Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

msifa píše:Zážitek z 11.7.2006, cca 15 km za Louny směrem na Slaný (silnice č. 7). Jedu služební oktá...
A ptám se – jaká je obrana proti takovému praseti za volantem kamionu?
Obrana není žádná pouze předvídavost a defenzivní styl jízdy .....
V okamžiku kdy jsi viděl že ta scania začíná předjíždět Avii ti muselo dojít že nemá šanci ji předjet a také to že když tu Avii nepředjede bude se za ní táhnout další kylometry . Na tvém místě bych již v okamžiku kdy začal předjíždět sundal nohu z plynu a posunul se s vozem co nejvíce k pravému okraji abych svojí ohleduplností dopomohl k bezpečnému předjížděcímu manévru říká se tomu Defenzivní způsob jízdy a neb vzdání se vlastní přednosti ve prospěch jiného řidiče věs že jet vždy dle předpisů a držet se toho že mám 100% přednost a jsem na 100% v právu ti na hřbitově bude prd platné a vžij se do situace toho řidiče který se musel courat za smradlavou Avií , on vyděl situaci tak ji využil a doufal v to že proti němu jede slušný řidič který jeho úmysl pochopí a nechá jej dokončit započatý manévr .
Takže pánové v první řadě bu?me na sebe na těch silnicích OHLEDUPLNÍ , snažme se jezdit podle zásady DEFENZIVNÍ JÍZDY a nebojme se VZDÁT SE VLASNÍ PŘEDNOSTI protože dnes jsi to ty a třeba zítra ti bude vhod že někdo jiný se vzdá své přednosti ve prospěch TEBE . Věste že na těch silnicích se bude hnedle lépe dýchat a potom ještě jedno upozornění hlavně pro pomalé Aviatiky když vidíte že se za váma tvoří kolona umožněte předjetí já to řešil tak že jsem dal pravý blinkr sundal nohu z plynu a nasunul jsem se co nejvíce k pravému okraji věřte že na dvouproudovou silnici se vejdou vedle sebe TŘI VOZIDLA (1osobní a 2nákladní ) dvě po krajích a jedno uprostřed a ještě něco když se sejdou šikovní řidiči tak se bezpečně minou tři náklaďáky protože jestliže drnčej zrcátka je mezi vozidly ještě třicet čísel místa :wink:
stř črc 12, 2006 12:19 pm

msifa
Příspěvky: 2105
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

petr.truck píše:Obrana není žádná pouze předvídavost a defenzivní styl jízdy .....
Prakticky podobnou reakci jsem předpokládal :?
Nakonec jsem ten špatný já.

1. Nechápu proč když x aut může jet v pohodě za tou avií (nejela zas až tak pomalu) a čekat na bezpečné předjetí tak se musí urvat zrovna řidič v tom nejtěžším a začít předjíždět (za mnou daleko žádné auto nejelo....)
2. Mne spíš štve ta jeho jistota, že já mu musím uhnout - samozřejmě, že mu uhnu, nejsem sebevrah.
3. Udělání místa pro předjíždění tvz. "třetím pruhem" schavuluji tam kde je na to misto, ale ne si to vynutit a hlavne donutit protijedouci vozidlo doslova uhnout na krajnici mezi patniky.
4. S OHLEDUPLNOSTÍ by měli právě začít řidiči kamionů u sebe - bohužel jich dost jedná z pozice velkého a těžkého auta.

Tím nechci tvrdit, že řidič kamiónu = prase. Naopak, na silnicích potkávám spostu slušných "náklaďáků" - řekl bych většinu. Ale právě tato malá část řidičů co se chovájí jako prasata, vrhá celkový špatný pohled na řidiče náklaďáků v očích ostatních řidičů. Tím nechci opět říct, že řidiči osobáků jsou svatí. Mezi nimi je také bohužel nemalé procento prasat.
stř črc 12, 2006 12:53 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

No řešení je jednoduchý.
Pustíš dálkový,
podržíš klakson
zapřeš se o volant
zavřeš oči
a čěkáš ránu :twisted: :twisted: :twisted:
stř črc 12, 2006 8:54 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to by bylo lepší to někde otočit jet za nim až někam na odpočívadlo a až by odešel tak mu vytočit ventilky a ještě zbytek zmáčknout kleštěma :twisted:
stř črc 12, 2006 9:03 pm

Návštěvník

Příspěvek

martin_100 píše:No řešení je jednoduchý.
Pustíš dálkový,
podržíš klakson
zapřeš se o volant
zavřeš oči
a čěkáš ránu :twisted: :twisted: :twisted:
no tak jestli tohle myslíš vážně tak se nedivým že to na silnicích vypadá jak vapadá samá arogance a sobeckost !!!!!!

A nedošlo Vám náhodou že ti ostatní jely za tou áviíí třebas jen proto že jim tam zavazel ten kamion .... a ještě něco klasický argument " za mnou nic nejelo !!! " jenže než vy dva se minete a on bude moci započít s tim čtyřiceti tunovým monstrem předjížděcí manévr tak je za tebou další auto které se přiřítí jako střela ... Njo no A ještě něco kdybych se měl otáčet za každým komu denně zachráním osobák před sešrotováním a když na něj zatroubím aby si uvědomil že něco provedl a on na mě ukáže prostředníček tak je za chvilku praha bez osobáků dneska to bylo minimálně deset totálních hovad !!!!!!!!!!! kteří měli pocit že jsou nesmrtelní kuwa přestante furt házet tu špínu na řidiče kamionu a skuste se kouknou do svých řad ........................

jsem línej se přihlašovat : petr.truck
stř črc 12, 2006 9:16 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Anonymous píše:
martin_100 píše:No řešení je jednoduchý.
Pustíš dálkový,

a čěkáš ránu :twisted: :twisted: :twisted:
no tak jestli tohle myslíš vážně tak se nedivým že to na silnicích vypadá jak vapadá samá arogance a sobeckost !!!!!!


jsem línej se přihlašovat : petr.truck

A ještě něco kdybych se měl otáčet za každým komu denně zachráním osobák před sešrotováním

Já sem tohle nějak nepochopil co jsi napsal :oops: :?: :?: :?:
stř črc 12, 2006 9:38 pm

msifa
Příspěvky: 2105
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

Anonymous píše:
...... ostatní jely za tou áviíí třebas jen proto že jim tam zavazel ten kamion ....
....zatroubím aby si uvědomil že něco provedl....

jsem línej se přihlašovat : petr.truck
Nechci být sprostý, ale asi jinak to nejde: Kurva, za avií jelo několik osobních aut a pak až ta Scania, ty osobní auta měli daleko víc možností bezpečněji předjet, ale neudělali to, protože nebylo místo, až ten kamioňák to zkusil a to místo si udělal !!! A kurva tím, že na mne blikal světlama mne jako měl upozorňovat na co??? Snad na mojí chybu, že jsem si dovolil jet po komunikaci pro motorová vozidla?

Neměli by snad platit předpisy pro všechny stejně?

Ps: Myslíte si, že by si to ten řidič Scvanie dovolil, pokud bych já nejel v octavii, ale v něčem podstatně těším??? (Aby to bylo v opačném poměru, zřejmě alespoň v T - 72).

Pokud má více řidičů kamiónu takové smýšlení jako Vy, tak to pánbhůch se všemi řidiči osobáků. Proč Vy (řidiči nákláďáků) by jste měli mít nějaké výhody??? Protože chvátáte? - osobní vozy snad nechvátájí?

Já jsem se akorát snažil napsat v původním příspěvku, že mne řidič protijedoucího vozidla vážně ohrozil.
stř črc 12, 2006 10:06 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

msifa píše:...A ptám se – jaká je obrana proti takovému praseti za volantem kamionu?
Prej bodovej systém :shock: :shock: :evil: :evil: Pokud by ovšem policajti byli v ulicích a nezbedy lapali...
stř črc 12, 2006 10:11 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

andy píše:
msifa píše:...A ptám se – jaká je obrana proti takovému praseti za volantem kamionu?
Prej bodovej systém :shock: :shock: :evil: :evil: Pokud by ovšem policajti byli v ulicích a nezbedy lapali...
No a to je kámen úrazu...Od plattnosti novýho zákona sem viděl benga lapat pouze 2x jednou PČR a jednou MP :roll:
stř črc 12, 2006 11:15 pm

standa
Příspěvky: 1642
Registrován: úte kvě 30, 2006 5:47 pm
Bydliště: u Berouna

Příspěvek

sem jel včera do Liberce, a po cestě 3 x měřili rychlost, což jsem nikdy na této trase neviděl
čtv črc 13, 2006 7:45 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

standa píše:sem jel včera do Liberce, a po cestě 3 x měřili rychlost, což jsem nikdy na této trase neviděl
Která trasa??? A kde pro zajímavost?
čtv črc 13, 2006 7:51 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

msifa píše:Zážitek z 11.7.2006, cca 15 km za Louny směrem na Slaný (silnice č. 7). Jedu služební oktávií do mírného táhlého kopečka (90 – 95 Km/h). Proti mne cca 200 – 300 metrů z kopce jede pomalu avie a za ní několik aut. Najednou začne v této koloně předjíždět souprava s bílým tahačem Scania – po vyjetí do protisměru a zaregistrování mého vozidla řidič Scanie dále v klidu pokračuje v předjíždění. V okamžiku, když je jasné, že předjet nestihne, ani se zařadit a hodlá mne nabrat, tak mne jestě problikne světly, jako že mám uhnout……
…… I když já jedu zcela dle předpisů, nezbývá mi nic jiného než prudce brzdit a strhnout auto na krajnici. (přeci jen poměr hmotností 1,5 t proti 20 t hovoří v můj neprospěch).
A ptám se – jaká je obrana proti takovému praseti za volantem kamionu?
No...jednoduchý....chyba je prostě na straně toho kdo tě ohrozil...a ne Tvoje. Řešení?...v tu chvíli bych troubil jak nepříčetnej....aleasi rozumnější řešení je opravdu ta defenzivní jízda = vzdát se svých práv i přesto, že mám přednost. (Ikdyž vidím sebe v Tvý situaci ... bych byl naštvanej stejně).
čtv črc 13, 2006 7:56 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:D
Naposledy upravil(a) petersen dne ned srp 06, 2006 8:14 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv črc 13, 2006 10:08 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

8)
Naposledy upravil(a) petersen dne ned srp 06, 2006 8:15 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv črc 13, 2006 10:58 am

standa
Příspěvky: 1642
Registrován: úte kvě 30, 2006 5:47 pm
Bydliště: u Berouna

Příspěvek

david píše:
standa píše:sem jel včera do Liberce, a po cestě 3 x měřili rychlost, což jsem nikdy na této trase neviděl
Která trasa??? A kde pro zajímavost?
na uzávěrce před Turnovem ( z obou stran), při cestě na Prahu měl radar na trojnožce mezi těma červenobílejma cedulema a seděl tam jak vodník na svodidlech,


no a ten třetí byl v Praze na Plzenský,


Dnes jsem jel do Chomutova, a slánský dálnici opět dva radary, jako vždycky ke konci, trojnožku hezky zamaskovanou maskovačkou...
čtv črc 13, 2006 6:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů