Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

Podle tagry. Na začátku v té první záložce se musí zvolit správná norma (Aetr, 561, 478). Porušení ještě pro jistotu zkoukáváme růčo.
čtv kvě 14, 2009 9:34 pm

Uživatelský avatar
Banicek
Příspěvky: 195
Registrován: čtv říj 09, 2008 6:14 pm
Bydliště: Dobřany

Pár dotazů od nováčka.Téma dodávky.

Příspěvek

Mám pár dotazu.Jsem fakt nováček tak mně neukamenujte.

1.Šéf mi dal tzv.kontrolbuch kde se značí ty odpočinky atd.jak to maj ty s velkejma autama.Používáte to,kontrolujou to němci i u dodávek?
2.Jak je to v jinejch státech?Mám jet v pondělí do švedska přez DE a DK .Musím tam taky něco takovýho vypisovat?
3.V Německu na nakládce jsem kecal s jednim z čech a ten mi říkal,že on to nepíše ,že je menší pokuta za to že ten buch nemáš než za to že je blbě vyplněnej.Mám v tom sakra velkej zmatek,chaos.Nemohli by jste mi to někdo polopaticky vysvětlit?Jezdím teprva 14 dní a v životě jsem jezdil jen s osobákem.Jezdím dodávka do 3.5tuny.Jsou nějaky rozdíly mezi osobákem a tou dodávkou?Myslím v předpisech.
------------------------------------------------
ned kvě 17, 2009 6:01 pm

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Ahojky, ja jsem teda Exot, chystam se, ze tu obcas prispeju nejakym "moudrem" nebo fotkou. Jezdim momentalne na Novym Zelande a nemyslim si, ze bych na tom neco v dohledny dobe menil. Jinak je prima, ze si muzu takhle obcas pokecat s nekym z Cech, uz dost dlouho jsem tam nebyl, a dalo by se rict, ze mi to obcas chybi. Ovsem jenom, do okamziku, nez zabrousim na nejaky vlakno o AETRu, profesnich listech, nebo tak. Pak se mi rychle styskat prestane. Jednou brzo se mozna dokopu k tomu, abych na tema, jak se jezdi tady, neco napsal, ale momentalne nemam moc naladu smolit prispevek na celou stranku. Pokud byste ovsem nekdo chteli nejake informace, tak dejte vedet, pokud byste sem nahodou nekdo jel na dovolenou, tak neni problem se zastavit na kafe, prespat a tak.

Cus.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
sob kvě 30, 2009 2:07 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

ja bych byl pro abys jednou az budes mit naladu nejakej takovej clanek sesmolil :)) urcite si to moc rad prectu a podvam se na fotky.. a myslim, ze kdybys ten clanek nabid Truck Magazinu nebo Truckeru, skocili by po tom taky :)
sob kvě 30, 2009 2:28 am

Helena

Příspěvek

Já bych si taky ráda přečetla, jak to na Novým Zélandě tak chodí, spíš teda, jak se tam jezdí. A už je tu někde fotka, čím jezdíš?
sob kvě 30, 2009 8:41 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Mě to taky velmi zajímá, protože Nový Zéland mě láká už několik let a něco už jsem o tom četl (foglík tady kdysi dával odkaz), ale o ježdění tam nevím nic!
BES - běs
sob kvě 30, 2009 8:47 am

Uživatelský avatar
JOSEF 15
Příspěvky: 551
Registrován: sob lis 29, 2008 12:14 pm
Bydliště: Velka Biteš

Příspěvek

Jo taky se přimlouvám za článek.
sob kvě 30, 2009 8:59 am

Petr
Příspěvky: 1637
Registrován: sob srp 05, 2006 8:34 pm

Příspěvek

me by to taky zajimalo.
sob kvě 30, 2009 9:05 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Mě taky, i s fotkama :D . Nemusíš hned na celou stránku, cpi nám to po částech. David ti na to jistě založí téma ve státech, když ho pěkně poprosíme :D .
sob kvě 30, 2009 9:11 am

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Tak jo, tak nejdriv k technice:

Potkate tu ameriky, evropany a japonce.

Tahace jsou temer bez vyjimek 8x4 nebo 6x4.

Bezne typy souprav jsou:

Naves o trech nebo ctyrech napravach. 18m, 44t
B-Train (neboli B-double) tahac-naves-naves 20m, 44t
A-Train: Tahac-naves-prives, ale to je svinstvo a nikdo to neche ridit. 20m, 44t
Nejbeznejsi souprava je nakladak 8x4 a prives se ctyrma napravama. 20m 44t.

Tolik naprav je tu na vsem kvuli tomu, ze se spotrebni dan z nafty plati zvlast a vymeruje se podle zatizeni na napravu. Dalsi duvod je, ze je to tu samej kopec a tudiz jsou mene zatezovany brzdy. A navic je pochopitelne jednodussi nakladak spravne nalozit.

Do vseho vcetne Evropskych nakladaku se kvuli mistnim podminkam montuji prevodovky Roadranger, od 8 do 18 kvaltu nesynchro.

Jezdi se v jednom. Jeste jsem neslysel, ze by tu vubec nekdo jezdil ve dvou. Na zavoznika rovnou zapomente.
Tachografy nejsou, mam logbook, kam zapisujete vsechno spolu s kilometrama s ocejchovanyho pocitalda kilometraze, napevno spojenyho s napravou. Maximalne po 5.5 hodinach 30 minut pauza. Jedna smena trva maximalne 13 hodin. Mezi smenama 10 hodin pauza. Po 70 hodinach "prace" je povinna pauza 24 hodin.
Mistni bagouni jsou slusny, ale neexistuje, aby "neco nevideli". Moc se s tim nemazou, pokuty za cokoliv spojeneho primo s nakladni dopravou (naklad, hodiny atd.) zacinaji na cca 500e. Pokud vas nachytaji pri nedodrzeni hodin, automaticky na mesic bez not.

Jinak samotny jezdeni je tu opravdu tvrda rachota. Tusim, ze neceho jako je dalnice, je tu tak 20km. Jinak vsechno po silnicich, ktery ponekud pripominaji Evropsky Becka. Je to tu ovsem samej kopec, a sama zatacka, nemluve o tom, ze neumej stavet silnice, a tak je treba vetsina zatacek obracene klopenejch, proste na pruser zadelano. Vecne tu prsi a to taky neprida. Maximalka pro soupravu je 90, auta co maj omezovac, ho maj na 94 nebo 95, ovsem neni problem bejt predjet soupravou s kladama, ktera jede 110 az klidne i 120. Moc se s tim nemazou.

Prace je tu momentalne minimalne, asi jako vsude jinde. Ja osobne ma normalni praci "okolo komina" od pondeli do ctvrtka a patek a sobotu jezdim jako "relief driver". To znamena, ze mam okruh firem, ktery mi zavolaj, kdyz nemuzou sehnat sofera a ja to odridim.

Jinak uz me momentalne nic dalsiho nenapada.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
sob kvě 30, 2009 9:14 am

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Tak at kdyztak zalozi tema, soupne tam to, co jsem zatim napsal, a ja tam hodim nejake fotky.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
sob kvě 30, 2009 9:15 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Už mu jdu psát. :D
sob kvě 30, 2009 9:25 am

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 25, 2009 8:27 am

Příspěvek

Tak ju. Uz je to tam.
Jebe vám? Přijdte k nám.

Staňte se řidičem z povolání!
sob kvě 30, 2009 12:48 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

jsem myslel, že ty silniční vlaky jsou delší. U nás jsou povolené taky 2 přívěsy/návěsy a max. délka soupravy je 22m.
sob kvě 30, 2009 8:08 pm

pepicekvalecek
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 11, 2009 11:56 am
Bydliště: Brno

Příspěvek

Muzu mit otazku? co se me muze stat kdyz sem ohnul zabradli na malym moste? auto sem popravil..ale ten most..navic sem jel po tme a v prvni chvili si toho nevsiml protoze cesta byla dak dirava ze to neslo citit..diky :( :(
hele, mam porad 0 bodu ale ne na dlouho:D
čtv čer 04, 2009 8:23 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů