Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

mne to zablokovanie Suezu prípada ako sabotáž :think: :housle: a kým?... :roll:
pát bře 26, 2021 7:57 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Aj mňa by zaujímalo, prečo sa to stalo. Najprv boli správy o tom, že na lodi vypadla elektrika. Neskôr to popreli. Vraj na vine bolo zlé počasie, silný vietor a prašná búrka. V našich médiach sa objavili správy, že silný vietor 50km/hoď loď otočil. Tomu neverím. 50km/hod nieje pre tú loď silný vietor. S takým vetrom pláva bežne. Loď je vysoká, je to obrovská stodola, vietor na ňu stále pôsobí... ale, s tým sa ráta. Musel to byť nejaký o moc silnejší vietor, ale iné lode tade plávali??...

Možno práve v tom mieste a čase sa spravil silný poryv a prachová búrka. Neviem čo sa tam stalo, ale je možné, že silná prachová búrka vyradí aj radar a gps....

A možné je aj to čo píšeš, sabotáž... alebo porucha... alebo to posádka nezvládla a urobila chybu.

Video kde je na Sueze silný vietor. Nič lepšie som nenašiel. Včera som videl jedno video, kde prašná búrka celkom skryla kanál, ale dnes to video nemôžem nájsť.



-----------------------------------------------------------------------------
Tu je tiež video s plavby cez Suez na podobne veľkej lodi. Vo videu a v titulke vide je zaujímavá vec. Veľká loď platí zaplatí za jeden prejazd Suezu 500.000 dolárov.



V tomto videu je dobre vysvetlené, prečo sa lodiam oplatí zaplatiť tak veľký poplatok za preplavbu Suezu.



Takto vyzerá "obchádzka" Suezu.
Obrázek
pát bře 26, 2021 8:54 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Teraz som pozeral polohu lode, je stále šprajcnutá. Dnes by mal byť pokus o vytiahnutie. Je spln, vtedy je maximálny príliv a najlepšie podmienky na vyslobodenie. Dúfam, že sa im to dnes podarí.
ned bře 28, 2021 10:47 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Včera sa vraj podarilo loďou pohnúť a pootočiť ju o pár stupňov.

Podľa toho čo som čítal by sa ju dnes večer mali pokúsiť vyslobodiť.

Už sa oficiálne hovorí o tom, že hlavná príčina nehody nebude počasie, ale chyba posádky lode.
ned bře 28, 2021 3:33 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Slovenské média už druhý krát oznamujú, že loď Ever Given sa podarilo vyslobodiť. Tentoraz to oznamujú tie najpravdovravnejšie a najdôverihodnejšie noviny aké na Slovensku existujú. Noviny, ktoré píšu len pravdu, čistú pravdu a nič iné než pravdu a lásku... Niečo ako Česká televízia- studnica múdrosti a pravdy a jediného správneho názoru na všetko..

A tieto noviny, ktoré opovrhujú každým, kto číta "hoaxové" média, dnes ráno píšu, že Ever Given sa podarilo vyslobodiť.
Obrázek

Nieje to pravda, teraz keď to píšem a je 12:00 je loď stále uviaznutá. Podarilo sa uvolniť len kormu (zadok lode). Tá je na vode, ale prova (predok lode) je stále "na suchu".
Obrázek
https://twitter.com/i/status/1376404801702010883

Prova (predok) lode je stále silno šprajcnutý. Je to vidieť na fotkách ako je loď na šikmo. Píše sa o tom že je tam skala, alebo nejaký tvrdý podklad, ktorý nejde odsať sacím bágrom. Loď sa im podarilo len pootočiť, ale ešte stále nemajú vyhraté.
pon bře 29, 2021 12:45 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Podľa sledovania polohy je loď Ever Given voľná, okolo 14:15 sa dala do pohybu a pláva preč.
pon bře 29, 2021 3:45 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 506
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Rád by som vedel, ako to dopadne. Zrejme tam vznikla veľká škoda na poplatkoch za preplávanie. Dúfam, že majú dobrú poistku.

Aj Concordia to mala veselé, mám pocit, že toho kapitána aj odsúdili.
úte bře 30, 2021 8:26 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Čital som viac článkov v ktorých sa aktívny alebo bývalí námorný dôstojníci vyjadrili, že penis, ktorý nakreslila loď Ever Given bola náhoda a nie úmysel. O príčine nehody nieje nič nové. Loď je stále zakotvená v strede Suezského kanálu, v tom veľkom jazere, vykonávali na nej technickú inšpekciu. Kedy sa pohne neviem.
čtv dub 01, 2021 8:30 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

O lodi Ever Given, ktorá zablokovala Suez sa už v našich médiach nehovorí. Príčina nehody zatial nebola zverejnená. Loď prešla rozsiahlou inšpekciou, bola skontrolovaná aj pod vodou. Je schopná plavby a bolo jej vydané povolenie na plavbu cez druhú časť Suezského kanálu, do egyptského prístavu v Stredozemnom mori Port Said. Tam mala prejsť ďalšou inšpekciou. Lenže, správa Suezského kanálu loď zadržala. Takže Ever Given je stále v strede Suezu, vo Veľkom jazere. Správa Suezu požaduje po japonskom majitelovi lode a po poistovni odškodné vo výške asi 916 miliónov dolárov.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pekné video z ruskej lode Kapitán Danilkin. Plavba bola z Murmansku do Zem Františka Jozefa a bolo to medzi aprílom a májom 2019. Bol už polárny deň a slnko nezapadalo.
Obrázek Obrázek


ned dub 18, 2021 9:59 pm

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Pozdravujem z Trelleborgu
Obrázek
pon dub 26, 2021 5:08 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

sof... už od roku 2013 probíhá program úklidu arktiky ..... docela by mě zajímalo, kdy si amík uklidí svoje radioaktivní svinstvo z Gronska.... :think:

https://youtu.be/0A60Nr8setE
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon dub 26, 2021 5:19 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Martin F - dobre ty, stojíš vzadu na tom prasane, do kedy tam budeš? Frcim zahodiť cisternu do prístavu, tak dáme kafe?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte dub 27, 2021 9:43 am

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Peter G.- cauko bol som tam do tretej rana ale až teraz som to prečítal , teraz pauzujem pri Osle -lorenskog
Ale kávu isto dáme budem tu casto
úte dub 27, 2021 4:40 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Martin - super, posli číslo do sz👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte dub 27, 2021 7:51 pm

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: Přístavy a lodě a pod

Příspěvek

Peter G.prislo ti moje číslo ?
A včera Malmo
Obrázek
pát dub 30, 2021 8:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů