Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Bylo vám někdy pomáháno nebo chráněno

ano
81
34%
ne
68
29%
děláš si srandu?
89
37%
 
Celkem hlasů: 238

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Otes to de fakto potvrzuje. Celé to pak jen zapadá do mozaiky kdy si 95% národa myslí, že sou policajti namachrovaná paka.
Míro, sorry, ale tohle jsi asi šlápnul dost vedle. Něž budeš plácat takový kraviny, přijeď sem na sever, a zkus si projít jednou kontrolou tak, jak ji dělá právě otes. Kdyby bylo víc policajtů, kteří ke své práci přistupují tak, jako on, tak můžeme radostí dělat stojku na uchu a tleskat při tom patama.

a k těm pozičkám, leckteří víte, že k nim mám velice kladný vztah, taky jsem míval auto plný neschválenýho osvětlení... ale když už mě holt někdo zastavil (s čímž jsem musel počítat už když jsem to na auto dával), tak jsem prostře držel hubu a krok, uznal, že vím, že to není košér a čekal, co bude.... navěšet si na auto kde co, a pak se při kontrole hádat a ohánět tím, že jsou u nás blbý zákony, to je dost mimo..... ano, třeba to není tak benevolentní jako někde v zahraničí, ale to jste věděli už v momentě, kdy jste ty světla na auto dávali.. a konec konců, nikdo vás nenutí ty auta osvětlovat, nebo s tim svítit v Čechách.....
ned led 26, 2014 8:55 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Jóó v Ustí,pár let zpátky ještě na MB Megaspace mě takovej metr padesát velkej flojd povídá.Pane řidiči vy tam máte moc megapixelu a okazoval přitom na rampu do čtyř metru ka sotva dohlédnul :lol: :lol: :lol:
ned led 26, 2014 9:48 am

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Miro špatně špatně...

Taky tam toho mám naprcanýho a ještě budu přidávat 8) A vždycky když mě zastaví, tak mě za to jebou. Ale jde to i s úsměvem.(zastavili mě na D2 dopraváci u tanku)ú Jednou mě říkal ať ty pozičky zapnu. TAk jsem mu říkal,že nezapnu :D :D a tak jsme se dohadovali asi 5x zapni,nezapnu :!: :lol: No a samozřejmě,že jsem mu řekl, jo. Je to špatně ,ale barvy mám dodržený a pozičky jsou aspoň s certifikátem,žádné zmetky z aukra za 20 kč.A měl jsem popraskaný přední mlhovky a světe div se,pustil mě bez pokuty s tím,že příště si na mě posvíti :wink:

Na D2 mě chytil na sjezdu na Hodonín s telefonem u ucha... Zastavil mě a ptal se kdo volal... Říkám dispečer nestíhám do Dektrade složit. Vzal si občanku podíval. Hmm Vracovják já jsem taky z Vracova tak jeď čao. Né všichni jsou hrozní. A úplně vidím toho týpka s tou Scančou jak je tam arogantní. Taky bych se nasral být cajtem.
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
ned led 26, 2014 10:31 am

rokado
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 30, 2013 8:31 am
Bydliště: Czechia

Příspěvek

Známe Luďka ze srazů a víme,jak se choval tam,takže je mě jasné,jak reagoval na Petrovicích...
ned led 26, 2014 10:51 am

Uživatelský avatar
Ch0s3
Příspěvky: 277
Registrován: pon srp 01, 2011 5:51 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

A hleďme debata je najednou o něčem jiném. Mám spoustu kamarádů cajtů. A vím, že to jsou všechno prima kluci, kteří nemají důvod si někde honit ega. Ale i z jejich vyprávění vím, že jak se z lesa volá, tak se do něj ozývá :wink:
Abroll gang Teplice
ned led 26, 2014 11:21 am

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

Nazdar Globe,
dekuju Ti nacelniku, ze jsi se me zastal. 8)
Dneska nocni, se stav na kafe, vis kde ne ?
úte led 28, 2014 10:38 am

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

Pro mirazapletal :
Nehazej vsechny do jednoho pytle, kazdej ma svoji praci, kterou se snazi delat dobre, aspon vetsina. A u nas ji delaji dobre,, A neni to o tom, ze by jsme byli namachrovany, nebo si honili ego. To opravdu nemame zapotrebi pri tom mnozstvi zkontrolovanejch aut a ridicu. Se nekdy zastav az pojedes kolem.... 8) 8)
úte led 28, 2014 10:45 am

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já nenapsal že 95% policajtů jsou namachrovaná paka ale že 95% lidu si to myslí a důvod je jednoduchý, je hodně těch co prostě to jméno policie kazí. Prostě už se mi zdá zvrácené, že co zastavení policisty, to alespoň 200Kč pokuty a ještě si všichni pochvalují jak to byl suprový policajt a nedej bože s policistou diskutovat!!!!! On má totiž vždycky pravdu a mohl by "zvednout" sazbu... A tak z praxe vím, že policajt už na začátku ví, že prostě pokutu dá a vyloženě hledá ZA CO. Viděl sem to několikrát a tak vím, že to není ojedinělé, A tak k závadě která relevantní je přidá 3-4 další které relevantní nejsou a to buď z důvodu že buď zákony nezná a nebo se jen dělá že je nezná. Nevím co je horší. Ono totiž to, že máte závadu vůbec neznamená, že i MUSÍTE dostat pokutu. uznalý policista to klidně řeší i domluvou - dám příklad - když sem se vracel osobákem z itálie a po 1000 ujetých kilometrech v 8 večer kdy ještě bylo světlo někde u strážnice halt a že mi nesvítí světloa hned za 200Kč přitom sem nic nenamítal, nevymýšlel si, nehádal, ještě v alpách když sem naposled stál světlo svítilo... O týden později s dodávkou v noci, ve vizovicích halt a že mi nesvítí světlo, o tom sem věděl protože jak sem přepínal světla, tak sem záblesk a to že svítím méně viděl ale bylo po půlnoci, nikde nikod a chtěl sem to vyměnit až v klidu doma. A policista mě jen upozornil, že si to mám vyměnit, sundat starou známku a ještě poprál š´tastný dojezd. A bez pokuty. Ten policajt ve strážnici prostě potřeboval někoho napálkovat aby se statistiky plnily. A o statistiky jde hlavně, stačí se podívat jak vypadají, 1000 zastavených kamionů, 600závada na pokutách vybraných 120.000Kč.... takže televize má reportáž o těžce nebezpečných kamionech a sou to tyhle pokuty po dvou stovkách.... To není náhoda.
úte led 28, 2014 7:49 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

A nebo to řeknu jinak - vy opravdu nemáte pocit, že už je to tu skoro jak v rusku kdy vás zastaví policajt, dostane pár rublů do čepice a pustí vás dál? A ni vlastně nevíte za co? V česku jen ty peníze nejdou bokem, bločky policajti dávají ale toho že dost velká část policistů zastavuje s tím, že pokutu za něco dá, toho se nezbavím. Neříkám že jsou to všichni, to zdaleka ne, ale z některých to prostě čpí.
úte led 28, 2014 8:04 pm

rokado
Příspěvky: 11
Registrován: pát srp 30, 2013 8:31 am
Bydliště: Czechia

Příspěvek

Zažil jsem kontrolu na Petrovickým úseku a nemůžu říct jediný křivý slovo. Naprosto pohodová kontrola,stál jsem,kde jsem neměl,místo pokuty mi doporučil,kam mám přeparkovat... 8)
úte led 28, 2014 8:27 pm

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

To , jestli da policista pokutu a ridic ani nevi za co, je bud chyba policisty, ze nedokaze vysvetlit problem, nebo ridic vubec nevi, nebo nezna to, co ma jak mit. Kolikrat kamion ridi clovek, kterej o doprave nevi vubec nic. Potom kdyz vysvetluju nejakej problem, nevi o cem mluvim, pak se nedivim, ze to ridic nevi. To neni jenom o tom, sednout si za volant a hyjoooo.. V tom jsme snad zajedno....
8)
stř led 29, 2014 8:28 am

Suky
Příspěvky: 187
Registrován: stř srp 26, 2009 8:20 am

Příspěvek

No já si musím ulevit z trochu jiného soudku.

U nás posílili ranní kontrolu/řízení přechodů. Už nestačí jeden příslušník, jsou dva a auto.

Včera vjíždím do Šenova, z dálky vidím blikat modré majáky, celá kolona zvolní, dojíždím k přechodu u kterého vlevo (na trávníku) stojí blikající policejní auto a dva příslušníci v družném a veselém hovoru.
Zaznamenám slečnu na druhé (mé) straně přechodu než jsou oni, auto přede mnou pokračuje, já vzorně zastavím a pouštím.
Do proti jede také kolona, plynule pokračuje a na mne a slečnu nedbá.
Slečna mi začala věřit, zvýraznila touhu přejít a posunula se doprostřed přechodu, ale s protijedoucí kolonou a policajty to nehnulo, až po nějaké chvíli kdosi zastavil.

A pak se policajti diví, že mají pověst jakou mají.

Dnes jedu po Kopřivnici a zase - blikající modrá světla. Tentokrát auto stálo v protisměru (z mého pohledu) před přechodem a v ranním šeru znemožňovalo výhled na levou stranu přechodu.
Fakt výrazná pomoc (nehledě že zužovalo jízdní profil).

A pak se diví...
To už ať to raději zapíchnou na benzínce...
Nejezdím s truckem (ale montuji/spravuji jim převodovky :- )
stř led 29, 2014 9:24 am

čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Chlapi mám dotaz a nevím, kam s tím...
Nedávno jsem v cz platil v kamčáku za rychlosti 1000,- - důkaz byl vyjetej lístek z tacho, chci se zeptat, je to s bodama nebo bez? Mám přestupek "překročení nejvyšší povolené rychlosti soupravy"
A dneska jsem platil v D 30,- E za předjíždění v zákazu (na dálnici). Takže bych chtěl vědět, jestli je to s bodama nebo bez. Díky
stř led 29, 2014 7:58 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

čert

Příspěvek

Nevím jak ta pokuta u nás,ale pravděpodobně tam nějaké body budou.
V Německu bylo,že pokuta do 60,-Euro byla bez bodu.Ale jestli to tak platí i dnes,to nevím.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
stř led 29, 2014 8:59 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

čert:

Nechci kecat,ale lístek z tchg.nelze považovat za důkaz,protože tchg. není cejchované měřidlo rychlosti( myslím pro měření rychlosti PČR/MP),jestli se mýlím,tak mě opravte.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
stř led 29, 2014 10:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů