Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Filip93
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 17, 2020 2:11 pm

Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Ahoj lidičky, minulý týden mě vykradli i přes to že jsem spal v kabině.. Zajímalo by mě jestli máte nějaké finty na takové hajzliky. Napadlo mě nějaké pohybové čidlo nebo rovnou pohybový alarm. Díky za rady a tipy ;-)
úte úno 18, 2020 10:39 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Plachta? Mražák? Plech? Kdes stál? Cos vezl?
Na dodávce máš snad světla na dveře a k tomu oka na plomby ne? Tak svítit při otevření a zamykat a nalep si ALARM na dveře..
Že by náhodou něco ukradli.. Dost často dou najisto, maj to domluvený z nakládky, uspí tě a neuděláš nic :think: Vlastní zkušenost! Buď rád, že neodvezli aj tebe :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 19, 2020 2:47 am

Filip93
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 17, 2020 2:11 pm

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Stalo se mi to v NL u dálnice A27 na parkovišti s brnzinkou De Keizer. Auto plachtová dodávka. 3x díra z boku a pak tam vlezli normálně zadem.. :wall: jo a vezl jsem elektroniku, vzali 3 krabice za cca 60k..
stř úno 19, 2020 8:59 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

No jó, všechno špatně :D To nemáš jak zabezpečit, špatný auto na to a stůj někde třeba před stojanama kde sou kamery, nebo na hlídaným a tak.. Těžký :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 19, 2020 9:10 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

S plachtou dodávkou vůbec nemáš co chrápat na dálnici,za A zamrdas jeden pruh pro lkw,z čeho by nejen mě jeblo jak 5 m auto zamrda pruh 20 metrovy :shock: .zaB,sjed na každém sjezdu máš parkoviště pro osobák,tam to dej a chrapej v klidu.
pát úno 21, 2020 3:32 pm

Filip93
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 17, 2020 2:11 pm

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Tak to vážně vyřeší můj problém 🙄 :wall:
pát úno 21, 2020 3:57 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

to Filip93:Tak nejprve chceš poradit, a pak opovrhuješ nějakou radou. Pak jedině vyser se na ježdění a jdi makat do kolbenky a nemusíš toto řešit.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát úno 21, 2020 5:51 pm

Filip93
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 17, 2020 2:11 pm

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Jako sory ale co mi pomůže když budu stát mimo dálnici? Když bych to bral z té stránky, že šli přímo pro moje zboží.. A dotaz byl, jestli má někdo nějak zabezpečeny náklad proti krádeži tak ať mi dá nějakou motivaci..
pát úno 21, 2020 5:56 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Pánové, pánové :D
Sem ti psal, že na plachtě asi nic nevymyslíš, leda si kup kvér, nebo hlídaný parkoviště.. Seš řidič, né hlídač a v noci máš spát, co je platný, že to uhlídáš, když to pak vyklopíš, a nedělám si o tvým nájezdu iluze :think: Asi proto ti jožin napsal, co napsal :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 21, 2020 6:01 pm

Trucker-1
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 24, 2018 7:49 pm

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

A nemluvě o tom že nikdy plachtový dodávky nejedou dle váhy, vždy cca o 1- 2 tuny přetížené, leda bys měl prázdný obaly.... A za to že parkujete na lkw bych taky střílel... Ale k věci, lepší si schrupnout v areálu firmy kde jsi nakládal...
Jinak alarmy se dělají i na pohyb kolem vozu (krátce to kníkne po přiblížení osoby) soused to má na karavanu....
pát úno 21, 2020 6:24 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Co tu někteří píšete je mazec. Nevím co tu začínáte s nějakym přetížením. Dodavkáře na placu pro LKW bych střílel. Spal bych někde u firem kde nebo parkoviště u obchodáku. Mimo velká města. Pokud mají echo a jdou na jistotu tak si pro to dojdou všude. Jak psal jozin. Dneska jsou všude kamery, na kdejaké budově. A nějaky alarmy apod... ty vylezeš ven a pujdeš to bránit? myslíš že to krade jeden chlap?? nám vykradli kamion elektroniky.... celej....na EW na kačeně, na placenym, kde by měly byt kamery..... A co se vyšetřilo? hovno stejně tak jeden na autohofu dresden
pát úno 21, 2020 6:51 pm

Filip93
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 17, 2020 2:11 pm

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

No jo, je mi to jasný.. Je to těžký s těma hajzlama.. Ale tak aspoň nějaká snaha 😉 chápu že kamionaky serou dodavkari na jejich parkovištích ale já se snažím parkovat na místech pro osobaky ( ktere jsou po 18h už zasrane kamionama takže bych se uklidnil )....pořídil jsem pohybový alarm za pár stovek.. asi nic extra ale aspoň něco 😉
pát úno 21, 2020 7:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Pánové :doh: Dyť ten kluk nikde nepíše, že stál mezi kamionama a eště přeloženej :idea: S tím alarmem ale bacha, jestli ti to bude houkat co 5 minut, tak ti daj do řepy :D Možná nejlíp nastavit jen na blesk, nebo na pohyb v nákladovým prostoru, ale jak ti foukne vítr :think: Mám několik čidel na světla po zahradě, a jak večer začne klesat teplota(sou infra), tak stačí větřík a stará už sejří, že nemůže spát :doh: nenaladitelný, tak abys nehoukal celou cestu :D
Jinak tady vykradli před lety mě:
viewtopic.php?f=72&t=19723&p=737550#p737550
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 21, 2020 7:33 pm

Filip93
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 17, 2020 2:11 pm

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Jo ten pohybový alarm dám dovnitř a je to na ovladač tak když to začne řvát tak to můžu vypnout 😉 no jako tvoje zkušenost.. co na to říct? Nezávidím.. mě vzali pouhé 3 krabice a v autě jsem měl 2 palety.. S policii v Gorinchemu to bylo docela v klidu. Narazil jsem na dva mladé strážníky a bylo vidět že mi chcou pomoct. Nakonec to vyresili tak, že u výpovědi byla tlumočnice na telefonu takze paráda 🙃
pát úno 21, 2020 8:13 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zabezpečení nákladu

Příspěvek

Filip-za dvacet let to pochopíš jak jsem to myslel.
pát úno 21, 2020 9:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 7 hostů