Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Rummcajs
Příspěvky: 966
Registrován: pon led 02, 2012 3:27 pm
Bydliště: V Židech

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Když se tu zmínil Slavkov,vzpomínám si,jak mladí řidiči s osmikolama z Bučovic jezdili přes náměstí va Slavkově cvíčný jízdy.Jednomu se podařilo po zastavení na semaforu a opětovným rozjetí do kopečka,místo dopředu couvnout,a ze škůdky 105 za sebou udělat vrak....ti důchodci z osobáku vyběhli jak srnky a tatruška se zastavila na místě řidiče...
pát bře 31, 2017 3:19 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Super, vysralo se řazení (prasklo táhlo). Znamenalo to dojet přes celou Prahu na vykládku, a pak zpět a servis.

Takže 2x provizorní oprava, posléze cca 10km na trojku a pak přes celou Prahu na tyči. Príma den


Kucí povím vám, že při té rychlosti 15km/h na trojku jsem se po dlouhý době na silnici kochal :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv dub 20, 2017 9:01 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

A to jsi nadával na automat
BES - běs
pát dub 21, 2017 2:16 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tuhle jsem automat přemistoval.. Po prázdnu dobrý. Ale co vím z vyprávění, tak naložený je to bída. Hlavně je problém, když si sám zařadíš, tak když se to automatu nelíbí, stejně tam vrazí zpátku rychlost, kterou uzná za vhodný a je to úplně blbě....

Jinak já se nedivím že to táhlo prasklo. To lanko je jak z kola
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát dub 21, 2017 6:54 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Vůbec ne.

Příspěvek

Ale ne, právě když ty vidíš kurva kopec, sám si zavčas podřadíš a vyjedeš to. Bavím se o 12 st. a více, hory. Sice tě vyhodnotí jako neekonomicky, ale pokud budeš přetíženej, tak ti to nechcípne.Nebo přepneš věneček pádla do jinýho režimu.
pát dub 21, 2017 9:02 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

To je právě ono - kolegové si stěžujou, že při manuálním přepnutí kvaltu se to přeřadí, ale po záběru je automat vyfuckuje a hodí si tam něco dle své libosti. A hodně naadávaj na opětovný rozjezd při dojíždění....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát dub 21, 2017 9:18 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

A proto si pokaždé na automatu cvaknu ručně manuální režim a klikám si podle svého...
Sice je otrava při každém nastartování to přecvakávat na manuál,ale je to menší otrava než se pokoušet rozjet naloženej na pětku a nebo vyjíždět kopec na vyšší kvalt než zvládá motor,a moje uši :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát dub 21, 2017 10:00 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nevím, mě tam tam kvalt drží i v automatickém režimu. A když podržím kick-down, není do toho potřeba ani zasahovat.
BES - běs
pon dub 24, 2017 5:10 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Auto mám pořád v nemocnici, díl není a kdo ví, kdy bude. Zejtra budu mít automat - tak jsem na to zvědav, co na těch řečích je pravdy
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon dub 24, 2017 6:09 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Sice offtopic, ale nakousli jsme to tu, tak to sem napíšu...
Tak nějak nevím, co proti tomu automatu všichni maj - mě to vyhovovalo :) Sice mě srala ta volnoběžka (člověk je zvyklej to brzdit na volno motorem, a to tu nejde), a že při aktivaci motorovky to podřadí tak, že motor div nevyskočí - ale jinak celkem dobrý...
Ale...

V kopci to mělo zbytečně vytočenej motor - já tam chtěl mít 8, otáčky rozumě ale ne - automat tam chtěl 7, aby to pěkně zbytečně řvalo ve 2000... A když jsem mu před kopcem poradil, aby si podřadil, tak si tam stejně kopl zpátky "svou" rychlost, pak už bylo stoupání a už musel o dva kvalty dolu...

Má to své pro a proti, ale kdybych měl automat, tak bych se s tím smířil...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte dub 25, 2017 8:48 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Ten automat mám a volnoběžka se dá vyřadit buď zmáčknutím tlačítka se "škrtlým kardanem",a nebo přepnutím na manuál,taky se dá samozřejmě nastavit rozmezí kdy má volnoběžka účinkovat...

To podřazování při brždění motorem je hrozný,mýmu autu nedělá problém podřadit klidně o dva kvalty najednou a vyhnat otáčky až daleko za zelený,a vůbec ho nezajímá zda je ohřátej motor,taky při dojíždění ke křižovatce,do zastavení slepě podřazuje,takže není problém ze 40km/h do zastavení 4x podřadit :?

V kopci mám přesně opačnej problém,zásadně mi řadí vyšší kvalt než potřebuju a nutí mě jet třeba kopec na průmyslový na 1000 otáček,což není v silách toho auta... při ručním podřazení o kvalt kdy je tam třeba 1300,se to automatu nelíbí a hned jak se kopec zmírní,řadí ihned zas nahoru :|

A pravá nevýhoda automatu se projevuje v zimě,kdy to nesnese ani sebemenší prokluz kol ,a hned to reaguje omezením výkonu,vyšlápnutím spojky a nebo řazením,což je průserový,když zrovna vyjíždíš kopec kde to musíš rozjet a hrabeš... Tam jedině povypínat ASR,dát manuál,ručně zvolit kvalt a držet,hrabat a modlit se že se nerozsvítí přehřátí spojky :D Letošní zimu jsem automat ještě neznal,a tak jsem se pokusil vyjet kopec normálně, nebylo to příjemný,když mi to v půlce zledovatělého kopce kvůli hrabání kol náhle pustilo plyn ,zablikalo ASR a vyšláplo spojku a já začal couvat,v tu chvíli byly málem znečištěné trencle :D Od té doby před kopcem vše vypnout a být ve střehu
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte dub 25, 2017 9:03 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

JiRaY: Moc jsem se v nastavení neštoural (měl jsem to jen pučený, a pak bych věděl prd jak to tam bylo), ale nevím pod čím by se vypnutí volnoběžky mělo schovávat.. To co popisuješ jsem tam neviděl
To s tím prokluzem je podobný i u manuálu - stáhne ti to výkon a nasrat. Do terénu bych se s tím automatem "bál", protože přetížená spojka je častej problém, kdy automaty zůstavaj tam, kde manuály jezdí na pohodu.
A ještě jemný couvání je debilní - chceš popojet třeba o centimetr a když je to do kopce, tak nic moc... Ujíždí ti to dopředu a najednou to vystřelí dozadu
A kdyby ten automat nedělali taky paličatej, bylo by to podle mě lepší
Kolega, co má toho druhýho stříbrnýho Arocse prohlásil: Jezdil jsem se vším možným, na vše jsem si zvyk. Ale s tímhle jezdím dva roky, a to auto žije vlastním životem a pořád mě překvapuje :-D

No a jedna zajímavost ohledně mýho auta... Díl není nejspíš nikde, nikdo neví kdy bude, a zdali se napřed nemusí vyrobit :D Nevím, osobně bych celej Mercedes poslal do háje... To jsou dementi, to nechápu. Proč prostě nekoupí lanko, který by vyměnili a hotovo? Ne, radši se bude čekat měsíc na originál....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte dub 25, 2017 11:00 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

A to se bavíš o Actrosu nebo o Arocsu ? Volnoběžka se vypínáná v palubním menu a když zapneš funkci přidržení v kopci, tak to to nepopojede ani o centimetr .
BES - běs
stř dub 26, 2017 6:31 pm

JANEK 1
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 26, 2012 12:02 am

Ke každýmu autu je manuál

Příspěvek

Nejvíc škody se nadělá, když se neseznámíš s návodem.
stř dub 26, 2017 8:46 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jo, to přidržení v kopci mám i v manuálu - alr tam ho nepožívám... U toho automatu jsem si to pak radši zapl...

Ohledně ty volnoběžky v Arocsu

JANEK1: Děkuju pane chytrej
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 26, 2017 10:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů