Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Kde jsou ty doby, kdy ADR jezdili poctivě 80km/hod. A není se čemu divit. Cisternáři nestačí zavážet benzinky jak lidi jezdí. Nejsou lidi, nejsou cisterny a lidi jezdí a jezdí. Tak to nějak musí dohonit. By byl skandál kdyby si němci nemohli natankovat z důvodu nedostatku PHM.
Zrovna včera, to je v sobotu ve 2.51hod jsem přemýšlel, kam všichni ti v osobáku letí, to byl provoz pomalu jak ve dne.(německé dálnice)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned říj 14, 2018 10:25 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jinak kdysi zde jozin psal, že rumuni mají větší platy na vnitru, než na MKD. Měl pravdu, ale asi špatně pochopil, že to vnitro jezdí v Německu.
Včera když jsem to viděl, ty parkoviště, tak mi to hlava nebrala.
By mě zajímalo, co by se dělo, kdyby vyloučili Rumunsko z EU, nebo kdyby byl RomaniaExit. :?: :?: :?:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned říj 14, 2018 10:30 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

To není jen v Německu to je po celé Evropě kam prijedeš tam už je 100 Rumunu.U nich v Romanii už nemohl zůstat žádný chlap všichni jsou po EU 😛😜
Zijte dlouho a blaze.
ned říj 14, 2018 11:59 am

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Už to i vylepšili. Jezdí s manželkama, oba mají papíry na návěs a tráví v autě klidně 1rok. Před měsícem mi to vysvětloval jeden s mrazákem. Auto SK Blava.
úte říj 23, 2018 1:39 am

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

No twl :shock: Nějak tak si představuju peklo na zemi. Rok z manželkou v kabině... Na to snad musí být nějaké speciální školení :lol: Tolik peněz na světě není, abych do toho šel :think:
úte říj 23, 2018 8:13 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:53 am, celkem upraveno 1 x.
úte říj 23, 2018 9:57 am

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

No tvrdil, že jim to hodí k 5 tacům euracku měsíčně. Rok to vydrží a pak si otevře doma servis. Byl tak do 30.
úte říj 23, 2018 11:02 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Když přežiješ tohle, tak potom už přežiješ všechno.
stř říj 24, 2018 11:18 am

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nová hračka.
Tak blíží se vánoce a jako chlapci jsme čekali na dárky, které budou schovány pod jehličím stromečku. Pro chlapečky praštěné dveřmi auta to byl dárek jen tehdy pokud to mělo kola. A těm bláznům, co jsou jako já, těm to zůstalo navždy v podobě sbírání modelů aut. A tak i kamarádky a partnerky a následně i manželky, od čísla jedna po číslo tři, to měly v onen čas snadné. Stačilo zajít do obchodu s modely a problém s dárkem byl vyřešen. Je tedy fakt , že mé číslo tři to mělo nejtěžší. To jsem dotáhnul k dokonalosti a kromě těch kamionů zmenšených jsem si přál a pořídil i ten skutečný 1ku jedné. A on pěkných a hlavně krásných přes desítku let se stal členem rodiny. A na štědrý den , když stál na place jsme ho stejně šli okouknout a pohladit pohledem, tak jako když kočí chodili s jablky do stáje za svými valachy.
Blíží se vánoce a letos dostanu svůj dárek o nějaký ten den dříve. Tentokrát dárcem , dá se říci , je vedení školy . Zbývají dvě vyspání do toho něž si vyskočím za volant nového dárku v podobě Dafu . Nějaké ty ozdoby už jsem mu nachystal a dodal prodejci , ještě než dorazil do ČR ze země svého zrodu. Na uvítanou na něj čekali čtyři modré cedulky s písmenem L. Minulý týden se ještě čekalo na popis plachty, ale jinak můj nový mazlík už stál na place oněmi ozdůbkami označen. Je sice faktem, že kabina bude krátká a nízká, neboť předchůdci moji nepřemýšleli , když zadávali podmínky výběrového řízení, či spíše jim to bylo jedno. No prostě je dveře auta v dětství do hlavičky nepraštili. A neboť vánoce se blíží rychle, obzvláště těm z kolegů, kteří jezdí v turnusovém režimu tak těm přeji, aby se vrátili včas domů, či tam kde jim je nejlépe po té co jejich noha opustí stupačku a z rukou vyklouzne volant.
MILDATRUCK
ned lis 11, 2018 6:48 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 10:51 am, celkem upraveno 1 x.
ned lis 11, 2018 7:09 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Pri čítaní týchto článkov TU a TU som sa náhodou cez odkaz v diskusiach dostal na jeden šoférsky blog. Najlepší blog čo som kedy od nejakého šoféra, šoféra autobusu čítal.

Blog bol tak úspešný, že s toho bola vydaná kniha Ako som vozil Nórov.


Zatiaľ som čítal len toto, ale bolo to tak dobré, že som si kúpil eknihu a vezmem ju do práce na môj posledný tohtoročný šoférsky turnus.


Fotky a video k tomu poslednému odkazu, Nobina Tromsø:
Obrázek Obrázek Obrázek






Aj táto časť "reťaze" je dobrá a stojí za prečítanie. Obvzlášť jak Superman 1 a Superman 2 idú do kopca. :D
čtv lis 22, 2018 6:09 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jak se rodí ,,blázni,, podobní nám.

Někteří se narodí do toho prostředí, které ti co se tu scházíme máme rádi. Některé naše vášeň pro vše kolové popadne už v dětských letech a už nepustí . V těch jiných se teprve musí zrodit. Možná se to podobá pohádkám či hororům, aneb koho kousne upír , stává se také upírem. V tom případě jsem asi upír a koušu kolem sebe. A nyní jsem se dostal do prostředí , kde je těch objektů ke kousání spousta. Aneb mám ve třídě třiadvacet kluků opravářů , kteří už nějaký vztah ke věcem kolovým mají. Někteří více a někteří méně. A tak je třeba se pořádně zahryznout. Stále jsem dumal jak v nich vášeň probudit. U některých se to dařilo tím, že člověk suchou výuku pravidel proložil nějakou tou příhodou z cest a nějakým tím videem, které vzniknulo jen tak mimochodem, jak to život za volantem přivál. A pak se mi v hlavě zrodila myšlenka na pořádný kousanec. Co tak nechat je řídit pořádný a skutečný kamion. Osobákem už mají moji svěřenci první hodiny za sebou , v traktoru už také řadí s meziplynem obstojně, školní Daf ještě neokusili, neboť jsem jej dovezl teprve minulý pátek a to v podobě fungl nového LF. A nejdříve ho chci trošičku poznat sám, tak pár stovek kilometrů jim ho ještě nesvěřím.
Před měsícem se mi podařilo však setkání se zástupcem jedné velké firmy a slovo dalo slovo s výslednou dohodou, že ona firma nechá ,,mé,, chlapce svést se skutečným tahačem s návěsem. A tak jsem hledal vhodnou plochu , pak jejího majitele, dále vhodný termín přijatelný pro firmu i školu. A protože , když člověk opravdu chce tak prý se to podaří. Asi jsem chtěl a lidé , které jsem oslovil také.
A tak včera ,,moji,, kluci dostali možnost a příležitost okusit jaké to je, když skutečně sedí za volantem Scanie s návěsem a řídí ji. Plocha letiště byla dostatečně veliká, aby okusili co tahač dovede. K tomu si poprvé okusili couvání za roh spolu s otočením. A zdá se dařilo se , neboť dvěma třetinám po té co opustili kabinu tahače zářili oči a dušičky byli plné dojmů. No prostě pusťte blázna jako jsem já do prostředí školního. Tak uvidíme jak včerejší akce byla úspěšná.
MILDATRUCK
čtv lis 22, 2018 6:29 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Asi jsem blázen.
Tak si říkám asi jsem blázen. Dostal jsem nového Dafa LF. Těšil jsem se na něj celý rok a tak ještě něž došel k nám na plácek školy, tak jsem jej byl párkrát omrknout , když stál u dealera na place. Nejdříve bez nástavby , pak se montoval závěs pro přívěs a postupně došlo i na valníkovou korbu s plachtou. Nejdéle jsme však čekali na plachtu , neboť plachtu schvalovalo vedení školy a tak zvítězil až třetí návrh. A tak tři měsíce jsem jej jezdil jen očumovat. No jak říkám blázen. A koncem září jsem konečně jel pro mazlíka. Musel jsem se smířit s kratilinkatou, spíš kratililinkatou kabinou, malými kolečky a šestikvaltovou převodovkou, neboť parametry zadával pan patlal co působil ve škole ještě než jsem došel. No ale na autoškolu by mohlo stačit. Výsledek je , že už musíme namontovat dva plastové boxy, aby vůbec byl kam dát vercajk a kam uložit v zimě bundy a aktovky žáků, když pojedou. V kabině místa nět.
A tak mazlík stál na dvoře a bylo jasné, že jen tak se 105 km by jej jen šílenec dal žáčkům začínajícím, kteří dělají od začátku B,C,T. Tak jsem dvě soboty strávil projížďkou a seznámením se s mazlíkem. Je nový a tak jede krásně, vše ještě tak jak má být bez nějakých pazvuků. Ale protože jsme s kolegou dva tak mu jej musím půjčit. No na rovinu, jsem jako před 47 lety na pískovišti, to jsem také autíčka nechtěl půjčovat. A tak jsem svého mazlíka musel půjčit. Druhá vyjížďka byla veselá, jednou kolega vzal hranečník, ani ne tak , že by neuměl jezdit, spíše , že mu to bylo jedno, no co jen otřená guma. Trpěl jsem jako zvíře. Pak našel místo a že si odskočí. Říkám si ok. Sjeli jsme z cesty na plácek, který vede ke zkratce mezi dvěmi cestami. Vrátil se a pravil:,, Vezmeme to tou zkratkou.,, Říkám ne nejezdi tam, je to tam úzké, plno keřů a větví, nevlezeme se tam.,, No přesně jako můj bývalý společník. ,,Vlezeme, tam se dá projet.,, Když tam jezdím osobákem větve míjejí auto o dva , tři , deset cm. No nic jel , první malé keříky , šup volant vlevo a vpravo, no jen se otřely o zrcátko. Další zatáčka a bylo jasné, že tam už ne. No , ale proč ne, vždyť to zkusíme, větev není železo. No není , některé se ohnuly a když jsme tam byli tři metry vnořeni tak nás sevřeli a konečně pochopil že néééé. I šípková Růženka by se nemusela stydět za to jak se ukryla před světem. Chtěl jsem se líbat , ne však s princem , ale pěstí bych nejraději políbil nějaký ten strom či kámen, aby mne přešel vztek a bezmoc. Ok za námi osobák, a tak on zpětný chod a my také. A co větve , no zas hezky šupky po plachtě a po dveřích a přes zrcátka se vraceli do původního stavu zimní dřeviny. Srdce mi krvácelo a v nitru se chystal výbuch . Já dumal čím mazlíka vylepším a co mu bude slušet a nyní jsem se jen modlil, aby na něm nezůstal šrám . Teď už jen dumám jaké to bude až se mi mazlík vrátí z jízd s kolegou. Už v tom starém Manu jsem stále jen vytíral a uklízel já. Tady jsem očekával, že zaujme jiný postoj, no asi jsem zase naivní a obávám se , že se pletu.
Asi jsem blázen a nejraději bych své hračky nikomu nepůjčoval. Jsem zvědavý jak jste na tom vy ? Také občas trpíte , nebo to berete , že je to na práci.
MILDATRUCK
čtv lis 29, 2018 5:34 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak něco snímečků k povídání. Aneb budoucí kolegové, akce s HOPI, kdy si zajezdili prvně s tahačem.

Obrázek
MILDATRUCK
čtv lis 29, 2018 5:51 pm

Milan Černý
Příspěvky: 831
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Můj mazlík před předáním.
Obrázek Obrázek
MILDATRUCK
čtv lis 29, 2018 5:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů