Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

Tak tohle vůbec nechápu... Inzerát na Bazoši :

Sháním práce řidiče pro skupinu B Vnitro nebo Mezinárodku.

Poslední 3 roky jsem jezdil mezinárodní dopravu s plechovkou specializující se na Španělsko, Francii a Itálii, ale jezdili jsme po celé evropě EXPRESS.

Nájezd 28 000 Km měsíčně po dobu 3 let a bez nehody.

Díky za nabídky

To snad ani není možné, 28 tisíc km měsíčně..? Nechce se mi tomu věřit, kdo by to vydržel ? I kdyby to byla polovina, tak je to až moc. Okamžitě tachografy do všeho, co není vyloženě osobní automobil. A neustálé kontroly a likvidační tresty. Tenhle bílý mor je největší nebezpečí na cestách.
ned led 10, 2021 2:40 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

Spíš si říkám, nevím jak by to vypadalo když např. u SSÚD (správa silnic a údržba dálnic) by byly tachografy v dodávkách. To si nedokážu představit. Vždyť nejen že auta používají na zabezpečování ale i výjezdy k porouchaným autům nehodám a nevím jestli by se řidič vešel do dob řízení a pauz.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
ned led 10, 2021 4:58 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

Tak řidiči od údržby silnic určitě dělají na směny a nejsou v práci 350 hodin každý měsíc kromě toho by na ně stejně platila výjimka jako na autobusy do 50 km. Tacho bude bič na dobrodruhy co jezdí 20 hodin denně.
Zijte dlouho a blaze.
ned led 10, 2021 5:17 pm

mr65
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

Na SSÚD bych klidně šel dělat - kdyby to bylo pořádně zaplaceno. Tuhle když se opravovala D1 z Prahy na Průhonice, tak na úrovni Chodova na výjezdu z Prahy seděl borec v té dodávce (pěkně uklizený v zálivu u svodidel, aby ho nikdo nesmetl) a na střeše měl takovou tu světelnou ceduli že bude kolona. Za pár hodin jedu okolo znovu a furt tam seděl. Dobrá šichta...
ned led 10, 2021 6:16 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

mě by zase bavilo jezdit s tím parniválcem nebo vozit vodu v tom malém solu, vše samozřejmě s klimatizací a u státní firmy, hlavně psát hodiny i v době kdy bych ještě byl na cestě do práce:)
Lítat s dodávkou po EU za svačinu na den může jen ten kdo nemá doma postel a měl neustále hlad.
ned led 10, 2021 6:26 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

to mr65: No 9h sedět a čekat který debil tě sejme za ty peníze. Ale aby jsem byl upřímný, taky jsem s tím počítal(s prací u nich) na stáří, ale než jsem mohl nastoupit, tak to u nás zrušili (středisko) a dojíždět asi 20km vlastním autem (jiná možnost není, nepočítám kolo, ani elektrokolo) nehodlám.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned led 10, 2021 7:13 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

to driver Brno: No nevím, zda by tě bavilo od jara do podzimu dělat od tmy do tmy a v zimě sedět doma. Nebo spíš zda by se to líbilo tvojí rodině. Jinak státní firmu ve stavebnictví(dopravní stavby) jsem ještě neviděl.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned led 10, 2021 7:19 pm

balů77
Příspěvky: 25
Registrován: pát črc 24, 2020 5:18 pm

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

Občas vypomáhám s autobusem co vozí lidi do práce. Ráno jezdit tři točky od 5h do 7:30h. Pak čekat a ve 13h zase tři točky. Máme tam každý svou postel, internet televizi, kantýnu, ale není tam kam jít. Po pár šichtách po sobě mě z toho hrabe. Doma nemáme už několik let televizi a já pak manželce vykládám co a jak v Ordinaci, Ulici atd. :wall:
ned led 10, 2021 7:20 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: ANKETA: digitální tachografy pro dodávkáře

Příspěvek

4215: jo to máš pravdu, ale ty peníze jdou stejně od státu a všechno je nadsazený a vymahatelný, v podstatě jako bys pracoval pro státní firmu, dopravní stavby se zastavovat nebudou, nějakou dobu by to mohlo ještě fungovat, to jinde nemáš takovou jistotu
ned led 10, 2021 7:32 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] a 35 hostů