úno 13, 2019 9:50 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Já jsem to četl dobře a pochopil to i. Myslíš že by nekvetl byznys s nějakým vypínačem na omezovač rychlosti u pkw???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř úno 13, 2019 10:22 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Nejsem si jist, že by omezovač rychlosti u PKW něco vyřešil. Vždyť velká většina nehod s vysokou rychlostí nesouvisí. K rychlosti má vztah spíš její nepřiměřenost, ale než maximálka. Dokonce bych si dovolil tipnout, že válná většina nehod se udáva v rychlostech do 120. Skoro určitě pod 150.
stř úno 13, 2019 10:29 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:45 am, celkem upraveno 1 x.
stř úno 13, 2019 11:02 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Ano, přesně to myslím. Nechat dopravu, aby plynula svým tempem. Ty různé zákazy a omezení v tom dělají neskutečný zmatek. Tím samozřejmě neobhajuji nějakou anarchii na silnici, ale spíš možnost používání vlastního rozumu.
čtv úno 14, 2019 6:27 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

No to je pravda.jen kukni do nemecka co zpusobuje hnup co leti 200 v tretim levem.brzdi uplne na doraz,kotouce cervene,aby se zaradil do prostredniho,a zpomaly uplne cely ten vlak.ja vim jake to je mit rychle auto jen je treba jezdit s rozumem to je cele,je to jak zbran.u tech dodavek to je jasne,jim pripada uplne normalni vyjed z ostravy do madridu nonstop po ceste se tri krat podruhe narodit,odrit svodidla atd.ale dojel takze ok
čtv úno 14, 2019 7:22 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

JakubS: Až na pásy to mám obráceně - v práci jsem defato svatej, ale v osobáku jsem pirát. Pásy nepoužívám nikde no...
V práci nechvátám, tak kam se honit. Když sedím v osobáku, chci bejt v cíli co nejdřív no

fahrer: Taky nejsem příznivcem nějakých zákazů, příkazů apod. Co mě třeba fakt sere, jsou jednosměrky kde není provoz a jedná se o pár metrů - jako kdyby řidč byl člověk, co si neumí poradit a vyhnout se.
Nebo semafor zaplej ve 2h ráno, to bych blil
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv úno 14, 2019 9:07 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Nejsem pirát. Jen mi v kamionu pás vadí, nevím proč. A to jak me chytli s tf u ucha, jsem tu už kdesi psal. Reflex no. Ale už to mám pořešené bond sluchátkem a takovým tričkem s nažehleným pásem 8)


Obrázek
čtv úno 14, 2019 9:31 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Ja se pasam vzdy vsude ve vsem.stim nemam problem,i cela ma rodina,takze mam radost.v praci se u nas nepasa nikdo temer.nechapu proc ale to je jedno.jen jim nevadi to pipani?jedni to vyresily takze tam zasunuli torzo zjineho pasu.ale vrchol hlouposti povazuji sedet na pasu,nemas nikdy sanci si ho dat jak vidis kontrolle.a ve spanelsku treba 200e
čtv úno 14, 2019 9:58 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Já to mám zaplé za sedačkou. Tak jezdit dálky, tak to neřeším - ale já třeba 20x vystupuju, tak to tě prostě nebaví
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv úno 14, 2019 1:35 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak řídíme? Rychle, nepřipoutaní a s mobilem v ruce.

Příspěvek

Idealni stav...dojet takto k platidlum ve F nebo Sp,kde ciha cajt s dalekohledem,jezdis tyden zadarmo:-)
čtv úno 14, 2019 4:20 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 15 hostů