Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Bylo vám někdy pomáháno nebo chráněno

ano
81
34%
ne
68
29%
děláš si srandu?
89
37%
 
Celkem hlasů: 238

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Hele, a že bych se na ně vysral. Max bych si poohlíd, kde cestou je nějaká služebna a tam bych jim to vrátil, at si to předaj
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned říj 28, 2018 10:24 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:52 am, celkem upraveno 1 x.
pon říj 29, 2018 10:09 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Tak nejde o to, že by to měli být kokoti.
Ale už jen to, že bys to odevzdal na služebně či jinýmu, by byl bod. Věř, že ignorant by ji hodil do koše, nebo si ji nechal na horší časy nebo jako suvenýr
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon říj 29, 2018 11:17 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

U nás při použití cizí karty vyhrožují dvěma lety vězení. Policie měla po kontrole veškeré údaje jak o vozidle, tak o řidiči. I u nás při průjezdu kolem policejního auta s kamerou a počítačem o tobě vědí skoro všechno. Určitě bych nečekal, až si na mě počkají a odvedou mě v poutech za to, že se u mě nachází cizí karta.
pon říj 29, 2018 11:45 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

A?
V tom případě jediné legální řešení, zahodit ji z okýnka a šmitec

Nemyslím si, že zapomenutá karta a odvoz na služebnu/či čekání na potkání hlídky by bylo bráno jako zenužití ;-) Mimochodem, já osobně bych to zavolal na tísňovou, čímž bych byl krytej, že policie ví, že mám dvě karty (svou a služební police), nebo na tý tísňovce by mi řekli, co a jak dál
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon říj 29, 2018 11:52 am

jirkaman
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 14, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Samozřejmě, že to SOF udělal správně. Možná stačilo někde zastavit, zavolat a oni by si pro ni rádi přijeli sami. Jen bych si ji nenechával jako suvenýr
pon říj 29, 2018 12:37 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Myslím, že už tu něco podobného někdo kdysi psal, akorát to bylo německo.
BES - běs
pon říj 29, 2018 3:40 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Můj zážitek ne, ale pobavilo

Spolujezdec byl vůči policistům nejprve „hrdina“. Poté, i s řidičem „splakal nad výdělkem“. V úterý, chvíli po deváté večer kontrolovali policisté pohotovostní motorizované jednotky v ulici Vrchlického osobní auto. Přitom kolem nich projel bílý sportovní vůz Audi, ze kterého spolujezdec na policisty „hrdinsky“ zakřičel několikero hanlivostí, krom jiného například „Chcípni!“. Evidentně se totiž domníval, že si na policisty tímto způsobem, lidově řečeno otevře pusu a z místa beztrestně odjede. Opak byl ale pravdou, a „péjáci“ začali, na tento popud sportovní vůz stíhat. Ze strany „křiklouna“ se totiž mohlo jednat o vážně myšlenou a velice nebezpečnou výhrůžku komukoliv ze zúčastněných, a proto bylo na místě zjistit skutečný stav věci. Řidič Audi navíc velice razantně zrychlil jízdu, a dokonce projel s policisty za zády jednu z křižovatek v ulici Vrchlického na červenou. V tu chvíli nabyli policisté dojmu, že jim chce řidič sportovního vozu ujet, a o události informovali ostatní kolegy v terénu. Na tuto relaci reagovala další hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky, která ulici Vrchlického zablokovala v křižovatce s ulicí Tomáškova. Díky tomu trvalo pronásledování Audiny doslova pouze několik vteřin. Poté následovalo zadržení posádky vozu a prověřování celé situace. Při tom policisté podrobili řidiče orientačním dechovým zkouškám, které měly v obou případech pozitivní výsledek. Na displeji přístroje se totiž vždy objevila hodnota dosahující téměř 1,3 promile. Z toho důvodu je nyní řidič podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. A spravedlnosti neunikl ani zmiňovaný spolujezdec. Toho policisté předvedli na policejní služebnu pro podezření hned ze dvou přestupků, a to proti občanskému soužití, a proti veřejnému pořádku. Za tyto delikty mu hrozí několika tisícová pokuta od správního orgánu. Zda bude tento spolujezdec „odměněn“ ještě od řidiče sportovního vozu, kterému to svým jednáním poměrně „zavařil“, to je samozřejmě otázka. Každopádně z popsaného je zřejmé, že policistům se nadávat nemá, a to ani v legraci.

https://www.youtube.com/watch?v=_0ItjMBvQ9A
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte říj 30, 2018 9:13 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Dostal jsem fůru, 5m3 do Říčan (byl jsem na beotnárce v Říčanech, takže asi 3km). Ukázal mi kde to je, tak jedu..
Příjíždím do ulice, značka "zákaz nad 3,5t" - samozřejmně jí míjím a jedu dál.
U domku musím nacouvat z druhý strany - takže vycouvat jednosměrku, otočit se a pak do jednosměrky couvnout.
Když jsem couval ze silnice na pozemek, všim jsem si, jak nějaká paní mě furt natáčí a fotí :D Tak jsem ji nechal, je mi to fuk.
Asi po hodině odjíždím, z ulice se nešlo zlomit doprava - takže odbočím doleva a vycouvám to. A v tu chvíli vidím MP :-)
Na první křižovatce couvám doprava, abych se otočil a mohl jet pryč - MP projede, a jak se otočím tak stojí a zastavujou mě...

MP: Budu potřebovat nějakou vyjímku, že sem můžete
Já: No, cestou jsem se nestavil na úřadě (sarkasticky), takže mám jen dodák
MP: No, tam je zákaz nad 3,5t
Já: Vím, ale viděl jste někdy mix do 3,5t? Já ne
MP: No lidi si tady stěžujou...
Já: Já vím, ženská. A když se stavěl ten její barák, tak ty mixy jezdili jinudy...?
MP: No to nevím..
Já: Nejezdili, jeli tou samou cestou co já
MP: Tak máte mít vyjímku..
Já: Vy když si objednáte lednici, říkáte jim co je u vás za dopravní značky? A že bych mixem odtud jel zpátky na náměstí hledat váš úřad, že chci okamžitě hned vyjímku...?

Pak se vyptával, jestli tam ještě pojedu a tak. Tak mu říkám že ne, že odjíždím a já jsem nejedu určitě. Tak mě požádal, abych jim to vzkázal na betonárně, aby se zařídili a nechal mě...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv lis 08, 2018 4:41 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

To víš, s cárem papíru bys tolik nezavazel, lidi sou kundy.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv lis 08, 2018 6:01 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

To už jsem si zažil taky, když jsem vezl balenou, akorát teda bez měšťáků.
BES - běs
čtv lis 08, 2018 7:02 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Kolik je Davide doba zpracovatelnosti betonu, a kolik je doba na vystavení razítka? :lol: :lol: :lol:
čtv lis 08, 2018 7:06 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Dle DL 90min - ale v létě, u lepších betonů (sloupy, mostovka apod.) to je čas hodně přes čáru.
Samozřejmě - přijel jsem na betonárnu, říkám jím, o tom zákazu. A ani oni jako místní o něm nevěděli. Sice tam maj nějaký vyjímky, ale samozřejmě pro auta, co tam jezdí na stálo - takže ve finále by mi byla k ničemu
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv lis 08, 2018 9:42 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Jedu osobákem na zelenou a všímám si, že vozidla přede mnou zastavují - zastavil jsem včas, abych neblokoval křižovatku.
Za mnou padla už červená a dostal zelenou kolmý směr - zleva PČR, odbočující doleva (tj. tak, kam jsem jel já). Chvíli tam čekám, zprava/zleva klid, tak jsem projel křižovatkou - tj. za policajtama
Rozblikal to a šel za mnou, chtějíc doklady:

P: Co jste to tam vyváděl na tý křižovatce?
Já: Co asi, vozidla přede mnou zastavovala, tak jsem zastavil vozidlo, protože zákon mi nedovoluje do takové křižovatky vjíždět
P: A pak jste jen na červenou
Já: Jakou? Semafor je za mnou, a za sebe nevidím.
P: Děláte si srandu, vy jste nebyl v autoškole? Máte se řidit podle protijedoucích vozidel
Já: Na to jste přišel jak? Nehledě na to, že na spousty křižovatek to padá různě
P: Jo, ale to byly asi větší křižovatky

Odešel (asi lustrace), pak přišel, vrátil mi doklady s větou: Nechci vás připravit o 5bodů a opravte si světlo. Sbohem.

Chtěl jsem se ho zeptat, jestli by mě zastavoval, kdybych v křižovatce zůstal, a že body se neodečítaj ale přičitaj - ale peskující kamarádka at se nehádám mě nebavila a moc rychle odešel :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
ned dub 07, 2019 8:07 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: vaše zážitky s policií

Příspěvek

Tak lidi v cz si stezuji imervere na neco.ja ty nase zakazy ani nectu,krome mostu 3m neresim.rozvazime,jak me vnitro smer domu,zamk.dlazbu po dedinach beskyd.tam je zakaz kde se podivas.naposled nekde u celadne skladam,chlap,ty reditel zekoule.rikam mu,pekne to tu mate osefovane,samy zakaz.on-at nam tady oni(ten odpad spolecnosti ridic Mkd)nejezdi...rikam mu.a dnes vam tu nevadim?on se zarazi a rekne,no ne,to vezete me prece.a ja-to prece chapu,dnes,vam,zitra sousedovy...otevrel jen hubu a polknul naprazdno.takze jemu muzu,sousedovy ne...Hnup.
pon dub 08, 2019 1:45 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů