Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Sportback
Příspěvky: 116
Registrován: ned bře 23, 2014 11:56 am
Bydliště: Zlin

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Milan Černý:Moc dobré čtení z reálného života za volantem.A moje zkušenost za volantem náklaďaku je že když na uzké cestě potkám autobus tak jsem v klidu protože jede u kraje a nesnaží se mi orvat zrcatka u středové čáry,což je jeden znešvarů dnešních profīku.Přeju hodně radosti za volantem :hand:
ned úno 25, 2018 11:35 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Moje zkušenost je přesně opačná potkat autobus někde na úzké cestě hotové neštěstí. Asi potkávám jen samá podezřelá individua
Zijte dlouho a blaze.
ned úno 25, 2018 3:02 pm

casper4252
Příspěvky: 251
Registrován: čtv lis 22, 2012 9:58 pm
Bydliště: Chvalčov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

To mám jinou zkušenost, většinou pitomce v naklaďáku po prostředku a nebo si střihaji zatáčky. Kdysi jsem jel na Mor. Písek naložený a proti mě kladovka "prázdná" a musel jsem uhnout k příkopě a stejně mi ten chuj urazil zrcadko. Zařvu na něj do vysilačky a neřekl ani SORRY P..O .
pon úno 26, 2018 8:59 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

To je o řidičích. Někdy potkám kamion co jede středem jak král a čeká, že mu s naloženým mixem uhnu ke kraji, někdy rovnou zastaví. To samý s autobusama.

Když ho včas vidím, většinou rovnou bezpečně zastavím a at se snaží
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon úno 26, 2018 9:01 am

casper4252
Příspěvky: 251
Registrován: čtv lis 22, 2012 9:58 pm
Bydliště: Chvalčov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Taky to tak řeším uberu a uhnu, ale hodně si jich myslí že jsou páni silnice. Na dálnici taky nemám problem vynout tempomat a přibrzdit, když chce ať jede. Závodit 20 km se mi s nikým nechce. A když někdo poděkuje to je radosti :dance: hned se líp jede
pon úno 26, 2018 9:06 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jo, já taky uberu. Teda krom těch expertů, kteří mě začnou naložený v kopci předjíždět a ví, že ztratí na rychlosti a já jim ujedu
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon úno 26, 2018 9:20 am

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak něco z jiného soudku, jen pár řádek pro snad zasmání.

Je čtvrteční ráno a mne čeká kroužení městem. Tentokrát opět s cílem posunout někam schopnosti mých svěřenců. Snad v nich něco z galantnosti a slušnosti zůstane , snad s nimi na silnice přibude ohleduplnost, slušnost a dodržování základních pravidel ku prospěchu nás všech , kteří je potkáme. Tentokrát si to odskáču s traktorem. Už jsem si našel po městě svá místa do kterých je zatáhnu jako krokodýl svou oběť a tam je nechám si nějak poradit. Tedy zvolit vhodné místo a styl jak a kam si s dvouosým točnicovým přívěsem couvnout , aby se otočili. Tak první pilot je za volantem a vyrážíme. Občas se ještě pere s řazením, tedy s tím, že neodhadne meziplyn a potom si zachrastí s řadící pákou. Dojíždíme ke křižovatce a je před ním místo , kde někteří jeho spolubojovníci přehlížejí stopku. Tentokrát se daří a zastavujeme. To mne tedy ukolébal. kontroluji zda za námi někdo není , no nezdržujeme nikoho. Sleduji provoz , protože přeze mne je opravdu z místa řidiče vidět hůře. A v tu chvíli se to muselo stát. Tak mezera dobrá a vyrážíme. Jenomže, á sedací část zaznamenává jiný pohyb než hlava očekává. Místo zalomení vazu přes opěradlo letím směr čelní sklo. Jsem jako rybička v akváriu , když akvárium přenášejí. Fakt stačí jen , aby někdo na mne zaťukal přes čelní sklo. Nohy mi vystřelují a opírají se do pedálů. Traktor se zastavuje. No za námi nikdo nebyl to jsem věděl a tak nedostal zadním čelem do čela. No šikulka tam šoupnul při mém pohledu vpravo zpátečku. Tak napravit to , uklidnit i vytknout chybu a hurá vpřed. Tak první klenot je za další půlhodinu za mnou.
Přichází další, jedeme do bývalého ČSAD dohodnout si otočení pneu na přední nápravě. Areál je celkem po ránu zaplněn. No na chvíli zastavujeme na místě , kde se přímo mechanici věnují péči o pneumatiky. Po dohodnutí termínu opět šplhám do kabiny. A zádrhel je tu. pilot nemůže odbrzdit ruční brzdu. No opravdu to nejde a tak usedám za volant já. Ručka zarvaná , tak s ní bojuji a ta vzdává svůj boj až po x tém pokusu při uvolnění na zpátečku . Super jedeme dál. Občas jen loktem drbnu do volantu se slovy ke kraji. No a je tu třetí pilot. Střídáme u školy. Je drobný a tak napřed bojuje se sedadlem, aby došlápnul pedály. Na závěr je to jeden z těch slabších tělem , ale bohužel i duší. Nastartováno a dáváme směrovku. Bohužel opět zapomněl , že nahoru je pravá a dolu levá. Snaží se páčkou hýbat vlevo a vpravo. No to je ovšem povel pro dálková či tlumená. Tak lehké připomenutí a vyrážíme. Traktor se rozjíždí a k tomu se vzpíná a je cítit , že motor tlačí proti něčemu. První pohled na kola přívěsu , zda se nezabrzdila kola. Ne ta se točí. Tak rada. ,, Odbrzdil jsi ruční , nezapomněl jsi na ni.,, ,, Odbrzdil.,, Traktor se vzpíná a motor tlačí proti nečemu a k tomu je slyšet lehké pískání brzd. ,, Odbrzdil jsi ruční.,, Tvrdí , že ano. Nevěřím a natahuji se přes něj k ruční a ona je fakt dole. traktor se vzpíná. Jsme u křižovatky a za námi bus. No nic zatáhni to ke kraji , musíš ještě kousek . Traktor se vzpíná na ruční plyn víc. Mé oči kloužou napravo dolů. Oči mi prohýbají víčka. Mozek zpracovává informaci. Neurony se spojují . Vteřina než mi to docvakává. Traktor se po slovech :,, Přidej.,, Vzpíná víc. Docvakává mi to, že skutečně to co vidím je pravda a příčina vzpínání. Můj klenot stojí na brzdových pedálech a po slovech přidej ještě přidává tlak na pedály. ,, Prosím , oddělej nohu od brzdy a šlápni na plyn , ten je přece vzadu. Tak napraveno a konečně projíždíme křižovatkou. No prostě běžný den s písmenkem L na stroji ve kterém sedíte.






h
MILDATRUCK
stř bře 07, 2018 10:19 pm

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Super čítanie :D :2d: :driver:
pát bře 09, 2018 7:22 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Buhehe
Naposledy upravil(a) David29 dne sob led 01, 2022 10:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob bře 10, 2018 7:38 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

copak se přihodilo, že Medvěd nemedvědí
sob bře 10, 2018 7:52 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nechtělo se mu řadit, opět (manuál). Tak dali novej vysoušeč a asi to zamrzlo
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob bře 10, 2018 7:55 pm

Uživatelský avatar
Depešák
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 13, 2013 4:54 am
Bydliště: Basildon

Iránští kolegové v EU?

Příspěvek

Kolegové, nevíte co asi tak vozí do Evropy naši Iránští kolegové? Už jsem jich potkal víc,všechny od "Mammuta" a všichni v Německu. Jedou sem po vlastní ose, nebo se někde naloďují? Díky.
Obrázek



Obrázek
řidič kamionu je jako pes, spí v boudě,žere z misky a chčije na kolo...
ned bře 11, 2018 9:59 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Mamut je u nich výrobca návesov tuším
ned bře 11, 2018 12:52 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jednou jsem je potkal Pelhřimovsku na celnici,v Iranstine mám lehčí mezery,vlastně ji vůbec neumím,ale uměli celkem obstojně německy a říkali,že jezdí po ose a že zpět vozí i z Cech třeba drogerii a strojírenské výrobky,taky zradlo-konzervy a nahradni díly,ale už je to nakej pátek zpátky.Konkretne v Pelhrimove nakládali kartáčky na zuby.
...rád se svezu s čímkoliv...
úte bře 13, 2018 1:34 pm

jirixerion
Příspěvky: 131
Registrován: ned led 11, 2015 3:53 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Zdar tahaji jsem Pistacie a zpet co bud, A rikali mi to same po ose. :) :) :D
stř bře 14, 2018 5:38 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 8 hostů