Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
DriverBrno

Re: Rady nováčkům & Nováčci sobě

Příspěvek

já jsem to udělal, ale se svým autem a legislativou co k tomu patří (tedy nemám tahač, ale solo), jako zaměstnanec v tvém případě bych šel raději na bagr, kolový jeřáb, zkrátka zůstal u té stavební techniky. Ti co jezdí od mládí už jsou v tom a chtějí to doklepat, ty máš volbu a spíš by ses po 40- tce od píky s tím trápil. Ale neznám tvou dobrodružnou povahu a odolnost proti lidské tuposti a možná ti to bude vyhovovat.

..anebo ještě takhle, pokud jsi rentiér:
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek ... cle-detail
ned lis 17, 2019 7:32 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

DriverBrno.... v podstatě souhlas.... záleží, jak moc to má "v paži" cit a vztah k práci ....osobně nejsem příznivec začínat tak dlouho a ještě na velkým, ale třeba je a bude dobrej fíra ...taky rodina ...děcka sice velký , ale co žena ..na tu taky koukej ..... jezdim od 86 když vezmu i vojnu a vysral bych se na to už hned nejradši, a to x let už víkendy neee ....a vydržel sem to i díky ženě, páč má zlatý srdce i duši ......
(a díky prachům taky :wink: :lol: páč...víme že jak je to tak ruzně jinde)
děcka mi taky odrostli ani nevim jak ..... :oops: pokud nejsi člověk, co se jako fíra narodil, nedoporučuji , ale to si musí každej sám.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
ned lis 17, 2019 10:15 pm

DriverBrno

Příspěvek

ještě doplním a to mě celkem zaujalo, dnes je možné (pro ty co tíhnou ke strojům) dostat se za slušný prachy na nějakou tu lokomotivu ..a tam ti ta krajina a čas taky pěkně ubíhá narozdíl od fabriky--nic nenakládáš, nekurtuješ a hajzl taháš za sebeou. :hvizd: :hvizd: :hvizd: prý jich pořád chybí dost těch mašinfírů. Já už bych neprošel zdravotně, jsem totálně zhuntovanej.
pon lis 18, 2019 6:30 am

sof

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 8:05 pm, celkem upraveno 1 x.
úte lis 19, 2019 12:42 pm

Vincek1

Příspěvek

Sof- byl to Rado71 a dává na FB pěkné fotky nejen z dráhy, a z dálky to vypadá,že neudělal chybu:)
DAF LF 45.220
úte lis 19, 2019 4:29 pm

4215

Příspěvek

To Vincek1:Taky si na to vzpomínám, byl někde z Bogumína, nebo tam nastoupil na lokomotivu. Zkoušel jsem facebook a vyhledávat Rado71. Nenašlo. Jmeno, nebo poznavací znamení by nebylo? Kdyžtak může být i SZ.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte lis 19, 2019 4:57 pm

4215

Příspěvek

Díky Pavlovi za upozornění, no, asi našel lepší cestu životem, než se rvát s volantem. A ti jeho kluci budou vzpomínat na své mládí. :hands: :hands: :hands:
úte lis 19, 2019 6:01 pm

Prouza88

Příspěvek

Mno, jezdíme tu šici a i tak je obrovskej rozdíl v tom kdo tráví kolik času s rodinou. Znám plno lidí kolem sebe co viděj děcka daleko míň než já, ikdyž dělaj doma nebo cokoli normálního.. Ráno v 6 do hokny a v 7 doleze dom, zabuchne dveře a nemám náladu, musím toto a tamto, takhle vod pondělí do soboty. Tchán dělal výpravčího a vlakvedoucího a já nevím a půlku dna strávil jízdou po republice směrem dom po svojí šichtě.. srovnejte to s volantem :wink:
sof a nováčci obecně: Vůbec se nedivte, že nikdo nechce zaučovat. Poprvý mě novýho vomlátil vo hlavu starej, když zelenáč havaroval a druhá zkušenost je ještě horší. Říkal sem si "jó kamaráda spolužáka není problém, když po tom tak touží", jen do doby než mi řekli: "ale na tvoje triko". Jak tu píše sof, sice mi volant vrátil po 10km(byl sníh), ale řídit jakš takš uměl a přesto sem měsíc nespal, ani vlevo za volantem, ani vpravo, ani na posteli vzadu, hotovej strach o život(prostě neřídíš, nezvyk sedět vpravo a třeba platidla úúú :D). Stejně pak jak sed sám, tak dělal přesně co neměl, nevyjel z brány aniž by nevolal, bo to šecko zapoměl, já rok trnul co kde nevyvede, na telefonu 24h/367dní.. A dnes? Se na mě celá jeho rodina dívá, že sem jim odved syna(chtěl to von a jak), peníze sem jenom sliboval žejo, děcka neviděl zatímco já doma byl a nakonec se rozved, je rudej jen mě vidí a šel jezdit s malím vod nevidím do nevidím.. nevydržel a chtěl to urvat hned. No máme to zapotřebí? Dost z nás prostě sedlo a jelo a bylo 8) A bylo líp, páč za to nelezli co na to neměli a co byli na hraně, tak po průseru se to rozhodlo.. no a za mě sem řek, že už ani rodinu do kabiny na zácvik a že nás jezdí..eště to tak :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 19, 2019 6:40 pm

4215

Příspěvek

To Prouza88: Jenže ten tvůj tchán to měl sice půl dne do práce a z práce, ale věděl, že to bude tak a tak, že až dojede domů, bude mít 48hod osobního volna a pak zase pojede půl dne do práce.To samé je i u toho dělníka z klobenky. Sice maká od 6-19nebo kolik jsi psal, ale ví, že v pátek v 16.00hod bude doma. Ale u této práce dokud nesedíš doma u stolu, tak nemáš jistotu že budeš mít volno. U dispečerů platí pravidlo, že řidič udělá nejvíc práce ve stresu, když spěchá domů, tak to je tady nalož, támhle slož, ještě nalož na pondělí a pak to nechej někde na pumpě a dostaň se domů jak chceš. V lepším případě ti zajistí v sobotu ráno, nebo v poledne odvoz do místa sídla firmy, s nedělním výjezdem v 22.00hod. Pak je ještě jedna alternatíva, máš to všechno naplánované, posvěcené od dispečera a buch na dálnici se sčuchnou 3 kamiony, dlouhé čekání a dojezd domů o den později, všechno špatně.
úte lis 19, 2019 7:17 pm

Prouza88

Příspěvek

Ano svatá pravda všecko co píšeš. Psal sem kolik si toho užijes s děckama a ten z kolbenky to taky nemá nic moc, anebo nemá nic aby měl :wink: Sic jezdím víkendy volný, tak na minutu přesně vím kdy budu doma, jezdím linku, takže nervy 0, stejně tak na turnusu. Jenže sem se u druhýho sebral a šel za starým a řekl mu, že budu muset končit z rodinnejch důvodů, protože nemůžu jezdit 3t+9dní doma. A protože nejsem lopata a je za mnou vidět práca, tak si mě podržel a za týden už sem mazal na linku. To sem taky říkal tomu kamarádovi, jenže hned první turnus vyřvával, že on pojede tak a doma tak dlouho a už sem byl steklej aj já, protože on byl doma a já táhl za něj ten tejden navíc žejo, ale vklidu a za 100€ bokem k plný dietě. Za 3/4 roku co tu byl si nevydělal a pak se takoví diví, že jezděj výdrby :think:
Jinak mám takový motto:
"Rači se budu z Říma dívat jak maj děcka všechno, než na vlastní voči vidět jak nemaj nic"
A můžes to napasovat i na ten čas s rodinnou, protože co je ti platný bejt kazdej den doma, když táhneš ruce za sebou(ty vlastní voči). Lepší si počkat(v tom Římě) a bejt pak pořádně s nima :wink:
Prostě vklidu :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 19, 2019 9:01 pm

Pavell

Příspěvek

no nevim. asi zalezi, mezi jakymi lidmi se pohybujes. ja mezi kamarady a byvalymi spoluzaky (je mi 32) rozhodne patrim do te chudsi casti. v prepoctu na odpracovane hodiny budu nejchudsi urcite :-D takze to rozhodne neni tak, ze bud jezdis, nebo jsi chudas. :-D
úte lis 19, 2019 9:59 pm

Prouza88

Příspěvek

Tak jsem to ale nemyslel, mě šlo o čas doma :idea: Myšlenka byla, že buď seš o půl třetí doma a máš prt, nebo lezeš dom po setmění abys měl něco navíc, prostě chceš? Tak makej, nechceš tak si nestěžuj..Sem to zas překombinoval 8) jezdit vůbec nemusíš a nevím jak vy, ale když koukám okolo sebe tak sem asi taky chudák, mám 5 let starej telefon za 6000, šici ajkrám10S za 20000 a narok zas 11-ku :roll: Kde na to berou tvl..
Chtěl jsem dodat, že dnes to máte vy začínající uplně jiný, internet, roaming.. 10 let zpátky si zavolal dom o výkendu a poslal pár sms ze švajcu za 30kč/ks, dispo tě vodí za ručičku a pak tu máš ty zákazy vejkendování, takže se smrskly turnusy na 2+2 nebo 2+výkend doma.. Každej chce dom a doba kdy sme byli v boudě 2 měsíce je pryč a vpodstatě sem po telefonu doma nonstop..
Teď už nemusíš ani vohejbat pupek pod auto, na všechno servis a je. Vzpomínám jak se mi přepálil kábl od startéru. Prej nějak to udělej a dojeď na dílnu, tak sem to voholil, namotal na očkoplochej klíč a zamotal do igelitky.. Pojeb jak sviň z Bíteše, že už jedno auto hořelo :lol: Neska ti u nás dílenští dolejvaj ostřikovače a měnej žárovky :roll:
úte lis 19, 2019 10:58 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

Jedno z videí co má nějakým způsobem pomáhat, zejména nováčkům - nejen teda v nákladní dopravě, ale v dopravě celkově.
Rád si přečtu názor, ale zejména bych požádal o nějaké sdílení všudemožně.
Přeci jen si myslím, že víc polopaticky to už vysvětlit nelze a musí to z videa pochopit s prominutím i úplnej debil

https://youtu.be/zrppe-o4thU
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř pro 25, 2019 1:32 pm

Prouza88

Příspěvek

Ano to je cca správný styl zipu, hlavně se tam správně nepíše nic o tom, že se má doletět až na konec a tam to zašpérnout, bo si tím vynutím zip žejo :roll: Srovnám rychlost, a až mi udělá flek, tak to tam šupnu před zúžením tak, abych byl schopen do zúžení už vjíždět plnou rychlostí, tzn. jak se zařadím hned stojím na plynu. Ti co doletí nakonec a začnou se tam tlačit, a že je pustit musíš, tak to akorát celý zastaví.. Líp už to nende, ale na to nemusím bejt raketovej inzenýr, stačí použít mozek :think:
stř pro 25, 2019 2:27 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“