Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nevymlouvej se Drivere :D To máš fuk, prostě nervy, kór, když vám to jede kilo a někde se ploužíte, páč třeba čumíte do mapy, nebo a o to hůř, tydlifonujete :roll: Tak svět se nezbořil a kamenovat tě nebudem :wink:

Jinak teď sem stál 20minut na A3 u Passau, na tom velkým mostě přes Dunaj.. No když sem míjel sjezd Passau-mitte, tak akorát říkal v rádiu, že to mezi sjezdy stojí :wall: No co už, přímo na konci mostu se sčuchli osobák(asi baba s nějakou Microu) a nákladák :doh: Co dělali nevím, už tam byli záchranné složky, já stál na čáře u připojováku z tý pumpy, a moc sem teda tý uličce nedal no :oops:
No ale proč to píšu, uklidili levej, bo se zas tak nestalo a pustili to.. Žatáčka doleva viděl sem tam jak na dlaň.. No co myslíte, každej osobák 15km/h a čuměl jak péro :wall: Kua, nečumte a jeďte sakra!!! Náklaďák, a je to do kopce, mu poodjel třeba 100m :wall:
To je takovej problém tam postavit nějakýho, co umí aspoň číst, ať to tam aspoň odmává :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 07, 2020 8:33 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Drivere,ty si snad myslíš,že tvému autu nějak ublíží ,když pojedeš místo 70 ,těch povolených 80? Já třeba tamtudy jezdím mnohokrát denně,tam a zpět,a pokaždé natrefím na někoho,kdo jede 65,70,a nebo různě přidává a ubírá,protože nedává pozor a hraje si s telefonem. Je to dost nepříjemný,hlavně když ti takhle někdo ubere pod kopcem a já,naloženej na plnou tonáž,proseru setrvačnost,a díky ubírači,kterej tam naladí 65,já za ním musím zpomalit,a ten kopec následně vyjedu už jen 55,a ti za mnou ještě zpomalí.

Přesně takhle vznikají zmatky na silnicích,že se nejede plynule,ale každý si jede rychlostí jakou ho napadne,auta se za sebou nahromadí,a celý provoz se pěkně zpomaluje a přitom není důvod...

Jsou dny,kdy všichni jedou na Štěrboholce 80,a odsejpá to jako hrom,nevěřil bys jaký je to rozdíl,když tu cestu tamtudy jedu za den 6x tam a zpět,a jednou se tam musím plazit za ubíračem 55,a podruhé se stejným nákladem vyběhnu ten kopec +-80,a ti za mnou stejně rychle jako já,takže se nedělá žádná kolona,auta nemusí brzdit a hned se všem jede líp :-)

A Ano,je tam 80,i pro kamiony,a ano,je tam zákaz předjíždění pro kamiony,a ano,občas mi rupnou nervy a nějakého takového ubírače,kterému rychlost delší dobu osciluje kolem 65-70,předjedu,protože je to únavné se za ním táhnout,podle toho jak mu tancuje noha na plynu.
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned úno 09, 2020 12:07 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

@JiraY: tak na štěrboholské není kopec, zato je do zatáčky a jsou tam vyjetý koleje. Celý ten úsek městského okruhu po kterým jezdí náklaďáky měří cca 24 km
https://mapy.cz/s/bacatomohu, tzn, při rozdílu +- 10 km/h, činí časová ztráta cca 2,5 min !!! V hustém provozu ta časové ztráta mezi 80 a 70-kou se může ještě více "rozpouštět"...Na druhou stranu +- 10 km/h v kolizní situaci s "vysírka" řidiči v os. může znamenat nehodu, min ťukanec a celé to stojí, což je denodenní evergreen... úplně pomíjím že když chceš v 80 (naložený) předjed 70, tak mu musíš viset na vratech, což je zase risk v tomto provozu.
Argument setrvačnosti viz. vyjetí kopce bych ještě bral, ale pořád jsem se nedozvěděl důvod získání času (spěchu) zrovna na nejblbějším úseku v ČR.
Jedna z mnoha nehod a slovo kamion tam nechybí:)
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/u-h ... k-40270185
ned úno 09, 2020 7:19 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak on tam není kopec? No to se podívejme,a když jedeme na Mladou Bolku,copak to máme mezi MOLkou,exitem 63,a exitem 1,kde je sjezd na HK? Od té MOLky se začíná cesta zvedat,řekněme tomu třeba mírné stoupání,pak se za Exitem 63 dostáváme na horizont a pak to začne padat k odbočce na hradeckou dálnici,kde se to dá krásně rozjet,mno a kousek za odbočkou na Hradeckou,se to zase začíná už celkem prudce zvedat,a pokračuje to až k nájezdu na D10,a že je to tam velmi slušně do kopce :-) Když se mi z D11 napojí osobáky,které se začnou loudat 60,tak já už to pod kopcem nerozjedu,a pak to stoupání kolem Černého mostu,až na nájezd k D10,jedu třeba 50km/h,a leckdy chytnu ještě větší brzdu a pak celý kopec vyjíždím 30km/h,k veliké radosti všech za mnou. Bývalých 410 koní a 24 tun za zadkem ,mi v tom kopci nedovolí prakticky žádné zrychlování,a to vše třeba jen kvůli osobáku,který se kochal,a pak na to prostě šlápnul a hravě mi ujel :-)

Bavím se o případech,kdy to fakt brzdí jeden,dva courači a jinak je volná cesta,což je nejčastější věc co vídám,v případě že je tam fakt kolona,se holt plazíme všichni a to není kam předjíždět,to je život.

Pendluju mezi různými sklady po Praze i mimo ni,nejčastěji ale jezdím trasu Strašnice-Radonice-Strašnice,pořád dokola jako autobus,tolikrát denně,kolikrát potřebuje zákazník a kolik mi dovolí výkon,a zrovna po té štěrboholce,takže ji mám bohužel najetou mnohokrát a znám tam každou díru.

Vůbec mi nejde o úsporu času,ale jde mi o plynulost jízdy,nebaví mě pořád brzdit,řadit,šlapat na plyn,a za chvilku zase brzdit,mnohem lepší je to prostě rozjet a udržovat si +-80 a jet pořád,ti za mnou to jedině ocení,a já rozhodně taky,odsejpá to,a projevuje se to i na spotřebě auta,jsou tam například úseky,které jedu na volnoběžku,když je volná cesta,což v případě různých ubíračů a brzdičů bohužel nejde,a tam jenom visím na řazení,a střídám brzdu a plyn.

Pýcha v tom nehraje žádnou roli,všichni tu práci děláme pro peníze,a mě osobně je jedno,jestli dostanu zaplaceno za to,jestli jedu osobákem,dodávkou a nebo kamionem :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pon úno 10, 2020 12:31 am

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

S tím nic nenaděláš, každý není za volantem v práci. Někdo jede na oběd, někdo bloudí, někdo se opravdu kochá.
pon úno 10, 2020 10:40 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Kalvados: Pravda, a je třeba připomenout to, že si mám počínat tak, abych svým chováním nebyl nebezpečnej a taky NEPŘEKÁŽEL :idea: Ono taky být na tý silnici je výsada né právo..

Dneska mě oprasil ve Znojmě nějakej těžkej frajer s Passatem.. Stál sem na světlech první vlevo, pravej pruh je odbočovací, jen BUS na něm může rovně.. Rozsvítila se k červený oranžová a ten kolem mě prolít tak 60 a bez blinkru mi to tam šup.. Za 500m stál před kruháčem ve frontě :wall: No a za dalších 500m máme takovej "širokej jednopruh" se světlama, kde rovně se cpeš vlevo, doprava když je červená se musíš protáhnout. Co myslíš kde stál? Vprostřed :doh: Pacičku na volantu a pipinu s brejlama vedle :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 10, 2020 11:11 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Teda, dám jedno a du spat, bo sem byl echt rychlej tak můžu, ale co mě neska hlava nebrala :think:
Asi 2km před Deggendorfem, směr rajch, mě předjel od Angerera wechslbrückař, jeli auta, tak sem mu ubral a blik.. Zařadil se a mazal o ten svůj "třičtvrtěkilák" rychlejc. No auta projeli a on najel do levýho, blinkr sem nezaznamenal(bo mě zaprasili okno), ale ten manévr mě polekal, že sem vylít ze sicny a čuměl, jestli předemnou něco néni :shock: No nikde nic a on v levým.. Ale to už sme to praskali v zákazu :think: Hrbatý to tam zas tak není, zrovna nic nejelo a on v tom levým, v zákazu, jel asi 15km až za Hengersberg :shock: Tam udělal eště jedno auto zařadil se a já sjel na parkáč bo mám nějak žížu :D Ale co tím sledoval? :think:
Jako tím mi připoměl jednoho od Brantnera, asi půl roku zpátky, jak na mě( na mě! :shock: ) vyblikával ve zůžení, pak mě vzal v zákazu, bo spěchal evidentně :doh: A normálně levý oblouky bral levým pruhem a pravý zatáčky odstavným :shock: Asi honil kilometry :D Ale ten první?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 12, 2020 3:39 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Teď nad ránem mi jeden Pan šofér zved náladu.. Jel sem za ním celej zákaz, pálil to přes 90 a v kopci na konci zákazu u Passau směr AT nás "vytlačil" jeden z parkoviště do levýho.. tak když už sem tam byl tak sem je sek voba, bo jim to nějak netahalo, blik mi a byl sem v čudu :mrgreen: Dojel mě až v Rakousku, zrovna když já sem dojel experta co se táhl, nic nejelo a zkušeně poznal, že se na něj chystám, najel do levýho a blik mi :shock: Tak sem to tam šupl a už sme ho brali klíďo oba. Já ho moc nezdržel, bo mě to valí 88 a byl sem hned zas v pravým.. Ten pan šofér, mimochodem slovinec, mě chtěl vzít, ale už mu jelo auto, jedno teda a až byl za mnou odstup, sem mu klepl na brzdy aby viděl, že ho nenechám "vycukat".. Když mě minul měl pravačku nahoru, já mu blik, on se zařadil, zablikal, já mu blik "néni zač" a mazali sme dál jak mazáci..
Kdyby ste nebyli šici jak kokoti, to by se nám krásně jezdilo že :think: Tak přemejšlejte :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 28, 2020 9:28 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Bo stín jezdíte jak Poláci vsichni :shock: ,pak to tak vypadá,ten ráno vstane nastartuje a full,neexistuje jiná rychlost než devadesát více m to nejede,půl dne tráví v levém pruhu.furt a věcné někoho předjíždět.je už je na blití z toho.
pát úno 28, 2020 11:32 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jožine, ale o tom sem přece nepsal, dyť to víš.. I kdyby sme šici jezdili 100, tak pokud se u toho budem chovat jak profíci, není problém :wink: Jenže dneska potřebujou idioti značku na kde co a tak se omezuje a přikazuje :wall: Teď v tejdnu ráno jeden příkladnej.. A8, v zákazu před Welsem, kolona náklaďáků až kam sem viděl, celkem to jelo a najednou čmoud v levým :wall: Vysvětlete mě kam chtěl jet, když je taková kolona :wall: No byly tam, tak si ho stáhli(a to se k němu málem nedostali), a dobře mu tak pitomcovi a doufám, že to měl aspoň za 500! Normálně nepochopíš :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 28, 2020 8:06 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

U Heilbronnu běžné jezdí Rumuni v třetím pruhu,i když je zákaz už 20 km před tím.Ja si myslím že někteří ani neumí číst.priklad-chrapu minuli týden před papirnama v holandsku.je tam asi deset značek zákaz stání.pouze nakládka,a to se tam jdu vždy nahlásit na bránu že budu chrápat a nakládat ráno..securitak ok,zapíše si mě a jdu ležet.v devět večer dojede Bulhar s cisternou :shock: ,rachoti motorem jak dement a strašně montuje satelit na tv,jak to ti primitivové z Balkánu umí....říkám mu,ať tu nestojí,e ho vyhodí,následuje jeho fakac a kecy ať jdu do řítí.az to konečně naladí tu tv dojede ten securitak na kole a ptá se ho co jim veze,a Bulhar????pauza...... :shock: že jede jinam ale tu je fajn plac.tak si to zas zbalil ty saky páky a jel do řítí.
pát úno 28, 2020 8:18 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

No a kdyby vzal 2 piva a šel na tu vrátnicu se zeptat, tak tam moh zustat :wink: Holt opět profík, eště tam měl nechat bordel, porvat se a příště už tam nebudeš moct stát ani ty :doh: Jako dycky..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 28, 2020 8:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Vyhodil by ho stejně.
pát úno 28, 2020 9:15 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Je to možný, já takle třeba vejkendoval s bráchem před mlíkárnou v Illertissenu.. Měl sem zrovna jako "obchodní komoditu" pár kartonů redbullu, šli sme za vrátným, než se rozmyslel dostal 4plechovky a OK, aj do sprchy mě pustil, sme se tam tehdá pěkně zrychtovali(každej asi dva kartony) :mrgreen: Měl sem tehdá nový Volvo, brácha čuměl jak puk, ale pak řek, že se v tý klaustrofobický budce nedá u spolujezdce sedět a šli sme chladit do Mana :mrgreen:

Edit: Ještě si tam vybavuju, čekal sem na něj asi 10km jižnějc, v lese bo tam byl kus penáč a já až k mlíkárně nemoh, bo to bylo z trasy a zase by se xichtili.. Dojel za mnou, tak sme čekali do 8 večer až dispo usne, a pak sme za to vzali k tý mlíkárně.. já měl 460 EEV, brácha Mana 440 EEV, krouťák uplně jinde a nemoh sem ho dohnat na tý bundesce :shock: Oba na Bio, on 40t, já míň ale už nevím kolik.. žízní to nebylo, tu sme měli oba :mrgreen: Měl, nebo má ty auta na tý cisterně bohovsky zajetý, jinak to není možný, aj druhej brácha co měl u nich Volvo 460 EEV měl co dělat aby mu ujel v kopcách :think: Když vemu že sem ho táhl za sebou z Kolína(sme tam popili) do Znojma, a on s tím Manem mě nestačil snad jen v havlbrodu.. Měl sem R420 e4 a 12t naloženo(linka, klimatizace pro BMW X3), on 40t a nemoh sem tu 440 e4 setřást :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 28, 2020 9:33 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Mnichovo Hradiště - Znojmo sem jezdil tehdá asi půl roku, ke konci sem dostal R420 Highline v lowdecku, poloautomat, vevnitř bézový, venku červená, volant až v klíně a boha já si tehdá myslel 8) Dole v havlbrodu sem na světlech dojel Poláka, on stál na červený a já viděl kola jak bačkory, tak sem najel vedle něj až na čáru :doh: Polák zařadil a popojel až za čáru :shock: Tak sem si to tam naskládal, bo co tady na mě chce zkoušet žejo.. Režim do kopce, nějakej power nebo co to umělo, manuál, 5ku na rozjezd, vypnout klimu a jak padla zelená, tak sem to prošláp až na chladič.. Polák prohrábl podle zvuku :shock: a já šel do vedení, tehdá to tam vycházelo na zelenou vlnu nahoře a pak byl semafor až v Jihlavě.. Já to točil až nadoraz(a překračoval rychlost) a polák byl furt 2m za mnou :shock: Za havlbrodem v tom rozdvojení na kopcu sem mu uhnul napravo, bo tam mi 90 neudržela slípka a ten mě vzal snad kilem nahoru.. Tákle malej sem byl, když mě míjel a já si všim nápisu 6X0 naboku :doh: Vyškolil on mě, a jak sem si myslel, tak od tý doby nezaškoluju :oops:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 28, 2020 10:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů