Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 1296
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

já jsem to udělal, ale se svým autem a legislativou co k tomu patří (tedy nemám tahač, ale solo), jako zaměstnanec v tvém případě bych šel raději na bagr, kolový jeřáb, zkrátka zůstal u té stavební techniky. Ti co jezdí od mládí už jsou v tom a chtějí to doklepat, ty máš volbu a spíš by ses po 40- tce od píky s tím trápil. Ale neznám tvou dobrodružnou povahu a odolnost proti lidské tuposti a možná ti to bude vyhovovat.

..anebo ještě takhle, pokud jsi rentiér:
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek ... cle-detail
ned lis 17, 2019 7:32 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 9421
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-pevná hráz socializmu

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

DriverBrno.... v podstatě souhlas.... záleží, jak moc to má "v paži" cit a vztah k práci ....osobně nejsem příznivec začínat tak dlouho a ještě na velkým, ale třeba je a bude dobrej fíra ...taky rodina ...děcka sice velký , ale co žena ..na tu taky koukej ..... jezdim od 86 když vezmu i vojnu a vysral bych se na to už hned nejradši, a to x let už víkendy neee ....a vydržel sem to i díky ženě, páč má zlatý srdce i duši ......
(a díky prachům taky :wink: :lol: páč...víme že jak je to tak ruzně jinde)
děcka mi taky odrostli ani nevim jak ..... :oops: pokud nejsi člověk, co se jako fíra narodil, nedoporučuji , ale to si musí každej sám.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
ned lis 17, 2019 10:15 pm

DriverBrno
Příspěvky: 1296
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

ještě doplním a to mě celkem zaujalo, dnes je možné (pro ty co tíhnou ke strojům) dostat se za slušný prachy na nějakou tu lokomotivu ..a tam ti ta krajina a čas taky pěkně ubíhá narozdíl od fabriky--nic nenakládáš, nekurtuješ a hajzl taháš za sebeou. :hvizd: :hvizd: :hvizd: prý jich pořád chybí dost těch mašinfírů. Já už bych neprošel zdravotně, jsem totálně zhuntovanej.
pon lis 18, 2019 6:30 am

sof
Příspěvky: 2256
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Kedysi tu na fóre písal jeden, čo tiež chcel meniť zamestnanie a rozhodoval medzi nákladnými autami a lokomotívou. Vybral si lokomotívu. Bolo by zajímavé zistiť, čo si teraz o tom rozhodnutí myslí. Ale už sem na fórum nepíše.

Ja som na to celkovo zmenil názor a už nikoho od volantu neodhováram. Nemá to cenu. Volant si šoféra sám vyberie. Veľa chlapov to skúsi ale vydrží to len krátko. Do firmy, kde robím brali šoférov bez praxe, alebo len z vymyslenou, kratučkou praxov. Na tých šoféroch to bolo vidieť, že kamión neovládali. Ale to sa naučili. Väčší problém, obvzlášť pre starších šoférov bola iná vec. Naučiť sa jazdiť na čas, zvládať 561, dodržiavať termíny. Poznám pár šoférov čo sa to nedokázali naučiť a skončili práve kôli tomu. Rupli im nervy, keď dispečer od nich chcel nejaké nezmysli. Termíny, buzerácia, parkovanie, 561, navigácia, to je tá ťažšia časť šoférskej práce, ktorú veľa šoférov nevydrží.

Ja som pred asi štyrmi rokmi pomáhal jednému novému šoférovi. Tiež mal cez 40 rokov. Bol bez praxe, dohodil som mu robotu na kamión a kedže to bol kamarát, tak som mu pomáhal a radil. Dnes už by som to pre nikoho nespravil. Mal som s tým veľa, veľa problémov. Prvého pol roka som ho cez telefón doslova vodil po Európe za ručičku. Radil som mu vo všetkom, kade ísť, kde parkovať, akú pauzu spraviť. Radil som mu z nakládkami, vykládkami. Mnoho krát som ho zachránil od prúseru, keď by si vďaka svojej neskúsenosti prejebal kartu. Ten šofér sa začal chytať asi až po pol roku jazdenia. Nemal problém s kamiónom, jazdu zvládol hneď, lebo už pred tým mal skúsenosti s menšími nákladnými autami. Ale zvládnuť navigáciu a hlavne 561, to bol obrovský problém. Celý ten stres okolo termínov a tachografu, to ho ničilo a nezvládal to. Keby som ho zo začiatku nepodržal, tak po troch mesiacoch skončí. Už je to skoro štyri roky a ten šofér stále jazdí a jazdí bez problémov. Chytil sa, zvykol si. Nemá žiadne prúsery, žiadne poškodenia, je to dobrý šofér. A celkom si pochvaľuje, že má dobrú robotu.
úte lis 19, 2019 12:42 pm

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1179
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Sof- byl to Rado71 a dává na FB pěkné fotky nejen z dráhy, a z dálky to vypadá,že neudělal chybu:)
DAF LF 45.220
úte lis 19, 2019 4:29 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 2320
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

To Vincek1:Taky si na to vzpomínám, byl někde z Bogumína, nebo tam nastoupil na lokomotivu. Zkoušel jsem facebook a vyhledávat Rado71. Nenašlo. Jmeno, nebo poznavací znamení by nebylo? Kdyžtak může být i SZ.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte lis 19, 2019 4:57 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 2320
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Díky Pavlovi za upozornění, no, asi našel lepší cestu životem, než se rvát s volantem. A ti jeho kluci budou vzpomínat na své mládí. :hands: :hands: :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte lis 19, 2019 6:01 pm

Prouza88
Příspěvky: 374
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Mno, jezdíme tu šici a i tak je obrovskej rozdíl v tom kdo tráví kolik času s rodinou. Znám plno lidí kolem sebe co viděj děcka daleko míň než já, ikdyž dělaj doma nebo cokoli normálního.. Ráno v 6 do hokny a v 7 doleze dom, zabuchne dveře a nemám náladu, musím toto a tamto, takhle vod pondělí do soboty. Tchán dělal výpravčího a vlakvedoucího a já nevím a půlku dna strávil jízdou po republice směrem dom po svojí šichtě.. srovnejte to s volantem :wink:
sof a nováčci obecně: Vůbec se nedivte, že nikdo nechce zaučovat. Poprvý mě novýho vomlátil vo hlavu starej, když zelenáč havaroval a druhá zkušenost je ještě horší. Říkal sem si "jó kamaráda spolužáka není problém, když po tom tak touží", jen do doby než mi řekli: "ale na tvoje triko". Jak tu píše sof, sice mi volant vrátil po 10km(byl sníh), ale řídit jakš takš uměl a přesto sem měsíc nespal, ani vlevo za volantem, ani vpravo, ani na posteli vzadu, hotovej strach o život(prostě neřídíš, nezvyk sedět vpravo a třeba platidla úúú :D). Stejně pak jak sed sám, tak dělal přesně co neměl, nevyjel z brány aniž by nevolal, bo to šecko zapoměl, já rok trnul co kde nevyvede, na telefonu 24h/367dní.. A dnes? Se na mě celá jeho rodina dívá, že sem jim odved syna(chtěl to von a jak), peníze sem jenom sliboval žejo, děcka neviděl zatímco já doma byl a nakonec se rozved, je rudej jen mě vidí a šel jezdit s malím vod nevidím do nevidím.. nevydržel a chtěl to urvat hned. No máme to zapotřebí? Dost z nás prostě sedlo a jelo a bylo 8) A bylo líp, páč za to nelezli co na to neměli a co byli na hraně, tak po průseru se to rozhodlo.. no a za mě sem řek, že už ani rodinu do kabiny na zácvik a že nás jezdí..eště to tak :doh:
Augustin, LKW Augustin..
Ex:ABC Tours, BDS, Eurotrans Kopka, Vapas
úte lis 19, 2019 6:40 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 2320
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

To Prouza88: Jenže ten tvůj tchán to měl sice půl dne do práce a z práce, ale věděl, že to bude tak a tak, že až dojede domů, bude mít 48hod osobního volna a pak zase pojede půl dne do práce.To samé je i u toho dělníka z klobenky. Sice maká od 6-19nebo kolik jsi psal, ale ví, že v pátek v 16.00hod bude doma. Ale u této práce dokud nesedíš doma u stolu, tak nemáš jistotu že budeš mít volno. U dispečerů platí pravidlo, že řidič udělá nejvíc práce ve stresu, když spěchá domů, tak to je tady nalož, támhle slož, ještě nalož na pondělí a pak to nechej někde na pumpě a dostaň se domů jak chceš. V lepším případě ti zajistí v sobotu ráno, nebo v poledne odvoz do místa sídla firmy, s nedělním výjezdem v 22.00hod. Pak je ještě jedna alternatíva, máš to všechno naplánované, posvěcené od dispečera a buch na dálnici se sčuchnou 3 kamiony, dlouhé čekání a dojezd domů o den později, všechno špatně.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte lis 19, 2019 7:17 pm

Prouza88
Příspěvky: 374
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Ano svatá pravda všecko co píšeš. Psal sem kolik si toho užijes s děckama a ten z kolbenky to taky nemá nic moc, anebo nemá nic aby měl :wink: Sic jezdím víkendy volný, tak na minutu přesně vím kdy budu doma, jezdím linku, takže nervy 0, stejně tak na turnusu. Jenže sem se u druhýho sebral a šel za starým a řekl mu, že budu muset končit z rodinnejch důvodů, protože nemůžu jezdit 3t+9dní doma. A protože nejsem lopata a je za mnou vidět práca, tak si mě podržel a za týden už sem mazal na linku. To sem taky říkal tomu kamarádovi, jenže hned první turnus vyřvával, že on pojede tak a doma tak dlouho a už sem byl steklej aj já, protože on byl doma a já táhl za něj ten tejden navíc žejo, ale vklidu a za 100€ bokem k plný dietě. Za 3/4 roku co tu byl si nevydělal a pak se takoví diví, že jezděj výdrby :think:
Jinak mám takový motto:
"Rači se budu z Říma dívat jak maj děcka všechno, než na vlastní voči vidět jak nemaj nic"
A můžes to napasovat i na ten čas s rodinnou, protože co je ti platný bejt kazdej den doma, když táhneš ruce za sebou(ty vlastní voči). Lepší si počkat(v tom Římě) a bejt pak pořádně s nima :wink:
Prostě vklidu :idea:
Augustin, LKW Augustin..
Ex:ABC Tours, BDS, Eurotrans Kopka, Vapas
úte lis 19, 2019 9:01 pm

Pavell
Příspěvky: 879
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

no nevim. asi zalezi, mezi jakymi lidmi se pohybujes. ja mezi kamarady a byvalymi spoluzaky (je mi 32) rozhodne patrim do te chudsi casti. v prepoctu na odpracovane hodiny budu nejchudsi urcite :-D takze to rozhodne neni tak, ze bud jezdis, nebo jsi chudas. :-D
úte lis 19, 2019 9:59 pm

Prouza88
Příspěvky: 374
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

Tak jsem to ale nemyslel, mě šlo o čas doma :idea: Myšlenka byla, že buď seš o půl třetí doma a máš prt, nebo lezeš dom po setmění abys měl něco navíc, prostě chceš? Tak makej, nechceš tak si nestěžuj..Sem to zas překombinoval 8) jezdit vůbec nemusíš a nevím jak vy, ale když koukám okolo sebe tak sem asi taky chudák, mám 5 let starej telefon za 6000, šici ajkrám10S za 20000 a narok zas 11-ku :roll: Kde na to berou tvl..
Chtěl jsem dodat, že dnes to máte vy začínající uplně jiný, internet, roaming.. 10 let zpátky si zavolal dom o výkendu a poslal pár sms ze švajcu za 30kč/ks, dispo tě vodí za ručičku a pak tu máš ty zákazy vejkendování, takže se smrskly turnusy na 2+2 nebo 2+výkend doma.. Každej chce dom a doba kdy sme byli v boudě 2 měsíce je pryč a vpodstatě sem po telefonu doma nonstop..
Teď už nemusíš ani vohejbat pupek pod auto, na všechno servis a je. Vzpomínám jak se mi přepálil kábl od startéru. Prej nějak to udělej a dojeď na dílnu, tak sem to voholil, namotal na očkoplochej klíč a zamotal do igelitky.. Pojeb jak sviň z Bíteše, že už jedno auto hořelo :lol: Neska ti u nás dílenští dolejvaj ostřikovače a měnej žárovky :roll:
Augustin, LKW Augustin..
Ex:ABC Tours, BDS, Eurotrans Kopka, Vapas
úte lis 19, 2019 10:58 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DriverBrno, josepea, vašík a 9 hostů