Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

:doh: Jožine to je název firmy BMV, vezl ADR naftu :D Luděk Sobota hadr :D No a pak jeden, no já tam měl kilo a on to vedl tu kolonu, na boku měl 2448 jestli se nepletu na tabuli.. 85 tam neměl ani..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 13, 2020 7:41 am

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jo tak...no,2448 je prece uplne jasne,prvni dvojcisli je celkova vaha,tudiz ash triosak,bud valnik nebo tahac tri os.a 48 jsou kone,480tka.tudiz by te rozjebal do KASSEL jak nic,bo ma o 20ps vice nez ty:-)
pát bře 13, 2020 4:58 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

:doh: Jožine :valetsesmihy: To je ADR číslo v oranžový tabuli, 2448 a nad tím 44 :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 13, 2020 5:42 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 5:41 pm, celkem upraveno 1 x.
pát bře 13, 2020 5:51 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak to nevím jestli je dobrá zpráva nebo špatná :think: Nicméně to předjíždění není jen o koních, ale taky o šoférovy :wink: To mi totiž nevykládejte že ta 510 nejede :roll: Možná přisunout sedačku, níž anebo kobereček :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 13, 2020 6:04 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne čtv črc 21, 2022 5:41 pm, celkem upraveno 1 x.
pát bře 13, 2020 6:54 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Prouza.ty lopato.psal si napis na dverich,tak jsem ti ho prelozil.typove oznaceni.ADR nectu nezajima me to uz.mel jsem i becky,plyn ,kapaliny.nechal jsem to propadnout a nechcu to videt.tu vetu znam od Petra v patek,vem si becku a skoc do vidne jeste:-)vykuř...mercedes vzdy vypisoval kone hausnumera a furt vede kolonu
pát bře 13, 2020 7:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Expert :D
Ty merky nejedou na ty koně to je fakt, ale ty Nm a koně tam sou, oni si je přece nevymysleli :wink: Co nejsem na lince, tak už spíš předjížděj mě, ale já sem odjakživa docela defenzivní, ohleduplnej šofér, nechám osobáky projet, pak ty hňupi co se tam nacpou nez můžu já a pak ho vemu tak, že to neviděl :mrgreen: Na křižovatce pustím, na přechodu, stejně budem šici stát na dalších světlech.. ale kurňa jak to někdo brzdí nesmyslně, to sem jak voheň 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát bře 13, 2020 7:12 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tento týden jsem si vzpomněl na několik uživatelů tohoto fora:
První byl v úterý Driver Brno jak si stěžoval že není práce nebo práce na prd. Byl jsem přítomen rozhovoru jednoho dopravce u něj v kanceláři u okénka přijmu jedne firmy, jak ho speditér(disponent) přemlouval, aby mu odjel nějakou fůru. Když jsem to poslouchal, tak jsem si říkal, jak to Václav může vše stihnout. Takže driver dělá třeba něco špatně.
Na druhého jsem si vzpoměl na Martina440: Když mi firma přivezla copilota, aby jsem stihl termíny vykládky. Chlapec dobrý, ale dojet z bodu A do bodu B přes bod C byl problém. Za druhé jeho jediná starost byla, zda mi v autě funguje zásuvka na dobíjení telefonu, zda máme 5 náprav, nebo 4 mu bylo jedno, 561 mu nic neříkalo,ale slova žolík,druhá karta ovládal, a co mě dostalo když zastavil ve vjezdu do firmy a začal číst a vyřizovat SMS všichni stáli koukali včetně vrátných(ostrahy). To že dělá 15 a více hod denně za 30tis hrubého ho nevzrušovalo. Pro firmu ideální zaměstnanec.
Třetí byl Prouza88: Když jsem dojel Volvo 540 6náprav, fůra dřeva že měl i čepici a do kopce to táhl 40km/hod Já se svou 460tkou a 24tun jsem ho pomalu musel tlačit. Pak se Prouza88 diví, že po něm jdou policajti jak slepice po flusu.
No a poslední byl pan 153: A to když jsem celý týden poslouchal německé zprávy a ty začínaly "PKW Maut" Neznám poměry, ale nějak to vyznělo, jako že někdo je pro a někdo proti. Nemáte nějaké zprávy od svých přátel takzvaně z podpalubí o co tam jde?
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát říj 02, 2020 10:50 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Ten Maut byě docela zajímal :idea: Přece jen už nějaký pátek Viertes Reich nejezdím a rádio neposlouchám.. 153 nám to jistě vyjasní :idea:

4215: Mezi tvou 460 a 540 je jen 300Nm rozdíl, to je jako šestnáctka diesel navíc, a v kopcu se těch 48t hodně projeví, schválně si nalož za takovej osobâk 8t a zkus jak to pude :D Jak sem psal, co ~7t to půlka v kopcu, jestli si jel 45km/h, tak už to byl krpál jak bejk, ta 540 s tím nenadělá zázraky, vůbec jak je 6x6.. Asi by ste si to měli zkusit aby ste věděli, očima unijního šoféra to neuvidíte a taky mohl mejt něco s autem či vyjímku na 52 atd, nebo to zprasil či jel eco..
Čepica nebo ne, i já s 50t předjíždím plachty jak jedou eco :wink: A to nevíš jak jede, i ty můžeš jet kopec na "hudláka" 40km/h, nebo podřadit a hnát to skoro 55.. Stejný tuny, stejnej kopec jen jinej přístup :wink:
Známe šici ty experty co dojedou pod kopec na volnobězku 80km/h, tam zařadí 12° a má u toho telefon v rypáku :doh: Pak dá za 11 a stejně tam nemá ani 1200ot.. A pak dojedeš nafasovanýho dřeváka v krpálu typu Mohelnice a hned máš jasno o váze :roll:
Já ti to prozradím, proč po nás dou, ne proto že jezdí každej s 80t, ale proto, že tě rozezná(pod plachtu, lejtu ani mražák nevidí) a ví že něco najde :idea: Od 100kg na nějaký nâpravě(půlka lesáků má péra a neví hmotnost), přes orvaný auto od kde čeho až po tacho..
U nás se lítá, nikdo normální totiž neřeší u lesáka spotřebu, protože jednou máš 30kubíků a 50t a poduhý 50kubíků a 30t a nikdo nepozná, kdys co kudy vezls.. Takže ti řeknu že je mi naopak trapně, když na rozjezd udělám plachtu, v kopcu ho zezačátku tlačím a pak na šoustce za ním krvácím a pán má nápravu nahoře :doh: Typicky Duvenbeck, turek atd, ale šici vidí to naložený dřevo a maj jasno, nehledě na to že 500koní a vejš nemá ani polovina a je to fakt málo :idea: Co si asi mohli říkat, když sem měl motor v háji že :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 02, 2020 11:34 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

raku ...rozebíráš tu známý věci..že má někdo 600ps nebo 750 ještě neznamená že poletí 90 všude ..přijde kopec "náraz do zdi " a taky se vleče.... jo jede rychlejc než ostatní , ale nějaká úžasná sláva to není, asi tak , co fakt jede jako osobák s cca 10ti T bylo volovo tříkolka co sem měl :lol: :lol: :lol: to fakt když to "cvaklo" na 11, tak ve mě hrklo že se to posralo :mrgreen: ale přišel "utahovák" nad kaslem před 38 jak je a vleklo se všechno i šestikila .... já tam měl 60 s 10t a 750 plná 40-45 v tom hnusným hrbu.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 02, 2020 11:58 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jo jo, každej vidí 750 a myslí že to urve kolík v kopcu, stejně tak když slyšej 50t.. On to zas takovej rozdíl není :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 03, 2020 6:50 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

4215...dobře Ty :wink: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 03, 2020 8:23 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

V "PKW-Maut Deutchland" není celkem nic nového. Poslední verze zavedení byla říjen 2020, proto ten hlahol. Jenže je to pořád v nedohlednu, firmy, co vyhrály tendr na provozování, chtějí půl miliardy eur odškodné a ministr dopravy má stále problém se zákulisními schůzkami před podepsáním smluv... https://www.autozeitung.de/pkw-maut-deu ... 80303.html
Na tomhle případě je docela dobře vidět, že Německo přeci jen nemá zásadní vliv na běh kárných řízení v EU, jak tvrdí někteří odpůrci EU...
sob říj 03, 2020 10:36 am

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Raku.pri 40t celkove je rozdil 500-750 nebe a dudy.ten kroutak tam je.potvrzene nedavno do Petrovic,ja a madar 500,ten me udelal a zaradil se predemne,7dmikilo zaclo normalne zrychlovat,a to byl brzden madarem.tzn.pruzne zrychleni.ne to vase,z kopce 130km,a nahore 80.tak jezdi pubertak a o motoru to neni.ovsem jak mu das 60t na 750,ta vaha ho dojebe.
sob říj 03, 2020 5:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů