Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

V kanclu máme na nástěnce toto
Když umřeš , nevíš už o tom , ale pro ostatní je to těžké.
Stejné je to když jsi debil.
MILDATRUCK
úte zář 27, 2016 8:57 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

:lol: :lol: :lol: dost dobrá hláška :lol:
úte zář 27, 2016 9:28 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

Tak dnes na téme: Na co máme MP- jak se my vysmáli do očí.

Teprve dnes jsem přišel na to na copak máme MP. Včera mi došla výzva k podání vysvětlení přestupku. Po 30 letech za volantem druhý přestupek . Hledím na papír a dumám co jsem spáchal. Dumám a čtu , že jsem porušil paragraf 25 odst.3. Dumám kdy a kde. Ano mám jasno jednoho nedělního podvečera jsem byl za kamarádem v Brně a v 18 hodin jsem zaparkoval u okraje ulice. prošel si ulici zpět až ke křižovatce. Značka zakazující žádná, auta stojící přede mnou i za mnou. Auta domorodců. Vyhlášku znám a tak odhaduji šířku. Dle mne těch šest metrů k naprotější straně je. Vše tedy Ok. Ale jak nyní z řádek od MP chápu asi nebylo. Bylo to 5,2. No za chyby se platí. Buďto je upoutala má r.z. , nebo nějaký aktivní domorodec. No nic za chyby jsem naučený platit a tak se dalšího dne vydán z Prostějova do Brna podat vysvětlení. Ještě štěstí , že tam jsou až do 19 hodin , jak mi po telefonu sdělili. Prý: okénko pro řešení přestupků je otevřeno do 19 hodin. No peníze jsou peníze , tak i to okénko otevřou.
Je středa a jsem v Brně , nacházím ulici za budovou MP. Ulice je to zajímavá. Značená opravdu svérázně. Parkuji , procházím ulici očima, hledám ve zmatku značek značku zakazující zde stát. Nerad bych sem jel znovu. Nikde nic. Jsem v klidu jen s vyšším tlakem . Ale říkám si klid. V duchu zuřím, který debil schválil to, že když spácháte přestupek v Horní Dolní pojedete přes celou republiku řešit to do Horní Dolní , ale ve Spodní ,kde žijete to nevyřešíte. Proč dříve to šlo, proč dobré a rozumné věci a postupy nezůstaly? Opravdu jsme před 27 lety měli ve všem takový bordel, že jsme vše nahradili ještě větším. A to ještě netuším co dnes zažiji. Už dostat se do budovy MP je problém, ještě štěstí, že u dveří se ve stejnou chvíli nachází pracovnice MP a tak ,když po třetí vrážím jako moucha do skla dveří otevírá mi svou kartou. Dál už to jde , jako mucha prolétávám do prvního patra. Otevírám dveře označené- čekárna pro řešení přestupků. No super , tady to musí jet jak po másle. A taky ano , místnost veliká a dokonce dvě přepážky s dráby co vybírají od nás hříšníků finance. Jedna příslušnice drábů se zvedá od okénka, ale když mne vidí tak praví:,,Musíte se přihlásit u turniketu u dveří a vzít si číslo.,, Ok letím ke dveřím, skládám křídla a pravou přední tisknu tlačítko nadepsané přestupky. Beru si lístek s číslem 129.

Dostávám se k okénku. Předkládám madam výzvu. Vím, že by neměli být body, ale dělám hodného, potřebuji si zacpat hubu, abych nezačal brblat, že snad jsou důležitější věci než mých 5,5m. A tak si hubu zacpávám dotazem , zda je to bez bodů. P MP - příslušnice městské policie dále. P MP na mne čumí . Prý řídil jste před měsícem toho a toho auto a stál na ulici té a té? ,, Nejsem z Brna, ale toho dne jsem parkoval u kamaráda na sídlišti směrem na Bystrc. Neznám to tu , tak nevím co to bylo za ulici.,, ,, Řídil jste vy?,, ,, Je to za body?,, ptám se. P MP ,, tady to bude jinak, ptát se budu já .,, No připadám si jako bych někoho rovnou zabil. Tak ta je hustá.,, Přečtěte si poučení , kdy můžete odmítnout vypovídat.,, ,, Já si nic nechci číst, jedu sem z Prostějova a chi to vyřešit, nepřijel jsem chytračit.,, Po dotazu zda jsem řídil a jízlivé poznámce, že bych mohl vědět za co body jsou potvrzuji, že jsem řídil. P MP :,, Tak mi dejte řidičák a občanku.,, Ok, jsem v klidu i když mne to začíná srát, hlavně když si představím, že Evropou se toulají tlupy černých , překračují hranice a nic se neděje a já si nyní připadám jako černý , ne jménem ,ale barvou či skutky. ,, Pokuta může být do dvou tisíc, souhlasíte s tím , že jste tedy přestupek spáchal?,, Ano souhlasím, neodporuji , auto na fotce je moje. ,, Jste ochoten zaplatit dvě stě korun?,, Ano jsem a tak platím , beru si složenku , koušu se do jazyka , abych neřeknul co si myslím. Odcházím z budovy a netuším , že se budu vracet.

Jsem venku z budovy a mířím k autu. A hned za rohem narážím na první perlu. Značka zákaz vjezdu všech vozidel v jednom směru a nad ní značka jednosměrný provoz. Ta první je přenosná. Ta druhá trvalá , ale není škrtnuta. Vím , že nemusí vždy být, ale mohla by. Beru si mobil a fotím jen tak , někdy se v nějaké situaci může hodit. Jdu dál a po 50 metrech další perla. Lepší. Značka přikázaný směr jízdy rovně. Vedle ní návěst , že napravo je slepá silnice. Ale po té jsem přijel a je jednosměrná. Ale hlavně rovně je ulice přehrazena zábranou a značkou zákaz vjezdu všech vozidel. beru mobil a fotím. Zahýbám za roh a jdu k autu. Usadám a jedu a bum kozu do ocasu. Značka mi přikazuje odbočit zde doprava. Pod ní značka , že napravo je slepá. Zatáčím doprava a metr za rohem zábrana a zákaz vjezdu. Zpět to nejde je to jednosměrné. Jsem v hajzlu. Nemám na to. Za blbosti budou pokutovat, ale bordel co mají za rohem jim nevadí. Couvu zpět, kde jsem stál. Lezu z auta, beru mobil a fotím. Zamykám auto , beru aktovku, beru mobil, říkám si klid , klid , buď v klidu jen je upozorníš na tuto past a oni ti poděkují. Zamykám dveřeod auta a z kapsy spolu s klíči vytahuji stvrzenku od zaplacení pokuty. Říkám si klid , moc to nefunguje. Kráčím , míjím sloup uprostřed chodníku. Něco měkého mi klouže pod nohou. Říkám si klid a přemýšlím co za zvíře to mohlo být. Na co ta MP je? Na tohle?




Obrázek Obrázek
MILDATRUCK
stř říj 12, 2016 10:07 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

Pokračování- omluva za pootočené snímky. Třeba mi někdo poradí jak na ně, či admin pomůže , ještě jsou dva.

Vcházím do budovy MP. U vrátnice stojí dvě strážkyně a nějaký muž v civilu. Od pohledu zvláštní. ,, Dobrý den , kde můžu podat podnět k nápravě.,, Dámy se ptají čeho. Říkám že chybněho dopravního značení. Ještě jsem naivní a myslím si , že mi pomůžou a poradí a sjednají nápravu, jde přece o právní povědomí řidičů a o bezpečnost. Do diskuze vstupuje civil.,, Co máte?,, Chápu, že patří k MP. ,, No za rohem je chyba dopravního značení, přijel jsem po jednosměrné silnici a na konci na křižovatce T je přikázaný směr odbočení doprava. Za rohem zákaz vjezdu. Takže spáchám vždy nějaký přestupek. Tak jsem Vás na to přišel upozornit a chci podat podnět k nápravě.,, A pak to přichází.,,Pane to nás nezajímá, co tu chcete?,, Jsem v klidu, jsem v šoku, nyní nechápu já. Před chvílí jsem zaplatil pokutu za špatné parkování a nyní je nazajímá toto? Opakuji vše znovu, vytahuji mobil a ukazuji jim snímky. ,, pane to nás nezajímá,, Opět nechápu, jak je možné , že je to nezajímá. Pán pokračuje:,, To když si půjdete koupit televizi tak také nepůjdete to masny.,, Zase kurva, zase nechápu já. ,, Já jsem Vás přišel upozornit na problém v dopravním značení.,, ,, No a co my s tím?,, Klid, klid, klid třikrát jako za Lenina. ,, Pane to mi chcete říct, že když někde bude chybět značka dej přednost v jízdě tak vás to také nebude zajímat?,, ,, Ne nebude o umístění značek rozhoduje někdo jiný.,, ,, Ok to chápu, já myslím, když tam značku co tam byla někdo urve a tím bude ohrožena bezpečnost.,, ,, No to je něco jiného, to snad ano.,, Já- ,, to nebude tak jiné, když do toho místa s tím zmatkem dojede nějaká začátečnice žena, tak může zazmatkovat, a může k nehodě dojít.,, Pán se směje . ,, No to se nestane.,, Já : ,,Pane to se stát může v dopravě a kolem výuky se pohybuji třicet let.,, ,, A co jako máme dělat, to si myslíte , že to tam někdo půjde nyní napravovat?,, ,, Ne to ne , ale snad můžete někam zavolat a sjednat nápravu.,, ,, A proč pane my, udělejte to vy.,, dostává se mi odpovědi. ,, Já nejsem z Brna a ani nevím , kde který odbor máte a tak to jdu nahlásit vám.,, ,, Od toho mi tu nejsme .,, Je 17 hodin a nějaká ta minuta. ,, Ok tak chcete říct, že můj podnět nepřijmete?,, ,, No rychlejší bude, když vy zavoláte na odbor dopravy , my tady tomu budeme muset dát číslo a oznamovat to odboru dopravy a potom čekat na vyjádření.,, Aha a jsem doma. ,, Víte co to je mi jedno, když dokážete dbát na bezpečnost provozu tím ,že pokutujete řidiče za špatné parkování, což dobrá je pro bezpečnost důležité tak tohle snad také a víc.,, Končí to tím, že nakonec mi milostivě hledají číslo kam zavolat. Vše znovu opakuji do sluchátka a když říkám:,, Za rohem v ulici ........ máte zmatečnou úpravu silničního provozu.,, Vidím a slyším jak příslušník MP upozorňuje dámy na mou formulaci ,, vaše značení,, . Mám toho dost , říkám si klid. Klid je v hajzlu. ,, Pane tak mi prosím řekněte vaše jméno, když MP toto ne řeší. ,,A dodávám :,, Vy mi řeknete, že nejste ve službě a neřeknete mi ho.,, Jméno se dozvídám, snad pravé, dle arogance spíše pravé bude a bude to nejspíše někdo z vedení MP. Když odcházím z budovy ven ještě zaslechnu:,, Stejně to ani za měsíc nebude napraveno.,,

Ptám se na co je MP? Na to aby po nocích spaly v autech zašití na určitých místech, na to aby pokutovali drobné přečiny a ne pomáhali, ale komplikovali život běžným řidičům, kteří se živí za volanty, a potom je nezajímá problém , který je ihned za rohem jejich sídla. Ale den to byl přínosný rozhodnul jsem se , že začnu zaznamenávat nedostatky v dopravním značení či spíše nesmysly.
MILDATRUCK
stř říj 12, 2016 10:36 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne stř úno 19, 2020 6:02 pm, celkem upraveno 1 x.
stř říj 12, 2016 10:47 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Příspěvek

Děkuji moc za pomoc, ještě mám dva snímky , ale na zdokumentování to snad stačí, napřed se naučím dát je správně. Díky za pomoc Milan
MILDATRUCK
stř říj 12, 2016 10:55 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 4:11 pm, celkem upraveno 1 x.
stř říj 12, 2016 11:20 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Milan Černý:

Dobrý čtení. A ta MP v Brně,to je celkem běžný standart,ono totiž MP je zkratka Městští Pitomci a v Brně velice výstižná.
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
čtv říj 13, 2016 3:43 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

kdysi sem mel cislo na toho kdo to ma v brne na starosti. navic kdyz sme jezdili jeste s kolegou autoskolu tak sme ty mista tipovali a hlasili kde co je spatne znacene. neco je od te doby opraveno a neco porad ne. :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv říj 13, 2016 8:39 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

MP Brno má strašnou pověst a právem se jí říká ozbrojený zedníci. Totiž ten jejich svévolný výklad směru parkování aut, který neměl zákonné opodstatnění a aktivně pokutovali auta parkující výfukem ke stěně domu. Tímto svévolným postupem se zapsali jako nekompetentní a je to známé v celé CZ a musí aktuálně vracet vybraný pokuty zpět řidičům.
Volvo FL 614.
čtv říj 13, 2016 10:00 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

No za frňák by se měli chytit ti blbouni, co jim ty prachy dali.
čtv říj 13, 2016 11:53 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Kalvados:... aneb pokutu nelze dostat, ale nechat si ji dát :-))
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát říj 14, 2016 6:04 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no to parkovani zadkem k domu bylo dano zakazem ve vyhlasce mesta brna,takze oni delali jen svoji praci bohuzel. vim ze sem se nekolikrat dohadoval kvuli tomu kdyz sem bydlel jeste v brne. no a pak po rekonstrukci jedne ulice jednosmerne kde udelali parkovani tak ze se k domu musi zacouvat sem se nestacil divit :lol:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát říj 14, 2016 7:43 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Nevím kam to dát .... tak asi sem.
Tohle mi poslal kamarád na FB
http://www.denik.cz/auto/svet-ridice-ka ... prace.html
úte pro 13, 2016 9:39 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tom-Oaza: Žádná vyhláška města nemůže být víc, než zákon.
A jak máš/nemáš parkovat, řeší silniční zákon. Vyhláškou může město parkování povolit, omezit nebo zakázat - případně upravit, jak se tam bude stát (tj. kolmé stání, podélné, šikmé, půlkou na chodníku apod.)

Možná (a zdůraznuji to slovo možná), by mohli nařídit stání výfukem do silnice - ale muselo by to být řádně značeno dodatkovou tabulkou. Ale spíše si myslím že ne, protože silniční zákon směr stání (rozuměj při kolmém) stranu vozu nijak neřeší a ani nezná "stranu výfuku"
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 13, 2016 11:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů