Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned zář 08, 2019 5:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob črc 27, 2019 11:29 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nedávno som spravil tri jazdy po sebe, na tej istej trase, cca 1300km. Rovnaké auto, rovnaký náves, rovnaký náklad. Celková váha 50ton.

Jedna jazda bola 89km/hod. Neišiel som s tým ako hovädo, ale išiel som na čas. Snažil som sa trasu prejsť čo najrýchlejšie. Dodržoval som predpisy, ale ponáhľal som sa.
Druhá jazda bolo rýchlosťou 85km/hod, ale do kopcov som využíval to, že auto ide 89 a pred kopcami som zrýchľoval na 89.
A spravil som aj tretiu jazdu rýchlosťou 80km/hod. Pred kopcami som zrýchľoval na 85km. Tam som sa už neponáhľal. Využíval zotrvačnosť a váhu, nechával auto plachtiť a gps tempomat som nechával, Nech si robí čo chce, takže som často spomaľoval na 70tku.

Chcel som spraviť ešte štvrtú jazdu. Jazdu na spotrebu, na minimálnu spotrebu akou trasu dokážem prejsť. Ale štvrtá jazda sa my už neušla. Je to jazda z nakládky po vykládku a na prázdno naspäť.

Leto-dobré počasie, bez vetra. Scania
1. cesta rýchlosť 89km/hod 1332km, spotreba 32,73 l/100km 436 litrov
2. cesta rýchlosť 85km/hod 1324km, spotreba 32,25 l/100km 427 litrov
3. cesta rýchlosť 80-81km/hod 1317km, spotreba 30,67 l/100km 404 litrov

V zime, v náročných podmienkach, s iným autom MAN, to zožralo na jednu otočku okolo 500-540 litrov. V priemere vždy cca 700km trasy bolo na snehu a ľade a zimná cesta bola asi o 40 kilometrov dlhšia.
Naposledy upravil(a) sof dne pát pro 13, 2019 12:29 pm, celkem upraveno 2 x.
sob črc 27, 2019 11:53 am

Uživatelský avatar
vodic216
Příspěvky: 505
Registrován: sob lis 10, 2012 6:46 pm
Bydliště: Martin

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

sof: Tak presne toto mi napadlo, keď sme zosúladili rýchlosť v obciach zo 60 km/h na 50 km/h, na "želanie" EU. Hlavne to teda platí na vnútroštátnu dopravu. Ideš pomalšie, menej odvezieš. Tým pádom aj tá ekonomika pôjde pomalšie. I keď je dosť vodičov, ktorí jazdia naďalej 6o+ km/h v obci.
sob črc 27, 2019 12:32 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

sof: to jsou super postřehy :clap: já preferuju tu 85 a je rezerva pro rozumné předjetí pomalejšího.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob črc 27, 2019 6:53 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

to sof: Docela by mne zajímalo, jaké by byly výsledky kdyby jsi neměl tu možnost to pod kopcem rozjet na 89km/hod.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 27, 2019 8:33 pm

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

___
Naposledy upravil(a) NakejMagoj dne ned zář 08, 2019 5:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
ned črc 28, 2019 12:03 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

NakejMagoj ............... "tabulkově" sem se snažil jednou u nejmenované Fa.... a pak sem se na to totálně vysral. páč rozdíl byl jednak minimální ...a za druhý i ta "IN " Fa si to "pilovala" podle ksichu a jak se jí to hodilo do krámu .... takže s těma "tabulkama " sem každýho poslal bez koukej do prdele ..... a odkazem asi takto \: chceš bejt borec ? udělej to líp jak já a pak se budem bavit .... do tý doby mi vyliž prdel :hvizd: :hvizd: :hvizd: :mrgreen: i v tý nejmenovaný Fa byl TKZV "školitel " horší.... seru na tabulky ......a na buzíky v kanclu ...chcete JIT ? termíny ? časy ? co vlastně chcete ubožácí ? až tam budu tak tam budu ..... zdar .... máš telematiku GPS tak mě neotravuj s dementníma otázkama ...tam vyčteš vše...pokud nejsi debil..... :kun: :oha:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned črc 28, 2019 12:28 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Ja jezdim tempo 85-86.duvod jednoduchy dojedu pomalejsi auto a objedu ho raz dva.nedostavam se do krizovych situaci jako kazdy polak co to vali co to da,dojede pomalejsiho o km a pak je v levem 5minut bo uz nema rezervu.v nemecku kde je zakaz predjizdeni nej.znacka,jedu tak abych nevedl kolonu,tzn.5minut plny plyn a dojedu helmuta co je v hodinovce a jede 83 a ja za nim v klidu pak.
ned črc 28, 2019 12:53 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak už je to tady. https://www.novinky.cz/krimi/clanek/rid ... cle-detail
Kdyby jsem věděl, kdy a v kterém vlákně jsem to předpovídal. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte srp 13, 2019 8:19 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Kdo si chcete počíst proč to na našich silnicích vypadá tak jak vypadá, tak si počtěte na zprávy.tiscali.cz článek Továrna na řidičáky. A vše tam je skutečnost a všichni to tu ve městě vědí a nikomu nevadí.
MILDATRUCK
pát zář 13, 2019 9:35 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

divokej zapad je tu
...rád se svezu s čímkoliv...
pát zář 13, 2019 8:18 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak pozoruji, že z kopce se už jezdí i 110km/hod. Se budeme jednou divit,(až budou on-line kontrolovatelné tachografy) a začnou nám chodit pokuty. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv říj 10, 2019 9:19 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak nějaký ten zážitek ze včerejška, aneb proč to u nás tak vypadá a co s naší mládeží.

Je druhá hodina a já začínám jezdit autoškolu. Radost přijde hned před druhou , když mi majitelka posílá zprávu, že hned druhý žák na jízdy nepřijde, protože ta druhá co měla jezdit právě psala, že se ožrala. Tak ano tak odpovědní jsou, naplánují si jízdy , ale proč na to myslet, když ti blbci je nenechají ani prostoj proplatit. No super mám si dalšího domluvit, že pojede déle, což lze neboť je ve třetí etapě výcviku. Takže buď pojede a nebo jsem dvě hodiny odpo v práci zadarmo.
Ve dvě přichází boreček od pohledu studijní typ, poněkud plnější postavy. Usedá a první se poutá. Něco je špatně, první si snad seřídím sedadlo a pak zrcátka. Nechávám ho v klidu a pozoruji komedii žáka v předposlední hodině, který nezná ani základní postup z první hodiny jízdy. Ok. Vyjíždíme. Na opomenutí pohledu za sebe a dání směrovky, že odjíždíme od kraje ho jen slušně upozorňuji slovy, že jsme na tyto dvě podstatné věci zapomněli. Boreček se tváří jako že nic tak hrozného se nestalo vždyť nic nejelo . V dalším oblouku téměř čumákem obereme zaparkované auto. No nechám ho musí se rozjezdit. To netuším co mne s tímto sebejistým produktem našeho školství a hýčkavého přístupu autoškolství ještě dnes čeká. No ale hlavně , že jsou spokojení a líbí se jim to.
Pokračování na večer a bylo výživné natolik, že jsem si uvědomil, že zlatí moji kluci z učebního oboru ze školy, kteří šlapou jako hodinky , zatímco tento student oboru podnikatel mne rozložil do základů.
pokračování na večer
MILDATRUCK
čtv říj 17, 2019 7:44 am

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Už se těším :clap:
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
čtv říj 17, 2019 1:07 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 225
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nejazdím ani 85tkou. Začal som jazdiť 80tkou. Sám od seba a určite nie kôli spotrebe. Je môj súkromný protest. Firma ma v robote naháňa jak jebnutého. Odvez čo najviac, rob čo najkratšie pauzy,... Už ma to nebaví. Tým, že som ubral na rýchlosti, za turnus odveziem o dosť menej. Firme šetrím palivo, ale firma nešetrí. Naopak, myslím si že tým, ako som spomalil firma prichádza o peniaze.
a za tebou vlacik ked je zakaza predbiehania, radost za takym ako si ty ist :D ja jazdim plny kotol vzdy aj ked sa nikam neponahlam a to mi ide podla gps 88/89. ale suchtat sa slimacim tempom ma nebavi Ja nemam problem predbiehat aj v zakaze aj takyto vlacik len sa rozhliadnem ci nie su poblizku fizli. Ak neni zakaz predbiehania vtedy mi to je jedno, pre mna zamna jazdi aj 60-tkou ale ked je zakaz tvoris iba zbytočne kamionovy vlacik
Scania R450
pát říj 18, 2019 6:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů