Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Jožine totok?
Obrázek
Neska sem to testoval na olomóckejch syrečkách :D Ani ťuk :D
Jinak ta Volha a Leningrad :doh: No splete se každej :D Ale kolega má bod a přehled :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob bře 21, 2020 7:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Grad jak grad :D ne já mám jinou,bez těch závaží na boku :D
sob bře 21, 2020 7:30 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

:D pobavilo

Ale všichni víme, jak to myslel a snad i jak sem to myslel já.

U nas zavrene kancly i pro nas, kdo muze dela z domu. Mycka je pro cizi zavrena take. Italie mi nevadí, byl jsem tam tyden zpatky, v benatkach. Jezdíme i bergamo. Pro stale firmy stalou praci, jinak ne. A vsude, desinfekce, rousky na hubach, rukavice. S talianem neprijdes do styku max ti da papiry na okno. Umejes ruce, desinfekce, vysliknes obleceni, vezmes krataky ciste a jedes. V italii problem není. Problem je zbytek zapadní evropy
sob bře 21, 2020 7:49 pm

sob bře 21, 2020 8:12 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Mám stejný názor jak wckr. Lékařům a zdravotníkům se tleská (a já nejvíc) a kdo tleská Vám tirákům, co zásobujete obchody aby bylo co žrát? Pro fabriky materiál, at mají z čeho vyrábět? Myslím že nikdo. Ještě Vám zamknou záchody a sprchy a starej se. Kancelářští hezky doma s noťasem na klíně a tebe budou honit po zavirované evropě.
Nasrat. Vzdycky když jsem si myslel, že se za nás vedení firmy postaví, tak nás akorát dořvali. To že jsem pro ně jenom povl, jsem zjistil už dávno, takže vůbec nemám jediný důvod je tam zachraňovat. Až uvidím nějaký záblesk lidskosti z jejich strany, tak se pak můžem bavit dál.
sob bře 21, 2020 9:29 pm

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Pocti si články na Seznamu....nenáviděné kamiony,kamion boural,fronta kamionu 20 km atp.tazeni v Čechách proti kamionům je obrovské,většinou od lidi co kážou vodu....že kamion dovezl cihlu na jeho barák mu nevadí,že má plný pupek z Kauflandu taky ne,bo to zas dovezl kamion a že si vozí prdel ve škodovce která by bez kamionu klekla do rána,to mu taky neva.uz jen proto se snikym v hospodě nebavím o tom co dělám.
sob bře 21, 2020 9:53 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Já téma kamión jsem už přestal vysvětlovat a reagovat, Mojí známí se tě jako ptají tím tupým výrazem .To jako fakt jezdíš s tím kamiónem? Jeho manželka a kde tam spíš? hned pochopíš že jsi pes pro ně. Za 5 let co jezdím MKD mi to pomohlo udělat si obrázek o lidských hodnotách. Pár známých mám rozumných. Nemá cenu jim vysvětlovat televizní noviny. Mám výhodu, že mně život naučil zvládat vice profesí a nemám problém se uživit i nějak jinak. Těm z těch kanceláří a nadutým obchoďákům jen naznačím co bude až nebude mít takové prodeje jak chce šéf? Anebo firma skončí ? .Všichni do kanclu nevlezeme . Kdo bude platit manželce dovolené ,dětem školy? Vždy přijde generace po tobě ,která bude umět něco více za méně peněz, + lepší výstřih . A neuděláš nic . Pokud chodit po konkurzech a dělat ze sebe opici , raději jsem rád za kulatou lopatu. Bylo pár frajerů ,kterým jsem naznačil ,že z jeho bílé košile já se neposeru . Jednou se mu ale může stát ,že se potkáme na jednom parkovišti. Některým to i dojde a jejich úsměv potom ochabne na neurčitý grimas :dance:

Na firmě u nás pochopili že jim odjedu úplně vše a celkem mně berou. Já taky pochopil ,že pro ně jsem takový dobrý koník co pořád táhne a neremcá . Taky jsem pochopil ,že pokud přijde rozumná pracovní nabídka nemá cenu ji nevzít. pokud to je za dobrý peníz. Vyhledávat zatím nemám potřebu.
ned bře 22, 2020 7:15 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Taky protáčím oči když se mě zeptaj "a co vozíš.. kam jezdíš.. kdes všude byl.." :doh:
Nenaděláš nic, jak to někde řekneš, hned tě maj za "IQ máčo", nicneumětel, póvl a za zádama udělaj :roll: Vůbec neví..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned bře 22, 2020 7:29 am

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Mě připadá že mladší ročníky mají pozitivnější pohled na kamion.katastrofa je můj ročník 70,to je samej ředitel zeměkoule nebo horník z celby co má 50 čistá a vše přes pásku..... :D
ned bře 22, 2020 7:32 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Co teprve když se řekne řidič kukabusu/popelář :D přitom je to docela stresovka a každý by to nedal, ani mnoho řidičů kamionů co jezdí z bodu A do bodu B, ti hoši někdy pěkně kmitají pátek /svátek. A bez nich bychom se topili v brajglu. Kdysi (před 5lety :?: ) mi to nabízeli v jedné nejmenované svozovce odpadů, ještě když jsem neměl auto a svrběly mě ruce -80 kč/h :idea:
ned bře 22, 2020 7:51 am

jose rabano
Příspěvky: 7530
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Jednu dobu byl exodus u nás,každý chtěl na popeláře a jiné odpady.denne doma atd.jednoho potkáváme denně tak se mu sen splnil jít z trucku na bobra.
ned bře 22, 2020 9:57 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Prešiel som Nemecko-Holandsko-Belgicko do Francúzka a späť, hraničné kontroly neboli. Keď som sa včera dostal pred Hamburg, na info tabuliach svietil nápis Schleswig- Holstein für touristen gesperrt. Kraj Schleswig- Holstein je pre turistov zavretý. To je najsevernejšia oblasť Nemecka, čo hraničí z Dánskom.

Obrázek Obrázek

V Holandsku, Belgicku a Nemecku je na cestách vidieť, že jazdí menej osobných áut. Kamiónom sa teraz jazdí dobre. Išiel som na loď z nemeckého Puttgarden do dánskeho Rodby. Nad Lübeckom už osobné autá skoro vôbec nejazdili. Na 40ton.net bol článok o tom, že trajektové spoločnosti prevádzkujúce lode v Baltskom mori začínajú odstavovať lode a prepúšťať posádky, lebo pohyb osobných cestujúcich (osobné autá, autobusy, karavany) sa celkom zastavil. To bolo vidieť aj na lodi ktorou som sa plavil. Do lode išli len kamióny, tých bolo veľa. Osobné autá išli len dve a ešte dva nórske karavany, čo sa vracali domov. To je unikátna situácia, tam vždy jazdilo veľa osobných áut a autobusov. Pre tých šoférov kamiónov, čo nemajú radi karavany je to dobrá správa- karavany vám tohto roku na cestách zavadzať nebudú.

Nemecká kontrola smerom do dánska, pred Puttgarden. Zastavujú len osobné autá. Ale skoro nikto tam už nejazdí, len domáci.
Obrázek

Pred nedávnom som tu písal o tom, že sa v kamióne cítim bezpečne a že možnosť nákazy je malá, lebo do styku s ľudmi moc neprichádzam. Ale už si to nemyslím. Pred pár dňami som si prečítal niekoľko článkov o tom ako sa prenáša vírus, ako dlho vydrží niekde odložený-napríklad na oblečení. Na slobodnom vysielači- trikolóre bol dobrý rozhovor s jedným čechom, ktorý je nakazený a má "ľahkú lenchrípku" s ktorou sa lieči len doma, a jeho priebeh choroby je všetko iné, len nie ľahký. Bol rozhovor na rádiožurnále o tom, ako sa chránia pražské posádky sanitiek a ako sa vždy po návrate na základňu posádky dezinfikujú a prezliekajú do čistého. Ako vždy vymenia sanitku za čistú, vydezinfikovanú. Po týchto informáciach si začínam myslieť, že byť zavretý v kamióne nieje dobrý nápad a nieje to bezpečné. Ja ako šofér, aj keď budem dodržiavať maximálne opatrenia, budem vonku chodiť s rúškou, budem si umývať ruky, nosiť rukavice- tak je to stále málo.

Vírus si do kabíny môžte priniesť na oblečení, na rúške, na CMRke, na čomkoľvek. Možnosť pravidelnej hygieny, sprchy, prístup k vode a čistým záchodom, pravidelnej výmeny oblečenia za čišté-opraté je u šoféra malá. Najbezpečnejšie je byť doma, na Slovensku. Tam je vírusu zatiaľ málo.

Pred pár dňami som sa obával, čo so mnou bude ak sa po skončení turnusu dostanem domov. Či sa potom znova dostanem do práce.Či nebude veľa šoférov a či pre mňa nebude robota. Dnes som zmenil názor. Robota pre mňa bude, do práce ma určite budú chcieť. Bude len jeden problém- musím zostať zdravý- nenakazený. Podľa mňa, tak ako sa budú rušiť zákazky a odstavovať kamióny kôli nákaze, rovnako rýchlo, ba dokonca ešte rýchlejšie bude ubúdať šoférov, ktorý budú nakazený. Alebo budú šoféry zdravý, ale budú žiť v spoločnej domácnosti s niekým, kto je nakazený a preto sa do roboty nedostanú.

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahra ... ranici_wag

Do roboty chodiť musím, peniaze potrebujem. Ale nepáči sa my to. Môj zamestnávatel nám šoférom posiela hromadné správy o tom čo máme robiť. Vraj sa nemáme obávať, že ak bude treba podá nám pomocnú ruku. Môjho zamestnávateľa dobre poznám už dosť rokov a preto viem, že jeho pomocná ruka bude vyzerať takto.

Obrázek
Naposledy upravil(a) sof dne ned bře 22, 2020 12:25 pm, celkem upraveno 4 x.
ned bře 22, 2020 12:16 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

krásně napsane :D
ned bře 22, 2020 12:20 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof .... pěkně..... kovaní starý v eu na to totálně serou a podle toho taky dopadnou :(
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 22, 2020 1:17 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

zákeřnost tohoto šmejdu je právě v tom, že se může objevit kdekoliv, kdykoliv a zabije kohokoliv (mladého, starého) s jednou vyjímkou -pokud se zavřeš ve skleněné kouli a poprášíš se dezinfekcí.
ned bře 22, 2020 1:26 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů