Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Somy
Příspěvky: 29
Registrován: stř bře 12, 2008 10:59 am
Bydliště: Plzeň

Kamioňáci

Příspěvek

BFLM máš pravdu,že to asi moc dobré pro ty řidiče osobáků před kamionem není. Je ale pravda že když máš na Jižní spojce určený pro nás jen jeden pruh a je tam 80km a před tebou jede osobák 50km tak taky pěním. Přeci jen tolik tý jízdy na den nemáme. Myslím si že problém není v kamioňácích,ale u řidičů ne profesionálů. Je totiž mezi námi rozdíl,mi stále chodíme na školení s předpisů a ostatní udělají řidičák a pak už jen jezdí. Jo ale pravidla se mnění!!!!
pát bře 14, 2008 10:12 am

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

HADe promiň , ale tahle tvoje argumentace je o ničem. sice je doprava důležitá, nebo li nutná , ale dívat se na věci tvým pohledem je poněkud úsměvné a hlavně zbytečné. veškerý zlo totiž pochází v týhle malý zemi z tranzitu zkrz ní procházejícího.bohužel obyčejnej člověk rozpozná pouze kamion , spz neregistruje. na druhou stranu lidí v týhle zemi je tak nějak furt stejně a je mě záhadou proč tu musíme bejt zastavěný překladíšti okolo každýho města.

Somy až jednou pojedeš po tý spojce tak si změř tu dýlku kolik km po ní jedeš a spočítej si ten časovej rozdíl když teda pojedeš za tim trotlem co jede o 30pomaleji. je to menší doba než kolik ti trvá se uklidnit.
i tohle je vizitka profesionála. taky si uvědom , že jsou dny kdy by si za 50km rychlost na spojce platil zlatem :D
vim že je to blbý jsem na ní každej den, ale je to věc , kterou už dávno neřešim.
a fakt je to že by obecní uřady (za asistence autoškoly()mli aspoň jednou za pět let pro obyčejný řidiče uspořádat školení formou min. přednášky. při tom kolik se toho změnilo jenom za posledních 15let by to stálo zato.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát bře 14, 2008 6:23 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

mates píše: Somy až jednou pojedeš po tý spojce tak si změř tu dýlku kolik km po ní jedeš a spočítej si ten časovej rozdíl když teda pojedeš za tim trotlem co jede o 30pomaleji.
myslím že tady nešlo o tu jižní spojku, ale obecně když osobák jede 30 po městě a 60 mimo město tak je to na zabití. tTkhle jsem jel naloženej za favoritem z kralovic až do Žatce a to bys ho nejradši na křižovatce vytáhnul a dal mu pár facek, jenžeprostě byl provoz předjet ho nešlo protože tě ani neuhnul nic. Jestli cheš tak spočítej ten rozdíl :D , každopádně ty ztracený roky života za ty nervy mi asi nikdo nevrátí. Jinak stím školení to je pravda půlka lidí už ani nezná předpisy.
pát bře 14, 2008 6:46 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Somy psal o jižní spojce já jsem odpověděl. nemusíš to překrucovat někam k žatci. venku to řešim dálkovejma a tlakovkou tak dlouho než se dotyčnej vzpamatuje.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát bře 14, 2008 7:01 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Hmm,no já nevím Mates,to bych si asi třeba na nějakýho dědu v klobouku nedovolil..
...neboť i tohle je vizitka profesionála...
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pát bře 14, 2008 7:41 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

koukám, že je ta debatata je stejná jako na cb 10. za chvíli se dozvim, že mam bejt zticha, protože nejsem kamioňák

vencoZE máš pravdu, neboj se nic
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát bře 14, 2008 7:49 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Jojo,tohle téma vždycky bude směřovat k podobně kvalitní diskusi na CB,to máš pravdu.Jen jsem vyjádříl svůj názor,to se tady smí né? A rozhodně nechci tvrdit,že jsem nějaký svatoušek,občas taky dělám pěkný vylomeniny,jako každej.
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
pát bře 14, 2008 8:13 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ježíšmarjá vendo to by ti tu někdo nikdy neupřel :D :D
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pát bře 14, 2008 8:22 pm

Uživatelský avatar
Esprit
Příspěvky: 359
Registrován: úte pro 18, 2007 2:13 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Tak a ted je to uz uplne v hajzlu. Po tomto nas zacnou lidi lyncovat.

http://www.novinky.cz/clanek/135920-hro ... amion.html
ObrázekObrázek
sob bře 22, 2008 10:02 am

albinfrost
Příspěvky: 28
Registrován: ned bře 09, 2008 9:41 pm
Bydliště: Plumlov,cz

Příspěvek

Já si svůj názor nechám pro sebe, ale jezdil jsem na kartu a v hodinovce. Zkuste se někdy podívat v Cz kolem sebe, jak někteří kolegové jezdí zhruba od 1/3 DE směrem na východ, a jak se jezdí směrem opačným? Přiznej me si že nějakou tu prasečinu jsme asi udělali každý, Hold truck není osobák a je to víc vidět.
ned bře 23, 2008 1:52 am

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

Nehodovost a kamion

Příspěvek

Kouknete na stránky ČESMADU kde je analiza a statistika nehod v roce 2007.Ze 100 procent nehod je jen 5 procent zavineno kamionem.
pon bře 31, 2008 12:50 pm

w50l
Příspěvky: 211
Registrován: úte črc 17, 2007 6:23 pm
Bydliště: Stát Kopytov

Příspěvek

No nevím, kam bych to jinam napsal, ale můj názor je, že v autoškole by je měli aspoň na jednu jízdu nahnat do náklaďáku. Ať si aspoň na chvíli uvědomí, že se nevytočíme, jak s tím osobákem a že to trochu jinak brzdí a tak dál.
IFA W50L
úte dub 01, 2008 8:03 pm

Uživatelský avatar
LUKA
chcanda
Příspěvky: 3580
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:16 pm
Bydliště: Praha/Litvínov

Příspěvek

Teď jedu domů a co neslyším v rádiu:

Řidičům na českých silnicích jde o život!
Ohrožují je kamoiny! české kamiony mají poviné přestávky 9 hodin,kdežto v rakousku 38hodin! Ale to by měla změnit přicházející euronovela

- Konec - nic víc.. Chápete to??? :evil: :evil: :evil:
L I A Z 18.33 SB
stř dub 02, 2008 6:27 pm

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

Příspěvek

Jeden z mnoha příkladu honu na kamiony v Čechách.Radio a televize chrlí o nas haldu blbostí.Jen žasnu nad tím že lidi tomu přitakávaj.Do naší práce kecá každej kdo má v zadku díru a my nemáme možnost se bránit.
stř dub 02, 2008 6:46 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

který radio to bylo ???
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř dub 02, 2008 6:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů