Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne čtv čer 04, 2020 4:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
čtv kvě 07, 2020 8:13 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozh ... domaci_blj


Nedávná státní studie měla jiné výsledky. Nakonec zjišťujeme, že tady bylo seznámeno s virem bez následků a příznaků daleko víc lidí. Stát nás udržuje ve strachu bezdůvodně a měli by to už odpískat.
ned kvě 17, 2020 1:09 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Dnes som v aute počúval Radiožurnál. Vraveli tam, že V4 sa chce dohodnúť na spoločných otvorených hraniciach. Dokonca, že chcú spolupracovať na otvorení hraníc aj s Nemeckom. Jediný kto váha je Slovenská republika a jej premiér Matovič.

Na Slovensku stále platí pre návrat zo zahraničia povinná štátna karanténa. Ale od tohto týždňa má začať tzv. inteligentná karanténa cez smatrfón. Má to fungovať takto: občan, ktorý sa chce vrátiť zo zahraničia na Slovensko, vyplní formulár na ekarantena.korona.gov.sk. Stiahne si aplikáciu, aktivuje ju. Na hraniciach skontrolujú registráciu, biometriu tváre, občan podpíše čestné vyhlásenie a poučenie. Domov, respektíve na miesto domácej izolácie, sa presunie individuálne. Aplikácia ho bude v náhodných intervaloch a počtoch vyzývať, aby sa preukázal.

Preukáže sa asi tak, že sa musí cez aplikáciu odfotiť (tvár). S fotkou bude zároveň identifikovaná jeho poloha. (cez gsm, gps, wifi, bluetooth).

V zahraničí je stále veľa ľudí, čo sa chcú vrátiť, ale do štátnej karantény ísť nechcú. Neviem či ich smart karanténa presvedčí. Niektorých asi áno. Ja by som do toho určite neišiel. Radšej do štátnej, než sa nechať skenovať cez mobil.

Dnes si to náš SK premiér zase u mnohých Slovákov posral. V4 uvažuje o otvorení hraníc.. Ale náš premiér dnes v jednom rozhovore povedal, že o otvorení hraníc rozhodnú odborníci a citujem jeho slová : „Nepokazme si to kvôli psom, ktorí vyjú za plotom“. To už nasralo aj mňa. Všetci čo sa vracajú domov, sú na Slovensku nazívaný ako : pendlery, navrátilci, repatrianti, ... a teraz dokonca vyjúci psy.

Dnes ma konečne napadlo, kedy sa na Slovensku skončí štátna karanténa. Ten termín je jasný už dlho, len som na to neprišiel. Na Slovensku povinná karanténa skončí presne z nástupom letnej dovolenkovej turistickej sezóny. Vtedy sa drvivá väčšina Slovákov, čo doteraz boli doma a kričali, že karanténa je dobrá, a že vyjúcich psov treba po návrate na Slovensko zatvoriť zobudia a zistia, že pre zavreté hranice nemôže ísť na každoročnú dovolenku autom do Chorvátska. A tí čo doteraz kričali, nech sú hranice zavreté-lebo nás sa to netýka, začnú kričať- otvorte hranice, lebo chceme ísť na dovolenku a máme na to ústavné právo.

Vo firme kde pracujem boli niektorí šoféri v robote bez prestávky minimálne 11 týždňov. Ale len tí, čo chceli. Ostatným firma zabezpečila striedanie a návrat domov. Tým šoférom, čo ostali robiť dlhšie sa to oplatilo a zarobili slušné peniaze. Za 11 týždňov v práci u nás šofér zarobí cca 7.700 eur čistého. S osobnými príplatkami je to ešte viac. To je cca 211.000 Czk.
úte kvě 19, 2020 8:42 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3407
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

poslouchal jsem prof.Rihovou a vysvětlila Kenovi že vyvíjet v ČR vakcínu je sci-fi.Usetreno 20 mega za jedno slyšení u ministra, chtěli prostě prosustrovat pod rouškou tmy.Jinak vysvětlila rozumět jaký je rozdíl mezi promorenim a šířením víru.Doporucuji ji si poslechnout je v konzorcium vzdělaná společnost.Jinak jsem se dozvěděl že je asi 10 na 15 ctou množství virů které lidský organismus nemá v paměti.
úte kvě 19, 2020 10:25 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Od dnes mala na Slovensku fungovať inteligentná karanténa cez mobilnú aplikáciu. Zo zahraničia dnes na Slovenské hranice od rana začali prichádzať Slováci pracujúci v zahraničí. Boli vonku už tri mesiace a domov sa chceli vrátiť, ale nechceli ísť do spoločnej štátnej karantény. Inteligentná karanténa cez mobil im vyhovovala a preto sa rozhodli vrátiť domov.

Lenže, inteligentná karanténa stále nefunguje a na rakúsko-slovenských hraniciach Slováci, čo chcú ísť domov, nevedia čo majú teraz robiť. Ísť do štátnej karantény, alebo čakať na spustenie mobilnej aplikácie? Ľuďom tečú nervy a už zablokovali prechod cez Berg. Inteligentnú korona aplikáciu vraj brzdí Google a Apple, ktorý ju teraz testujú a schvaľujú.

Obrázek

Dnes bol v SK mediach článok o tom, že fitnes trénery, majitelia fitnesov a posilňovní chcú na protest zablokovať diaľnicu od Trnavy na Bratislavu. Vraj požadujú otvorenie svojich posilňovní a fitnes štúdii.

Foto ako fitnes trénery a kulturisti blokujú diaľnicu zatiaľ nemám. :D

Piati Ukrajinci sa pokúsili preplaziť z Rakúska na Slovensko. Obrázek
pát kvě 22, 2020 8:19 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

To musí být na Slovensku hooodne dobře když se plazili směrem na Slovensko. Kdyby to bylo směrem Rakousko to bych pochopil. 😛
Zijte dlouho a blaze.
pát kvě 22, 2020 8:43 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof: Tak vida, gastarbeiter je už dnes nepřítelem vlastního státu. To je fofr, a to to ještě nevzal do pracek "Kotlama"...
sob kvě 23, 2020 9:11 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

e-karanténa

Příspěvek

E-karanténa na Slovensku stále nefunguje. Ľudia sú naštvaný a dávajú to za vinu Matovičovi. Matovič vraví, že je to chyba ľudí, že nepočkali na oficiálne spustenie. V utorok 19.5. mal slovenský premiér Matovič na rakúsko-slovenských hraniciach tlačovku, kde oznamoval, že e-karanténa bude čoskoro spustená.
Obrázek

Toto je časť tlačovej správy z Úradu vlády Slovenskej republiky.
Inteligentnú (smart) karanténu by mohol štát spustiť v piatok 22. mája. Závisí to od toho, ako dopadne testovacia fáza. Všetko však nasvedčuje tomu, že v piatok smart karanténu spustia. Potvrdili to Ján Bučkuliak z permanentného krízového štábu a premiér Igor Matovič (OĽaNO) na tlačovej konferencii.


V krátkosti som zhrnul oficiálne tlačové správy Úradu vlády Slovenskej republiky.
V utorok 19.5. : Áno, e-karanténa bude v piatok, ... možno...".
Vo štvrtok 21.5.: Áno, e-karanténa bude v piatok o 15:00, ...možno... čakáme na súhlas google a apple
V piatok 22.5.: O 15:00.. NIE, google a apple mlčia..., čakáme..., nič nevieme....
V sobotu 23.5.: Nie, e-karanténa nefunguje, čakajte... My, vláda tiež čakáme na google a apple...

Matovič na svojom facebooku píše o 30tich ľudoch, čo si neprečítali podmienky, zbytočne prišli na hranice a tam narobili problémi. Má pravdu, on-Matovič a jeho vláda sa naozaj vyjadrovali tak, že nepovedali, že karanténa bude. Oni stále vraveli, že e-karanténa v piatok bude a možno aj nebude.

Matovič komunikuje ako mohamedán, ten keď vám niečo sľubi a na konci povie "Inshallah", znamená to, že je to v rukách božích, a on (aj keby chcel) s tým nič nemôže spraviť. O osude e-karantény rozhodujú ruky božie (google a apple) a on, chudák Matovič je v tom zase nevinne.

Ľudia čo v piatok prišli na hranice, vraj môžu ísť do štátnej karantény a tam počkať, kým začne fungovať e-karanténa. A to je presne to, čomu sa tí ľudia chceli vyhnúť. V poslednej dobe sa na Slovensku začali objavovať správy, že štátna karanténa nebola vyhlásená v súlade zo zákonom a teda je neplatná. Je možné, že to naozaj tak bolo. Dokonca Ústavný súd prijal žiadaosť od občana (to je výnimočné) a bude posudzovať karanténu. Minister vnútra odkázal ľuďom, že ak sa cítia byť poškodený štátnou karanténou (viacerí tvrdia, že vírus dostali až tam) tak sa môžu obrátiť na súd...


Toto sú požiadavky na e-karanténu: Smatrfón musí byť stále zapnutý a pripojený na internet. Nonstop, 14 dní..
1. smartfón s kamerou a určovaním polohy,
2. nonstop Wi-Fi pripojenie alebo dostatok mobilných dát,
3. dostatočnosť mobilného signálu na Vami vybranom mieste domácej izolácie,
4. osoby v spoločnej domácnosti musia absolvovať domácu izoláciu spolu s Vami

Pri e-karanténe musíte byť stále doma, neexistuje možnosť, ísť do obchodu alebo niekde von., a aj všetci čo žijú s vami. Aplikácia vás niekoľkokrát za deň vyzve, aby ste sa odfotili. Vy sa odfotíte, aplikácia preskúma vašu polohu (či ste doma), vaše biometrické údaje (či ste sa to odfotili vy) a tak to ide stále dokola, 14 dní. Nejak ku koncu karantény vás aplikácia vyzve na koronatest. Určí vam termín a vy sa pôjdete otestovat. Aplikácia vám oznámi výsledok testu. Ak je test negatívny, aplikácia sa sama v mobile znefunkčí. Ak je test pozitívny, pokračujete v karanténe.

písané o 18:00, E-karanténa stále nefunguje... Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga sa dnes na obed ospravedlnil ľuďom za nefungujúcu karanténu a povedal, že verí, že karanténa bude spustená v priebehu hodín, alebo dňa. Možno- to vravím ja :D

Oficiálna stránka e-karantény: https://korona.gov.sk/ekarantena/
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 23, 2020 8:15 pm, celkem upraveno 1 x.
sob kvě 23, 2020 6:21 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

e-karanténa

Příspěvek

písané o19:27 Vládny chaos pokračuje

Na oficiálnej štátnej www stránke e-karantény je info, že e-karanténa nefunguje. https://korona.gov.sk/ekarantena/
Obrázek

Na Matovičovom facebooku je hodinu stará správa, že e-karanténa funguje. https://www.facebook.com/igor.matovic.7
Obrázek


Spustili karanténu bez súhlasu googlu, funguje zatiaľ len na androide. Pre iphone sa to nedá, tam je súhlas apple potrebný.


Toto sa píše na Matovičovom facebooku.

RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať ... t.j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google.
PODMIENKY: Presne tie isté, ako boli zverejnené (viď nižšie vizualizáciu), len v bode 4 cestovateľ navyše podpíše jedno vyhlásenie, čím zoberie na vedomie, že aplikácia zatiaľ nie je autorizovaná Apple a Google a preberá preto na seba riziko s tým spojené - samozrejme - len, ak chce ísť do domácej karantény miesto do štátnej.
POZOR! Aplikácia eKaranténa sa dá stiahnuť len do mobilov s operačným systémom Android (do iPhonu bude možné aplikáciu stiahnuť až po schválení).
KDE A OD KEDY: Zatiaľ len na hraničnom prechode BERG od 19:00 soboty, 23. mája 2020. O pridaní ďalších prechodov bude Policajný zbor postupne informovať.
PS: Od zajtra postupne spustíme možnosť odchodu zo štátnej karantény do domácej karantény - za rovnakých podmienok - čo pôvodne ani nebolo v pláne,)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit: písané o 20:00 skúsil som aplikáciu eKaranténa nájsť na google play. Nenašiel som. Na Matovičovej facebookovej stránke v diskusii to niekto spomenul, že to nejde. Matovič teraz facebook sleduje a odpovedal, že treba sledovať vizualizáciu. A áno, tam je písané, že najprv sa treba zaregistrovať a až potom sa dá stiahnuť aplikácia. Skúsil som sa zaregistrovať, ale neišlo to. Nedostal som sa cez vstupnú bránu. Po kliknutí na REGISTROVAŤ sa objavilo toto, a cez to som sa už nedostal.

Obrázek Obrázek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit: písané o 20:08 asi to funguje, lebo na nete som videl screen obrazovky niekoho, kto to tiež skúšal a išlo mu to.... Asi niečo robím zle.. do mobilu som to nechcel dávať, len som chcel skúsiť či to ide.
Obrázek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
edit písané o 20:34 Už aj na oficialnej stránke je písané, že eKaranténa ide..
Obrázek
sob kvě 23, 2020 7:34 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Už som tu písal, že slovenský kulturisti sa vyhrážajú, ze zablokujú diaľnicu do Bratislavi. Protestujú proti premiérovi Matovičovi, lebo im nechce otvoriť posilňovne. Premiér Matovic, ktorý sa kulturistov nebojí, lebo má silnú ochranku, sa začal na oplátku vyhrážať kulturistom. Že, keď diaľnicu zablokujú, tak to oľutujú a on, Matovic s toho spraví trestný čin. Ale, keď diaľnicu nezablokujú, tak ich odmení, lístkami zadarmo do posilňovne.
pon kvě 25, 2020 11:37 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Co to zas delaj ti slováci na hranicich? v pondělí mám jet do Bratislavy tak si rikam jestli nemam jet rovnou 😀
pát kvě 29, 2020 4:07 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

https://ceskavec.com/2020/06/kolik-skut ... korun-za-5

Tak aspoň k něčemu a někomu je ten COVID dobrý.
pát čer 05, 2020 5:17 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Dezinfekcia v Indii. Všimnite si aj tie hasičáky, boli tri a vyzerá to, že nefungoval ani jeden.

pát čer 05, 2020 5:57 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

sof ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát čer 05, 2020 8:13 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 506
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Uz je to tu CORONAVIRUS COVID-19

Příspěvek

Keď bola corona v plnom prúde v Číne, tak bolo vidieť z TV záberov zo správ, že všetci ľudia tam mali rúška. A neboli to doma šité, vyzerali ako jednorazové. Mňa by zaujímalo, odkiaľ mali tí Číňania všetky tie rúška? To im zaobstaral štát? Alebo si ich museli od štátu kúpiť? Je tam neskutočné množstvo ľudí a tí potrebovali neskutočné množstvo rúšok. SR má oproti Číne minimum ľudí a nebolo dostatok rúšok ani pre zdravotníkov zo začiatku.
úte čer 30, 2020 7:40 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů